Hitman III

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Trochę nie ma się z czego cieszyć, bo jakby H3 nie miał "najlepszego cyfrowego startu w historii serii" to by był mega fail, ale co tam, jest sukces. ;)

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Trzecia gra z serii w zasadzie w niezmienionej formie i takie oceny, czyli stawiać na odgrzewane kotlety, a nie nowości! :)

• Popieram
Reactions: TurboGad

SzczwanyGapa

Prezes
Jun 27, 2019
3,508
6,075
Sprawdź jak najszybciej tego VR-a!

Rozegrałem na razie tylko tutorial na jachcie z dykty z pierwszej części gry. Ten z podpowiedziami i zrobiłem jedno wyzwanie w jego sandboxowej wersji.
Bawiłem się lepiej niż grając w pankejkową wersję TPP. Bycie w tym świecie, swobodne rozglądanie się przebijają wszystko.

Ale jest parę minusów:
- już podczas VRowego tutoriala okazuje się, że strzelanie to makabra: wybierasz broń i celujesz przez przyrządy celownicze wymachując dualshockiem w nienaturalny sposób, a celowanie ze snajperki, mimo że wygodniejsze niż ze zwykłej broni, to już w ogóle dziwne jest.
- VRowy tutorial issue #2: nie udało mi się udusić przeciwnika garotą, a raczej nie udało mi się przez przypadek, bo postępując zgodnie z intrukcjami failowałem raz za razem, a jak ręce mi opadły, to duszenie wyszło ¯\_(ツ)_/¯
- wciąż widzę tę taką przezroczystą klatkę pokazującą zakres pola VR i położenie kamerki. Może na tutorialu jest obowiązkowa, albo siedzę za blisko kamerki? Dzisiaj rudna druga, więc będę walczył.
- na PS4 widać odrysowywujące się obiekty przed oczami. Mi to nie przeszkadza, ale jednak wali po oczach.
- brak odbić w lustrach :'(

Zamierzam przejść całość w VR, bo zabawa jest przednia.

edit:
gra aż prosi się o dodanie obsługi Aim Controllera i wywalenie tych gimmicków z otwieraniem drzwi machnięciem ręką, czy duszeniem przez wyciągnięcie rąk przed siebie. Dać sterować jak człowiekowi, z promptami jak w płaskiej wersji, a jak ktoś nie ma Aima to niech celuje jak w RE7: lewy spust - broń do oka, łbem celujesz (za łatwo nie jest), prawym spustem piff-paff.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Simplex

Misiakk

Badass
Jun 27, 2019
1,690
1,279
Z tej recenzji wynika, że to takie gloryfikowane dlc. Do tego ostatni poziom to korytarzówka na szynach, chyba robiona właśnie jako demo Bonda, bo niby wygląda jak misja z Golden Eye.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Angry Joe nie oglądam, nie lubię. A jak teraz ma jakieś wąty do łysola to już kompletnie! :mad: Kopa w jego angry dupę zasadzić! :p

Ja do tego tak podchodzę, że to jest trzeci sezon do pierwszej części gry, przecież na początku chcieli to nawet wydawać w odcinkach. Różnice w gameplayu są marginalne i nie oczekuję większych. Cholernie się cieszę z sukcesu tej gry i życzę IOI jak najlepiej. Pierwsza przecena na kompletną paczkę ze wszystkim na Xboksie i kupuję. I wiem na co się piszę, Hitmana takiego jak 1 z 2016 (w którym już mam nabite ponad 100h na ps4 i nadal gram). Czyli na świetną zabawę.

• Popieram
Reactions: TurboGad

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Zgadza się. Jakby się współpraca ze Square Enix nie wywaliła na ryj to pewnie by było tak jak zakładali: cały czas to byłby po prostu "Hitman" tylko podtytuł miałby numer kolejnego sezonu, a "podstawką" cały czas byłaby "baza" z 2016. Zresztą, koniec końców - to cały czas w mniej-więcej w takiej formie jest. Mnie forma epizodyczna odpowiadała - człowiek miał na co czekać i w co grać, bo była większa motywacja (tak, wykraczająca poza trosiągnięcia!) do robienia kolejnych wyzwań. Jestem też przekonany, że więcej map byłoby tak rozbudowanych jak Sapienza czy Bombaj. Ale dobrze jest jak jest.

Last edited:

Quiet

Mieszkaniec forum
Aug 22, 2019
968
757
Angry Joe nie oglądam, nie lubię. A jak teraz ma jakieś wąty do łysola to już kompletnie! :mad: Kopa w jego angry dupę zasadzić! :p
Recenzji nie robił Angry Joe tylko jego kumpel. ;) W sumie to pewnie dlatego jest dosyć merytoryczna i mimo tego, że jest sporo narzekania (fabuła, AI, itp.) to czuć, że gość jest fanem serii i mu się podobało (8/10).

• Popieram
Reactions: Danio

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
Obejrzalem wczoraj jakis gameplay z tej gry... Alez to jest drewniane. Niby fajnie ze sa rozne sposoby na ubicie tych celow, ale to wszystko jest tak siekiera ciosane, ze czulem sie zazenowany tylko to ogladajac. Jakbym gral to bym chyba plakal. Przyklad pierwszy z brzegu: od kiedy sprzataczki zajmuja sie wybuchajacymi pilkami do golfa i rozmawiaja na ten temat swobodnie przez telefon w obecnosci obcych ludzi ubranych jak ochrona jakiegos VIPa? Mozna zdetonowac bombe w pomieszczeniu obok ktorego jest tysiac ochroniarzy, ale jak sie zamknie drzwi to nikt nic nie uslyszy i nie zareaguje.
Zastanawialem sie czy tego nie kupic zeby pograc w VR, ale jednak ogladanie gameplayu wyleczylo mnie z tego pomyslu. Moze jak bedzie na jakiejs srogiej przecenie.

• Popieram
Reactions: olas and gseed

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Jest bardzo nikła szansa, że gracz tę piłeczkę znajdzie samodzielnie, a jak już by znalazł to by się zastanawiał skąd się tam wzięła. Tutaj świat jest podporządkowany gameplayowi i specyficznej kombinatoryce, której się od gracza oczekuje. Jak w całej reszcie serii. Z tą eksplozją to mnie dziwi. Ja tam nie lubię materiałów wybuchowych, ale strzały czy tłumaczenie kogoś np. łomem były słyszane przez drzwi i to już we wcześniejszych odsłonach. Możliwe, że na casualu NPC są tacy głusi.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Osobno płatne DLC którego nie dostaną nawet posiadacze edycji Deluxe, 30$ za całość albo po 5$ za każdy pakiet pojedynczo. To już jest chamstwo i rozbijanie się na drobne na miarę najgorszych wydawców. Ciężko to wszystko ogarnąć, co jest w jakiej edycji, co platne, co darmowe, co faktycznie nowe, a co z recyklingu. Dobrze, że jednak tego Hitmana nie kupiłem bo bym się nieźle wkurzył, poczekam sobie spokojnie na naprawdę kompletną edycję.

Last edited:

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Szybcy są, jak Ubi kiedyś - ledwo dwa miesiące minęły od premiery i już DLC kategorii premium. Jak to jest coś kalibru bonusowych misji z 2016 to chętnie łyknę, ale jak to coś na miarę Pacjetna Zero czy specjalnych zleceń z dwójki to się muszę poważnie zastanowić.