HTC Vive Focus

amzuk

Mieszkaniec forum
Pokazano nowy hełm VR od HTC. Działają niezależnie jak Oculus Quest. Moc obliczeniową zapewnia Snapdragon 835. Ekrany amoled 3K. Cena 3823 PLN za wersję Focus. Za wersję Focus plus cena nie została jeszcze podana.

Źródło:

Powstaje pytanie z co można na tym uruchomić? Czy ja widzę tylko dwie kamerki z przodu? Ciekawe, jaki jest FOV.

arczi79

Prezes
Trochę coś tu nie teges :) Vive Cosmos jest na rynku już od dawna i ma więcej kamerek do śledzenia pozycji w trybie inside-out. To teraz dali tylko dwie kamerki? Cena też z kosmosu za tą wersję Enterprise gdzie nawet nie ma normalnych kontrolerów. Coś dziwacznie w tym HTC kombinuje. No nic... poczekajmy do 11-12 maja i do ich konferencji. Liczę żeuda im się uniknąć całkowitego blamażu.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
A ja nawet wiem co tu jest nieteges. Kosmaty Dziadu odkrył gogle wypuszczone ponad 2 lata temu i myślał ze to te nowe.

Za wersję Focus plus cena nie została jeszcze podana
A x-kom już podaje i sprzedaje :D

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

arczi79

Prezes
Nie wiem ale xkom je sprzedaje a premiere (i recenzje) miały ponad 2 lata temu.

No właśnie coś mi się kojarzyła taka konstrukcja. Ale pamiętam później gdzieś chyba przycichło wszystko - może uderzyli tylko do klienta biznesowego (w sumie tak jest pozycjonowany ten produkt na ich stronie). Patrząc na HTC Focus to teraz boję się że samodzielne gogle i HTC nie bardzo idą w parze... no chyba że będą próbowali czegoś podobnego jak Chińczycy z tym klonem Questa 2 - wtedy mogli by próbować podpiąć się pod ekosystem Questa i umożliwić proste/szybkie portowanie gier na ich (teoretycznie) własny system w goglach.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
No tak właśnie patrzę, co wy tu analizujecie i całe szczęście @Simplex ma pamięć słonia bo jeszcze news by ekskalował i inne media by podjęły ;)

Samych gogli w sprzedaży nie widziałem. Jedyny egzemplarz, jaki pojawił się u mnie kiedyś na rynku wtórnym to był jakiś testowy, który gościu dostał za darmo do recenzji. No, furrory HTC tamtym razem nie zrobił, może chociaż tegoroczna podkładka pod szmatkę coś zmieni.

• Popieram
Reactions: Simplex