Hitman III

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Wypadało w końcu założyć ten wątek.

Najważniejsze informacje:

• premiera w styczniu 2021
  • brak formy epizodycznej
  • 6 map/misji fabularnych
  • gra ma być hubem dla całej trylogii (taki był zamiar od początku, zmiana wydawcy między pierwszą, a drugą częścią to skomplikowała)
  • będzie Sniper Assassin, ale z wykorzystaniem map z kampanii, a nie stworzonych osobno na potrzeby tego trybu
  • brak co-opa i trybu "Ducha", który stanowił swoiste multi w H2 (serwery zostaną zamknięte wraz z końcem sierpnia 2020)

Najnowszy zwiastun pokazujący misję rozgrywającą się w stylistyce typowej opowieści o Herkulesie Poirot:

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
Czyli pewnie podobnie jak 1 i 2, zabawa w przechodzenie po 10x i maksowanie. Jakoś taka forma mi do końca nie pasuje, chociaż bardzo lubię skradanki i tego typu gry.

• Popieram
Reactions: Misiakk

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,398
791
Jedynkę wymaksowałem, dwójkę tylko skończyłem bo w sumie nie miałem już ochoty robić w kółko tego samego. Mam nadzieje ze w trojce bedzie jednak jakaś większa różnorodność jeśli chodzi o możliwość wbicia masterki na danym poziomie.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
No właśnie wątpię, to będzie zamknięcie trylogii, więc jak pisze turbo, będzie to samo. Można kolejna część to będzie już powrót do starych hitmanów.

• Popieram
Reactions: Misiakk

Misiakk

Badass
Jun 27, 2019
1,697
1,293
Tak się spodobała, że musieli zmieniać wydawcę, wykupować się itp. Mi też ta piaskownica, gdzie sam sobie szukaj zabawy, się średnio podoba.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
Taka idea tej serii, bardzo dobrze, że pozostali przy "zabawie lokacją". Linowych akcyjniaków jak Absolution mamy na pęczki (ostatnio TLoU2 np.)
Tak się spodobała, że musieli zmieniać wydawcę,
Musieli zmieniać wydawcę, bo się gra nie sprzedała przez tę formę epizodyczną głównie. No i ogólnie skradanki się słabo teraz sprzedają niestety, gdyby było inaczej już dawno mielibyśmy kolejnego Splinter Cella czy Thiefa. Skradanie jako opcja ok, ale takiej typowej jak kiedyś, że TRZEBA po cichu nikt duży nie zrobi prędko. Smutne. :(

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
A szkoda, bo w takiego np Styxa grało mi się zajebiście i to w obie części.
Takie gry jak Styxy, Plague Tale czy nawet teraz Hitman to jest bliżej indie niż AAA z wysokim budżetem i takie gry jednak mam nadzieję, że ciągle będą wychodzić. Koszty nie są tak duże i wygłodniałych fanów skradanek jest na tyle, by się opłacało dla nich tworzyć kolejne części. Tylko mówię, że to już nie jest główny nurt jak kiedyś Splinter Cell, Thief czy MGSy, a Square oczekiwało, że Hitman przyniesie taką kasę jak jakieś open worldy i fpsy. Te czasy minęły i nie wiem czy powrócą, i tak trzeba się cieszyć z tego, że IOI przetrwało to rozstanie i dalej robi swoje, oby jak najdłużej. Było naprawdę blisko by sprawy potoczyły się inaczej i Duńczycy zwinęli manatki.

W ogóle zbaczając z tematu to IMO im więcej takich gier "AA" tym lepiej, totalnych indorów nie chcę, ale taka średnia półka jest bardzo ważna by w giereczkowie było dobrze. Bo różnorodne gatunki, bo nie trzeba dziesiątek milionów sprzedanych kopii by uznać grę za sukces itd. Ale patrząc jak branżunia się rozwija to są tylko wyjątki, i prócz totalnych indyków duzi wydawcy rzucają coraz więcej worków z kasą w mainstream licząc, że ciągle zysk będzie proporcjonalnie rósł. I słupki na giełdzie do nieba.

• Popieram
Reactions: TurboGad

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Dzisiaj ujawniono datę premiery - 20.01.2021. Info wiąże się z tym, że od dzisiaj można kupować cyfrowego pre-ordera. Jest wersja deluxe (cyfrowa jest o 90 PLN droższa od zwykłej). Z jej opisu wynika, że nie planuje się dodatków, bo zawartość jest "czysto kolekcjonerska" - kosmetyka plus cyfrowy soundtrack i artbook/przewodnik po świecie i komentarz twórców. Szkoda. Spodziewałem się braku dodatkowych map/misji, ale liczyłem na misje na mocno przerobionych mapach z podstawki, jak w 2016 roku.

PS w przypadku wersji na Xboxa jest Smart Delivery (na PSN nie widzę pre-ordera w momencie pisania tego).

PPS wersja na PC tylko z Epic Store (przez rok).

