It Takes Two

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
To mnie boli w tej grze. Z tego co czytam/słyszę ciężko grać w to z osobą, która nie gra. Chciałem zarzucić wędkę z gierką żonie (graliśmy trochę w Overcooked i było super), ale boje się, że nic z tego nie wyjdzie. Mógłby być poziom trudności „samograj” dla ludzi niegrających :/

• Popieram
Reactions: arczi79 and Simplex

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
No ja liczyłem że może żonę namowie ale tak to nawet nie próbuję. Zostaje rozwód ;) kochanie, ja tylko żartowałem!
No mi zona powiedziala ze ta gra moze byc powodem do rozwodu :D - ona gra raczej w Garden scapes i inne chuje niz cos takiego

Dla casuali moze byc ciezko - ale gra naprawde jest swietna

Pozdr

• Popieram
Reactions: angh

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Troche screenow z gry ponizej

Pograne dzisiaj dalej z mlodym. Na poczatku troche nie chcial bo wolal Minecraft. Pare poziomow dalej chcial "jeszcze chwile"

Gdyby zaserwowali to w czasach pierwszego Toy Story to bym nawet nie pomyslal ze to gra

Sa etapy na ktorych dzieje sie tyle (setki pszczol) i gra nic nie zwalnia i wyglada przy tym zajebiscie

Gra jest rewelacyjna: gra nawiazuje do praktycznie wszystkiego co mozliwe: Mario 3D, Mortal Kombat, Tanks. Kazda akcjs wymaga wspolpracy i im dalej tym lepiej

Jestem zauroczony gra: rewelacja. Dawno w cos takiego nie gralem

Pozdr

368198b5a928ca04002afc962808ceac.jpg

94bcc7cb851c2eed23f05c53337166a1.jpg

6dae010c71701609bb53221eb816f2b3.jpg

b67a98d4e844db306a3ace2d3852484a.jpg

2fb84a6fbde7d8bc4dccdd96786a7992.jpg

e390bd9f6f2c8f63aac32cb7037a24d5.jpg

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
To jest jednak gra zręcznościowa, trzeba się wykazać pewną dozą ogarnięcia pada.

Jedna, ale za to BARDZO ważna rzecz, o której chyba nikt nie wspominał. Ta gra ma zajebiście responsywne sterowanie. Nic tu nie "pływa", nie laguje, jeżeli coś spierdolisz to na 99% jest twoja wina, a nie sterowania. Porównując do takich Sackboyów, gdzie steruje się postacią w budyniu, czy nawet do flagowego dla gatunku Mario (dobrze wiem, bo niedawno kończyłem Galaxy) tutaj wszystko chodzi i reaguje dokładnie tak, jak powinno. Paradoksalnie dla mnie jedyną wadą tej gry, jest jej coopowatość, bo mój brachol trochę sie rozłożył i nie moge jej dokończyć, cholera! Oczywiście to żart z tą wadą, bo jest to też równocześnie jej największa zaleta, ale jednak - tak jak pisaliście wyżej - w to nie powinno grać się z kimś od czapy, kto wam w połowie gry stwierdzi, że wraca ustawiać domki w simsach czy coś w tym stylu. Ta gra zwyczajnie zasługuje na poważnych graczy, to nie jest jakaś tam popierdółka.

pozdr

• Popieram
Reactions: olas

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Drugi boss nie jest najtrudniejszy, jedyne co moge powiedziec

@Screwball tak masz racje: zero laga. Save sa dobrze rozlozone i jak.piszesz, jak ktos cos zjebal to jest ich wina, nie sterowania

Jestesmy na etapie z woda i jest absolutny wypas. Te minigry to wypas sam w sobie

Fajnie sa zrobione trofea bo sa za eksploracje i kombinowanie, a tego jest od czorta

Pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

Gregys

Prezes
Jun 27, 2019
3,819
3,964
Możesz mi napisać, który wam dał w kość? Bo ja tamtą rzecz najwięcej razy powtarzałem. Jeszcze muszę pochwalić grę za checkpointy. Według mnie, to jest wzorzec jak powinny być zrobione. Właściwie każdy postęp jest zachowany i w razie porażki nie robisz durnych sekwencji jeszcze raz. Taka odwrotność niektórych akcji z serii Yakuza.

