GRA (vr) ROKU 2021 (Według Użytkowników Starego Forum Poly)

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
banner-2021vr.png

Witajcie użytkownicy Starego Forum Poly.

Końcówka roku i czas chyba na Nasze kolejne (czytaj: "pierwsze") podsumowanie. W tym roku proponuję Wam nieco więcej czasu na głosowanie (a w zasadzie to tyle samo co w innym temacie o naleśnikach: WWW).
Został jeszcze miesiąc do końca roku. Jakieś premiery są jeszcze oczywiście zaplanowane, ale myślę że większość z Nas zagrała już w "swoją grę vr 2021".
Chciałbym Was prosić każdy/każda z Was w tym temacie wskazał/wskazała (aczkolwiek wiemy że "ała" to tutaj nie występuje) najlepszą grę VR 2021 roku.

Kilka uwag:
- proszę Was o podanie jednej gry (jeśli podasz kilka tytułów i nie wskażesz tej Twoim zdaniem najlepszej, to wiedz że do mojego podsumowania spośród wymienionych wybiorę grę, którą wymieniłeś/wymieniłaś pierwszą - jako tą "naj")
- proszę aby była to gra, która swoją premierę miała w 2021 roku
- oczywiście bardzo mile widziane jest uargumentowanie swojego wyboru (myślę, że nie tylko Ja chętnie przeczytam dlaczego właśnie ta, a nie inna gra Waszym zdaniem zasługuje na miano tej najlepszej)

W prześledzeniu premier z 2021 może wam pomóc na przykład lista:
best-vr-games-2021-current-must-play-games.jpg

Gry VR z 2021 (i nie tylko) - trzeba sobie posortować po dacie

Z końcem roku przejrzę wszystko, zliczę głosy i zrobię małe podsumowanie (dokładnie to będzie to pierwszy raz... no ale spróbujmy - może wyjdzie).
Wyniki Naszej zabawy z zeszłego roku:

GRA VR ROKU 2020 (Użytkowników Starego Forum Poly)

Brak strony pod linkiem? Hmmm...może dlatego że nigdy takiego głosowania nie mieliśmy? 🤔

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli chodzi o mój wybór, to o ile w zeszłym roku miałem zdecydowanego faworyta, tak w tym o miano najlepszej walczyły u mnie 3 tytuły:
- Lone Echo 2
- Demeo
- Blade & Sorcery: Nomad

No, ale wybrać muszę jedną z nich.
Moją grą vr 2021 zostaje "Demeo"

Fenomenalna gra, na którą czekałem. Tabletop game w super oprawie (niestety chrupie, ale co tam).
Mam jedynie dwa zarzuty ;) Gra powinna być o połowę tańsza oraz powinna mieć więcej poziomów.

Zapraszam wszystkich forumowiczów do zabawy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UPDATE:
Można podawać do trzech gier (w kolejności OD NAJLEPSZEJ -> DO NAJGORSZEJ)
Za pierwsze miejsce 3 punkty, za drugie miejsce 2 punkty za trzecie miejsce 1 punkt.
Wygrywa ten tytuł z największą ilością punktów.

amzuk

Mieszkaniec forum
Aug 24, 2019
796
631
Jak dla mnie grą VR roku 2021 jest
Song in the smoke.

Gra świetna w każdym aspekcie, otwarty świat ( aczkolwiek podzielony na kilka dużych map, między którymi można się przemieszczać), świetne mechaniki ( wytwarzania przedmiotów, walka łukiem lub za pomocą prymitywnych narzędzi), długa rozgrywka, oryginalny projekt artystyczny. Plus również za dodanie wersji na PCVR dla każdego kto kupił grę w sklepie Oculus ( Meta) Quest.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl
PS: mam nadzieję @projektkong nie dopadnie mnie za kopię innego wątku 🤣😂😅
Starałem się zachować oryginalny wygląd i wydźwięk tamtego tematu 😉
Wiem że gier jest mało, ale proponuję system punktowy - 3 typy (można podać 1 albo 2 jak ktoś woli), 3, 2, 1 punkty za dane miejsce. Podliczenie wszystkich punktów.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
PS: mam nadzieję @projektkong nie dopadnie mnie za kopię innego wątku 🤣😂😅
Starałem się zachować oryginalny wygląd i wydźwięk tamtego tematu 😉
Wiem że gier jest mało, ale proponuję system punktowy - 3 typy (można podać 1 albo 2 jak ktoś woli), 3, 2, 1 punkty za dane miejsce. Podliczenie wszystkich punktów.
A niech tak będzie, nie ma w zasadzie znaczenia.

To u mnie taka kolejność:
- Demeo (3 punkty)
- Lone Echo 2 (2 punkty)
- Blade & Sorcery: Nomad (1 punkt)

Ale jak wyjdzie SimplePlanes przed końcem roku to zastrzegam sobie prawo updatu moich typów ;)

Last edited:

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344

I właśnie żeby uniknąć tego typu faux pauxów zgłosiłem kiedyś spis queściarzy do moderacji, celem wycięcia Pikacza.
Dostałem info, że sprawę przekazano do (oczywiście nie będącego już moderatorem) Simplexa ...i jak widać na tym się skończyło 🤷‍♂️
Copy+paste... i sie nawet nie zastanawialem co przeklejam. Moderator mógł by w końcu poprawić.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
421
579
London

