Halo Infinite

dogeta

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
194
136
36
Nie licząc rebootu God of War to w której serii PlayStation dokonało jakiś gigantycznych zmian? Uncharted (w sumie 6 części, dwa remastery)? Gran Turismo (7 głównych części i sport za które dostali baty i wersja na psp)? Może Killzone? A nie to już zaorane…

Ms boi się więc wydało dwie części rts Halo Wars i taktyczne Gears Tactics.

To dyskusja podobna jak w temacie Forzy Horizon 5, co mieli by dodać? Są nowe mapy, zdolności (linka, tarcze…), jest mega sprawa z nie przepadającym karnetem.
Twórcy Killzone zrobili Horizon.
Zmiana klimatu o 180° i duże ryzyko.
Natomiast studia Microsoft boją się wyjść ze swoich jaskiń i strefy komfortu.

A jeśli chodzi o Forzę, to cała masa zmian jest tam potrzebna, ale to w odpowiednim wątku ;)

l0l0

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
722
714
37
Playground robi Fable, więc to będzie zmiana nawet o 360 stopni ;)
Plus w przyszłym roku na pewno będą 2 nowe ip od ms - redfall i starfield (+2 jeśli liczyć grounded 1.0 i deathloop na ixa), pewnie jeszcze coś mniejszego nowego wyjdzie (w obsidian bodajże coś dłubią).
Wracając do halo - wszędzie piszą, że gameplay świetny i wszędzie narzekają na ślimacze wbijanie battle passa. Oby w tej kwestii coś zmienili na premierę.

• Popieram
Reactions: gseed

l0l0

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
722
714
37
To jest akurat dobre (z wiecznym battle passem), pytanie czy przy takim tempie wbijania nie potracą ludzi przyzwyczajonych do łapania kilku leveli w ciągu paru godzin.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
To jest akurat dobre (z wiecznym battle passem), pytanie czy przy takim tempie wbijania nie potracą ludzi przyzwyczajonych do łapania kilku leveli w ciągu paru godzin.
To jest nawet zajebiste i powinno być kopiowane wszędzie. Ale tempo faktycznie może zrazić.

pozdr

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Ja też kilka meczyków pyknąłem i wystarczy, fanem serii a tym bardziej multi w halo nie jestem, czekam na singla.

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Czy jest tutaj na tym forum jakiś prawdziwy fan Halo?

Ja takim na pewno nie jestem, natomiast w tą część gra mi się trochę przyjemniej niż zwykle, ale to jest pewnie kwestia Game Passa i tego, że łatwo wyszukać podobnych noobów do siebie ;)

Poza tym, przeszkadza mi to co zawsze w Halo czyli wyrzutnie rakiet i cholernie długi TTK. Moja pamięć mięśniowa wyćwiczona na latach spędzonych w innych FPSach mnie czasem zawodzi i przestaję strzelać do przeciwnika bo jestem pewny że już na pewno nie żyje, a on ma się całkiem dobrze. Dziwne to jest.

• Popieram
Reactions: Muminek and Simplex

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
Ja gram od Jedynki

Tutaj trzeba się przestawić z normalnych shooterow Czyste stare zasady, ala UT ;)
Na tą chwile mam więcej frajdy niż w H5 i w ostatnich częsciach. tez dużo nostalgii. Ewidentnie gra robiona głównie pod fanów Halo. Albo kochasz albo nienawidzisz :)
Idealny shooter na szybkie sesje ze znajomymi
Halo to jedyny fps, w którym lubie CTF

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,477
1,428
Kielce
Ja gram od Jedynki

Tutaj trzeba się przestawić z normalnych shooterow Czyste stare zasady, ala UT ;)
Na tą chwile mam więcej frajdy niż w H5 i w ostatnich częsciach. tez dużo nostalgii. Ewidentnie gra robiona głównie pod fanów Halo. Albo kochasz albo nienawidzisz :)
Srajny a nie idealny😁 na chuja te osłony w online? W singlu to rozumiem, kampania i to ma sens. A w multi? Ładuje w gościa magazynek a tu mu ledwo osłona zeszła. Jak idealnie nie opierdolisz 3/4 magazynka standardową bronią to zapomnij że kogoś zabijesz. Dla mnie to mega irytujące. Druga sprawa to bronie, na początek mam standardowy szjas i se pan szukaj na mapie lepszego… nooo okeeej tylko to bedzie free to play czyli za jakiś czas ludzie kupią bronie w sklepiku a ja jak frajer będę z badziewiem latał. Wolę zapłacić hajs za grę i mieć te same zasady niż takie bazarowanie bo za darmo🙈

