Jaką grę ostatnio ukończyłeś?

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Nie graj, bo jeszcze Ci się spodoba. Czorizo świetne, Cuszima świetna :)

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy, takie rzeczy są umieszczane w jakichś punktach widokowych.
Punkty widokowe miały świetną "historię" - Apocashitstorm Tour.
Historia Bashara jest naprawdę wzruszająca, o ile ktoś nie ma kamienia zamiast serca ;)

A to prawdziwy powód dla której gra jest zła - szkaluje białych mężczyzn ;)

Ten kanał ma fajne omówienia lore gry, polecam zainteresowanym:

Last edited:

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
Nie graj, bo jeszcze Ci się spodoba. Czorizo świetne, Cuszima świetna :)

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy, takie rzeczy są umieszczane w jakichś punktach widokowych.
Punkty widokowe miały świetną "historię" - Apocashitstorm Tour.
Historia Bashara jest naprawdę wzruszająca, o ile ktoś nie ma kamienia zamiast serca ;)

A to prawdziwy powód dla której gra jest zła - szkaluje białych mężczyzn ;)

Ten kanał ma fajne omówienia lore gry, polecam zainteresowanym:

O, dzięki. Pewnie się przelecę w takim razie. W sumie nie mam przesytu, więc może i platynkę spróbuję :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Sprytne to Sony. Co się nie biorę za jakiegoś exa, to ma banalną platynę :)
A myślisz że skąd ja mam 13 platyn? :D Pierwsze 5 jest prawilnych, bo za God of Wary z czasow PS3, głupi byłem i tryhardowałem. Reszta to gównoplatyny:
Days Gone, Ghost of Tsushima, Spiderman (wpadły 2, bo remaster :D), Miles morales, Horizon, Ratchet and Clank, Astro's Playroom. Nawet w Returnalu zostały mi trofea wymagające bezsensownego grindu i marnowania życia, a nie skilla.

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
trofea wymagające bezsensownego grindu

Najgorsze...

IMO platyny powinny być bardziej nastawione na jakieś wyzwanie i postaranie się, niż latanie z przewodnikiem szukając gołębi na dachach, albo robienie tej samej rzeczy 50x z rzędu. Najczęściej dlatego ich nie robię, bo żeby się nie wybijać z imersji gram jak człowiek za pierwszym razem, a potem drugi raz już mi się nie chce przechodzić.
Raz spróbowałem przechodzić jedną grę od razu z przewodnikiem i był to błąd, bo się wytrącałem co chwilę z flow i gubiłem tę imesję. Bez sęsu.

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,262
3,208
Kraków

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Marvel's Guardians of the Galaxy

Interaktywny film, gdzie do końcowych epizodów, więcej słuchamy i oglądamy przerywniki, niż rzeczywiście gramy. Pod koniec jest to czego nie cierpię, czyli festiwal killroomów do potęgi n, walki kilka razy więcej niż przez 3/4 gry, aż paluchy bolą. :)
Sama gra jak dla mnie za długa, mogli by to spokojnie zmieścić w ok 8-10h (mi pokazało ok 20), przez to gra nie była by aż tak rozwleczona. Nie jest na tyle zróżnicowana, żeby przez cały ten czas zapewnić różnorodność. Wiadomo, fajne dialogi, klimat i uczucie oglądania filmu, ale już sam gameplay mocno monotonny i nużący, kilka mechanik na krzyż przeplata się przez całą grę. Sama walka mocno chaotyczna i także powtarzalna, z czasem przybywa tylko więcej zdolności, jakie zyskują nasi towarzysze. Później jest taki misz-masz na ekranie, że często spamuje się na ślepo skille, bo ciężko wycelować w konkretnego wroga.
Trochę ponarzekałem, a co z plusami? Jak wspomniałem wcześniej, świetny klimat, rozbudowane dialogi, humor, wątki bohaterów, sami bohaterowie niezależni, więc cała ta otoczka, która występuje w produkcjach filmowych. Muzyka też jest mocną stroną, ale finalnie przewijają się w kółko te same kawałki i po kilkunastu godzinach chciało by się już usłyszeć coś innego.
Czy polecam? Jeśli jesteś fanem guardiansów, lubisz prostą, a zarazem efektowną walkę, oraz ogólnie takie gry akcji, to raczej tak. Dla mnie jak już wspomniałem, gra była za długa, dobrze by jej zrobiło skrócenie o połowę, bo samych przerywników jest zdecydowanie za dużo.
No i trochę bugów, kilka razy musiałem wczytać ostatni zapis, bo gra nie chciał ruszyć dalej z animacjami.
Daję 7/10, ale ja nie jestem zbytnim fanem takich superbohaterów, guardiansów akurat w miarę znoszę. Chociaż ja tam widzę kratosa, raczeta, fionę (tę od szreka, tylko się odchudziła) i enta (z lotr), tacy mało pomysłowi jak dla mnie.
Skoro taki anty to po co grał? Raz na jakiś czas można zjeść w mcdonaldzie, żeby się po prostu wyczilować, nie każda gra musi być wyzwaniem i czymś ambitnym. ;)

