[K] Returnal

Status
Not open for further replies.

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
@Biskup jednak okazal sie hardcorem i bedzie gral w te gre :).

Ja chcialbym sprawdzic czy jestem tylko chlopcem (i sie od tego odbije), czy prawdziwym mezczyzna (i sie nie odbije).
Jakby ktos okazal sie "odbitym chlopcem" i chcialby sie pozbyc swojej kopi gry, to z checia nabede w rozsadnej cenie.

@DangerousElite :) Nie pisz, ze moglem brac od Ciebie jak miales. No moglem, ale wtedy byly inne plany

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Panowie tylko spokojnie :)
Ja mam w planach jeszcze pograc w inne gry, bo wiadomo ... Returnal raz wsadzony do konsoli - nie ma powrotu do innych giereczek.
Nie spieszy mi sie.
Bedzie okazja (ktos sie zglosi), to kupie.
Nie bedzie okazji, to jakos specjalnie nie bede szukal :)

@Biskup pamietaj o mnie, jakbys jednak skusil sie pograc, a pozniej okazalo sie ze jestes tylko malcem z przedszkola, ktory placze w kąciku - hehehe

• Popieram
Reactions: Biskup

DangerousElite

Stały bywalec
@Biskup jednak okazal sie hardcorem i bedzie gral w te gre :).

Ja chcialbym sprawdzic czy jestem tylko chlopcem (i sie od tego odbije), czy prawdziwym mezczyzna (i sie nie odbije).
Jakby ktos okazal sie "odbitym chlopcem" i chcialby sie pozbyc swojej kopi gry, to z checia nabede w rozsadnej cenie.

@DangerousElite :) Nie pisz, ze moglem brac od Ciebie jak miales. No moglem, ale wtedy byly inne plany
Ha! Mowielm ze mogłeś brać jak mówiłem, że mogłeś brać :)

ping

Stały bywalec
Nie rozumiem sugestii jakoby to była jakaś bardzo trudna, skillowa gra.
To rogal - musisz rzucić kostką X razy i w końcu trafia się run taki, że brniesz jak przecinak.

Mój drugi run zakończyłem na drugim bossie. Kilka kolejnych - nie byłem w stanie do niego dobrnąć, bo bozia RNG poskąpiła mi szczęścia.
Fajne, ale nie za cenę sugerowaną.

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Zrozumiesz tę sugestię gdy uświadomisz sobie że różni ludzie mają różne poziomy zdolności/umiejętności i doświadczenia :) Mam deja vu, chyba to kiedyś tłumaczyłem i chyba nawet Tobie, ale nie pamiętam kontekstu.
Ja też czasem łapię się na tym że nie rozumiem czemu ludzie nie grają po angielsku, a potem sobie uświadamiam że nie każdy skończył filologię angielską na UJ jak ja ;)

knur

Moderator globalny
Zapewne jesteś jedyną osobą na forum po fizjologii i jedną z wielu, która gra po angielsku.
Returnal to pierwszy rogal 3A i w dodatku ex, rzuciło się na to więcej osób niż statystycznego rogala, stąd i większe zamieszanie, bo niekoniecznie każdy to zrobił świadomie.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
RNG odgrywa tu duża rolę, czasem gra jest bardzo trudna, a czasem tylko trudna ;)

Zapewne jesteś jedyną osobą na forum po fizjologii i jedną z wielu, która gra po angielsku.
Mialem nadzieję że nie będę musiał tłumaczyć jak krowie na rowie ;) Chodziło mi o gry z dużą ilością tekstu, z trudnym językiem (np stylizowanym), poruszające skomplikowane kwestie (Disco Elysium), albo nawet takie gdzie postaci mówią w trakcie gdy dzieje się jakaś akcja typu strzelanina i trudno się skupić, albo mówią slangiem/akcentem (Little Jacob).

