Gry PC bez wsparcia VR + MOD'y VR

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Przerażający to jest Alien, poczymej mie piwo.
Tłumaczę: "nie grałem więc GTFO nie mam pojęcia o czym mówię" :D
No w GTFO jak sam skradasz się pomiędzy tymi potworkami (nazywają się "sleepers") uśpionymi we mgle to masakra... a jeszcze jak zaczynają się budzić i gonić za tobą to już kaplica. Jak gra się w zespole to już tego tak nie czuć....

[EDIT]
W sumie teraz jak sobie myślę to jeszcze bardziej przerażajcy są ludożercy z The Forest - przynajmniej ich zachowane jest bardzo niepokojące w początkowej fazie gry gdy jeszcze nie wiemy o co chodzi.... potrafią się w bardzo dziwny sposób skradać, obserwoać Ciebe zza drzew, podbiegać i atakować a później na czworaka wycofywać się.. miałem autentyczne momenty paniki w tej grze - głównie przez ich dziwnie autentyczne ale nienaturalne zachowania.

Last edited:

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Ja nie grałem w GTFO ale wszyscy którzy grali mówią że jest straszna i bardzo trudna.
Natomiast przeszedłem jakaś połowę Alien Isolation w VR - połowę nie ze strachu tylko z powodu błędów w porzuconym modzie.
Wciąż namawiam do wypróbowania The Forest. Naprawdę genialna gra.
PS: w The Forest super gra się w teamie... ale bardzo mocno polecam zacząć grę w singlu.

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
796
631
Super lista. Jeszcze 3 mafie :)
Z tego co wiem wszystkie 3 części Mafii mają moda VR
No i wszystkie trzy są na liscie powyżej ;)

Próbowałem naleśnika, totalnie nie moje klimaty.
Naleśnika to ja bym nawet kijem nie dotknął... Wypróbuj w VR - przekonasz się że było warto.
Również polecam. Jak dla mnie bezapelacyjnie najlepsza gra VR w jaką grałem ( nawet przed HL Alyx w kwestii atmosfery i przeżyć).

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl

Naleśnika to ja bym nawet kijem nie dotknął... Wypróbuj w VR - przekonasz się że było warto.
A da się ukończyć w 5-10h samemu? Jak tak to biorę :D

Ja wiem co lubię a czego nie (za survivalem i craftingiem nie przepadam, niezależnie czy w VR czy poza), więc nie musicie uprawiać prozelityzmu :)

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344

A da się ukończyć w 5-10h? Jak tak to biorę :D
Pewnie by się dało... ale tej gry najlepiej nie kończyć.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Totalne pudło, nie zbieram, w ogóle nie o to chodzi. Ostatnią rzczeczą jaką bym robił byłoby granie w grę dla trofeów. Po prostu nie lubię długich, niekończących się gier bo jest za dużo gier, a życie tylko jedno ;)
Tam jest pewna historia i fabularnie pewnie te 10h wystarczy. Ale przyjemność jest z odkrywania tego świata, próby zbudowania jakiegoś swojego schronienia, przetrwania kelejnej nocy, odkrycia źródła zasobów itd itd. Ten świat żyje, są zagrożenia, są niespodzianki, jest pole do kreatywności. Polecam i zawsze będę polecał.

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Mogłeś przestać polecać po moim pierwszym poście, kiedy napisałem że mnie nie interesuje. Bo potem zacząłem się czuć jakbym rozmawial ze świadkiem Jehowy :D Mam takiego kolegę który zatruwał mi życie namawianiem do zagrania w Elite Dangerous, nawet kiedyś kupiłem tę grę za jego namową bo myślałem że da mi wtedy spokój - myliłem się :D

Ja nie mówię że to jest kiepska, czy nudna gra, jest popularna, wiem mniej więcej na czym polega, chwilę grałęm. Dużo ludzi ją chwali, więc super że ma wersję VR. Po prostu mnie osobiści ta gra nie interesuje. Gram w jakieś 10-20% gier spośród tych w które chciałbym zagrać (jestem świadom istnienia zbyt wielu dobrych gier :D ), więc tym bardziej nie będę grał w grę która nie znajduje się w tych pozostałych 80-90%.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Jak ktoś chce się wbić w Foresta, to właśnie się ekipa rozkręca. Stadium na tyle wczesne, że nikt nie wie co robi - coop chyba do 8 graczy.
Wg mnie najlepiej zacząć rozgrywkę solo - bardziej wtedy można docenić niektóre elementy gry (jak zachowania ludożerców). Czasami przekrzykiwanie się kilku osób w multi sprawia że kliamt gry gdzieś unika (i to problem nie tylko gry The Forest ale też wielu innych tytułów)...

