Gry VR - polecanki

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Możesz obracać "widok" prawą gałką, ale płynne obracanie jest dla Chucka Norrisa ;) (ja z ledwością toleruję). Natomiast obracanie skokowe dziala dobrze.
Mógłbym spróbować coopa (crossplay z PC), ale nie wiem czy dzisiaj :) No i ja mam wersję SteamVR więc nie wiem czy to zadziała.

• Popieram
Reactions: Szozi

Ryslaw

Aktywny forumowicz
Jul 1, 2019
178
386
Za to Star Wars: Squadrons dowiozło! I to jak! Zaraz po północy odpaliłem na chwilę i gdy znalazłem się najpierw w hangarze a później w kokpicie TIE, to moje wewnętrzne dziecko radośnie krzyczało ze szczęścia :)

Co prawda dałem się szybko zestrzelić w pierwszej misji, ale jak ta gra wygląda to i jak się świetnie czujesz za sterami to jest odlot!

Szkoda tylko że scenki przerywnikowe są w formacie ekranu kinowego. Ale poza tym pełen zachwyt. Przynajmniej na razie :)

• Popieram
Reactions: op1ekun and Szozi

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
Za to Star Wars: Squadrons dowiozło! I to jak! Zaraz po północy odpaliłem na chwilę i gdy znalazłem się najpierw w hangarze a później w kokpicie TIE, to moje wewnętrzne dziecko radośnie krzyczało ze szczęścia :)

Co prawda dałem się szybko zestrzelić w pierwszej misji, ale jak ta gra wygląda to i jak się świetnie czujesz za sterami to jest odlot!

Szkoda tylko że scenki przerywnikowe są w formacie ekranu kinowego. Ale poza tym pełen zachwyt. Przynajmniej na razie :)
Tylko dużo narzekania na optymalizację. Teraz odczuwam dyskomfort z powodu opóźnienia z 3080. Ponoć na 2070s jest lipa na medium. Ale kurde, to Star Wars w goglach. Spełnienie mokrych snów

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
642
494
Poprawka - chcę przekonać do grania w Audicę. Marcina Szymańskiego już przekonałem i jest bardzo zadowolony :)

A ten Forest to naprawdę taki Mesjasz?
Może się wypowiem: Otwartość świata i dowolność w rozgrywce gra dużą rolę. Przeciwnicy są na tyle nieprzewidywalni i straszni, że pierwszy i jedyny raz zdarzyło mi się spanikować i krzyknąć gdy spotkałem osobnika. Zachowanie tubylców to nie tylko "zaatakuj gdy widzisz", ale często się czają przez dłuższy czas i śledzą gracza bez ataku ucząc się jego dróg, żeby po jakimś czasie napaść cała grupą w najmniej spodziewanym momencie.

Budowanie wielkich konstrukcji sprawia dużą satysfakcję, bo jest w tym dużą dowolność.

Eksploracja ciemnych jaskiń naprawdę potrafi przestraszyć.

Na grafice i sterowaniu widać upływ czasu, ale nic do tej pory ( w rozumieniu gier wszelakich) nie dało mi tyle satysfakcji, strachu i dobrej zabawy jak gra w multiplayer i single player w The Forest.

Czekam na zapowiedzianą drugą część i mam nadzieję, że będzie tryb VR ( sons of the forest).

• Popieram
Reactions: arczi79

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
642
494
A jest sens w to grać w singlu? Bo w coopie z dobrą ekipą to nawet słaba gra może być dobrą zabawą, ale nie ze względu na grę, tylko na ekipę.
Zdecydowanie warto zagrać w single player. Wiekszosc czasu grałem pojedynczo. Można kontynuować granie na tej samej mapie zarówno pojedynczo ( gdy nie ma ekipy a chcemy coś dobudować w międzyczasie) jaki i w multiplayer. Można też grać z ludźmi bez VR. Niestety gra dosyć słabo się kompresuje przez Virtual Desktop - działa, ale obraz trochę jak z VHS. Czekam na sprawdzenie, jak będzie działało przy Quest2.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
286
323
London

Szlag, od lat nie dotknąłem nic od EA (brzydzę się tą firmą)... Za to do starego Tie Fightera kupiłem HOTASa...
Co tu począć :( ?

• Popieram
Reactions: arczi79

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
286
323
London
Nie wiem jak reszta Świata, ale w UK Oculus Quest ma promo na „Red Matter” i „Time Stall” razem i 33% taniej. Praktycznie „Time Stall” za friko.

„Red Matter” to nic nowego, ale naprawde dobrze działa to na Quest :) Na razie polecam ;)

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
Wyszło Until You Fall na Questa, póki co ma ocenę 4,9/5. Ja trochę pograłem i polecam. Trigger warning: to jest rogalik.
Jak się ma do InDeath? Bo się czaję na jedną z nich ale kurna ciężko mi.
In Death lepsze. Util You Fall - wszystko wygląda naprawdę na przemyślane , gra jest dopracowana w detalach, grafika fajna, dźwięk fajny... ale dla mnie samo machanie mieczami trochę chaotyczne (w sensie dużo się dzieje na ekranie i sporo rzeczy na raz jest wyświetlane - miałem trochę problem aby się połapać że teraz mam przejść do blokowania bo równocześnie wyświetlane były efekty wcześniejszego mojego ataku). Ale ogólnie jest dobrze. Kup In Death ;)

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
A da się grać singlowo?

DHpEGAM.jpg