Last edited:

dziki

Prezes
Jun 28, 2019
4,291
2,536
Morkredd - calkiem przyjemny przerywnik od zarabiania na zycie grzeznac w blocie z klodami na pace gdzies na koncu swiata ;) Gra ledwie na 3h, ale pomysl i wykonanie top. Glowny feature to sterowanie 2 postaciami naraz 2 analogami. Dolozmy do tego zabawe swiatlem i cieniem plus i calosc w sosie prostych zagadek logiczno-zrecznosciowych i robi sie nad wyraz oryginalnie. Szanuje i polecam.

• Popieram
Reactions: SimonX

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
16/2021

Mafia Definitywna Edycja

Zakończenie mi jajka urwało, właśnie skończyłem i trzyma mocno. Taka tam jedna scena jest mocno pamiętliwa :)

Model jazdy symulacyjny jest bardzo dobry. Zwykły nie wiem, nie próbowałem. Sens jazdy takimi autami chyba polega na tym właśnie by się w miarę odlskulowo prowadziły

Strzelanie jest ok, ale szalu nie ma. Grałem na Prawdziwy Gangster czyli najwyższy. Zbyt dużo ołowiu przyjmują ludzie, przy czym wywiera on na nich zbyt mały impakt.

Dwojka mi się lepiej podobała, na pewno miała lepsza muzykę. Ale bawiłem się świetnie i teraz znajdźki do platyny

Torin

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
3,066
2,202
Internety
www.instagram.com
Skonczylem w koncu UnMetal. Swietna gra dla mnie takie 8/10.

Pewnie skonczylbym duzo szybciej ale utknalem w paru miejscach standardowo dluzej niz powinienem i na samym koncu i ostatnim bossie juz zmienilem na Easy bo bylo poznym wieczorem i juz mi sie nie chcialo.

Ale storyyy jest mega, smialo polecam.
Z mega mocnym plot twistem na samym koncu :D

• Popieram
Reactions: DarkStar

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
O, nawet wikipedia się ze mną zgadza ;)

Revealing a plot twist to readers or viewers in advance is commonly regarded as a "spoiler", since the effectiveness of a plot twist usually relies on the audience's not having expected it.

A zanim ktoś odpowie tym:

To dokonuję wyprzedzającego uderzenia tym:

To badanie o spoilerach jest gówno warte, bo uczestnicy eksperymentu dostali do czytania jakies losowe utwory które mieli w dupie. Więc chyba logiczne, że mieli w dupie czy ktoś im to zaspoiluje, czy nie? :D
Nawet ja, znany spoilerofob sam świadomie poznaję spoilery z dzieł które mnie nie interesuja, na których mi nie zależy, na przykład słuchałem w Niezatapialnych o Evangelionie gdzie została zaspoilowana cała historia, kto umiera, etc, ale mam to w dupie, bo nie będę tego oglądał, a dzięki temu że mam to w dupie to nawet już nie pamiętam tych spoilerów bo nie wiem kto jest kim i pozapomniałem imion.

A uber mega spoilera ś.p. Pikacza z RDR2 jakoś nie zapomniałem, ciekawe czemu? ;)

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Nie ma za co, polecam się!

Nooo, tak. Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że w czterech literach mam historię, dla mnie ważne było "bycie kowbojem". Symulator mordercy mnie odrzucał.
No to fajnie masz, a dla mnie historia jest mega ważna i między innymi ten spoiler spowodował że odechciało mi się grać i gry do dziś nie skończyłem.

