In Death Unchained

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Zakładam nowy temat, bo moim zdaniem gra na to zasługuje.

Miałem narzekać, że nie można zacząć gry od Paradise Lost i że to bez sensu, bo niepotrzebnie zmusza do powtarzania pierwszego "świata" - ale nie zdążyłem, bo developerzy umożliwili rozpoczęcie gry od Paradise Lost. Gra co chwilę dostaje duże patche, na przykład teraz zaimplementowali sugestię społeczności i dodali profile, żeby na jednym urządzeniu mogła grać więcej niż jedna osoba. Rewelacja, to powinno być w każdej grze (oraz w systemie).

Mają też dodać "strzelnicę":
Even the most casual players will be able to enjoy the super fun shooting mechanics within the beautiful setting of all three worlds, in a laid back atmosphere (personally I’d like my family to be able to have fun in the game as well). But when played seriously, our more competitive and hardcore players will be able to push the limits of this mode, and shooting in VR overall, using their skills to reach mind-blowing scores. We will be working on this mode with the community, initially with an inner circle of top players, contest winners and friends of the game.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Szozi and Netor

amzuk

Mieszkaniec forum
Jak pokonać tego parszywego Amakina? Od razu zaznaczam, że gram tylko łukiem :)
Pozwólcie, że przekleję odpowiedź z innego wątku:
Najprościej pierwszego i drugiego bossa pokonać strzałami wybuchającymi. Pierwszy teleport tuż obok przeciwnika, potem szybko 20 strzał ( najlepiej celować w głowę) i odwrót. W tym czasie bomby zaczną wybuchać i powinny wystarczyć do pokonania. Dodatkowe strzały pojawiają się dopiero przy kilkukrotnym podejściu do rozgrywki i zginięciu ( stąd między innymi nazwa In Death), bo bez śmierci nie ma postępu.

Na dalszym etapie rozgrywki są też inne dużo lepsze strzały, ale wg mnie wybuchające są pierwszymi, które w znaczny sposób ułatwiają wygraną.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ja z kuszy strzelam jak z karabinu maszynowego.
Już dwa razy padła mi bateria podczas dobrego runu, mam taki durny power bank który ma włącznik i jak się go nie włączy to nie ładuje.

Last edited:

Szozi

Mieszkaniec forum
Ja z kuszy strzelam jak z karabinu maszynowego.
Już dwa razy padła mi bateria podczas dobrego runu, mam taki durny power bank który ma włącznik i jak się go nie włączy to nie ładuje.
Ja też strzelałem jak z kabarinu... Aż coś zrobiłem z mięśniami w okolicach prawego łokcia A dziś zawody rowerowe na 100 km Jednak peseloza to okrutna choroba

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Próbowałem wrócić do łuku ale gra się tak "źle" że nie dałem rady póki co. Z kuszą gra jest wystarczająco trudna.

Voland

Aktywny forumowicz
Ja dopiero zacząłem i kuszę jedynie w lobby (sanktuarium?) potestowałem (łuk wydawał się dawać więcej frajdy, ale póki co mam najniższy level przeciwników i nie pokonałem nawet pierwszego bossa), ale już jedna rzecz mnie zastanawia. Czy gra w jakiś sposób sugeruje w jakim kierunku powinno się iść? Krążę po jakimś miejscu i później nie jestem pewny czy przyszedłem z lewej strony, czy z prawej i chodzę bez sensu tam i z powrotem (wszystko wygląda w tej grze prawie tak samo ¯\_(ツ)_/¯). Może te posągi albo cokolwiek sugeruje kierunek?

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jak zaczynasz grę to musisz iść "przed siebie". Faktycznie łatwo się zakręcic. Jak prejdziesz pierwszy "sub-level" i idziesz długim mostem, to zapamiętaj po której stronie masz "relikwiarz" (tę wysoką wieżę w której można kupować strzały i zdrowie). I dzięki temu będziesz wiedział gdzie iść.
Wklejam tu moje protipy, po angielsku, bo nie chce mi się tłumaczyć komentarza :)

I agree with you that the game is hard, but in my opinion it is much easier when using crossbow.
I thought killing the first boss was impossible, but I learned how to do it - you need to have some kind of explosive arrows (Cataclysm) and you need to spam them very fast into him (preferably headshots) until he dies. With this method you can kill him in seconds. I think it's impossible to do it any other way because if you do not kill him instantly, hordes of enemies spawn and they kill you instantly. My method is guaranteed, but it depends on luck - you need to either get this arrow type from killed enemy or find it in the store.

Some more tips about the game:
- Forget about the bow, play with crossbow, as it's much easier, precise, and less tiring. And you can spam those arrows quickly.

- Learn to use the teleporting shard, it can be very useful to quickly dodge enemies or arrows. Artificial locomotion is too slow. Give this shard a chance :) It's essential to becoming a better player.

- Remember about the shield - use it (easier said than done, I know). It becames very useful in Paradise Lost (you'll see why :) ). Paradise Lost is a beautiful and vertical environment, I hope you get there soon!

- You can teleport almost anywhere - use it to your advantage by teleporting on roof where most enemies cannot reach you. Also the archers love to camp on roofs above you and sneakily shoot at you. This is very important tip: always teleport to high ground and survey the area.
- Sound is very important, listen to the enemies to know where they are. You need to be aware all the time so you know where the attack may come from. Be careful about the ghosts, if you are near a wall, a ghost will attack you from that wall so that you can't see him.

- Play very carefuly, do not teleport into unknown area, when multiple enemies rush you, run away.
- This may be hard at first, but check the requirements for "challenges" and try to perform them, as they give good bonuses. For example there is challenge "Purgatory on a budget" - do not spend any money in purgatorym, which I think gives you additional slot for custom arrow. There's also "Purgatory mastery" - finish purgatory without losing any health, which gives you additional health point permanently! I managed to do both. If you manage to drop health of first boss to 70%, you will always find Blood of the Lamb before the encounter.

- Remember about the special arrows, do not hog them as you will die before you will be able to use them. Save cataclysm arrow for the first boss, but otherwise learn how other arrow types work. It's essential to use these arrows to survive.
- Always go to those Pits, they give bonuses for completion and it's a good variety. They are hard (I hate those fucking skeleton archers) but worth it.

- You can "force pull" drops from some distance, you don't need to touch them.

• Popieram
Reactions: amzuk and Voland

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
U mnie już powoli następuje przesyt, ale kilkanaście godzin spędziłem. Super że jest cały czas rozwijana i ulepszana, czekam na dodanie "strzelnicy".

Voland

Aktywny forumowicz
Ja ciągle niezbyt wiele grałem, stąd kolejne lamerskie pytanie. Czy te zjawy przenikające ściany są nieśmiertelne i mają sprawić, żeby gracz był w ruchu, czy da się je jakoś pokonać?

Voland

Aktywny forumowicz
Ja ciągle niezbyt wiele grałem, stąd kolejne lamerskie pytanie.
Oj tam od razu lamerskie... ja to tego pierwszego poziomu nie mogę przejść... ten boss na końcu rozwala mnie po jakichś 5-10 sekundach :/
Wpakuj w niego z bliska jak najwięcej strzał Cataclysm (one chyba zawsze są przed wejściem do podziemi z bossem, na końcu mapy, ale może trzeba je jakoś odblokować najpierw? No i można je kupić) i wtedy boss padnie zanim zdąży ci cokolwiek zrobić.

• Popieram
Reactions: Simplex and Szozi

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Mi się raz czy dwa zdarzyło ze ani mi te cataclysmy nie wypadły z nikogo, ani nigdzienie leżały, ani nie było ich w sklepiku. W jednym przypadku boss mnie rozwalcował, a w drugim przypadku znalazłem inne strzały (kulki razące prądem) które też go szybko zabiły.

Oj tam od razu lamerskie... ja to tego pierwszego poziomu nie mogę przejść... ten boss na końcu rozwala mnie po jakichś 5-10 sekundach :/
A gdybyś przeczytał moje porady kilka postów wyżej, to byś go dawno pokonał :p Polecam przeczytać, bo to są porady po kilkunastu (lub więcej) godzinach grania. Angielski chyba znasz ;)

arczi79

Prezes
Mi się raz czy dwa zdarzyło ze ani mi te cataclysmy nie wypadły z nikogo, ani nigdzienie leżały, ani nie było ich w sklepiku. W jednym przypadku boss mnie rozwalcował, a w drugim przypadku znalazłem inne strzały (kulki razące prądem) które też go szybko zabiły.