Vallheim wciąż dostaje nowe updaty do VR:

Last edited:

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,133
1,047
DK
Wg mnie najlepiej zacząć rozgrywkę solo - bardziej wtedy można docenić niektóre elementy gry (jak zachowania ludożerców). Czasami przekrzykiwanie się kilku osób w multi sprawia że kliamt gry gdzieś unika (i to problem nie tylko gry The Forest ale też wielu innych tytułów)...
Zapewne, ale wspomnienia zawsze lepsze z coopa (sprawdzić czy nie grasz z 7latkiem).

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Zapewne, ale wspomnienia zawsze lepsze z coopa (sprawdzić czy nie grasz z 7latkiem).
W coopie w The Forest grałem tylko z bratem - więc zabawa zawsze była rewelacyjna ( @amzuk ?)

• Popieram
Reactions: amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
796
631
W coopie w The Forest grałem tylko z bratem - więc zabawa zawsze była rewelacyjna ( @amzuk ?)
Gra w The Forest VRw trybie kooperacji to czysta genialność. Liczę tylko, że Sons of the Forest również dostanie tryb VR.
Dafaq? To @arczi79 i @amzuk są braćmi?
Dla mnie forumek to i tak jedna wielka rodzina, ale taki plot twist? Mindblown.

Dobry plot twist byłby dopiero, gdyby się okazało, że @Simplex to nasze dziecko, a @LaggyLuke to wujek z Ameryki. Tak, to jedynie małe pogłębienie informacji na temat świata przedstawionego ;)

P.S. Gdzieś jest jeszcze "ten trzeci" z Questem 2.

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Dobry plot twist byłby dopiero, gdyby się okazało, że @Simplex to nasze dziecko, a @LaggyLuke to wujek z Ameryki. Tak, to jedynie małe pogłębienie informacji na temat świata przedstawionego ;)

P.S. Gdzieś jest jeszcze "ten trzeci" z Questem 2.
Ten trzeci z Questem jest cichutki na forum ;)

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Ghost of the Tale

Tytuł najpierw miał VR MODa... ale ten przestał działać po updacie gry.
Producent zdaje sobie sprawę że jest wiele osób które wciąż chciały by zagrać tę grę w VR więc umożliwił pobranie starszej wersji gry która tego MODa wspiera.

Dla zainteresowanych wątek o tym jak pobrać starszą wersję gry i jak tego moda zainstalować:

TAK WYGLĄDAŁ INSTRUKCJA INSTALACJI PRZED UPDATEM GRY (teraz trzeba pobrać starszą wersję gry):

How to mod and play Ghost of a Tale in VR:

1. Get a copy of Ghost of a Tale from Steam or GOG and install the game.

2. Download the VR Mod "VRGIN.Template-1.1.zip" from https://github.com/Eusth/VRGIN.Template/releases/

3. Unzip it and copy/paste all of its content into the installation folder of Ghost of a Tale (main folder where .exe is located).

4. Drag and drop the Ghost of a Tale executable file (GoaT.exe) onto the IPA.exe file. You will see a dos windows open, show some text and shortly close itself. A new shortcut called "GoaT (Patch & Launch)" will be automatically created in the same folder.

5. Start SteamVR to make it run normally on your HTC Vive, Oculus RIft or WMR headset.

6. Double click on the GoaT (Patch & Launch) shortcut (that was created in step 4).

7. Press on F12 key on your keyboard to align yourself to the main menu window in your VR headset if necessary, and start a new game from the main menu (or load existing save).

8. IMPORTANT: Once game is started, some tweaks are necessary to get it to work properly (you need to do this every time). Do these 3 steps in the following order: - Press Ctrl + C on your keyboard once - Press Ctrl + V on your keyboard once - Press F5 on your keyboard once

9. Game should now be fully working in VR, both using mouse+keyboard or gamepad.

10. Additional notes: I really recommend you to open the VRsettings.xml file inside ghost of a tale folder (that file is created first time you start the game in VR) with Notepad for example. In here you can edit some game options, VR settings and in-game super sampling. Check the video from 34:16 for more info about the settings.

11. And remember: Every time you start the game you will have to do the procedures in Step number 8 above (Ctrl + C, Ctrl + V and F5) to get the proper view.