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl

I właśnie żeby uniknąć tego typu faux pauxów zgłosiłem kiedyś spis queściarzy do moderacji, celem wycięcia Pikacza.
Dostałem info, że sprawę przekazano do (oczywiście nie będącego już moderatorem) Simplexa ...i jak widać na tym się skończyło 🤷‍♂️
Kojarzę sprawę i o ile mnie pamięć nie myli to komuś to przekazałem, myślałem że już dawno został usunięty z tej listy.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Powolutku zbliżamy sie do końca roku 2021... więc coraz więcej sensu aby oddać swój głos na grę VR roku 2021 (przypominam że można wybrać trzy gry i do końca roku można jeszcze zmieniać swoje typy - pod uwagę wezmę te najbardziej aktualne wpisy). A tutaj kolejny mały pomocnik z ewentualnymi propozycjami:

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Z jednej strony spox, bo e łonie LE2 krul, ale jednak ten wstępny arkusz pomija miejsca 2 i 3 w głosowaniu?
Może tak 5pkt za numero uno i potem po 2 i 1 za pozostałe dwa z top 3?
Jak to pomija miejsce 2 i 3? Przecież są punktowane...

Powyższy arkusz ma dwie zakładki: "Głosy" i "Punktacja". Na drugiej zakładce masz sumę punktów (lista gier i sumaryczna punktacja tworzą się automatycznie - wiec wystarczy że na pierwszej zakładce będę uaktualniał Wasze typy).

Ja bym już nie kombinował z punktacją - będzie za dużo zamieszania. Zostańmy przy takim stylu punktowanie:
3 punkty za pierwsze miejsce
2 punkty za drugie miejsce
1 punkt za trzecie miejsce
Gra z największą sumaryczną ilością punktów wygrywa

No i swoje typy można ciągle zmieniać aż do zamknięcia głosowania - będę uaktualniał powyższy arkusz najbardziej aktualnymi Waszymi typami gier. Zamknięcie głosowania pewnie gdzieś w pierwszym tygodniu roku 2022 (ale to jeszcze zobaczymy...)

;)

Last edited:
  • Popieram
Reactions: LaggyLuke

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
A czy mogę dać głos na:
1. In Death: Unchained - Desolation
2. RE 4 VR
3. Climb 2

Ech, czeka w kolejce: Song in the Smoke, Lone Echo 2 i Sniper Elite VR... ale już pewnie nie zdążę do 2022 :cautious:

Pewnie przedłużymy głosowanie... bo frekwencja bardzo słaba - więc będziesz miał jeszcze chwilę na zmianę decyzji ;)
Na razie Twoje typy dopisane do arkusza.

• Popieram
Reactions: Pshemsky

Pshemsky

Stały bywalec
May 5, 2020
315
544
pshemsky.blogspot.com
VR jest kozacki, ale dla nowo nawróconych (jak ja) miłym uczuciem jest rozgrzebywanie kupki wstydu (która pojawiła się wraz z nabyciem Q2). Nadrabianie starszych "klasyków" czy zabawa w interaktywnych programach dalej otwiera oczy na wirtualną gałąź rozrywki. Ja tylko pobieżnie śledzę nowości, bo dalej mnie cieszą takie produkcje jak In Death, Moss, Contractors, Ghost Giant czy Table Tenis. Już teraz widzę że mam sporo do nadrabiania w VR. Podoba mi się ciągły rozwój technologii oraz rozpęd jaki dostały studia portujące gry na VR ale daleko mi do osoby wskakującej w każda nowość. I niestety, ale jest to spowodowane wyłącznie brakiem czasu :(

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Peweł z VR Polska wraz z niestrudzoną ekipą redaktorów wykonali tytaniczną pracę i przygotowali zestawienie 105 gier VR które ukazały się w 2021 roku - pierwsza część zestawienia pod linkiem:

Chyba jedyne takie zestawienie w internecie. Duże brawa z mojej strony. Mam nadzieję zestawienie pomoże Wam w podjęciu decyzji jeśli chodzi o Waszą grę VR roku 2021.

Jeśli nic z tego zestawienia nie graliście a podobają się Wam gameplaye na youtube - głosujcie! Nikt nie będzie sprawdzał czy macie daną grę i ile w nią graliście ;)

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Simplex and Pchlak

Pchlak

Padawan
Oct 10, 2021
91
193
Peweł z VR Polska wykonał tytaniczną pracę i przygotował zestawienie 105 gier VR które ukazały się w 2021 roku - pierwsza część zestawienia pod linkiem:
Paweł zrobił większość roboty, ale zaznaczę tylko, że pomogłem przy połowie opisów :) W pocie czoła pracujemy nad kontynuacją.

Ogólnie pracując nad tą listą jestem w ciężkim szoku że tyle świetnych gier w które grałem, lub w które chcę zagrać wyszło w samym tylko 2021.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344
Peweł z VR Polska wykonał tytaniczną pracę i przygotował zestawienie 105 gier VR które ukazały się w 2021 roku - pierwsza część zestawienia pod linkiem:
Paweł zrobił większość roboty, ale zaznaczę tylko, że pomogłem przy połowie opisów :) W pocie czoła pracujemy nad kontynuacją.

Ogólnie pracując nad tą listą jestem w ciężkim szoku że tyle świetnych gier w które grałem, lub w które chcę zagrać wyszło w samym tylko 2021.
Poprawiłem już opis. Dzięki za zwrócenie uwagi 👍

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759
2,344

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,759