ping

Stały bywalec
Zrozumiesz tę sugestię gdy uświadomisz sobie że różni ludzie mają różne poziomy zdolności/umiejętności i doświadczenia :) Mam deja vu, chyba to kiedyś tłumaczyłem i chyba nawet Tobie, ale nie pamiętam kontekstu.
Ja też czasem łapię się na tym że nie rozumiem czemu ludzie nie grają po angielsku, a potem sobie uświadamiam że nie każdy skończył filologię angielską na UJ jak ja ;)
Jo, pamiętam tę dyskusje - było wtedy o Donkey Kongu i faktycznie sypiąc głowę popiołem zgadzam się, że tam gra idzie o pure skill.
Tutaj marudzę, bo autentycznie dużo zależy od tego czy bozia da fajny set szpeju, czy nie.
Do plusa z tym!

knur

Moderator globalny
RNG odgrywa tu duża rolę, czasem gra jest bardzo trudna, a czasem tylko trudna ;)

Mialem nadzieję że nie będę musiał tłumaczyć jak krowie na rowie ;) Chodziło mi o gry z dużą ilością tekstu, z trudnym językiem (np stylizowanym), poruszające skomplikowane kwestie (Disco Elysium), albo nawet takie gdzie postaci mówią w trakcie gdy dzieje się jakaś akcja typu strzelanina i trudno się skupić, albo mówią slangiem/akcentem (Little Jacob).
Na slang to nawet po anglistyce chyba nie ma mocnych.

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Phi! Ja wygrałem pojedynek ze sword masterem w Monkey Island na Amisi nie znając kompletnie języka i przepisując, to co widzę do zeszytu od muzyki, a później porównując słowa wygrywałem. Jak w Arrival ;)

• Popieram
Reactions: SimonX

Arcybibosz

Prezes
PSN
Arcybibosz
Steam
Annihilator_pl
Ja byłem mały sińce 91'. Z kumplemgmi naszą ulubioną przygodówką był Ale Ventura. Tam na wczesnym etapie była akcja na łodzi podwodnej. Żeby z niej zejść, trzeba było odstraszyć ogromną kałamarnice z wyspy, świecąc mu światłem po oczach wg. wytycznych które były na kartce. Oczywiście, wtedy nie kumaliśmy jeszcze co to alfabet Morse'a i klikaliśmy na palę.

Kałamarnica czasem uciekała po 15 minutach, czasami po 8h - wtedy to były czasy, teraz mnie irytuje każda sekunda spędzona przed konsolę, kiedy nie dzieje się coś ciekawego.

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Ciesze sie ze watek Wam sie podoba. A piszcie sobie tu do woli :)

@Ryslaw masz? Moze chcesz sie pozbyc?

Jak juz tak offtop, to dzis poprosilem syna by mi na kompie (a fuj) pokazal tego oslawionego Hadesa (czemu tego nie ma na playaku, a jest na inne konsole?).
Chcialem sie sprawdzic w "rogaliku".
Zagralem doslownie pol godziny i wiem, ze kupie na 100% jak bedzie to nie tylko na "kalkulatory". Super sie gralo i nawet smierc nie zniechecala.
Nie chcialem wiecej grac by nie skazic sie komputerem :)
Zagram na prawilnym sprzecie ... kiedys ... jak bedzie mozliwosc

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Z tego co kojarzę to Rysław gier nie sprzedaje :)

Jo, pamiętam tę dyskusje - było wtedy o Donkey Kongu i faktycznie sypiąc głowę popiołem zgadzam się, że tam gra idzie o pure skill.

Tutaj marudzę, bo autentycznie dużo zależy od tego czy bozia da fajny set szpeju, czy nie.

Do plusa z tym!
Co do losowości to pełna zgoda :)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie da się. Jakbyś nie składał, to się nie składa w nic sensownego. Możesz stworzyć jakąś hipotezę, coś tam sobie dopowiedzieć ale możliwości interpretacji jest nieskończenie dużo, nie wiadomo która jest ta "właściwa" (a może po prostu nie istnieje, bo tak zdecydował scenarzysta).

Status
Not open for further replies.