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Nie ma za co, polecam się!

Nooo, tak. Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że w czterech literach mam historię, dla mnie ważne było "bycie kowbojem". Symulator mordercy mnie odrzucał.
No to fajnie masz, a dla mnie historia jest mega ważna i między innymi ten spoiler spowodował że odechciało mi się grać i gry do dziś nie skończyłem.
Błąd, bo istotny jest nie tylko sam spoilerowy fakt, ale cała narracja budowana wokół niego. Polecam wrócić i samemu poznać tę historię.

Ja z kolei ostatnio dokończyłem Wiedźmina 2 na XSX. Rozpocząłem w kwietniu i idąc drogą Iorwetha zatrzymałem się lekko zmęczony kolejnymi etapami walki na końcu aktu II. Zapomniałem, że ostatni akt był taki krótki. Przemogłem się, wróciłem i nie żałuję. Podobało mi się dużo bardziej niż poprzednio (grałem gdzieś w 2012 na PC po patchach). Prawda, że dużo tu było politykowania, ale z drugiej strony po prostu stęskniłem się za Wiedźminem i to była dobra decyzja, by sobie zrobić powtórkę z tej gry. Jest bardzo spójna, zwięzła. Klimat jest, gameplay nie przeszkadza. Wygląda super w 4k i z poprawionymi teksturami na XSX. Można by się pomylić, że wyszło to na konsole poprzedniej generacji gdzieś na jej początku.

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Błąd, bo istotny jest nie tylko sam spoilerowy fakt, ale cała narracja budowana wokół niego. Polecam wrócić i samemu poznać tę historię.
No ale chyba przyznasz, że jak się bez kontekstu wie co się wydarzy, to trochę zmienia (dla mnie niszczy) odbiór dzieła?
Pewnie tak ale mimo to warto poznać ten kontekst.

Też mi zepsuto parę gier

• Popieram

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Mi z kolei przez jakieś 8 lat udawało się z powodzeniem unikać spoilera z origami killerem, co gdzieś coś było o Heavy Rainie to zaraz zamykałem, wyłączałem itd, a jak w końcu zagrałem i skończyłem to ta gra i jej fabuła okazały się takim crapem, że żałowałem, że tak sobie głowę tym zawracałem. :D

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Mi z kolei przez jakieś 8 lat udawało się z powodzeniem unikać spoilera z origami killerem, co gdzieś coś było o Heavy Rainie to zaraz zamykałem, wyłączałem itd, a jak w końcu zagrałem i skończyłem to ta gra i jej fabuła okazały się takim crapem, że żałowałem, że tak sobie głowę tym zawracałem. :D
Miałeś juz nie udowadniac! To sie juz robi nudne! HR topka generacji!

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Zaliczyłem Detroit: Become Human. Muszę przyznać, że nic się nie zmieniło i dalej lubię to co wysmaży pan Cage :)
Z tego co widziałem to pierwsze podejście to około 40% materiału dostępnego w grze i to pomimo zwiedzenia, czytania magazynów itd.
Na pewno kiedyś wrócę i spróbuję ograć pozostałe ścieżki.
Markus pokojowo uwolnił androidy z pomocą Connora, który został dewiantem. Alice uciekła razem Rose do Kanady po tym jak Kara poświęciła się i zebrała kulkę na przejściu granicznym.

Polecam!

Last edited:

meatbag

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,594
3,332
Software
christmas-cheer.gif

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Miałeś juz nie udowadniac! To sie juz robi nudne! HR topka generacji!
Nie moja wina, że tyle słabych rzeczy lubisz! :D

HR to jedno z największych growych zawodów w moim życiu, gameplayowo dno, fabularnie bełkot. I widać, że tam na początku miał być wątek nadprzyrodzony tylko Sony kazało wyciąć, bo nikt tego nie chciał i zostały dziury w scenariuszu wielkości kanionu i sceny totalnie bez sensu. A Cage się na nadprzyrodzone bzdety tak napalił, że następną grę zrobił już totalnie w okół nich - oczywiście crapa. :LOL: To jak się wtedy branżunia zachwycała, że medium growe w końcu dogoniło filmy, teraz można tu zrobić równie dobre i angażujące historie, z każdej strony 10/10 i felietony typu "jak Heavy Rain zmieni gry na zawsze" do dziś mi przypomina by nie brać nigdy ich bazgrołów na poważnie.

Ok, bugi były fajne. ;)

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
It takes two jest genialne i jest bardzo blisko mojego GOTY, bije sie z Metroidem, TLoU2 ruszac nie planowałem, bo jedynka była taka sobie ale po tej rekomendacji... :D

A Cage się na nadprzyrodzone bzdety tak napalił, że następną grę zrobił już totalnie w okół nich - oczywiście crapa.
Jestem w grupie osób którym się Beyond podobało :D, i bardzo lubie jak ktoś dobrze zrobi taki posieczoną fabułe którą sobie trzeba poskładać, podobnie było w Virginii, która dla mnie jest 10/10 jak idzie o indory :D.

Last edited:

dziki

Prezes
Jun 28, 2019
4,291
2,536
Luigi's Mansion 3 - gra, ktora wywoluje u mnie skrajne emocje. Z jednej strony jestem pelen podziwu dla:
-oprawy graficznej,
-konstrukcji poziomow, na ktorej w niewielkiej przestrzeni upchano baaaaaardzo duzo dobrodziejstw,
-ukrytych sekretow, sekrecikow, znajdziek malych i duzych,
-pomyslowych walkach z bossami,
-unikalnym poziomom a jest ich calkiem sporo, bo 15,
-fajnym podpowiedziom, ktore od czasu do czasu moga pomoc
Z drugiej strony nie rozumiem:
-czemu czesto, gesto duzo rzeczy jest nieintuicyjna i mozna sie zaciac niczym w przygodowce jak sie cos przegapi, a to gra dla dzieci od lat 7,
czemu balans taki, ze niektorych bossow przechodze od strzalu, a z niektorymi nie wiem co zrobic,
-czemu nie moge skipowac cutscenki jesli wtopilem,
-czemu te wszystkie znajdzki male i duze chociaz szuka sie ich fajnie to tak naprawde nie daja zadnej nagrody. W grze zbieramy pierdyliardy kasy, ktora nie jest praktycznie do niczego potrzebna. Mozna wydawac po czesci na jakies pomoce, ale gra jest na tyle prosta, ze nie trzeba. AFAIK na koncu gry dostajemy ocene w zaleznosci od tego ile tego hajsu zebralismy. Nie jakies sekretne zakonczenie czy cos, ocene! Jprdl, ale zenada :D
-momentami malo precyzyjne sterowanie

Mysle, ze jak ktos ma switcha to jest to mimo wszystko pozycja obowiazkowa. Ja z racji, ze gra dla dzieci spodziewalem sie odstresowywujacego, prostego, samograja, wiec moze dlatego bylem lekko poirytowany, ze czesto szlo jak po grudzie.
Niniejszym koncze przygode ze switchem, w miedzyczasie wyszly jeszcze mario kot i metroid, w ktore ew. moglbym zagrac, ale mi sie juz nie chce. Do nastepnego razu N, a ja moze w koncu wroce i nadrobie VRowe zaleglosci :)

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Dla mnie LM3 to takie 6/10. Swietne graficznie, fajne zastosowania tego odkurzacza, ale jak pisałeś momentami przycięcia z tyłka (bylem gdzies za połowa gry). Koronny był motyw z reżyserem no ja p.... Jak juz zacząłem to poszlo, ale zeby zacząć to nie wiem kto na to wpadł. Albo jakas walka z koszem gdzie sprawdzenie jakiejs opcji nie spowodowalo efektu, wiec tego potem nie powtarzałem, no i przycinka - ale nie od dzisiaj nina ma proboem z tłumaczeniem systemow w swoich grach.

Na plus niezły co-op.

• Popieram
Reactions: dziki

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
It takes two jest genialne i jest bardzo blisko mojego GOTY, bije sie z Metroidem, TLoU2 ruszac nie planowałem, bo jedynka była taka sobie ale po tej rekomendacji... :D

A Cage się na nadprzyrodzone bzdety tak napalił, że następną grę zrobił już totalnie w okół nich - oczywiście crapa.
Jestem w grupie osób którym się Beyond podobało :D, i bardzo lubie jak ktoś dobrze zrobi taki posieczoną fabułe którą sobie trzeba poskładać, podobnie było w Virginii, która dla mnie jest 10/10 jak idzie o indory :D.
Beyond.

• Popieram