Gry VR - polecanki

arczi79

Prezes
Przeglądając gry trafiłem na Path of the Warrior. Gra przypomina bijatyki arcade z salonów gier ( kto pamięta 😉). Grał ktoś ? Wygląda i chodzi fajnie, ale tak jak w każdej reklamie 😂
Nie mam, nie grałem i raczej nie kupię.... ale z tych ocen wynika że chyba nie jest najgorsza:

amzuk

Mieszkaniec forum
Przeglądając gry trafiłem na Path of the Warrior. Gra przypomina bijatyki arcade z salonów gier ( kto pamięta 😉). Grał ktoś ? Wygląda i chodzi fajnie, ale tak jak w każdej reklamie 😂
Czuję się wywołany do odpowiedzi. Gra w niektórych aspektach bardzo dobra, w niektórych średnia. Gra niestety ma za niski poziom trudności, nie stanowi duzego wyzwania oraz nie jest długa, myślę że max 3 godziny. Zalety to naprawdę przyjemna oprawa graficzna i tryb kooperacji. Ja kupiłem w przecenie ( o ile się nie mylę to gra posiada opcję crossbuy, więc gdy kupisz na stronie Oculus Rift, to dostajesz również wersję na Questa i odwrotnie), bodajże w okolicach połowy ceny i w tej cenie polecam, za 20usd polecam inne tytuły.

• Popieram
Reactions: Najgorszy77
Czuję się wywołany do odpowiedzi. Gra w niektórych aspektach bardzo dobra, w niektórych średnia. Gra niestety ma za niski poziom trudności, nie stanowi duzego wyzwania oraz nie jest długa, myślę że max 3 godziny. Zalety to naprawdę przyjemna oprawa graficzna i tryb kooperacji. Ja kupiłem w przecenie ( o ile się nie mylę to gra posiada opcję crossbuy, więc gdy kupisz na stronie Oculus Rift, to dostajesz również wersję na Questa i odwrotnie), bodajże w okolicach połowy ceny i w tej cenie polecam, za 20usd polecam inne tytuły.
Jak będzie w przecenie to nie omieszkam sprawdzić. 3 godziny to i tak długo żeby rękami machcać 😂.

A co nowej skali to jak prawie 8 to Shit Sux to nie mam pytań. Większość twórców powinna rwać włosy 😉.

• Popieram
Reactions: arczi79

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Obrazek satyryczny :)

W większości przypadków szkoda czasu na gry poniżej 8 (mam platynę w Days Gone ;)). Jest tyle bardzo dobrych gier VR że ja nie mam czasu ograć wszystkich, a tym bardziej średniaków.

amzuk

Mieszkaniec forum
To jak z tym Demeo? Odkrycie półrocza, dziesiątki godzin zabawy i brać od ręki, czy póki co za mało kontentu i spokojnie mogę poczekać na DLC?
Jak najbardziej brać teraz. Nawet w trybie skirmish, czyli dla pojedynczego gracza bawię się świetnie. Te trzy poziomy jak najbardziej wystarczają obecnie do świetnej zabawy i nawet dwugodzinnych sesji. Twórcy obiecali darmowe dodatki, więc będzie tylko lepiej. Rozgrywka mnie zaskoczyła pozytywnie, bardzo angażuje i jest trudna, więc jest wyzwaniem i faktycznie zmusza do współpracy postaci oraz rozważnego używania kart.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
To jak z tym Demeo? Odkrycie półrocza, dziesiątki godzin zabawy i brać od ręki, czy póki co za mało kontentu i spokojnie mogę poczekać na DLC?
Jak najbardziej brać teraz. Nawet w trybie skirmish, czyli dla pojedynczego gracza bawię się świetnie. Te trzy poziomy jak najbardziej wystarczają obecnie do świetnej zabawy i nawet dwugodzinnych sesji. Twórcy obiecali darmowe dodatki, więc będzie tylko lepiej. Rozgrywka mnie zaskoczyła pozytywnie, bardzo angażuje i jest trudna, więc jest wyzwaniem i faktycznie zmusza do współpracy postaci oraz rozważnego używania kart.
A grałeś w to trochę więcej?
Bo w sieci opinie są strasznie spolaryzowane - albo ktoś jest zachwycony, albo marudzi, że wraz szybko się robi wtórna (cztery piętra, trzeba znaleźć klucz i otworzyć przejście na kolejne przy okazji rozwalając spawnujace się potworki, na koniec 4. poziomu boss i tyle. Rinse& repeat).
I teraz tak se myślę - albo faktycznie różne gusta i takie tam, albo ci drudzy to po prostu osoby, którym się z początku gra podobała, ale grali na tyle dużo, żeby ochłonąć z początkowego zachwytu i dostrzec drugie dno...
Kupić pewnie kupię, bo pasuje mi koncepcja Hero Quest w VR, ale nie jestem pewien, czy na chwilę obecną $30 nie jest zbyt wygórowane.

amzuk

Mieszkaniec forum
Bo w sieci opinie są strasznie spolaryzowane - albo ktoś jest zachwycony, albo marudzi, że wraz szybko się robi wtórna (cztery piętra, trzeba znaleźć klucz i otworzyć przejście na kolejne przy okazji rozwalając spawnujace się potworki, na koniec 4. poziomu boss i tyle. Rinse& repeat).
I teraz tak se myślę - albo faktycznie różne gusta i takie tam, albo ci drudzy to po prostu osoby, którym się z początku gra podobała, ale grali na tyle dużo, żeby ochłonąć z początkowego zachwytu i dostrzec drugie dno...
Kupić pewnie kupię, bo pasuje mi koncepcja Hero Quest w VR, ale nie jestem pewien, czy na chwilę obecną $30 nie jest zbyt wygórowane.
Nie grałem faktycznie dużo bo maksymalnie 3 godziny. Każda gra w moim przypadku kończyła się na początku drugiego poziomu, tak trudno było, co akurat mi się podoba. Myślę, że jeżeli ktoś oczekuje dużej różnorodności w kwestii poziomów to się zawiedzie, natomiast po tych kilku godzinach każda rozgrywka wyglądała inaczej, wystarczyło inne ustawienie przeciwników i planszy, żeby strategia walki wyglądała inaczej. Jak dla mnie cena w punkt, bo na pewno nie powinno się znudzić w mniej niż 10-15 godzin a jest jeszcze tryb wieloosobowy oraz zapowiadane dodatki.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Miałem pisać coś podobnego, słuchałem dziś VR Gaming Podcast i obaj prowadzący narzekali że powtarzalna i mało zawartości jaka na tak wysoką cenę (30$). Jeden z prowadzących jest fanem planszówek.
[VR Gaming Podcast] #22: New VR Hardware Incoming, Review of Demeo, and More #vrGamingPodcast
https://podcastaddict.com/episode/123344039 via @PodcastAddict

To jest jego recenzja na steamie:

Inne recenzje w podobnym tonie:

Tak, wiem że zdecydowana większość recenzji jest pozytywna, ale nawet w pozytywnych recenzjach są teksty typu 'more content!!!' albo 'my main gripe is that Demeo seems more of a Proof Of Concept than its own finished product'. Proof of concept za 30$ ;)

• Popieram
Reactions: LaggyLuke and amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Miałem pisać coś podobnego, słuchałem dziś VR Gaming Podcast i obaj prowadzący narzekali że powtarzalna i mało zawartości jaka na tak wysoką cenę (30$). Jeden z prowadzących jest fanem planszówek.
[VR Gaming Podcast] #22: New VR Hardware Incoming, Review of Demeo, and More #vrGamingPodcast
https://podcastaddict.com/episode/123344039 via @PodcastAddict

To jest jego recenzja na steamie:

Inne recenzje w podobnym tonie:

Tak, wiem że zdecydowana większość recenzji jest pozytywna, ale nawet w pozytywnych recenzjach są teksty typu 'more content!!!' albo 'my main gripe is that Demeo seems more of a Proof Of Concept than its own finished product'. Proof of concept za 30$ ;)
Jak najbardziej popieram takie pozytywne narzekanie, które miejmy nadzieję, że skłoni twórców do szybkiej reakcji. Niestety jak narazie w przypadku Star Wars Pinball VR nie ma narazie efektów.

amzuk

Mieszkaniec forum
W końcu dodano możliwość supersamplingu aż do wartości 1.2. Obecnie gra wygląda tylko minimalnie gorzej od Pinball FX2. Dodano również dodatkowy stół. Polecam.

