Jaką grę ostatnio ukończyłeś?

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Gra wyglada bardzo ladnie. Niestety gra mnie oszukuje, bo pokazuje caly czas 60fpsow a co ktorys zakret chrupie, gdzie FH4 pieknie na wysokich smigala. Obnizam pomalu 1 z 2 opcje, ale poprawy nie widac. Gra potrafi regularnie chrupnac jak sie autko tylko kreci przed wyscigiem.
Hmmm, też mam 60 fps i mi nic nie chrupie ale optymalizacja nie jest jakaś rewelacyjna więc czaję że coś się może u Ciebie dziać.
Nie przypominam sobie arcadowki gdzie reczny ani fajny, ani go specjalnie nie mozna uzywac, bo chodzenie bokiem jest karane, bo za wolne. W wyzwaniach driftu tez nie trzeba, bo te driftowe fury same skrecaja, wystarczy tylko gaz dodac :D Do tego fizyka jakas taka bardziej kartonowo-gumowa; fajnie to widac jak sie auto wywraca i podskakuje/kiwa sie kiedy gra probuje je postawic na kola.
Identycznie było w 4, tam też Ci to przeszkadzało?
Przy zaliczaniu tych wyzwan znakow mozna wypadac poza droge, ale tak w sumie nie wiadomo ile? Acha.
Nie rozumiem co napisałeś nawet. :D
Do tego jakies bzdurne komunikaty: jestes w 100% najlepszych.
No, tak samo jak w 4. To jest po to aby motywować graczy do kręcenia lepszych wyników i bicia swoich oraz innych rekordów. Dlatego przy radarach czy skokach sa pokazane wyniki znajomych żeby je również bić.
Draznia niedorobki typu "zalicz klasycznym muscle carem", wlaczam filtr w garazu: no nie ma takiego. Wybieram aukcje: jest. Kupilem, zrobilem. Nie zaliczylo :D
To akurat może być kwestia słabej lokalizacji. Zarówno w 4 jak i w 5 czasami trafiała się kategoria samochodów która po angielsku była kompletnie inna i też się wkurzałem. Teraz też jest bug że mimo spełnienia warunków nie zalicza (dzisiaj tak miałem), rozwiązaniem jest restart gry. Mam nadzieję że to jednak szybko naprawią bo słabo.
Multi takie se, nikogo.
W 4 było niemal identyczne, nie grałeś w ogóle w nie? :unsure:
Te spowolnienia na fabularnych eventach zaczynaja po n-tym razie draznic, a przelatujacy nisko po raz n-ty boening nie robi zadnego wrazenia.
Takich eventów jest zaledwie kilka w ciągu kilkunastu godzin i Cię drażniły? W 4 też?
Czarny epicki zegarek to jest cos na co czekam z wypiekami kiedy gram w scigalke.
Jak Ty zrobiłeś 100% w 4 skoro tam było to samo a w sumie to w 4 wypadało więcej tych śmieci niż w 5. :D
W grze jest kilka stacji radiowych i wszystkie sa do dupy. Skonczylem po raz pierwszy w jakiejkolwiek grze odpalajac klasyczna. A kiedys ludzie w reckach marudzili na OSTki z Burnoutow..., eeeech.
A tu pełna zgoda. Horizon Pulse z 4 super, a w 5 to tylko Dua Lipa spoko.
Modele, a w zasasadzie powinno byc ulepy, postaci to jest jakis zart. Ja rozumiem, ze tych modeli za duzo nie ogladamy, ale jak juz mamy to nieszczescie to oczy krwawia.
Tu się zgadzam i w ogóle mnie denerwowało że nie można pomijać filmików/dialogów fabularnych.
Rozumiem tez, ze fabula i scigalka sie specjalnie nie lubia, ale co tu sie dzieje to juz jest wyzsza szkola jazdy. Ulepy w stylu: krec baczki i groteskowo kos palmy w lambo bo zbieram dane, ktore przekaze na uniwerek zeby ratowac klimat beda mi sie chyba snily po nocach.
Nawet nie wiem jak to skomentować bo to już grube czepianie się na silę.
Do tego wiekszosc tych zadan pomaranczowych to jest jakas kpina. Gra mi wytycza droge, ja wrzucam azymut i jestem tam w polowie wymaganego czasu.
Chodzi ci o przygody gdzie są rozdziały? No wiesz, ale tak działa GPS że Ci wyznacza trasę po DRODZE a nie przez pola i lasy.
500+ pieknie odwzorowanych aut. Yu Suzuki z F355 chowa sie w kartonie. Ktos kto nie moze sie doczekac toczyc taczkami jak VW I czy Transitem z '68 bedzie wniebowziety.
A ja bym się doczepił do beznadziejnie wykonanego i totalnie płaskiego podwozia samochodów. Wygląda jak z przed 2 generacji.
Gra potrzebuje chyba troche czasu na oszlifowanie i mam nadzieje, ze za pare miesiecy czesc z tych rzeczy bedzie juz historia.
Nie będzie bo sporo rzeczy na które narzekasz były w 4, a jak były w 4 i są w 5, często niezmienione, to dalej będą. I sporo rzeczy które wymieniłeś to dosyć mocne czepialstwo zwłaszcza że nie rozumiem jakim cudem zrobiłeś 100% w 4, po czym 5 zapowiadała się na więcej tego samego i nagle już jest problem. :unsure:

