Klawiatury, myszki i inne urządzenia wskazujące

hesus

Badass
Jun 30, 2019
1,920
2,088
Ja mam tego MSa. Użytkowany w pracy od kilku lat. Fakt, podstawa się z czasem "zużyła" i wygląda już paskudnie. Ciężko to doczyścić. Myszka tak samo, te gumowane materiały się po prostu poddały w starciu z moją skórą. Dzisiaj wziąłbym raczej tego K860, ale nie łudzę się że jego podkładka będzie wytrzymalsza. Jeśli to jest miękkie i plastyczne, znaczy będzie się zużywać.

Natomiast bardzo polecam ten ergo układ - u mnie po kilku tyg. mocno się poprawiła kwestia bólu w nadgarstkach.

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,529
1,431
Ma ktoś Myszkę mx master 3? Mam wersję 2, muszę dokupić do drugiego komputera i zastanawiam się czy warto dopłacać.
100-150zł.

Jeszcze klawiaturę będę potrzebował, ale z cichych niskoprofilowych Keyboard Mx chyba nie m konkurencji.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,529
1,431
Ma ktoś Myszkę mx master 3? Mam wersję 2, muszę dokupić do drugiego komputera i zastanawiam się czy warto dopłacać.
100-150zł.

Jeszcze klawiaturę będę potrzebował, ale z cichych niskoprofilowych Keyboard Mx chyba nie m konkurencji.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Hej, byłem ostatnio w sklepie i na sucho pobawiłem się klawiaturą i robi wrażenie. Waga, aluminiowa rama, wyczuwalny skos przycisków, mimo że nie jest to mechanik bardzo wyczuwalne, a przy tym bardzo ciche. Myślę, że możesz spróbować, lepszej klawiatury szczególnie wśród nie-mechanicznych nie ma.

Co do myszki przy podobnej cenie lepiej wziąć MX3, nowsza, podobno wygodniejsza, parę drobnych zmian.

inf.in.it

Stały bywalec
Jun 27, 2019
273
282
Muszę kupić nową klawiaturę, z tego samego powodu co zawsze - niestety, regularnie zalewam herbatą lub kawą. Ostatnio jechałem na mechanikach z brownami, bo chciałem mieć uniwersalną do grania i pisania. Sprawdzało się umiarkowanie, jednak trochę było za twardo, wolałbym też coś cichszego. Pomyślałem, że spróbuję szczęścia z hybrydową RAZER Ornata V2. Ma dobre opinie użytkowników (jeśli to nie PR-owcy - jakoby zakup potwierdzony, ale coś zbyt poprawna interpunkcja jak na niepiśmienny naród nadwiślański).

Podoba mi się duża podkładka pod nadgarstki, jakoby ciche klawisze, akceptowalna cena (zbyt często jestem zmuszony zmieniać klawy, by płacić więcej niż te circa trzy, cztery stówy), no i nadzieja, że Razer potrafi w klawiatury. Macie jakieś zdanie na temat tego modelu? Ktoś sprawdzał?

inf.in.it

Stały bywalec
Jun 27, 2019
273
282
Muszę kupić nową klawiaturę, z tego samego powodu co zawsze - niestety, regularnie zalewam herbatą lub kawą. Ostatnio jechałem na mechanikach z brownami, bo chciałem mieć uniwersalną do grania i pisania. Sprawdzało się umiarkowanie, jednak trochę było za twardo, wolałbym też coś cichszego. Pomyślałem, że spróbuję szczęścia z hybrydową RAZER Ornata V2. Ma dobre opinie użytkowników (jeśli to nie PR-owcy - jakoby zakup potwierdzony, ale coś zbyt poprawna interpunkcja jak na niepiśmienny naród nadwiślański).

Podoba mi się duża podkładka pod nadgarstki, jakoby ciche klawisze, akceptowalna cena (zbyt często jestem zmuszony zmieniać klawy, by płacić więcej niż te circa trzy, cztery stówy), no i nadzieja, że Razer potrafi w klawiatury. Macie jakieś zdanie na temat tego modelu? Ktoś sprawdzał?
No więc nie, jednak nie Razer Ornata V2. Wyczytałem, że jest, co zaskakujące, dość głośna, w dodatku wymaga większego nacisku niż można by się spodziewać po hybrydówce.

Ostatecznie zamówiłem Razer Blackwidow V3 z żółtymi przełącznikami, co jest może trochę ryzykownym eksperymentem, bo to bezklikowce, czyli teoretycznie do gier tylko, a nie do pisania. Trafiłem jednak na recenzję osoby, która dużo pisze i ma podobne do moich wymagania, podobno te switche sprawdzają się świetnie. Wiadomo, nie można walić jak młotkiem, takie przełączniki wymagają lekkości i wyczucia, ale to jest do ogarnięcia, pisałem już na membranach o podobnym progu trudności i było OK.

No cóż, zobaczymy. W każdym razie miałem już dość hałaśliwych mechaników z dużym skokiem.

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,298
1,959

inf.in.it

Stały bywalec
Jun 27, 2019
273
282
  • Popieram
Reactions: Torin

Torin

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
3,086
2,237
Internety
www.instagram.com
Linear-vs-Tactile-vs-Clicky-Infographic-1.png

• Popieram
Reactions: LaggyLuke and Muzi

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,298
1,959
Ktoś w skrócie opisze różnice między clicky, tactile and linear ?
Zapewne mowiac te 3 slowa pytasz o Logitecha. Zobacz sobie na stronie, bo maja nagrane dzwieki kazdej wersji.
W skrocie dla g915 - linear jest cichy bez zadnego oporu, tactile jest w zasadzie tak samo cichy i da sie wyczuc moment aktywacji(ale jest to baaaardzo subtelne i wiekszosc nawet nie zauwazy), a clicky wydaje dzwiek przy aktywacji, ktory jak tego nie lubisz doprowadzi Cie do furii :)
Dla mnie najlepsze tactile.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke and Muzi

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,405
1,822
Super, dzięki za wytłumaczenie Panowie.

Ktoś w skrócie opisze różnice między clicky, tactile and linear ?
Zapewne mowiac te 3 slowa pytasz o Logitecha. Zobacz sobie na stronie, bo maja nagrane dzwieki kazdej wersji.
W skrocie dla g915 - linear jest cichy bez zadnego oporu, tactile jest w zasadzie tak samo cichy i da sie wyczuc moment aktywacji(ale jest to baaaardzo subtelne i wiekszosc nawet nie zauwazy), a clicky wydaje dzwiek przy aktywacji, ktory jak tego nie lubisz doprowadzi Cie do furii :)
Dla mnie najlepsze tactile.
tak

inf.in.it

Stały bywalec
Jun 27, 2019
273
282
Teora teorią, a praktyka sobie. Pierwsze wrażenia z użytkowania klawiatury Razer Blackwidow V3 z żółtymi przełącznikami - bezklikowymi, co teoretycznie czyni je bezużyutecznymi dla piszących - są takie, że nigdy dotąd nie pisało mi się lepiej. Miękko, precyzyjnie, bez rzekomych - jak sugerują znawcy - błędów. Klawisze są naprawdę świetne, zarówno w grach, jak i w pisaniu. Irytuje mnie natomiast fakt, że podkładka pod nadgarstki nie jest przyczepiana do klawiatury w żaden sposób. Podobno poprzednie wersje miały mocowanie na magnesach. Wersja 3 to zatem krok wstecz - obtaniają, korporacyjne hieny, jak mogą :/

• Popieram
Reactions: srekal34