Naprawdę świetna jazda na snowboardzie. Trudny, ale satysfakcjonujący model jazdy. O dziwo jest również tryb dla graczy preferujących siedzącą pozycję. Polecam

Z kolei ten tytuł polecam ale w przecenie nawet 50 procent. Sterowanie jest trudne, bo liczą się nawet milimetrowe ruchy kontrolera, a i tak często przy wciśnięciu spustu strzał pójdzie inaczej. Lepsze wg mnie lecz bez trybu wieloosobowego jest Zooma Deluxe z AppLab.

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
W końcu dodano możliwość supersamplingu aż do wartości 1.2. Obecnie gra wygląda tylko minimalnie gorzej od Pinball FX2. Dodano również dodatkowy stół. Polecam.

Naprawdę świetna jazda na snowboardzie. Trudny, ale satysfakcjonujący model jazdy. O dziwo jest również tryb dla graczy preferujących siedzącą pozycję. Polecam

Z kolei ten tytuł polecam ale w przecenie nawet 50 procent. Sterowanie jest trudne, bo liczą się nawet milimetrowe ruchy kontrolera, a i tak często przy wciśnięciu spustu strzał pójdzie inaczej. Lepsze wg mnie lecz bez trybu wieloosobowego jest Zooma Deluxe z AppLab.
No I to by było na tyle po wyższej rozdzielczości dla Star Wars Pinball VR na Questa2. Dzisiejsza aktualizacja usunęła ą opcję. Man nadzieję z że to jakaś pomyłka.

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77

No I to by było na tyle po wyższej rozdzielczości dla Star Wars Pinball VR na Questa2. Dzisiejsza aktualizacja usunęła ą opcję. Man nadzieję z że to jakaś pomyłka.
Odpaliłem "to coś" na PCVR i mi oczy wypaliło!!! Ustawiłem wszystko na full i jest troszeczkę lepiej, ale tragedia z jakością tekstur i rozdzielczością! Tego nie da się naprawić patchem, jak coś wygląda jak kupa to zrobienie supersamplingu i zwiększenie pięć razy rozdziałki nic nie poprawi. Taką okropną grafikę widziałęm może w demach na vive w 2016 roku :p REFUND
Żeby nie było zaraz odpaliłem starego pinball FX2 VR z przed 2 lat na steama i szok , wszystko ostre, tekstury super, jakoś chce się w to grać :) Nawet wydaje mi się że kula zachowuje się inaczej i ma lepszą fizykę, ale może to efekt placebo a "niesmak pozostał" :)

amzuk

Mieszkaniec forum

Odpaliłem "to coś" na PCVR i mi oczy wypaliło!!! Ustawiłem wszystko na full i jest troszeczkę lepiej, ale tragedia z jakością tekstur i rozdzielczością! Tego nie da się naprawić patchem, jak coś wygląda jak kupa to zrobienie supersamplingu i zwiększenie pięć razy rozdziałki nic nie poprawi. Taką okropną grafikę widziałęm może w demach na vive w 2016 roku :p REFUND
Żeby nie było zaraz odpaliłem starego pinball FX2 VR z przed 2 lat na steama i szok , wszystko ostre, tekstury super, jakoś chce się w to grać :) Nawet wydaje mi się że kula zachowuje się inaczej i ma lepszą fizykę, ale może to efekt placebo a "niesmak pozostał" :)
Dostałem odpowiedź od twórców, że pracują nad poprawnym wprowadzeniem opcji supersamplingu, więc jest nadzieja. Widziałem efekt z supersampling 1.2 i chociaż nie przebija FX2 ( przykładowo nie ma efektów lustrzanych odbić na stole), to myślę, że warto czekać.

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
@amzuk W tym pinballu każdy element, tekstura wygląda jak zrobiona na kolanie w paintcie ;) Specjalnie przyglądałem się wszystkim elementom gry i jest tragedia... do tego wszystko takie jakieś mdłe. Mniej efektów świetlnych na stole i ogólnie mega bieda wersja, jakby wyłączyli post-processing :) Jak pisałem SS nic nie da, możesz sobie ustawić 300% na steamie lecz nie zmieni to jakości tekstur. To tak jak z CP77 , mogą i wydac jeszcze 100 poprawek i tak to nie zmieni głównego engine gry, poprawią drobnostki ale nie będzie to inna gra... ;)

• Popieram
Reactions: op1ekun and amzuk

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Jakoś tu spokojnie, więc wrzucę moje pokończone w ostatnim czasie giery:

