Jaką grę ostatnio ukończyłeś?

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,640
3,634
32
Montego Bay
Tyranny - bardzo mi podeszło. Trochę za łatwo po kilkunastu h grania się robi (pomimo najwyzszego poziomu trudności), ale nie wpływa to specjalnie na odbiór gry, bo chce się poznać zakończenie. W sensie ja chciałem poznać jak moje wybory wpłyną na zakończenie. Nie widzę jakichś znacznych mankamentów (no może poza tą trudnością).
Nie jest to RPG na 100+ godzin. Raczej powiedziałbym, że taki RPG AA. Przeszedłem w 55h, a raczej nie odpuściłem zbyt wiele. Dla mnie ok, bo inaczej pewnie zdążyłbym się znudzić jak to mam w zwyczaju ;)

Zdecydowanie polecam.

Ode mnie 8/10

• Popieram
Reactions: madjedfox

Sparrow

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
624
340
Zamość
What Remains of Edith Finch na PS4

Pomijając, że gra chodzi fatalnie (base PS4) wyglądając przy tym mocno średnio to ogólnie mi się podobało. Ciekawa rodzinka, fajne opowieści, nie nudziłem się jak w większości pseudo-artystycznych walking simów. Po Ethanie C. najlepszy przedstawiciel gatunku. Ale lepiej zagrać na PC.

8/10 (jakby lepiej chodziło to byłoby z plusem).

• Popieram
Reactions: sicksteaphoar

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,795
Metro Exodus, PS4

Stara szkoła FPSów, bez natarczywych podpowiedzi i robienia z gracza debila. Świetny klimat i wykonanie, grafika i jej styl powala i to na zwykłym PS4, przepiękne, zróżnicowane lokacje, z których wylewa się miód.
Sporo już na ten temat napisałem w temacie o grze więc nie ma się co powtarzać.
Mocne 8/10, wciągnąłem się, sztuczna inteligencja trochę psuła całokształt ale wszystko inne nadrabiało. Lag wkurwiał wiadomo, ale taki urok konsol. Do strzelania szybko się przyzwyczaiłem i nawet zaczęło sprawiać fun. Polecam!

szpynda

Stały bywalec
Jun 28, 2019
400
101
Somewhere
Shadow of The Tomb Raider uważam za zakończony choć na 98.31%. Muszę odsapnąć od tej znakomitej gry, przejście z lizaniem ścian i backtrackingiem zajęło mi 88h. Może jeszcze doszukam tych kilka znajdziek. Tymczasem oczy mi wypływają, bo gram od wczorajszego południa non stop. Znakomita gra z niesamowicie źle przedstawioną i wyreżyserowana fabułą. To jakiś dramat jest. Nadrabia ładnymi lokacjami, przyjemnym strzelaniem i przyjemnymi zagadkami. Występuje efekt: jeszcze zajrzę tu może, a skoro już tu jestem to może pójdę do tego grobowca/krypty? Gdyby tak ktoś im zrobił story jak w Unacharted to byłoby mistrzostwo świata. Solidne -5/6. Ocena wuzej, bo wiadomo że Lara.

dziki

Prezes
Jun 28, 2019
4,295
2,543
Northgard - calkiem przyjemny i prosty RTS. Fajnie zobaczyc gre, ktora tak ladnie wyglada i wazy < 1GB. Co prawda jest troche irytujacych niedociagniec, a po dluzszej sesji gra wyrzuca "out of memory", ale na esport to szans nie ma, a w singlu az tak nie przeszkadza. Szybka pilka na parenascie godzin.

chaoz2eyez

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
543
337
Old Danzig
Infamous First Light - i to jest dla mnie przykład idealnie miłego sandboxa. Prosty, przyjemny, nie za długi idealny do zmulania. Postać dość szybko staje się OP, więc wrogowi są tylko tłem. Fajne, że wbudowano w całą grę - też narracyjnie, areny do robienia wyzwań. Co ciekawe świetnie na nim widać, że na początku generacji kombinowali z mechanikami (tutaj rysowanie tagów ruchami pada) - teraz już większość ma to w dupiu.

ps. po stu latach moja pierwsza platyna :) A nie interesuje mnie platynowanie i tak jak w tej grze to w każdej powinno być zrobione.

Cezar

Stały bywalec
Jun 28, 2019
440
615
cezarowy.blogspot.com
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Tak 1/3 mnie nudziła, dlatego zeszło mi z nią ponad rok. Jak już zaskoczyło to przeszedłem w weekend i muszę powiedzieć, że podziwiam kunszt projektantów poziomów - niesamowite są te wszystkie świątynie... Do tego niektóre animacje i motion-capture waliły mnie na łopatki. Nic dziwnego, że lista zaangażowanych osób leciała kilka minut.

szpynda

Stały bywalec
Jun 28, 2019
400
101
Somewhere
Nie ma możliwości żebyś w to grał 88h.
Specjalnie dla cię. Poprawiłem trochę czas, bo szukam znajdziki już z poradnikiem (od 93%) i dojście do 4 dokumentów i 1 wyzwania zajęło mi 2h. Jeszcze 2 dokumenty mi chyba zostały ale chyba się zmęczyłem. Wcześniej to tylko lizanie ścian. No i to jest wersja z wszelkimi dodatkami.

146

Spieszę donieść, że w Mass Effecy mialem 100h, a na obecnej promocji kupiłem Wieśka 3 z dodatkami. Liczę na 3 cyfrowy wynik bez 1 z przodu.

Last edited:

Farmaras

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
500
933
Szczecin nad morzem
Shenmue aka nudny symulator wózka widłowego - Nigdy nie grałem w growego "mesjasza" na Dreamcaście ale widać, że zestarzało się to okropnie. Aktywności jest tutaj tyle co kot napłakał, a truskawką na torcie jest powtarzanie do wyrzygu niektórych czynności. Do tego port zrobiony po linii najmniejszego oporu. Cut-scenki w 4:3, dźwięk skompresowany, angielski dubbing to dramat.

Daję 5/10 japońskich Elvisów.

hqdefault.jpg

brazil_gornik

Padawan
Jun 28, 2019
96
76
#9/2019 SOMA (PS4)

Tak mi się przypomniało, że jakiś czas temu przeszedłem i to bardzo fajna gra jest. Film z tego też byłby dobry, a serial to już w ogóle znakomity. Fabularnie jest to świetnie przemyślane i dojrzałe sci-fi. Gra długo mi chodziła po głowie po skończeniu i to drugi po Firewatch przypadek, kiedy widzę, że symulatory chodzenia jednak mają sens o ile stoją dobrą fabułą i voice actingiem. Ocena 8/10

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,279
3,225
Kraków
Ta stronka to podstawa dla ludzi, którzy mają ograniczony czas na granie. :) Mnie skutecznie zniechęca :/ Obecnie nawet gra na kilkanaście godzin jest dla mnie duża i jak widzę taki czas na HLTB (a u siebie powinienem dodać jeszcze te 33%), to się poważnie zastanawiam czy jest sens zaczynać. Ech.