It Takes Two

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Nie bądźcie jak Naars.
Bądźcie, bądźcie. Zwłaszcza, jeśli chcecie zagrać wspólnie z dzieckiem, żeby nie było "emocjonalnie rozbite" jak syn kolegi @olas ;)

Haha

Dzieki bogu (jakiemukolwiek) zaryzykowalem i obiecalem dzieciom ze Ksiezniczka slonik bedzie na koniec przygody zdrowa i naprawiona i ze dorosli tez robia czesto glupie rzeczy bo im sie wydaje ze tak trzeba

Podczas napisow koncowych pojawia sie naprawiona i dzieci stwierdzily ze mialem racje i ze sa spokojniejsze. Musze przyznac ze bylo wielkie UFFF bo bylaby drama

Pozdr

• Popieram
Reactions: Naars and Screwball

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Ja tam gram z żoną, ale dzieciaki oglądają i jak tylko będzie akcja blisko tego słonia, to planuje to wyłączyć i zrobić im małe cięcie :p.

Kosmos

Prezes
Jun 28, 2019
3,027
1,746
Kagoshima
Gramy sobie powoli i jak dla mnie strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o gameplay. Szczególnie podobają mi się starcia z bossami, które wymuszają dobrą komunikację między grającymi ;), ale jednocześnie nie są jakieś wyśrubowane (checkpointy). Spokojnie można grać, nawet jak druga połówka średnio ogarnia pada. Pod względem fabuły raczej nie moja bajka, bo wolę mniej familijne klimaty, ale sam gameplay jest tak dobry, że otoczka kompletnie nie przeszkadza.

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Nawet nie wiem czy to jest platformówka.

No jest, jest. Oczywiście jest tam mnóstwo różnych mechanik i pomysłów, ale core gameplay to jednak platformówka. Dla mnie to w sumie next gen platformer.

pozdr

W 100% platformowka tyle ze z tych swiezych

Ale w glebi jest to platformowka - jak pisalem predzej nowy Ratchet bedzie porownywany do tej gry (jak nie przez cale industry to przynajmniej przeze mnie)

Pozdr

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Serwis sony wymienil mi pada (postac sama lazila w lewa strone), wiec mam znow dwa kontrolery do PS5.
A ze mam dwa, syn chetny na cos coopowego to chyba ta gra jest najlepszym wyjsciem.

Takie male pytanko
Rozumiem, ze jak bede gral z synem, ktory bedzie siedzial obok mnie, to nie mam innego wyjscia tylko bedzie podzielony ekran.
A co jesli bede gral z kims "online", to tez bede mial podzielony ekran?

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Takie male pytanko
Rozumiem, ze jak bede gral z synem, ktory bedzie siedzial obok mnie, to nie mam innego wyjscia tylko bedzie podzielony ekran.

Będzie tak samo w jednym i drugim przypadku, czyli split.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Serwis sony wymienil mi pada (postac sama lazila w lewa strone), wiec mam znow dwa kontrolery do PS5.
A ze mam dwa, syn chetny na cos coopowego to chyba ta gra jest najlepszym wyjsciem.

Takie male pytanko

Split jest zawsze, ponieważ jest integralną częścią gamedesignu (podobnie jak w Way Out). Często się dostosowuje (np. u jednej postaci zajmuje więcej ekranu), a czasem w ogóle go nie ma.

pozdr

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
No i git :)

Mialem kompletnie obojetne podejscie do tej gry (tym bardziej ze kiedys syn chcial mnie namowic do Way Out, ale udalo mi sie "nie grac w to").

Obejrzalem jednak trailer, a pozniej ze dwa krotkie gameplaye i napisze tylko jedno ... Wow.
Az sie zdzwililem jak to fajnie sie prezentuje.

Nowka w Media Expercia za 160pln, to czemu nie sprobowac?
Jak sie odbije to zawsze moge jeszcze plytke sprzedac i czesc kasy wroci do kieszeni.

• Popieram
Reactions: olas

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Bo o dobrych grach się nie gada, tylko się w nie gra ;) A serio pisałem już o tym wcześniej, ale dla mnie to jest póki co GOTY i natychmiastowa nagroda w kategorii Czysty Fun.

pozdr

Dokladnie

Jedna z bardziej miodnych gier jakie gralem

Szkoda ze nie ma opcji grac z AI bo wiecej ludzi by gralo - ja zreszta tez

Pozdr

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Alez glupia ta gra ...