• Popieram

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Możesz mi napisać, który wam dał w kość? Bo ja tamtą rzecz najwięcej razy powtarzałem. Jeszcze muszę pochwalić grę za checkpointy. Według mnie, to jest wzorzec jak powinny być zrobione. Właściwie każdy postęp jest zachowany i w razie porażki nie robisz durnych sekwencji jeszcze raz. Taka odwrotność niektórych akcji z serii Yakuza.
Ten byk co trzeba uzyc teleportu
- mlody sie z nim najbardziej chyba narobil

Jedyna scena ktora rozbila emocjonalnie naszego (prawie) 10 latka byla :
gdzie ksiezniczka slonik traci ucho - nie byl w stanie tego przezyc

Pozdr

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Komu ty to mówisz 🤣
Ja też czekam :somsiad:

Nie czekajcie - dajcie im zarobic - gra jest warta tej kasy - szczerze mowiac to ze jest wyceniona "nizej" niz aktualne ceny to jest juz plus - ta gra wyznacza poziom dla kazdej gry platformowej (co-op lub nie) i jestem ciekaw co ratchet & clank wymysla bo w tej grze dzieje sie duzo i czesto i jest absolutnie rewelacyjna

Jest to dla mnie zaskoczenie poziomu Days Gone o ile nawet nie bardziej - jest na mojej liscie GOTY a mamy dopiero poczatek roku

Pozdr

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Zmartwiły mnie informacje o bossach.

Jestem samozwańczym, pierwszym hejterem bossów w grach, ale tutaj są naprawdę spoko zrobieni, pomysłowi, wcale nie dający jakoś mocno w kość. A nawet jak dający, to wspomniany system checkpointów mocno ułatwia przeprawę (nie trzeba zaczynać od początku jak się dojdzie gdzieś dalej).

pozdr

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820

Rozbiła też emocjonalnie waszego 40 letniego kolegę z forum. Czyli mnie 😭 Na tyle, że szybko wyparłem tę scenę z pamięci, a teraz mi przypomniałeś. Dzięki 😭 Co za chory pojeb to wymyślił? 😭

pozdr

• Popieram

JaWamDam

Badass
Jun 27, 2019
2,079
1,753
40
Warszawa
Nie czekajcie - dajcie im zarobic - gra jest warta tej kasy - szczerze mowiac to ze jest wyceniona "nizej" niz aktualne ceny to jest juz plus - ta gra wyznacza poziom dla kazdej gry platformowej (co-op lub nie) i jestem ciekaw co ratchet & clank wymysla bo w tej grze dzieje sie duzo i czesto i jest absolutnie rewelacyjna

Jest to dla mnie zaskoczenie poziomu Days Gone o ile nawet nie bardziej - jest na mojej liscie GOTY a mamy dopiero poczatek roku

Pozdr
K*rwa wewnętrzny Janusz każe mi czekać, ale chyba się skuszę. Jak będzie dziś na półce w Empiku to wezmę.

• Popieram
Reactions: olas and Blue

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951

Rozbiła też emocjonalnie waszego 40 letniego kolegę z forum. Czyli mnie 😭 Na tyle, że szybko wyparłem tę scenę z pamięci, a teraz mi przypomniałeś. Dzięki 😭 Co za chory pojeb to wymyślił? 😭

pozdr
Haha - troche nie na miejscu generalnie - niepotrzebna byla lub mogla byc mniej traumatyczna

pozdr

• Popieram
Reactions: Screwball

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Gra ukonczona i pare przemyslen (i ja nie z tych co lubia sie rozpisywac).

