Gry VR - polecanki

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie kojarzę, za dużo tych gier ;) , czaję się na Audio Trip. Jest Lady Gaga to musi być dobre ;)

Wczoraj Audica wyszła z EA i zresetowali tablice wyników, dzięki temu grając na poziomie normal jestem w top 50 ;)
Gralem wczoraj do 2. Dodali kilka kawałków (łącznie jest ponad 30), modeli broni i aren, oraz tryb kampanii z modyfikatorami. Gra mnie wprowadza w stan euforyczny bez wspomagania ;) polecam!

Gra wyszła dziś na PSVR, trochę dick muve z utworami na wyłączność ale pewnie prędzej czy później trafią na PC.

Last edited:

Acrid

Prezes
Staff member
Jak będziesz miał okazje to sprawdź Synth Riders. Kupiłem i nie żałuje, zwłaszcza za te ~17$. Jedyny minus w przypadku wersji Questowej to loadingi, wydają mi się trochę przydługawe, ale totalnie do przeżycia. Gra na normalu jest bardzo szybka, wyżej to masakra. Cały czas mam problem ze zdobyciem większej ilości punktów, nie jestem pewny co robię źle, aczkolwiek to może być tylko kwestia dokładności / precyzji. Trzy strefy punktacji.

zwłaszcza to drugie przyjemne, bo mam wrażenie, że kontroler trzymany jest na 'sznurkach'.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
A czy to ma crossbuy z Riftem? Bo jak nie to poczekam na promo na Steamie.
Gra wyszła ponad rok temu ale było kompletnie cicho o niej.

Acrid

Prezes
Staff member
@Simplex jak działa punktacja w Audicy? Rozumiem, że strzelasz i im bliżej środka tym więcej punktów? Synth Riders jest super, ale mam totalny problem z celnością. Wszystko jest znacznie szybsze i trudniejsze niż w przypadku BS. Tam po prostu przecinałeś środek dupnym laserem, tutaj masz kulkę którą musisz umiejscowić w zbliżających się kulach. Margines błędu jest znacznie mniejszy. Dodatkowo nie widać ile punktów zdobywasz, przynajmniej nie widziałem takiej opcji.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
W Audicy musisz trafić w poruszającą się tarczę w konkretnym momencie. Jest pewien margines błędu oraz autoaim. No i widać z wyprzedzeniem gdzie trzeba trafić. Punktowana jest i celność i "timing". Jak nie trafisz to zmniejsza mnożnik combo.
Obejrzyj jakieś filmiki to zobaczysz. Tylko nie oglądaj wariatów grających na expert bo się zniechęcisz :)

Teoria:

Praktyka:

Last edited:

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
  • Popieram
Reactions: Biskup

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Pewnie przez Brexit ;)

Asgard’s Wrath
L.A. Noire: The VR Case Files
No Man’s Sky Beyond
Stormland
Blood and Truth
Five Nights At Freddy’s VR: Help Wanted
Vader Immortal: A Star Wars VR Series
Stardust Odyssey
Trover Saves The Universe
Ghost Giant

• Popieram
Reactions: op1ekun

Ryslaw

Nowy Forumowicz
Gram sobie teraz w Asgard's Wrath, Boneworks i Pistol Whip naprzemiennie i nie pamiętam, kiedy grałem w coś poza VR (oprócz codziennej partyjki Ring Fit Adventure). Wciągnąłem się ponownie strasznie, bo jest coraz więcej naprawdę dobrych gier, a mój organizm chyba całkowicie przyzwyczaił się do wirtualnych światów, bo mimo swobodnego poruszania się nie mam żadnych niemiłych objawów.

Przy okazji pytanko, pewnie do Simplexa najlepiej- jaką kartę graficzną do VR wziąć teraz? Mam GTX 1080, ale boję się że na HLA może nie starczyć (choć znowu w Asgard gram na wysokich ustawieniach i hula :)

• Popieram
Reactions: Simplex

knur

Moderator globalny
Wiemy w co grasz, się słucha podcastu. :)
Jeśli budżet nie ogranicza, to tylko RTX2080Ti. Taniej to 2080 super albo 2070 super.
Ewentualnie czekaj na RTX3080, pewnie jakoś w połowie roku, chociaż póki co nic więcej nie wiadomo.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
O ile dobrze kojarzę to masz 1080Ti, a nie 1080. Jeśli mam rację, to nie kupuj nic. Jak masz wydać 5 tysięcy na 2080Ti dla 30% lepszej wydajności, to lepiej kupić Valve index.
Jesli masz 1080 bez Ti to teoretycznie możesz kupić 2070 Super, ale to też większego sensu nie ma. Za ok pół roku powinny być karty nowej generacji.

Valve już dawno opublikowało wymagania sprzętowe do Alyx, jesteś dużo powyżej.
Widziałem dużo narzekań na wydajność Asgard's Wrath, więc skoro Ci dobrze chodzi to Alyx tym bardziej będzie.