... co ja pisze? Alez zajebista ta gra :)

Odpalilem wczoraj z synem u boku i przez nastepne plus/minus 2 godziny mielismy obaj babana na twarzy.
Co prawda prawie sie na syna obrazilem jak 20 raz z rzedu przyszpilil mnie gwozdziem do podlogi, ale za to oberwal kilka razy mlotkiem po glowie :)
Dorzucilem w jego strone jeszcze "kilka mocniejszych slow" i sie uspokoil :)

Miod Miod Miod w przenosni i doslownie (wlasnie zblizamy sie do finalu "miodowego" etapu - przynajmniej tak mi sie zdaje).

Kurcze, zastanawiam sie tylko czy zone w to nie wkrecic.
Wydaje mi sie jednak ze ktos, kto w ogole nie jest zaznajomiony z padem konsoli moze sie jednak zrazic, bo jednak moga byc etapy ... ze sie tak wyraze ... trudne (dla nie grajacego w ogole).
Ja z synem bawimy sie super i juz nie moge sie doczekac nastepnej rozgrywki, bo ciekawi mnie co tworcy (jakie mechaniki) wymyslili w dalszej czesci.
W sumie co tu mozna nowego wymyslic? Przeciez kolo juz wynaleziono, a jednak ... ciagle cos zaskakuje i z ust wymyka sie "o kurcze, ale fajne" :)

• Popieram
Reactions: olas and Blue

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Wydaje mi sie jednak ze ktos, kto w ogole nie jest zaznajomiony z padem konsoli moze sie jednak zrazic, bo jednak moga byc etapy ... ze sie tak wyraze ... trudne (dla nie grajacego w ogole).

Raczej obie osoby powinny umieć w gry. To nie jest czapka w Mario tylko faktycznie coopowa rozgrywka wymagająca pewnych umiejętności od obu graczy. Jak jedna osoba będzie nogą to niektóre etapy będą was bardzo frustrować.

pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

mierniczek

Badass
Jun 28, 2019
1,988
880
Pruszków
Co tu wiecej pisac - Swietny zakup :)
Wczoraj pisalem teksty "a moze sie od tego odbije" ... tfuuu wypluwam te slowa.

To chyba pierwsza gra gdzie przyszla mi na mysl by przeniesc konsole z pokoju syna do salonu gdzie mam duzo wiekszy TV.
Odpalic to w spolce z synem i zaprosic zone by choc poogladala (podczas prasowania - hehehe) jak gramy (i sie klucimy).

Szkoda ze nie ma naszego dubbingu. To idealna gra by gadali po naszemu.

• Popieram
Reactions: Screwball

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343

Raczej obie osoby powinny umieć w gry. To nie jest czapka w Mario tylko faktycznie coopowa rozgrywka wymagająca pewnych umiejętności od obu graczy. Jak jedna osoba będzie nogą to niektóre etapy będą was bardzo frustrować.

pozdr
Tru, choć dużo można nadrobić jedną postacią jak sie ma skilla, to jednak nie do końca o to chodzi. U mnie moi na szczęście ogarniają. Ale i tak jak rozwiązywanie prostych zagadek growych dla mnie w większości jest naturalne, dla współgraczy niekoniecznie co się momentami sprowadza do dyrygowania przez dłuższy kawałek gry, co też może nie być fajne dla drugiej osoby IMHO.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
@knur
Aaaaa o ja glupi.
Teraz rozumiem

@Simplex ciekawa uwaga :)
Ja trochę żartuję. Wg mnie można grać z kimkolwiek, ale gra jest od 12 lat i są tam momenty które mogą straumatyzować młodsze dziecko.

Młodsze dziecko? Tam jest jeden moment, który traumatyzuje każdego, bez względu na wiek.*

pozdr

*-wyjątek stanowią socjopaci

• Popieram
Reactions: Szozi and olas

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
@knur
Aaaaa o ja glupi.
Teraz rozumiem

@Simplex ciekawa uwaga :)
Ja trochę żartuję. Wg mnie można grać z kimkolwiek, ale gra jest od 12 lat i są tam momenty które mogą straumatyzować młodsze dziecko.

Młodsze dziecko? Tam jest jeden moment, który traumatyzuje każdego, bez względu na wiek.*

pozdr

*-wyjątek stanowią socjopaci
w 100% - poki co cala rodzina miala traume po tym momencie - ale pozbieralismy sie jako grupa :D

Pozdr

• Popieram
Reactions: Screwball and Szozi

dziki

Prezes
Jun 28, 2019
4,291
2,536
(Przeniesione - zduplikowany temat)
Chyba nie ma jeszcze watku o grze. Ktos chetny do coopa na PieCu pozniejsza wieczorowa pora?

Last edited by a moderator: