Gry z fajnym HDRem

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
Neony czy te pirotechniczne pierdoły na nich wyglądają "efektownie" - ergo widać że ta gra faktycznie ma HDR. Ale ogólne wrażenia takie se.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
Z tych gdzie mi się najbardziej podobało to Gears 5 przynajmniej na początku były fajne sceny, Medium(sam w sobie HDR nie jest wow, ale w połączeniu z otoczeniem i swieceniem po nim latarką jest mega realistycznie).

Inna sprawa, że Sialala ma ten HDR dużo lepszy niż większość tutaj, a to może jednak robić sporą różnicę.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
No ale szanujmy się, daj jakieś gry dla ludzi.

pozdr
W sensie jakie, z plejstejsion? Za malo tam grałem, sackboy na mnie robil wrażenie ale jak mialem pimpowane ustawienia z podkreconym kontrastem, jak zrobiłem normlanie i odzyskałem szczegóły(hgig+rgb limited) to niestety hdr skutecznie stracił na efekcie wow. Moze jakbym mial ekran 1000 nitow to by robilo robotę, niestety LG B(ieda) 9 cudow nie ma.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,513
4,768
43
Zielona Wyspa
Fakt, nie grałem. Czyli gdzie znajdę fajniejszy hdr (poza TE)? Może coś źle pacze? (bez ironii, nie jestem hdrowym ekspertem)

Z tych, co zrobily na mnie najwieksze wrazenie:
- Uncharted 4: The Lost Legacy - choc pogralem tylko w pierwszym etapie troche, ale to wyglada jak wprost stworzone w celu pozkazania czym jest HDR. Drugi raz calej gry mi sie przechodzic nie chcialo, wiec nie wiem jak to wyglada dalej, gdzie jest dzien.
- Gran Turismo Sport - swiatlo w tej grze wyglada fotorealistycznie. I to przy kazdych warunkach pogodowych i porze dnia. To bije Forze Motorsport pod kazdym wzgledem jesli chodzi o HDR.
- God of War - odbicia slonca na sniegu (snieg jest bialy, a mimo to widac na nim slonce odbijajace sie na drobinkach platkow sniegu) plus szczegoly w cieniach robia fantastyczna robote.

Ale Tetris Effect to najlepszy pokaz HDR w grach video z jakim sie spotkalem, to jest poziom dem referencyjnych dla ekranow OLED, ktore puszcza sie w sklepach zeby pokazac zalety panelu.

Akurat wczoraj znajomy mi pisal ze ma problem z jedna plansza i nagralem filmik z PS5 i wrzucilem mu na youtube - okazalo sie, ze PS5 eksportuje filmy w HDR, wiec jak masz mozliwosc obejrzec sobie to na TV to lap przykladowe plansze:

(w 17:28 popelnilem krytyczny blad, ktory kosztowal mnie failem w tej planszy, gralem bez rozgrzewki, poziom Expert, prosze sie nie smiac)

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
Fakt, nie grałem. Czyli gdzie znajdę fajniejszy hdr (poza TE)? Może coś źle pacze? (bez ironii, nie jestem hdrowym ekspertem)

Z tych, co zrobily na mnie najwieksze wrazenie:
- Uncharted 4: The Lost Legacy - choc pogralem tylko w pierwszym etapie troche, ale to wyglada jak wprost stworzone w celu pozkazania czym jest HDR. Drugi raz calej gry mi sie przechodzic nie chcialo, wiec nie wiem jak to wyglada dalej, gdzie jest dzien.
- Gran Turismo Sport - swiatlo w tej grze wyglada fotorealistycznie. I to przy kazdych warunkach pogodowych i porze dnia. To bije Forze Motorsport pod kazdym wzgledem jesli chodzi o HDR.
- God of War - odbicia slonca na sniegu (snieg jest bialy, a mimo to widac na nim slonce odbijajace sie na drobinkach platkow sniegu) plus szczegoly w cieniach robia fantastyczna robote.

Ale Tetris Effect to najlepszy pokaz HDR w grach video z jakim sie spotkalem, to jest poziom dem referencyjnych dla ekranow OLED, ktore puszcza sie w sklepach zeby pokazac zalety panelu.

Akurat wczoraj znajomy mi pisal ze ma problem z jedna plansza i nagralem filmik z PS5 i wrzucilem mu na youtube - okazalo sie, ze PS5 eksportuje filmy w HDR, wiec jak masz mozliwosc obejrzec sobie to na TV to lap przykladowe plansze:

(w 17:28 popelnilem krytyczny blad, ktory kosztowal mnie failem w tej planszy, gralem bez rozgrzewki, poziom Expert, prosze sie nie smiac)

Oki, to grałem we wszystko i raczej bez podniety. Może Uncharted musiałbym sobie przypomnieć, bo to dawno było i pewnie nie na tv z hdr. Za to w Dircie wszystko jest tak zajebiście soczyste, ten kolor prawie wycieka mi z telewizora na podłogę. Ale jeszcze co do Naughty Dog to bardzo mi się podobały późniejsze etapy TLoU2, czyli tam gdzie noc i ogień w tle, śliczne były te migoczące pomarańcze.

Ten TE luknę później na tv.

pozdr

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,513
4,768
43
Zielona Wyspa
TLoU2 czeka u mnie na dysku na patcha dla PS5, chcialbym w to pograc w tych 60FPS.

No i pewnie to takze kwestia tego, jaka maksymalna jasnosc ma dany TV. Choc to juz pierdololo telewizyjne wchodzi, ale:

• Popieram
Reactions: Screwball

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
@Screwball @Sialala kontynuujac watek hdr. Puscilem sobie Lost Legacy. Jest dobrze, ale super to jest dopiero
jak spotykaja pierwszy raz Asiva, jest lampa olejna w ciemnym pomieszczeniu i fajne oszczedne światło w scenach, a potem jest ucieczka w deszczu i pod ostrzalem
. Niestety gierka cierpi na to co trapi wiele gier z HDR - momentami jest straszy postering/banding na przejściach tonalnych. Otoczenie tez juz z bliska niedzisiejsze(szczegolnie po medium, ale nie tylko), ale generalnie gierka ładna i hdr jest spoko :). W sumie może to ze sie podoba w takich ciemnych scenach/z latarką tez wynika z tej kompensacji jasności oleda jak jest za jasno w scenie.

• Popieram
Reactions: Screwball

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
Tak wygląda postering na gradientach w LL
kSZVTjU.png

W tym miejscu nie dosć że są wyraźne granice przejść, to jeszcze one są między sobą różnokolorowe. To jest akurat zbliżenie na element, ale jak sie spojrzy w niebo to cały obraz potrafi walić posteringiem, tylko wtedy zwykle bez przekolorowań w rózne strony jak tutaj.