• Popieram
Reactions: Goldberg

dziki

Prezes
Jun 28, 2019
4,291
2,536
@Rudy_Rydz tak, sporo z tych rzeczy byly w 4, a to byla moja pierwsza stycznosc z seria wiec plusy bardziej przyslanialy minusy. Tu mnie juz niektore rzeczy zaczynaja irytowac :) O pewnych rzeczach, jak aukcje, ktore tez sa w FH 4 i sa dalej tragiczne nie wspominalem. Dobrze, ze wogole sa ;)
100% w sensie wyczyszczenia mapy. Teraz stanalem na 60-70% Kaman, wala mnie jakies klaksony, taczki, czy kapelutki. Gram w arcade gdzie liczy sie fun z jazdy wiec te rzeczy nikogo.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Widzę, że @Rudy_Rydz to nasz forumowy rycerz-obrońca Forzy. :p

Prawie ze wszystkimi zarzutami się zgadzam, tylko ten faktycznie taki nie do końca:
Przy zaliczaniu tych wyzwan znakow mozna wypadac poza droge, ale tak w sumie nie wiadomo ile? Acha.
No można wypadać poza drogę na tyle długo, aż ci nie napisze, że zaliczyłeś porażkę. :p Za 10tym razem już gracz ogarnia mniej więcej na ile może sobie pozwolić.
Te spowolnienia na fabularnych eventach zaczynaja po n-tym razie draznic, a przelatujacy nisko po raz n-ty boening nie robi zadnego wrazenia.
Ja już za drugim razem miałem dość tego tęczowego samolotu i miałem nadzieję, na jakiś twist fabularny, niech się rozbije z winy terrorystów, potem się będziemy mścić goniąc ich furami w policyjnych barwach czy coś. ;) To oczywiście mówię w żartach, bo cała ta "fabuła" w Forzie to jest takie budyniowe byleco, zero charakteru czy fajnego żartu, wszystko wesolutkie i milutkie jak z przedszkola, byle by tylko nikogo nie obrazić, więc nie liczyłem na cokolwiek bystrego. Wow, patrz Pelikany, ale super nie!? Wooooo, ale skaczemy, bullet time! O ja, jesteś podobny do aktora i się podszywasz wykonując kaskaderkę, no boki zrywać! xD
:cautious:
A cała ta otoczka z festynem, brzydkie postacie wykonujące na każdym kroku emotki i tańce jak z Fortnajta (ale w Fortnajcie wyglądają te rzeczy w większości dużo lepiej, tutaj totalnie są wklejone z tyłka i nie pasują, efekt jest wręcz trochę psychodeliczny bym powiedział, coś jak w Forcie był twerkujący Kratos czy Xenomorph), wypadające skarpetki, zegarki, sukienki, wheelspiny jak w jakimś komórkowym raku wypełnionym mtx jako podstawowa mechanika odblokowywania samochodów, zabawy w zabieranie sobie flagi czy niszczenie kaktusów i wszystkiego by mieć combo z Tonego Hawka wysokie, najgorsze radio jakie słyszałem w samochodówce, którego MS z takim budżetem powinien się wstydzić... To wszystko to jest po prostu żenada. No i mamy Meksyk, w którym 80% irytujących postaci mówi do nas z grubym, brytolskim akcentem. :D

Ale jeśli chodzi o sam model jazdy, to w wyścigach i rzeczach, które działają jest moim zdaniem przyjemnie. No i taka ilość samochodów to jest coś nie do pobicia dla kogoś kto lubi je oglądać, kojarzy, liznął trochę Top Geara czy czegoś takiego. Tylko szkoda, że ich odblokowywanie to nie jest nigdy jakieś wydarzenie, tylko wszystkie przychodzą z taką łatwością i zamiast radochy mamy - o, patrz, kolejny Pokemon, z których 80% nawet nie ruszę...
Gra potrzebuje chyba troche czasu na oszlifowanie i mam nadzieje, ze za pare miesiecy czesc z tych rzeczy bedzie juz historia.
Coś ty, gra już dostała z każdej strony od fanbojów dziewiątki i dziesiątki więc dostali sygnał, że jest super, nie ma co naprawiać. Jedynie będzie dużo dlc i sezonowych pierdółek. No chyba, że serwery, te może za kilka miesięcy już będą działać jak należy.

• Popieram
Reactions: dogeta

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Z tymi aukcjami to popieram dzikiego. Zaprojektowali to dawno ktorejś tam poprzedniej części i widać, że tego nikt nie ruszał.
Czemu zdublowany samochód mogę sprzedać za grosze komputerowi tylko tuż po wygraniu go w ruletce? Z garażu już go komputerowi nie mogę sprzedać, mogę tylko wystawić go na aukcji, podarować jakiemuś randomowi albo na złom oddać za darmo.

PerkyVigorousHomalocephale-size_restricted.gif

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Widzę, że @Rudy_Rydz to nasz forumowy rycerz-obrońca Forzy. :p
No tak nie do końca. Sam mam grze dużo do zarzucenia, głównie przez brak jakiś większych innowacji i kilka dosyć głupich mechanik z 4 które powinny zostać zmienione no ale jak ktoś już wymienia wady to niech to wszystko ma jakiś logiczny sens bo na razie to w większości przypadków wygląda to tak jak jakieś wydzimisię. Wiesz, to tak jakby odpalać kolejnego Call of Duty i oczekiwać dużych map jak w Battlefieldzie no bo ktoś ma dosyć małych map! :D

To co napisał @tolman to jest dla mnie sensowny zarzut bo jest dobrze uargumentowany. I ja się z nim zgadzam, to jest głupie.