Gry VR - polecanki

Kosmos

Mieszkaniec forum
Pograłem trochę w Hellblade VR i jestem zdania, że każda duża gra powinna mieć tryb VR. ;) Jest jakaś lista polecanych gier na początek (PC)? Znacie jakieś dobre horrory na PC?

@Iron_medic idź do Vision Express albo innego optyka. Może nawet za darmo dostaniesz.

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Wydzieliłem osobny wątek. WPISUJCIE MIASTA.

Z gier rytmicznych polecam Audica, Beat Saber, Thumper.

Horrory: Dreadhalls, Chair in a Room (potem dopiszę coś wiecej)

• Popieram
Reactions: Kosmos

Iron_medic

Aktywny forumowicz
Ja od siebie mogę polecić robo recall, bardzo przyjemna gierka. Urywanie kończyn robotom nigdy nie było aż tak przyjemne :D. Mam nadzieję że ten pomysł będzie dalej rozwijany. Gierka jest w moim top trzy na vra (beat saber, astro bot, robo recall),

Odbiegając od tematu to szacun dla @Simplex za promowanie vr. Sam byłem na początku bardzo negatywnie nastawiony (od taki kinect), ale widząc jak to się rozwija kto wie co będzie dalej. Mam cichą nadzieję że w ciągu max 10 lat technika posunie się na tyle żeby mieć coś na styl ready player one :D

Edit:
Znalazłem świetny filmik pokazujący esencję tej gry :

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Simplex

Iron_medic

Aktywny forumowicz
Trochę oftop, ale tak. Ps vr było fajne, ale po queście to się zapaliłem do vr. Teraz premie w połowie wyrąbałem, ale w styczniu kolejna i wtedy valve index, albo htc vive cosmos

Btw. Widzę że na questa jest taka gierka jak pavlov w side quest coś ala firewall. Można by ograć jakby byli chętni :D

• Popieram
Reactions: knur

Sialala

Dzban Sierpnia 2019
To ja tez polece kilka rzeczy (ograne na PSVR jakby ktos pytal):
- Dirt Rally - gra w trybie flat jest bardzo fajna, ale prawie niemozliwa do opanowania na padzie po przesiadce na cos mocniejszego niz poczatkowe maszyny. W trybie VR robi sie zdecydowanie prostsza (choc model jazdy sie nie zmienia) - to tylko pokazuje jak duzo daje bycie w srodku gry. Jestem w stanie zapanowac (grajac na padzie) nawet nad najmocniejszymi maszynami i mimo ze moze nie wygrywam wszystkich odcinkow specjalnych, to jednak nie koncze w rowie i daje rade utrzymac sie w pierwszej piatce stawki. A gram tylko okazyjnie w to. Raczej dla ludzi z mocnymi zoladkami, choc ja akurat nie mialem zadnych problemow.
- Ultrawings - niech nikogo nie zmyli uproszczona (komiksowa wrecz) oprawa. Po wlaczeniu trybu Simulation (czy jak on sie tam nazywa) ta gra jest naprawde wymagajaca. I jest to jedyny tytul na VR, w ktorym momentami mialem zoladek w gardle (gram z wszystkimi asystami antyvomitowymi na off). Gra ma jedna wade: grind. Zeby uzbierac na kolejny samolot trzeba sie naprawde sporo nalatac. A potem zeby uzbierac na kolejny samolot i kolejne lotnisko znow trzeba sie duuuuuzo nalatac. Ale to, jak to latanie jest tu zrobione rekompensuje wszystko. Choc opcja szybszego dostepu do wszystkich samolotow bylaby mile widziana.
- REZ VR - nostalgia mode ON. Wiem ze jak ktos nie kochal tej gry zanim sie pojawila wersja VR to nie pokocha jej i teraz. Potwierdzone doswiadczalnie na kilku przypadkach. Ale jak ktos kochal ta gre wczesniej, to tryb VR to spelnienie marzen. I przy okazji troche cheat mode, bo wiedzac jak sie w to gra i co trzeba robic w trybie VR jestesmy w stanie robic wszystko szybciej, sprawniej, lepiej. Jedyna wada to to, ze ja nie potrafie w to zagrac tylko jedna plansze. Za kazdym razem konczy sie na godzinnej sesji i przechodze cala gre od poczatku do konca a potem jeszcze wpadam w tryby wyzwan. Czyste zloto dla starych prykow ktorzy sie w to zagrywali na GameCube/PS2.
- Beat Saber - potwierdzam tylko, ze jest magia.
- Thumper - przekonalem sie do tej gry dopiero grajac na trzezwo. Pod wplywem uzywek zdecydowanie NIE polecam, bo jest w niej cos niepokojaco-przerazajacego. Na trzezwo 10/10.
- Tetris Effect - moim zdaniem warte kazdej zlotowki, nawet w pelnej, premierowej cenie. Mimo ze tryb VR pozornie duzo nie dodaje do doswiadczenia, to jednak pozwala sie jeszcze glebiej zanurzyc w tym stanie synestezji, ktory po raz pierwszy poczulem grajac w REZa kilkanascie lat temu, a ktory udalo sie odtworzyc tylko kilku tytulom od tego czasu (min. Lumines, Guitar Hero/Rock Band (tutaj z mocnym naciskiem na RB: The Beatles), Wipeout w trybie Zona czy o dziwo Ridge Racer 7). Ta gra to nie tylko spadajace klocki - dzieki temu ze skupiamy sie na prostej czynnosci a kazde nasze posuniecie ma odbicie w efektach A/V w pewnym momencie wpadamy w trans ktory potrafie jedynie porownac z doswiadczeniem psychedelicznym. Jedyny minus - podobnie jak w przypadku REZa - nie potrafie w to pograc 15 czy 20 minut. Jak w to wchodze to znikam na co najmniej godzine. Ale zdecydowanie warto i tak jak moja Vita to glownie Lumines Player, tak PSVR moglby miec tylko ta jedna gre i bylbym kontent.

Jeszcze napisze co ODRADZAM. Eagle Flight VR. Gimmick na 15 minut. Nie warto. Koncept niby ciekawy, oprawa nie najgorsza, ale przez to ze nie da sie wylaczyc ochraniaczy antyvomitowych brak tej grze tego poczucia bycia tam. To najbardziej plaska gra na VR w jaka gralem i zdecydowanie nie polecam. Ewentualnie polecam ludziom ktorzy maja problemy z blednikiem w VR.

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Dzięki za opinie! Potwierdzam że BS to magia a Thumper 10/10 :)
Wiem ze jak ktos nie kochal tej gry zanim sie pojawila wersja VR to nie pokocha jej i teraz. Potwierdzone doswiadczalnie na kilku przypadkach
Bardzo chciałem pokochać ale niestety u mnie też się sprawdziło.

Eagle flight to gra z okolic premiery VR, dlatego byli ostrożni. Ale dziwne że nie można tego wyłączyć. Kiedyś sprawdzę czy na PC można.

Kosmos

Mieszkaniec forum
Korzystając z wyprzedaży kupiłem wczoraj Dirta za 25 zł i poziom immersji jest super. Tak, jak nigdy nie gram w wyścigi z widokiem z pierwszej osoby, tak przy VR nie mam z tym żadnego problemu. Gram póki co na padzie i pewnie się to nie zmieni, bo swego czasu w Colina lamiłem na klawiaturze i było dobrze. :p

Znacie jakieś gry podobne do Mortal Blitz, ale dłuższe?

• Popieram
Reactions: Sialala

Sialala

Dzban Sierpnia 2019
Mi w Dircie najbardziej imponuje to poczucie predkosci. Nigdy w grach na plaskim ekranie nie potrafilem do konca "poczuc" predkosci przez co musialem sie uczyc danej gry zeby nie przestrzelic zakretu. W Dircie w trybie VR to poczucie predkosci jest jak w prawdziwym samochodzie - brakuje tylko przeciazen, choc zauwazylem ze mimowolnie jak hamuje to pochylam sie do przodu a przy zakretach wychylam sie na boki. Jak za czasow Lotusa na Amidze ;)
No i w zwiazku z tym ze ta predkosc "czuc" to nie szarzuje az tak, jak grajac w plaska wersje. O dziwo okazuje sie, ze mimo wszystko jestem w czolowce.

• Popieram
Reactions: Kosmos and Nervus

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
A propos horrorów w VR:

• Popieram
Reactions: Kosmos

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
W Observerze developer zapomniał usunąć "genericowe" wsparcie Unreal Engine dla VR i gracze odkryli że można odpalić grę w VR używając parametru -vr przy uruchamianiu gry. Zgadnijcie co zrobił Bloober jak tylko zrobiło się o tym głośno?
Wypuścił patcha w którym usunięto możliwość grania w VR

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Superhot to petarda. A na Queście bez kabla to atomówka ;)

A ja skończyłem Red Matter - gra na jakieś 3-4h, zależy od tego jak bardzo eksplorujemy i czytamy notatki oraz na jak długo zablokujemy się na zagadkach. Ja raz musiałem sprawdzić w necie co robić dalej.
Gra jest liniowa, łazimy sami po bazie i rozwiazujemy zagadki. Grafika jest bardzo dobra, a na Oculusie Queście to wręcz niesamowicie dobra jak na moc tego urządzenia.
Jak ktoś lubi tego typu gry, to polecam. Jest na PCVR, Questa i PSVR (czyli właściwie na wszystko).

Kosmos

Mieszkaniec forum
Ja ze swojej strony polecam Blade & Sorcery. Niby mordobicie na arenie, ale wciąga jak cholera. Do tego gra ma bardzo dobrą fizykę, bez efektu ragdoll jak w Gornie. Można korzystac z różnych broni (miecze, topory, młoty, łuki) i czarów.

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Pan VR Codziennik ;)
Valve właśnie wypuściło duży update do ich darmowego pokazu możliwości VR - The Lab:

Do Beat Sabera wyszedł nowy patch 1.4.0 i DLC z 6 darmowymi utworami.

Jedna z moich ulubionych gier rytmicznych Audica od Harmonix dostała update do wersji 0.4.0 (jest w Early Access) i dodali dwa nowe utwory:

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Nie polecam osobiście, bo nie grałem, ale pan pisze, że to najlepsza gra VR w jaką grał do tej pory, a grał raczej w większość.
Action RPG w nordyckich klimatach na ponad 30 godzin, chyba pierwsza gra AAA-podobna zrobiona od zera pod VR (dlatego RE7 czy Skryrim się nie liczą).

Instalka zajmuje 120GB :D

knur

Moderator
A ja dałem refunda na Arizona Sunrise. Fajnie się strzela, ale reszta gry średnio zrobiona. Np. wkurzało mnie, że często blokowałem się na jakimś kamieniu.
Sunrise, czy Sunshine, ten shooter VR?
Jeśli to drugie, to przechodziłem niedawno na PSVR (AIM controller) i było wybornie, bez żadnych bugów itp.