A gdybyś przeczytał moje porady kilka postów wyżej, to byś go dawno pokonał :p Polecam przeczytać, bo to są porady po kilkunastu (lub więcej) godzinach grania. Angielski chyba znasz ;)
Szczerze - to jakoś przegapiłem. Dzięki za wskazówki.

• Popieram
Reactions: Simplex

Voland

Aktywny forumowicz
Dzisiaj w końcu pograłem trochę dłużej i doszedłem pierwszy raz do ostatniego levelu, który póki co wydaje się może nawet najfajniej zrobiony. Co do drugiego mam mieszane uczucia, ale chyba go też lubię go coraz bardziej.

Tylko drugi boss był wielkim rozczarowaniem, bo padł prawie jak zwykły mob (tylko strzał trochę więcej), nawet mnie nie zaatakował oO. Może przez to by taki łatwy, że akurat miałem samonaprowadzające wybuchowe strzały, bo ze zwykłymi tak pewnie nie będzie - zobaczę przy kolejnym podejściu. Mnie łukiem cały czas gra się świetnie, na kuszę przerzucę się chyba dopiero po przejściu ostatniego levelu i po odblokowaniu większej liczby rzeczy. Moim zdaniem to gra obowiązkowa dla każdego z Questem.

• Popieram
Reactions: Szozi

amzuk

Mieszkaniec forum
W poniższym wątku ktoś umieścił odwołanie do dokumentu z poradami odnośnie gry:

Uwaga dla osób, które lubią wszystko odkrywać samemu.

Równocześnie w temacie jest informacja, że poradnik pochodzi z tzw. zestawu prasowego, jednak nie wiem nic odnośnie legalności dokumentu ( tzn. czy jest płatny, czy darmowy). W samym dokumencie nie ma żadnych adnotacji, więc radzę rozważyć na własną rękę czy dokument pochodzi z legalnego źródła.

• Popieram
Reactions: Szozi

Voland

Aktywny forumowicz
Zestaw prasowy to zwykła paczka screenów, clipów, opisów itd. dla prasy/mediów, żeby sami nie musieli wszystkiego robić.W tym przypadku to po prostu zestaw porad do wykorzystania przy pisaniu poradników, recenzowaniu itd. Opis rzeczy do odblokowania jest też w lobby/sanktuarium gry.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nagrałem gameplau z In Deatch bo testowałem modyfikacje trybu nagrywania wideo w Queście za pomocą Sidequesta. Domyślnie jest jakaś nikczemna rozdzielczość typu 1024x1024 (kwadratowy obraz), można ustawić 720p albo 1080p (widescreen). Niestety nie zmieniłem bitrate, więc jest kompresja, ale coś widać.
Ponieważ to był szybki test, to grałem na pałę, nie polecam tak grać, chyba że w ramach ćwiczeń. Gameplayowo to są soulsy - trzeba być uważnym, ostrożnym i cierpliwym.

Spróbuję zwiększyć bitrate i zobaczyć czy to cokolwiek daje.

• Popieram
Reactions: Netor and Szozi

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Panowie jestem noobem, lama czy jak to sie tam zwie, czy po prostu nie umiem w ta gre?

Wczoraj syn mi powiedzial, ze ma jakis kod 30% znizki na zakup w sklepie oculusa, to mu poradzilem te gre :) (sam nie wiem dlaczego - chyba po Waszych dobrych opiniach).
Odpalilem i byl na poczatku OH i AH jakie to fajne, a pozniej mnie zabili z milion razy i od nowa, zgon i od nowa :)
Doszedlem do jakiegos "czekpointa" gdzie byla informacja ze moge odpoczac (wylaczyc gre) i nawet kupic jakies butelki z zyciem (oczywiscie nie bylo mnie stac). No ale poszedlem dalej i ... zgon.
Myslalem ze zaczne gre od czekpointa, a tu dupa - idz pan od poczatku. Osz ty kur... jego mac :)

Znow syn mnie usiadomil ze wlasnie tym sie charakteryzuja "rogaliki", a ta gra to podobno "rogalik".
Moze jakbym mial kusze, ale strzelam z luku i do Robin Hooda to mi ... co ja pisze, ja nawet nie jestem jakims psiarczykiem zakonnym i najwyzej moge gnoj widlami wynosic :)
Bede probowal dalej, ale nie wiem ile wytrzymam :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Pshemsky

Stały bywalec
Myslalem ze zaczne gre od czekpointa, a tu dupa - idz pan od poczatku. Osz ty kur... jego mac :)
:D Pewnie robisz ten sam błąd i po prostu wychodzisz z gry przyciskiem Oculus'a? W ten sposób (prawie zawsze) się nie zapisze stan gry. Musisz użyć guzika MENU z lewego kontrolera i tam dopiero "grzecznie" wybrać opcje wyjścia z gry.
Pozdrawiam i udanych łowów życzę! :)

• Popieram
Reactions: arczi79

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To jest trudna gra, nastawiona na powtarzanie.
Zacznij od trybu "Siege of Heaven", żeby nauczyć się strzelać.
Przejdź tutorial, graj ostrożnie.
Po zabiciu iluś tam przeciwnikiem odblokujesz kuszą, którą łatwiej się gra.

• Popieram
Reactions: arczi79

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Ta gra to ... Dark Souls.
Spodziewam sie ataku z kazdej strony i w kazdej okolicznosci.
Jak mam wejsc w jakies wejscie, to tak ostroznie strzelam tymi "ruchowymi" strzalami, ze trwa to wiecznosc (ale przez to kilka razy uratowalo mi to dupsko).
No i odwrot taktyczny nieodzwony jak mnie goni kilku rycerzy i jakies ghule.
3 dlugie ruchowe strzaly by byc jak najdalej i ostrzal.
Szkoda tylko ze celnosc u mnie jak u orangutana :)

Skoro piszez ze szybko mozna kusze odblokowac, to sprobuje :)

• Popieram
Reactions: Pshemsky

arczi79

Prezes
Ta gra to ... Dark Souls.
Spodziewam sie ataku z kazdej strony i w kazdej okolicznosci.
Jak mam wejsc w jakies wejscie, to tak ostroznie strzelam tymi "ruchowymi" strzalami, ze trwa to wiecznosc (ale przez to kilka razy uratowalo mi to dupsko).
No i odwrot taktyczny nieodzwony jak mnie goni kilku rycerzy i jakies ghule.
3 dlugie ruchowe strzaly by byc jak najdalej i ostrzal.
Szkoda tylko ze celnosc u mnie jak u orangutana :)

Skoro piszez ze szybko mozna kusze odblokowac, to sprobuje :)
Kusza dużo ułatwia zabawę - można pruć jak z kałasza. W tym pierwszym świecie to sugeruję poruszać się jak najwięcej po dachach i z dachów robić strategiczny obstrzał ;)

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Kuszę masz po zabiciu 101 przeciwników (nie koniecznie za jednym podejściem, więc cierpliwości) - sporo ułatwia, ale zbieżność ma fatalną, więc jak już się trochę wkręcisz, to daj łukowi drugą szansę. Przy większej wprawie będziesz walił headszoty z dystansu :)

Z porady na start, to nie pchaj się do przodu - jak strzelisz do jakiegoś pomieszczenia, to brygada cię zauważy i sami do ciebie wyjdą.
Plus w opcjach włącz płynne przemieszczanie na lewej gałce. Będziesz w stanie prowadzić ostrzał przemieszczając się do tyłu (czyli trzymając dystans).

A, używaj tarczy. Blokujesz strzały (choć te lepiej strejfować IMO) i możesz tych najsłabszych powalić w kontakcie, ale najważniejsze, że blokujesz ataki rycerzy - po ataku są na chwilę zamroczeni, więc wtedy w czerep z 0.5 metra :)

Powodzenia i cierpliwości.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ninja'd.

Nie można, bo nie ma czym ;) Można bronić się tarczą, ale normalnego wroga raczej trudni tak zabić.
No i oprócz poruszania się na gałce, masz taki szybki teleport na gripie, ktorym mozesz się cofnąć, albo uskoczyć w bok.

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Czyli radzicie oprocz porusznia sie strzalami, wlaczyc jeszcze w opcjach poruszanie sie na lewej galce?

Wiem, ze to pewnie byloby nobowskie ale brakuje mi w tej grze takiej "aktywnej pauzy". Stopuje swiat, mysle co zrobic i uaktywniam w odpowiednim momencie