12. Enjoy all :) Ghost of a Tale in VR is just amazing!

JAK POBRAĆ STARSZĄ WERSJĘ GRY NA STEAM:

I was finally able to install old version of game that must support VR but not much compatibility, I did this on Win 10 with Quest 1 gen, many omitted details in your guides.
Here based on my own troubles which i faced.
--
1.install the game from your library, of course after you buy it.
--
2.download depotdownloader-2.4.5 from github.
--
3.download VRGIN.Template-1.1 from github.
--
4.start CMD,exe as Admin and run the command.
C:\Program Files\depotdownloader-2.4.5>DepotDownloader.exe -app 417290 -depot 417291 -manifest 3656326342022463498 -username USERNAME -password PASSWORD
(Note the path you must include the one where you downloaded/extracted the depotdownloader-2.4.5)
a.If it does not work write in CMD (cd + the path to depotdownloader-2.4.5)
cd C:\Program Files\depotdownloader-2.4.5
b.second the short version of the command
DepotDownloader.exe -app 417290 -depot 417291 -manifest 3656326342022463498 -username USERNAME -password PASSWORD#
After this it must begin to download the old game from Steam, if it does not begin to download and you don't like Windows 10 updates and block them like i do, yes for your info you need Net framework 5 and aspnetcore-runtime-5.0.12 for it to work, you can google them and you will find on microsoft website.
--
5. now after it downloaded the old game in the depotdownloader-2.4.5 folder (this is where I found it) go and replace your main game files in Steam folder from this old one, but make sure to do a backup of both game folders, just in case if you need same files again later.
--
6. extract the VRGIN.Template-1.1 into the main game of Steam folder, then drag and drop GoaT,exe on IPA,exe so it creates a patched shortcut of the game.
(Note: if it does not proceed, again there is a reason, in my case it required to install Net framework 2 and 3, only after I installed both versions, I did again drag and drop and it proceeded successfully.)
--
7. right click the shortcut and add in Target field at the end of all that text.
--launch --vr
so it look like this.
"C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Ghost of a Tale\IPA.exe" "C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Ghost of a Tale\GoaT.exe" --launch --vr
You can send a copy of the shortcut to desktop to start it from there.
--
8. locate appmanifest_417290,acf in the (C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps) open it with a text editor (I use notepad++) and look where it say.
"AutoUpdateBehavior" "0"
set it to 4 so it look
"AutoUpdateBehavior" "4"
Save it and close, this will prevent autoupdates of the game, so it does not override your old game files.
(Note: when editing this file make sure Steam app is closed!)
--
9. now start Oculus software and from headset start Oculus Link, then start Steam VR and from Steam VR switch to Desktop and from here launch the modified shortcut of the game.
--
10. now after you are in at main menu here comes the play with (Control + C, Control + V and F5) combos, I was able only to play with headset, keyboard and mouse not sure if this is what people mean here to play in VR cause I better go play other VR compatible game out of the box without all this pain in the butt.
--
If you look on the page 3 in the comments the 9 step he say.
"9. Type Control + C, Control + V, then press F5. (you may need to do this more than once in that order)."
I don't get what he mean by "Type Control + C, Control + V, then press F5" maybe here is the problem because i did press CTRL + C, CTRL + V and then press F5, maybe someone can clarify this step.
I enjoyed to play it on PC but wanted to be inside it to experience without Mouse and Keyboard.

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
796
631
Wow, ten mod jest w FPP, wlasnie obejrzałem materiał. Przeszedłem, ale chyba zainstaluje zeby pochodzić sobie po pokoju Chloe :)

Tak, jest z pierwszej osoby, są też widoczne ręce ( co prawda niewiele robią, ale są), nawet przerywniki filmowe można wybrać w wersji płaskiej kinowej lub trójwymiarowej z kamerą w centrum. Bardzo dobra modyfikacja i spokojnie można przechodzić drugi raz, szkoda, że modyfikacja dotyczy drugiej części gry ( inne studio oraz inny engine), która jest dużo gorsza.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl
A dokładnie to prequela, poza tym zgoda.
Najzabawniejsze jest to ze ten mod daje lepsza implementację VR niż Hitman 3 :D
spokojnie można przechodzić drugi raz, szkoda, że modyfikacja dotyczy drugiej części gry ( inne studio oraz inny engine), która jest dużo gorsza.
I właśnie dlatego szkoda życia na przechodzenie drugi raz tylko dlatego że VR. Ale pokój Chloe warto zwiedzić :)
Prędzej Firewatch warto przejść drugi raz w VR bo lepsza gra (i krótsza).