Jesli jakakolwiek gra byla robiona z sercem to to jest ta gra. Zabawa sie wylewa z ekranu - dawno nie gralem w cos takiego na PS5 (jedynie Mario World w podobnym stylu jesli chodzi o kolory i platformowanie).

Detale sa wszedzie - jak cos wyglada ze moze byc wcisniete to na 99% bedzie mozna wcisnac i cos moze sie wydarzyc - widac ile czasu ktos w to wsadzil i jak to jest dopieszczone. Czasami nawet sposob wyswietlania sie zmienia zeby dopasowac sie do tego co sie dzieje na ekranie. Mam nadzieje ze developer traktuje dobrze swoich pracownikow, bo wyglada ze ktokolwiek robil ta gre to kocha to co robi (przy okazji dobrze sie bawiac) i to widac na kazdym kroku.

Na PS5 grafika jest rewelacyjna - biorac pod uwage ze wszystko jest wyswietlane 2x to jest wg mnie niezle osiagniecie - gra wyglada na next gen - plus bardzo szybko laduje sie - normalnie w czasie gry zero zauwalaznego ladowania.. Jedyne widoczne ladowanie jest kiedy wybiera sie losowe mini gry co jest calkowicie zrozumiale.

Gra miala zero glitchow oprocz jednego gdzie mi Cody zniknal (reset od checkpointa zalatwi sprawe). Checkpointy zreszta sa swietnie zrealizowane - generalnie powinien byc to wyznacznik jak jest robiony w innych grach - gra jest wymagajaca, ale z drugiej strony ani razu nie sfrustrowala, zeby czlowiek chcial sie poddac - za kazdym razem bylo: "wiemy ze damy rade, musimy sie postarac bardziej"

No i historia niby sztampa, ale nie wkurza i nie ma jakichs cheesy moments co jest latwe do zrobienia, zwlaszcza w takiej historii

Poziomy sa zroznicowane i nie bede psuc zabawy ale sa swietnie zaplanowane i mamy poziomy jak Minecraft Dungeons, neon racer, czy nawet tanks). Boss battles wnosza zawsze cos nowego i sa naprawde fajnie zrobione i maja smieszne elementy

Jestem calkowicie zauroczony ta gra i mam nadzieje ze duzo osob w to bedzie grac bo naprawde szkoda aby taka perelka nie byla ograna. Wg mnie ta gra wyznacza nowy poziom dla gier - nie tylko co-op ale generalnie. Ilosc pomyslow, poziom doszlifowania i jakosc jest niesamowita.

Ta gra to jest jest Honey I shrunk the kids ktora zawsze chcielismy zagrac i dopiero teraz po tylu latach jest mozliwe - jest jak pixar film, tyle ze calkowicie grywalny.

Moj prawie 10 letni synek stwierdzil ze juz czeka na 2ga czesc a dzisiaj bedziemy szukac dalej mini gier (bo z 6 nam brakuje) oraz starac sie wylapac wiecej trofeow. Te tez sa swietnie rozwiazane bo nagradzaja albo jakies smieszne akcje albo eksplorowanie z jakas dodatkowa akcja

Dla mnie 10/10 i jak pisalem wczesniej na liscie GOTY

Pozdr

Naars

Prezes
Aug 22, 2019
2,875
3,786
31
Wrocław
Od razu zaznaczam, że nie grałem :)

Obejrzałem właśnie recenzję It Takes Two zrobioną przez, być może znanego Wam, Macka-Worthabuy.

Niewielki SPOILER w akapicie
Opisuje on w niej popapraną scenę z mordowaniem pluszowego słonika, która - autentycznie - wprawiła mnie w osłupienie. Niezły WTF :D

Recenzja poniżej, wspomniany fragment od około 7:15

Niby gra familijna...

PS: Wiem, że koledzy wyżej wspominali delikatnie ten fragment, ale IMO zbyt lapidarnie - to trzeba zobaczyć, bo z developera wyszedł tutaj niezły zwyrol ;)

Last edited: