Gry VR - okazje

amzuk

Mieszkaniec forum
Zwrócić można na przykład poprzez wejście w aplikacje oculusa na telefonie, ustawienia, historia zakupow i tam przy grze jest opcja dokonaj zwrotu.
Do Walking dead 20 maja będzie za darmo dodana dodatkowa część kampanii fabularnej ( The Aftermath) na dodatkowe 10 godzin. Od niedawna jest również tryb hordy, tzn pokonuje się rosnące fale przeciwników w przerwie rozwijając uzbrojenie. Faktycznie chyba jedyna gra na Questa z takim budżetem i rozmachem.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To jest gra z 2016. Ja się świetnie w niej bawiłem 5 lat temu, nawet wyrwałem kabel z linkboxa, więc bez kabla powinno być super :)

• Popieram
Reactions: amzuk

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Też kupiłem, z sentymentu i nostalgii. Sporo w tej grze spędziłem zaraz po zakupie HTC Vive w 2016 więc to będzie taki wehikuł czasu ;)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jak lubisz grać w pinballa, to tak. W dodatku tam są efekty "dookoła" np na stole oceanicznym przepływa rekin obok ciebie, czy coś w ten deseń.

• Popieram
Reactions: Rudy_Rydz

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Rydzu nie wahaj się, warto. Kupiłem i faktycznie kawał dobrej roboty zrobili by nie było to tylko przeniesienie płaskacza w 3D
to co się dzieje dookoła stołu jest fenomenalne.

Natomiast sterowanie poza stołem wybrali niekonwencjonalne i nie rozumiem ograniczenia wstawienia stołów do salony do 3 sztuk.
Brakuje mi też takiego detalu jak wpisy, bo przecież jak gram na hotsicie z córką czy żoną to fajnie by było by one mogły się wpisać a nie wszystko na mój wynik leci. Niestety zauważyłem, że duża część gier z VR tak ma. Traktuje własciciela gry jako jedyną osobę która ma prawo do rekordów. wyjątek Beat Saber i tryb party

• Popieram
Reactions: amzuk and Rudy_Rydz

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Powiem tak, ostatni raz tak się zmachałem, jak gralem na DDR / Stepmanii. Po godzinie zabawy mokry jak świnia. gorąco polecam i nie zniechęcać się na początku. Ścieżka dźwiękowa jak ktoś lubi rify gitarowe mocniejsze, to czyste złoto. Ni to szanty ni to gothic ska troche chiptune ala machinae supremacy słychać fascynacje folkiem irlandzkie fleciki i scotish bagpajpy.
Ale to sie sprawdza do napierdzielania w 4 bębenki + tarcza z boostem :D
Gra ląduje w ulubionych obok Beat Sabera a soundtrack do ulubionych w spotify jak się skończą podcasty Rysława, Forumogadki i Rozgrywki będzie jak znalazł na drogę do pracy

Do obsluchania ścieżka na spotify

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair

No jak gram to cały skaczę po prostu się gibam (akurat na tych filmach słabo to widać ale banan na ryju i tłukę w kotły)
Ostrzegałem, że gra jest na wymęczenie XD 5 utworów i zmiana koszulki kolejnych 5 i grasz w slipach

• Popieram
Reactions: arczi79

amzuk

Mieszkaniec forum
Hi, jak tam Gorn ? Całkiem zabawnie to wygląda, a 10% drogą nie chodzi 😂👌💁
W wersji PCVR z jakiegoś powodu gra nie podobała mi się. W wersję na Questa2 gra mi się świetnie, może przez brak kabla, może przez większą zawartość ( gra była długo czas w etapie wczesnego dostępu). 8/10

Inne gry z walką bronią białą na Questa:
- Swords of Gargantua - ciekawa rozgrywka polegająca na unikach poprzez wyginanie ciała do tyłu albo w boki celem odskoku, fizyka bardzo dobra, jest kolizja broni. Areny są bardzo podobne do siebie i nie najwyższa rozdzielczość ( twórcy wstrzymują się z podniesieniem rozdzielczości, gdyż były przypadki przegrzewania hełmu). Niestety gra działa wyłącznie przy aktywnym podłączeniu do internetu, nawet w trybie dla jednego gracza. 7/10
- Gladius - do kupienia na AppLab, walką gladiatorów na arenach, są kolizje broni, jest obcinanie członków, sporo broni do odblokowania włącznie z łukiem. Grafika na Questa2 bardzo ładna z wysoką rozdzielczością. 7/10
- Until You Fall - kolorowy i dynamiczny tytuł Roguelike, walką to taki specyficzny QTE, na ekranie pojawia się na chwilę kreska która trzeba podążyć bronią, celem ataku lub obrony. Sporo rzeczy do odblokowania. 8/10
- Ninja Legends - dosyć stary już tytuł, nie ma kolizji broni a walką bronią białą to szybkie machanie. Jeżeli ktoś lubi rozgrywkę z łukami to polecam. 6/10
- Ironlights - bardzo ciekawy tytuł z oryginalną rozgrywką w spowolnionym tempie, przez co gra wymaga strategii, a nie wyłącznie refleksu. Rozdzielczość bardzo wysoka oraz sporo klas i broni. 8/10

amzuk

Mieszkaniec forum
Azmuk, Karnage Chronicles jeszcze :)
NIestety Multiplayer nie ma crossplaya, więc trzeba decydować czy PC czy Q2
Napisałem "na Questa" mając na myśli gry instalowane na Queście.
Gier z walką bronią białą na PCVR jest dużo więcej niż na Questa ( chociażby Blades and Sorcery), więc to raczej inna kategoria.

Dosyć korzystna przecena włącznie z DLC które bardzo polecam. Preferuję jednak wersję na Questa.

• Popieram
Reactions: Robert de Clair
Hi, jak tam Gorn ? Całkiem zabawnie to wygląda, a 10% drogą nie chodzi 😂👌💁
W wersji PCVR z jakiegoś powodu gra nie podobała mi się. W wersję na Questa2 gra mi się świetnie, może przez brak kabla, może przez większą zawartość ( gra była długo czas w etapie wczesnego dostępu). 8/10

Inne gry z walką bronią białą na Questa:
- Swords of Gargantua - ciekawa rozgrywka polegająca na unikach poprzez wyginanie ciała do tyłu albo w boki celem odskoku, fizyka bardzo dobra, jest kolizja broni. Areny są bardzo podobne do siebie i nie najwyższa rozdzielczość ( twórcy wstrzymują się z podniesieniem rozdzielczości, gdyż były przypadki przegrzewania hełmu). Niestety gra działa wyłącznie przy aktywnym podłączeniu do internetu, nawet w trybie dla jednego gracza. 7/10
- Gladius - do kupienia na AppLab, walką gladiatorów na arenach, są kolizje broni, jest obcinanie członków, sporo broni do odblokowania włącznie z łukiem. Grafika na Questa2 bardzo ładna z wysoką rozdzielczością. 7/10
- Until You Fall - kolorowy i dynamiczny tytuł Roguelike, walką to taki specyficzny QTE, na ekranie pojawia się na chwilę kreska która trzeba podążyć bronią, celem ataku lub obrony. Sporo rzeczy do odblokowania. 8/10
- Ninja Legends - dosyć stary już tytuł, nie ma kolizji broni a walką bronią białą to szybkie machanie. Jeżeli ktoś lubi rozgrywkę z łukami to polecam. 6/10
- Ironlights - bardzo ciekawy tytuł z oryginalną rozgrywką w spowolnionym tempie, przez co gra wymaga strategii, a nie wyłącznie refleksu. Rozdzielczość bardzo wysoka oraz sporo klas i broni. 8/10
Dzięki za info. Ja nie mam kompa, więc narazie tylko quest. A powiedz proszę czy ten Gorn nie jest monotonny ze względu na małą ilość przeciwników ?

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
No i obniżka na wszystkie stoły, wróże, że szykują sie pod FX VR3 i chcą jeszcze opylić trochę tego.
Licze też (choć wiem, że mogę się zdziwić) że stoły z FX VR2 przejdą do FX VR3
Dlatego też znów mnie dranie naciągneli, dzieki kurcze.... ;)