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
Ja gram od Jedynki

Srajny a nie idealny😁 na chuja te osłony w online? W singlu to rozumiem, kampania i to ma sens. A w multi? Ładuje w gościa magazynek a tu mu ledwo osłona zeszła. Jak idealnie nie opierdolisz 3/4 magazynka standardową bronią to zapomnij że kogoś zabijesz. Dla mnie to mega irytujące. Druga sprawa to bronie, na początek mam standardowy szjas i se pan szukaj na mapie lepszego… nooo okeeej tylko to bedzie free to play czyli za jakiś czas ludzie kupią bronie w sklepiku a ja jak frajer będę z badziewiem latał. Wolę zapłacić hajs za grę i mieć te same zasady niż takie bazarowanie bo za darmo🙈
No to piszę Ci, że to taki shooter był od zawsze - albo sie przestawisz albo nie

I od zawsze dążyło się do tego aby na mapie znaleźć giwere zbijającą tarcze, aby później dobić ze zwykłej i tu w Halo Infinite jest tak samo
Jeśli sie teraz nie przekonałeś, to później też raczej nie. Oczywiście pisze o Multi

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
g1u9il5gylc11.jpg

• Popieram
Reactions: Jay and op1ekun

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Obejrzałem trochę fragmentów kampanii przez weekend i wygląda to naprawdę fajnie. Trawersing i linka szczególnie, bo urozmaicają poruszanie się i walkę sprawiając, że można podejść do misji na różny sposób, na przykład wdrapać się na jakiś punkt wysoko i wystrzelać wszystkich ze snajperki - nie pamiętam już, ale jest to raczej nowość w Halo. Podoba mi się również kreacja postaci Master Chiefa i dialogi/jego kwestie. Mam nadzieję, że fabularnie dowiozą.

Alexej

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
1,708
2,619
Pograłem krótko, ale mam wrażenie że progres można wbić tylko z zadań, a nie z gry jako takiej. IMHO to olbrzymi błąd i się z tego wycofają.

No i zmieniono system progresji w przepustce. Wciąż jest tylko z zadań, ale wreszcie zadania są normalne (zagraj mecz, wygraj mecz, zabij 10 razy, zdobądź 8 asyst) więc punkty wpadają w wyniku normalnego grania, a nie cudowania pod zadania.

Pograłem w niedzielę kolejne 5 partyjek w quick battle i cholera, tu gra mi się naprawdę fajnie.

To prawda, że gra jest szybka i dynamiczna, ale myślę że twierdzenie że to rozgrywka w starym stylu, jak quake czy UT jest trochę krzywdzące dla halo infinite, bo sugeruje że gra stoi w miejscu, a mam wrażenie że udało się fajnie rozwinąć to multi zachowując wciąż to, co stanowi o charakterze halo.

Przyznam Wam, że po tych może 2h grania jestem całkiem wciągnięty w multi. Jest szybkie i satysfakcjonujące. Przy tym jak bardzo w tym roku BF nie dowiózł, to może stać się moją główną strzelanką online, co przyznam dziwi mnie bardzo mocno bo nigdy trybów multi w Halo nie lubiłem.

Inna sprawa, że jestem już stary. Intensywność jest taka, że raczej więcej niż godzinę dziennie nie dam rady w to grać. Tylko, że w Halo godzinka spokojnie starcza na 6-10 partyjek fajnych, a nie na jedną nieudaną jak w BF ;).

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,278
1,942
Przeciez brak crossplay tu w niczym nie pomoze. Drugi tweet mowi o "controler mod", brzmi jak:
Na PC przynajmniej latwo zbanowac cheatera jak firma chce sie tym zajac. Na konsoli sa niewykrywalni.

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Czyli cheaty na PC kosztują tyle samo co ten sprzęt?

A w grze F2P można zakładać kolejne konta więc banowanie wiele nie da.
Konto MS nie przypisuje sie do licencji windy? Miejmy nadzieje ze MS utrzyma wymaganie TPM 2.0, wtedy ban na maszynke jest duzo prostszy.
Chyba można odwrotnie, przypisać licencję windy do konta Microsoft. Ale wtedy do Windows trzeba by się tym kontem logować pewnie.
MS próbuje to wymusić już od dłuższego czasu, przez te ich wymuszanie muszę odłączać internet przy instalacji Windows 10, żeby mi pozwoliło zrobić konto lokalne.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Czyli cheaty na PC kosztują tyle samo co ten sprzęt?

A w grze F2P można zakładać kolejne konta więc banowanie wiele nie da.
Konto MS nie przypisuje sie do licencji windy? Miejmy nadzieje ze MS utrzyma wymaganie TPM 2.0, wtedy ban na maszynke jest duzo prostszy.
Cheaterzy na bank nie wiedzą jak spiracić Windows.
Zrównywanie cheatow na PC z użytkownik AI akcesorium za kilkaset złotych nie ma sensu.

Z tego tweeta wynika że cheater zapytany jak cheatuje odpowiedział że używa moda do kontrolera. Przecież mógł używać innych cheatow I skłamać.