Last edited:

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
Dziś 20 urodziny obchodzi najlepszy łysol w grach ever! (Sorki Kratos.)
275bbf9405dfd51aecc88e9f85720e3f8a54f246.jpg

Idę na Xboxa to uczcić we wstecznej. ;)

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

Quiet

Mieszkaniec forum
Aug 22, 2019
974
758
No proszę, ktoś wreszcie zrozumiał, że skróty z gier From Software to coś co można i powinno się kopiować.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Coś mi się wydaje, że to jest cecha charakterystyczna mapy w Dubaju i niekoniecznie takie opcje będą dostępne w innych mapach. Z drugiej strony w rezydencji w UK mogłyby być różne tajne przejścia, jak rezydencji Beldingfordów w Hitman Contracts. Tunel w Maroku i niektóre dachy, podziemia w Kolumbii też podobną rolę spełniały w niektórych scenariuszach.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Lista osiągnięć. Wiadomo - spoilery. Mam nadzieję, że trosiągnięcia związane z poprzednimi odsłonami oblokują się z automatu.

PS te skróty to raz odblokowne zostają na stałe. No w takim przypadku, to już ma gruby wpływ na rozgrywkę.

SzczwanyGapa

Prezes
Jun 27, 2019
3,526
6,120
Dobrze rozumiem, że kupując H3 otrzymam to tylko H3 i jeśli będę chciał zagrać w poprzedniczki na PSVR, to muszę je posiadać? (w sensie że gry, gogle mam)

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Dobrze rozumiem, że kupując H3 otrzymam to tylko H3 i jeśli będę chciał zagrać w poprzedniczki na PSVR, to muszę je posiadać? (w sensie że gry, gogle mam)

Tak. Ci co nie mają będą mogli dokupić zawartość z H1 i H2 jako DLC. Deluxe Pack też będzie do dokupienia. Mnie frapuje ten transfer postępu z H2 (czyli też z H1 w sumie). Mam obawy, że mogą być jakieś problemy w tym zakresie.

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
Tutaj wyjaśnione jak będzie przebiegało przenoszenie progresu, co zawierają różne edycje gry i jak będzie można uzyskać dostęp do zawartości ze starych części gry. No nie powiem, trochę to zagmatwane...
I tak jak sądziłem, gdybym kupił teraz trójkę na Xboxa to nie mógłbym nic przenieść progresu, a np. lokacje z dwójki musiałbym kupić po raz kolejny, jako DLC. I tak zagram za ~rok to spiny nie mam, ale teraz gram w jedynkę na PS4 to przez to trochę nie chce mi się aż tak wyzwań robić, skoro grając te misje w trójce będę je miał niezaliczone.
@TurboGad Chyba to cię interesuje najbardziej:
t0jFOr5.png

gzOdnE8.png

• Popieram
Reactions: TurboGad

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,561
958
84 na MC

poczekam na wasze opinie zanim.pomysle o zakupie

Pozdr

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,405
1,822
Raczej nie zagram, lub po głębokiej przecenie, bo nie do końca moja bajka, ale fakt, ze są cały czas w formie dobrze wróży Bondowi.

• Popieram
Reactions: olas

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,561
958
Opinie jest taka, że jeśli dobrze się bawiłeś w 1 i 2 to i w 3 też będziesz. :)
No wiadomo - jakos nie wyrobilem sobie zdania - podoba mi sie kombinowanie - ale jakos zawsze kamera mnie wkurzala (jakos sztywnie).

Kupilem poprzednia wersje na PS4 (pewnie jakos 2 lata temu) - i ten hub mial troche za duzo nasrane zawartosci i za duzo sie dzialo generalnie

Chyba tez poczekam na przeceny

Pozdr

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385

Dla leniwych:
5yAGEcs.jpg

Wszędzie bardzo stabilne 60 klatek. W jednym tylko miejscu w konkretnej misji na obu xboxach płynność spada ~55fps, za to na PS5 nie spada nawet na moment.
Żeby wszystkie gry na nowej generacji tak wyglądały!

Last edited:

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Zgodnie z przewidywaniami: z tym transferem była padaka. Mnie w końcu "zaskoczyło", ale po długim okresie przenoszenia wyskoczył error. Do gry o tak się przeniósł postęp w misjach i eyzwaniach, ale już bronie, gadgety i stroje nie. W dodatku z automatu nie wyskoczyły wszystkie osiągnięcia, tylko te związane z 20/20 na każdej mapie (choć Whittleton Creek nie nyskoczył, choć gra pokazuje 20/20). To nie problem - przejście jeszcze raz wszystkich misji fabularnych używając wiedzy z lat poprzednich i nie troszcząc się o wyzwania, w poprawione oprawie - w sumie nawet fajnie. Gorzej, że osiągnięcia za wszystkie wyzwania w misjach snajperskich nie wyskoczyły, a gra ma wszystkie odhaczone, więc nie ma ich jak powtórzyć. Dzisiaj spróbuję jeszcze raz przenieść postęp, może pomoże (na logikę powinno - za każdym razem gra powinna sprawdzać stopień wykonania osiągnięć, bo przecież cały czas można grać w Hitmana 2, a limitu transferów nie ma). Przynajmniej niech te garnitury za nieuchwytne cele przeniesie.

No i nadal nie wiem jak pobrać te "materialno-cyfrowe" bonusy w postaci np. soundtracku.

Last edited: