Gry VR - polecanki

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
...
Jedyna gra która słabo wygląda w VR to No Man's Sky ale to podobno w VR słabo wygląda i chodzi na wszystkim XD
NMS wygląda słabo (wszystko ustawiona na max czy na min) i chodzi wolno na moim 3080 + DLSS wiec ta gra w VR nigdy nie będzie chodzić lepiej :) Żeby grac bez dropów ja włączam dublowanie klatek z 45fps i wtedy jest spooko ale to jest chyba jedyna gra w VR która ma taki niestabilny klatkaż...

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Bardzo proszę

:) kurcze czepić się nie mogę. BTW dzięki bo bez tego bym nie odpalił Subnautiki a tak sie zmotywowałem XD
P.S. Jest na defaultowych ustawieniach po prostu pobrałem, wrzuciłem moda i odpaliłem. Pixelozy nie uświadczyłem (no chyba, że mam aż tak wysoką tolerancję) więc dłubanie w ustawieniach odpuścilem.

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
Naprawdę dobra gra logiczna. Ładniejsza i z lepszą grywalnością niż Puzzle Bobble VR, za darmo i do tego z możliwością oglądania YouTube, internetu lub plików muzycznych podczas grania.

• Popieram
Reactions: Robert de Clair

Netor

Aktywny forumowicz
Niezmiennie polecam Walkabout Mini Golf :).

Kilka dni temu wyszedł kolejny update, m.in. kolejny "course" został dodany - taki Dziki Zachód. I moim zdaniem to najlepsza, najbardziej rozbudowana i najlepsza do swobodnego zwiedzania plansza, jaka jest w grze. Bardzo fajnie, że gra jest cały czas rozwijana. Doczytałem też na reddicie, że pojawi się jeszcze jedna darmowa mapka w przyszłości (łącznie ma być 8), a pozostałe mają być w DLC. Także zapowiada się długie wsparcie tego tytułu :).

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Hey, a jak oceniacie dzisiejszy produkt -40% czyli Apex Construct ?
Świetna gra, polecam nawet w pełnej cenie, w przecenie tym bardziej. Wadą może być powtórne używanie tych samych obszarów gryz których jest około 7-8, ale przez to gra jest dłuższa. Bardzo ciekawa mechanika strzelania z łuku i nie infantylna ( co zdarza się często w grach) fabuła.
Kupiłem tego Apex Legends Construct ze zniżką, dziś wreszcie miałem czas odpalić ...i DOBRE TO :)
No dobra, póki co poza 'misją' treningową przeszedłem tylko dwie kolejne, więc wiele przede mną. Ale póki co:
* fabuła zapowiada się ciekawie - budzę się wrzucony widocznie w środek czegoś większego i powoli odkrywam w co wdepnąłem
* dobre udźwiękowienie (póki co głównie Fathr) i sporo można się dowiedzieć czytając terminale
* graficznie mi się podoba - takie cukierkowe post-apo
* jest szczelanie z łuku (In Death to to nie jest, ale zawsze miłą odmiana od kałachopodobnych)
* było tanio :p

Na pewno nie żałuję zakupu i jestem wciągnięty w wątek fabularny (i bez spojlerów proszę).

Last edited:
  • Popieram
Reactions: arczi79 and amzuk

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Myślałem że to był żarcik i nawiązanie do tej sytuacji. Autorzy gry mieli sporo refundów i negatywnych recenzji od graczy w Apex Construct.
No i propsy za Moirę ;)

Wieki temu kupiłem Apexa i nie zagrałem.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
No niestety, chciałbym móc napisać 'haha co za kretyni, przecież to zupełnie inny tytuł' ...ale wpadam do tego samego wora, więc tego nie napiszę ;)
I w ogóle to ty zostaw Apexa jednego z drugim i do MoH siadaj bo jestem ciekaw, czy cokolwiek połatali :)

• Popieram
Reactions: Simplex

amzuk

Mieszkaniec forum
Obok Carve Snowboarding polecam jako drugi świetny tytuł na Questa ze sportami zimowymi. Tym razem narty ze świetnie odwzorowaną jazdą. Twórca ma sporo planów na rozwój włącznie z trybem wieloosobowym.

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Ponieważ festiwal gier na Steam powoli się kończy więc niemal ostatnim rzutem na taśmę spróbowałem kilku tytułów wczoraj wieczorem i tutaj moja opinia:

- Into The Darkness - na High chodziło trochę wolno u mnie (GTX1070), grafika fajna ale bez opadu szczeny, mechaniki mniej więcej już znane z Boneworks i chyba niczego nowego nie wprowadzają.... trochę zawiodłem się małą ilością contentu w tym darmowym poziomie - grania na 15-20 minut (mało przeciwników, mało broni). Miałem też trochę małych błędów związanych z fizyką w grze (ale niczego dramatycznego nie było). Tak średnio mi to podeszło... chyba miałem jakieś większe oczekiwania.

- Against - bardzo fajny pomysł na kolejną grę rytmiczno-ruchową (bardziej ruchową bo muzyki tam nie pamiętam). Bardzo dużo różnych aktywności które trzeba wykonywać w czasie rozgrywki (miecz, broń palna, kastety, uniki, skoki "w rytm"). Podoba mi się minimalistyczna oprawa graficzna. Jeśli było by na Questa to kupił bym bez wahania (a że gra robiona w Unity więc raczej nie powinno być problemów z portowaniem tego na Questa).

- Squingle - ciekawa gra logiczno-manualna. Trzeba przeprowdzić bąbelek przez taki organicznie wyglądający większy bąbel. Po drodze trzeba omijać przeszkody oraz zbierać inne bąbelki. Oryginalne. Bardzo ciekawa grafika. Mi się podobało.

- Sweet Surrender - strzelanka w oszczędnej cell-shadingowej grafice... zapowiada się fajnie ale mało pograłem bo po kilku minutach zablokowałem się w ścianie i aby nie tracić czasu na ponowne uruchomienie przeszedłem do kolejnych tytułów. Pamiętam że szybkość poruszania dla mnie była trochę zbyt niska. Grafika i mechaniki fajne. Ja bym to widział jako tytuł na Questa.

- Detour Bus - ponownie bajkowa, przesłodzona grafika a sama gra jest grą logiczną polegającą na układaniu trasy z losowo pojawiających się elementów o różnych kształtach. W czasie gdy układamy trasę jedzie po niej mały samochodzik więc nie ma czasu na zbyt długie namysły. Celem jest przeprowadzenie samochodziku między dwoma wskazanymi punktami... co przy dostępnych kształtach drogi nie jest prostym zadaniem. Po kilku minuta gry miałem niezłego zawijasa na pół pokoju (trzeba fizycznie poruszać się). Fajny pomysł - ale to kolejna gra która świetnie spisała by się na Quescie.

- Ash of Legends - nie zdążyłem już wczoraj przejść poziomu z wprowadzeniem w mechaniki gry (więc nie doszedłem do faktycznego gameplayu) ale ilość mechanik jaka jest wrzucona w tą grę robi wrażenie (miecz którym można walczyć w sposób standardowy lub nim rzucać jak bumerangiem, miecz też odbija strzały przeciwnika, różne bronie palne - w tym snajperka, linka szybkiego przemieszczania się, przyciąganie przedmiotów z daleka i rzucanie nimi, budowanie różnych konstrukcji jak np: ściany i różne podesty, wieżyczki strzelnicze itp., pojazdy latające... i pewnie jeszcze coś do czego nie doszedłem). Grafika też jest nie najgorsza. Wg mnie coś nie grało z chwytaniem przedmiotów z daleka - ale poza tym wszystko jak najbardziej na plus. To co zobaczyłem we wstępie bardzo mi się podobało i jak zdążę to możliwe dzisiaj jeszcze wrócę do tego.

Jak zdążę to może dzisiaj jeszcze sprawdzę te tytuły:
Iron Rebellion
The Patcher
Dagon by H.P. Lovecraft
2076
The Secret of Retropolis
Blobkin Blaster

Last edited:
  • Popieram
Reactions: LaggyLuke and amzuk

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
- Into The Darkness - na High chodziło trochę wolno u mnie (GTX1070), grafika fajna ale bez opadu szczeny, mechaniki mniej więcej już znane z Boneworks i chyba niczego nowego nie wprowadzają.... trochę zawiodłem się małą ilością contentu w tym darmowym poziomie - grania na 15-20 minut (mało przeciwników, mało broni). Miałem też trochę małych błędów związanych z fizyką w grze (ale niczego dramatycznego nie było). Tak średnio mi to podeszło... chyba miałem jakieś większe oczekiwania.
U mnie chodzi idealnie na ultra, co do fizyki rzeczywiście kilka błędów ale ogólnie wszystko to samo co w boneworks, alyx i saint&sinners czyli jest bardzo dobrze :) ja bym popracował nad fabułą i zadaniami by było bardziej różnorodnie. Ale mają dobrą bazę (unreal4+ ich fizyka), ogólnie mi się podoba i będę grał jak wyjdzie. Nie jest to graficznie Alyx ale potencjał mają, są wzięte sprawdzone elementy od najlepszych :) Po demie to dla mnie 7/10 , fakt, oczekiwania może miałem troszkę większe ale ciężko powiedzieć co mi konkretnie nie pasuje w demie :)

arczi79

Prezes
Po demie to dla mnie 7/10 , fakt, oczekiwania może miałem troszkę większe ale ciężko powiedzieć co mi konkretnie nie pasuje w demie :)
Dokładnie to samo u mnie - nie wiem co mi nie pasuje... ale spodziewałem się czegoś więcej. Może po prostu za bardzo to przypomina inne znane tytuły z fizyką i tak naprawdę nic nowego nie wnosi....

Dobra... to wracam do moich wrażeń z wczorajszego przeglądu dem ze steama (chyba już okres darmowego testowania skończył się).

Iron Rebellion - wielkie mechy walczą o przetrwanie ;) W demie były trzy kroczące maszyny do wyboru i jedna niewielka mapa na której można było sobie postrzelać do przeciwników (w stylu wave shootera). Bardzo fajna grafika i super sterowanie (chyba jak do tej pory najwygodniejszy sposób sterowania mechami). Niestety chyba mój sprzęt już nie daje rady bo o ile samo chodzenie było bardzo płynne to już jak zaczynały się walki to odrobinkę mi przycinało (gdzie są nowe karty graficzne?!!!). Gdy ten tytuł wejdzie do sprzedaży to ja to kupię.

The Patcher - nie udało mi się pograć bo nie było zbindowanego sterowania dla kontrolerów Oculus a samemu nie chciało mi się robić nowego configu (nie znalazłem zapisanych profili na steamie dla tej gry i dla kolntrolerów Oculusowych....)

Dagon by H.P. Lovecraft - jakaś pomyłka bo tytuł niby był w kategorii VR a tak naprawdę VR nie posiadał (była tylko informacja że VR pojawi się w przyszłości)

2076 - Midway Multiverse -
sterujesz myśliwcem kosmicznym i strzelasz do przeciwników na swojej drodze, cała oryginalność tytułu polega na tym że co chwilę zmienia się mapa i perspektywa z której obserwujemy/sterujemy myśliwcem: na początku widzimy mały wizerunek myśliwca z boku w "płaskiej" konwencji i poruszamy się tunelem, później tunel robi się trójwymiarowy, następnie obserwujemy pojazd od tyłu a kolejny etap to już siedzimy wewnątrz myśliwca. Fajna grafika. Dla mnie problematyczne było tylko zbalansowanie poszczególnych perspektyw - im dalej tym gorzej (najfajniejszy feeling był gdy widzieliśmy stateczek z boku a najgorszy gdy byliśmy w kokpicie). Ogólnie warte spróbowania. Demo miało poziom na kilka minut zabawy.

The Secret of Retropolis -
gadana przygodówka z pierwszej osoby która w założeniach chyba jest typem gry "point-and-click". Bardzo fajna stylistyka... mocny klimat lat 60-tych w Ameryce (aczkolwiek jest to gra rozgrywająca się w dalekiej przyszłości gdzie ludzie już nie istnieją). Demo było mega krótkie - dosłownie kilka minut... i poza fajną narracją i klimatyczną oprawą wizualną ciężko coś więcej powiedzieć o samym gameplayu. Wstępnie - podobało mi się.

Blobkin Blaster
- co tutaj się dzieje... strzelanka w bajkowej, podwodnej stylistyce po której rozbolał mnie palec wskazujący prawej ręki... trigger jest tutaj mocno w użyciu :D Co się dzieje na ekranie - to naprawdę czasami ciężko się połapać. Aż sam się zdziwiłem że to taka mała fajna giereczka (jak nie będzie droga to warto rozważyć zakup). Prościutka, leciutka z miłą dla oka grafiką.

To tyle jeśli chodzi o dema ze Steam. Natomiast z innych ciekawych rzeczy - wczoraj znalazłem na liście swoich gier jeszcze taki tytuł: Battlewake (nie wiem skąd to mam) no i w trybie kampanii przeszedłem sobie 4 (albo 5) z 18 map... Jesteś kapitanem fregaty na rozbujanym oceanie i walczysz z innymi statkami. Mechanicznie gra polega na sterowaniu statkiem, ostrzeliwaniu przeciwnika i unikaniu przeszkód morskich. Bardzo podobała mi się grafika i rozbujane morze w tej grze. Całkiem przyjemne sterowani. Grało mi się naprawdę fajnie i jeśli gra nie jest droga to zdecydowanie polecam.

Odpaliłem też na chwilę grę o nazwie Phasmophobia... i po wejściu do pierwszego ciemnego domu (gdzie miałem przejść misję treningową) - wyłączyłem grę. To za realistycznie wygląda i zdecydowanie nie jest na moje nerwy. Chętnie natomiast spróbował bym tego tytułu w coopie z jakąś gadułą ;)

Pozdr.!

• Popieram
Reactions: amzuk

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dobra passa się skończyła - chyba się wszyscy pokapowali że ja nie mam żadnych zasięgów i już nawet nie odpowiadają na maile z prośbą o klucz. :D

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Surv1v3 jest najz, zarówno w singlu, jak i w multi, w trybie survival jeszcze nie grałem, narazie męczymy w grupach mieszanych fabułe coop.
Fabuła, zdobywasz nowe perki (mounty do broni), skórki postaci, kolejne miejsca w plecaku i "poznajesz" historię wira V1V3
Survive, masz swój domek i potrzeby (jedzenie picie i kontakt z innymi ocalencami) ulepszenia przenoszą się pomiędzy trybami i jest jakiś rodzaj craftu.

• Popieram
Reactions: Simplex and arczi79