Wraith: The Oblivion - Afterlife <-- jedna z najlepiej wyglądających gier na Questa. W wersji PC chyba głównie efekty świetlne się różnią. Fabuła OK'ish, MEGA klimat, zwłaszcza dzięki genialnemu udźwiękowieniu. Nie mogę powiedzieć, że miło spędziłem czas grając, ale zdecydowanie się świetnie bawiłem :) Gra raczej na jedno przejście.
8,5/10

Pixel Ripped 1995 <-- też IMO gra na raz. Fajny pomysł, ale ja w tamtych czasach nie grałem na SNESach, więc nie do końca Pixel poruszył moją nostalgię. Fajny pomysł, ale brakowało mi 'tego czegoś'.
Ja zapłaciłem $14 i to chyba max co warto dać, $10 by było już super ceną, ale obecne $20 to zdecydowanie przesada.
6/10

Teraz wsiąknąłem w moda Return to Castle Wolfenstein <-- chodzi genialnie, gra się super. Cofnąłem się o 20 lat :) Jestem w katakumbach i wręcz nie mogę się doczekać późniejszych misji ze snajperką.
kosmos/10 :p

--------------------
A tera pytanko:
Warhammer 40,000: Battle Sister <-- ma ktoś? Gdzieś chyba przeczytałem, że gra się w to praktycznie jak DOOM albo Quake. Prawda li to? Trochę się obawiam, że jakiś fanboj to pisał...

amzuk

Mieszkaniec forum
Jakoś tu spokojnie, więc wrzucę moje pokończone w ostatnim czasie giery:

Wraith: The Oblivion - Afterlife <-- jedna z najlepiej wyglądających gier na Questa. W wersji PC chyba głównie efekty świetlne się różnią. Fabuła OK'ish, MEGA klimat, zwłaszcza dzięki genialnemu udźwiękowieniu. Nie mogę powiedzieć, że miło spędziłem czas grając, ale zdecydowanie się świetnie bawiłem :) Gra raczej na jedno przejście.
8,5/10

Pixel Ripped 1995 <-- też IMO gra na raz. Fajny pomysł, ale ja w tamtych czasach nie grałem na SNESach, więc nie do końca Pixel poruszył moją nostalgię. Fajny pomysł, ale brakowało mi 'tego czegoś'.
Ja zapłaciłem $14 i to chyba max co warto dać, $10 by było już super ceną, ale obecne $20 to zdecydowanie przesada.
6/10

Teraz wsiąknąłem w moda Return to Castle Wolfenstein <-- chodzi genialnie, gra się super. Cofnąłem się o 20 lat :) Jestem w katakumbach i wręcz nie mogę się doczekać późniejszych misji ze snajperką.
kosmos/10 :p

--------------------
A tera pytanko:
Warhammer 40,000: Battle Sister <-- ma ktoś? Gdzieś chyba przeczytałem, że gra się w to praktycznie jak DOOM albo Quake. Prawda li to? Trochę się obawiam, że jakiś fanboj to pisał...
The Oblivion oraz Pixel Ripped 1995 podzielam zdanie jak najbardziej. Co do horrorów polecam The Blair Witch VR, które jest długie i poza lasem na którym widać ograniczenia Questem, posiada również kilka innych świetnych graficznie lokacji.
Co do Warhammer, to sytuacja jest bardzo nietypowa, bo o ile graficznie i nawet klimatem można by grę obronić, to bronie nie mają odrzutu i to w całości psuje efekt, dodatkowo spotęgowany tym, że oręż wygląda "mocarnie". Gra jest również dosyć mocno oskryptowana i korytarzowo zbudowana. Polecam raczej w przecenie rzędu 20usd, bo jednak rozgrywki jest na około 5 godzin i dodano też tryb hordy. Alternatywnie polecam Star Wars Tales from the galaxy, gdzie bronie działają super a przeciwnicy są sporo mądrzejsi.

Najlepiej jednak ostatnio bawię się przy Zero Caliber Reloaded, które przechodzę już drugi raz i które mimo mankamentów i również dużego oskryptowania sprawia masę frajdy. Dodatkowo twórcy zapowiadają sporo poprawek i długie wsparcie, dodali już między innymi poprawkę na tak krytykowane kwadratowe drzewa.

Ja z kolei mam pytanie odnośnie Dash dash world, bo do jutra jest przecena. Grałem w wersję beta i jakoś mnie nie przekonała, ale gra od tego czasu dostała dwie duże aktualizacje. Jak model jazdy? Czy driftowanie daje frajdę? Mam już każdy inny wyścig na Questa.

Last edited:

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ja raz miałem kod, o którym mnie dziady nie poinformowały (pomijam akcję MOBILE25).
Dostałęm EXPLORE30 na 3 gry, po zakupie wszystkich tak se z głupia frant spróbowałem OCULUS30 ...i miałem 4. zniżkę 30%.
Ogólnie nie polecam, bo musiałem 4 gry na raz kupić :somsiad:

Ja z kolei mam pytanie odnośnie Dash dash world, bo do jutra jest przecena. Grałem w wersję beta i jakoś mnie nie przekonała, ale gra od tego czasu dostała dwie duże aktualizacje. Jak model jazdy? Czy driftowanie daje frajdę? Mam już każdy inny wyścig na Questa.
Dobre pytanie. Też się zastanawiałem, bo opinie ma przytłaczająco pozytywne ...ale pamiętam, że właśnie ty mi odradzałeś i tak jakoś niesmak pozostał.
Może i się skuszę, ale na pewno do jutra rana tego nie odpalę, więc na mnie nie licz. Dobrze, że jest zawsze refund.
Z Battle Sister chyba jednak się wstrzymam, muszę gameplaye na YT przejrzeć ale mam tyle tych FPSów do przejścia, że w sumie nie mam parcia.

Zero Caliber mam na PC, szkoda że nie będzie crossplay ale nie będę drugi raz tego samego kupować. Dam im czas na wrzucenie tych dodatków :p

Last edited:
  • Popieram
Reactions: amzuk

drszczeps

Nowy Forumowicz
PIerwszy wpis zatem dzień dobry wszystkim. Nie miałem pojęcia o istnieniu tego forum a w końcu trafiłem po jednym z filmów od Rysława - dzięki - widzę sporo wiedzy i tematów do przejrzenia. Ja trochę z pytaniem, bo widzę, że podrzucacie propozycje z oculus store lub ze steama. Sam mam Questa 2 i odwiecnzy problem gdzie kupować gry. Bo np. czaje się na The Walking Dead Saints & Sinners i ok wiem, że kupując go na oculus.com nie będzie problemów z płynnością być może i z jakością ale no trochę zamykam się wtedy na jedna platformę a kto wie czy z oculusami będe forever and ever? Sprawę komplikuję dosyć mocno fakt, że aktualnie jadę na GTX 1060, który to ledwo zipie w VR.... Na steam zakupiłem H3VR i ok, do postrzelania w butelki nie potrzeba 90fpsów. Ale już taki Beat Saber, jak nie zjade z detali to nie idzie grać (swoją drogą kupiłem tu i tu, miałem oddać na steamie, przegapiłem i teraz mam na obu platformach :/). Komp anie ulepsze pewnie do końca roku - wiadomo jak jest z dostępnością kart.

Zatem kończąc ten przydługi wstęp - czym się kierujecie kupując gry? W pierwszej kolejności STEAM a natywnie tylko exclusivy z oculus.com? czy w zależności od ceny? Może bez sensu się nad tymz astanawiam i powinienem brać póki sprzętu nie mam, gry z oculus i tyle.... Byłem ciekaw Waszego zdania.

amzuk

Mieszkaniec forum
PIerwszy wpis zatem dzień dobry wszystkim. Nie miałem pojęcia o istnieniu tego forum a w końcu trafiłem po jednym z filmów od Rysława - dzięki - widzę sporo wiedzy i tematów do przejrzenia. Ja trochę z pytaniem, bo widzę, że podrzucacie propozycje z oculus store lub ze steama. Sam mam Questa 2 i odwiecnzy problem gdzie kupować gry. Bo np. czaje się na The Walking Dead Saints & Sinners i ok wiem, że kupując go na oculus.com nie będzie problemów z płynnością być może i z jakością ale no trochę zamykam się wtedy na jedna platformę a kto wie czy z oculusami będe forever and ever? Sprawę komplikuję dosyć mocno fakt, że aktualnie jadę na GTX 1060, który to ledwo zipie w VR.... Na steam zakupiłem H3VR i ok, do postrzelania w butelki nie potrzeba 90fpsów. Ale już taki Beat Saber, jak nie zjade z detali to nie idzie grać (swoją drogą kupiłem tu i tu, miałem oddać na steamie, przegapiłem i teraz mam na obu platformach :/). Komp anie ulepsze pewnie do końca roku - wiadomo jak jest z dostępnością kart.

Zatem kończąc ten przydługi wstęp - czym się kierujecie kupując gry? W pierwszej kolejności STEAM a natywnie tylko exclusivy z oculus.com? czy w zależności od ceny? Może bez sensu się nad tymz astanawiam i powinienem brać póki sprzętu nie mam, gry z oculus i tyle.... Byłem ciekaw Waszego zdania.
Jak dla mnie po pierwsze gogle Oculusa to wygoda jeżeli chodzi o przenośność i brak kabli, więc mój pierwszy wybór to sklep Questa. Dodatkowo powstaje tyle gier, że nie chce mi się myśleć na zapas i kupować na zapas na Steamie, bo kiedyś mogę mieć inne gogle. Kupię inne to będę dokupował gry. Jedynie w przypadku gier na Steam vs sklep Rifta zastanawiał bym się, bo chyba jednak Steam wtedy wygrywa. Niby wersje ze sklepu Rifta działają poprzez Oculusa API i obsługują ASW, ale i gry na Steam coraz częściej uruchamiają się poprzez Oculus API, dodatkowo istnieje biblioteka Opencomposite VR, która jest przepisanym interfejsem SteamVR na OculusAPI i zmusza niektóre gry na działanie w trybie Oculus.

Sumarycznie: jeżeli gra ma wersję na Questa ( nawet kosztem gorszej grafiki), to wybieram gry ze sklepu Questa ( gwarancja płynności, nawet czasy ładowania są często lepsze niż przy średnim PC nawet porównując z SSD), jeżeli gra jest tylko na PCVR, to wybieram wersję Steam ( ceny na wyprzedażach często sporo niższe).

wachu

Padawan
Ja za to kupuje na oculus store jedynie exy, resztę trzymam na steamie i pykam przez virtual desktop, ponieważ:
1) facebook może Ci zablokować (czyt. zabrać) konto z grami jeśli nie spodoba mu się jakiś Twój wpis na FB
2) Jeżeli nowe okulary FB nie będą z serii Quest to raczej nie zrobią kompatybilności z biblioteką questa a valve dba żeby wszystkie okulary odpalały na steamie
3) Wyprzedaże na oculus store to przeważnie 20,30% a na steamie trafiają się 50,60%

• Popieram
Reactions: drszczeps

amzuk

Mieszkaniec forum
Ja raz miałem kod, o którym mnie dziady nie poinformowały (pomijam akcję MOBILE25).
Dostałęm EXPLORE30 na 3 gry, po zakupie wszystkich tak se z głupia frant spróbowałem OCULUS30 ...i miałem 4. zniżkę 30%.
Ogólnie nie polecam, bo musiałem 4 gry na raz kupić :somsiad:

Dobre pytanie. Też się zastanawiałem, bo opinie ma przytłaczająco pozytywne ...ale pamiętam, że właśnie ty mi odradzałeś i tak jakoś niesmak pozostał.
Może i się skuszę, ale na pewno do jutra rana tego nie odpalę, więc na mnie nie licz. Dobrze, że jest zawsze refund.
Z Battle Sister chyba jednak się wstrzymam, muszę gameplaye na YT przejrzeć ale mam tyle tych FPSów do przejścia, że w sumie nie mam parcia.

Zero Caliber mam na PC, szkoda że nie będzie crossplay ale nie będę drugi raz tego samego kupować. Dam im czas na wrzucenie tych dodatków :p
No i Dash dash World zwrócone. Bardzo nie odpowiada mi jednak styl komentowania oraz wizerunki postaci w grze, typu takie najtańsze anime. Grając czułem się jak stereotypowa "kul" nastolatka żująca różową gumę do żucia. Jest system driftowania, ale bardzo prymitywny i nie oparty na fizyce. Obiekty na torach zrobione bez wyobraźni i finezji znanej z serii Mario Kart, linie na drodze nie widziały filtrowania anizotropowego, więc już metr, dwa przed nami droga to rozmyta plama tekstur, wygrana i powrót do menu to nawet kilkanaście sekund czekania na ekranie wczytywania. W sumie nie wiem czego oczekiwałem, bo przecież kiedyś już się odbiłem od tej gry. Nawet w cenie 10USD nie polecam. Dużo bardziej polecam Mini motor Racing X oraz Radial G.

Last edited:

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Co do pytania oculus vs steam to biorę tylko steam a exy na oculusie by jak najmniej mieć wspornego z facebookiem :p i mogę grać prze revive na każdych goglach na rynku.

Hey, a jak oceniacie dzisiejszy produkt -40% czyli Apex Construct ?
Mam, grałem (steam) i mi się podoba, fizyka fajna , świat dziwny ale intrygujący, nie skończyłem ale na pewno wrócę :)

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
drszczeps w moim przypadku wygląda to tak, że dodatkowym czynnikiem jest crossplay multi

Gry single - cena, jakość, exy
Gry multi - crossplaatform multi (i jeśli nie, to szybki research na której platofrmie gre zaku;piło więcej znajomych, jakość,

VD / AL są na tyle dobre, że nie muszę się bić o miejsce na goglach.
Często gry na PCVR są ładniejsze (oczywiście PC musi nieść wymagania)
Zdarza się jednak, że gra na PC zostaje porzucona i odżywa na Quescie jako ex (In Deatch / In Deatch: Unchained)
Jeśli zdarza Ci się lub masz ochotę pograć w multi to zapraszam na discorda z podpisu, zawsze mozna tam tez luźno pogadać o tematach niezwiązanych czy umówić się na browar i partyjkę w poola w VR ;)

amzuk

Mieszkaniec forum
Hey, a jak oceniacie dzisiejszy produkt -40% czyli Apex Construct ?
Świetna gra, polecam nawet w pełnej cenie, w przecenie tym bardziej. Wadą może być powtórne używanie tych samych obszarów gryz których jest około 7-8, ale przez to gra jest dłuższa. Bardzo ciekawa mechanika strzelania z łuku i nie infantylna ( co zdarza się często w grach) fabuła.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Amzuk tak przeczytałem kilka pierwszych recenzji, i ta nieinfantylna fabuła jest jak widzę głównym zarzutem, podobno nie dostajesz odpowiedzi na pytania postawione przez grę w trakcie.
Najniższa cena tej gry historycznie w sklepach (nie keyshopach) to 18zł więc mam rebus czy nie poczekać na kolejną obniżkę dla PCVR gdy cena gry zejdzie <20 :) cebula we mnie silna a grać mam w co.

• Popieram

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ja dla wygody trzymam się sklepu Questa raczej - wszystko chodzi od strzała, żadnego grzebania w suwaczkach, etc.
Ale z upływem czasu trochę już ochłonąłem i zrobiłem się wybredny - tym bardziej, że bardziej czekam na gry mające się ukazać niż na wyprzedaże rzeczy z wishlisty.

Ze Steama najwięcej rzeczy mi powpadało z przeróżnych bundli i to jest główny sposób, w jaki powiększam tam bibliotekę. Jeśli mam kupić coś starszego, co wygląda prawie identycznie na PC i na Q2 to często dopłacam te $5 i biorę na Q2 (choć pisząc to teraz dochodzę do wniosku, że kretyn ze mnie, bo i tak gram tylko w domu gdzie mam świetne Wifi ...cóż, wygodnictwo we mnie chyba silniejsze niż cebula).
Za to w tytułach wyłącznie na PCVR preferuję jednak Steam od sklepu Oculusa - często jest taniej i Steam można po ludzku poszerować komuś w razie takiej potrzeby.

@drszczeps z 1060 to na twoim miejscu jednak bym trzymał się wersji na Questa - sporo gier ma cross-buy więc będziesz mógł odpalić via PC, ale jak coś jest kiepsko zoptymalizowane to pa PC i tak będziesz musiał zejść wszystkim na minimum i będzie to czasem chodziło i wyglądało gorzej niż wersja Questowa.

• Popieram
Reactions: Pshemsky and amzuk

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Luke - ja mam kartę 1060 3GB i złego słowa nie powiem, CP2077 na premierę ukończony i scalakowany a specjalnych kompromisów nie robiłem,
Jedyna gra która słabo wygląda w VR to No Man's Sky ale to podobno w VR słabo wygląda i chodzi na wszystkim XD
rzuć tytułem a ja go sprawdzę i nagram filmik jak działa na GTX 1060 3GB i i7-2600 (3400MHz) i 16GB w ramie
Nowej karty nie kupię bo albo musiałbym wywalić 12K by odczuć różnicę albo wywalić 3K i jak krew w piach by poszło ;)

• Popieram