Forza Horizon 5

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Drużyna graczy vs drivatary. Każdy AI pokonany to punkty - drużyna ma więcej = win.
Czyli coop w mistrzostwach jest taki sam jak Trial? Bo ja pytałem jak wyglądają mistrzostwa w coopie.
Tak, coop w mistrzostwach działa na tych samych zasadach co trial. Masz drużynę drivatarów oraz drużynę graczy, wygrywa ta która zdobędzie więcej punktów.

• Popieram
Reactions: Punkstyler and bodi

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
To jest zajebisty tryb dla osób, które są słabe ale chcą pograć w multi :)

Fajnie by było gdybyśmy mieli też wyścigi drużynowe, ale z samymi graczami. Chyba nie ma czegoś takiego?

Ja ostatnio się wkręcam coraz bardziej w multi. Jak było w poprzednich częściach? Też nie można było wybrać klasy ani typu wyścigu? Tutaj chyba jedyną możliwością jest konwój, ale z randomami nie udało mi się jeszcze stworzyć konwoju i pograć.

Tytus

Stały bywalec
Feb 17, 2020
497
327
K-ce
fireblade.pl
W sezonowych nie da się zmniejszyć trudności. Jest na sztywno wybitny. Poniżej tego wiadomo, że bez problemu się wygrywa.
ale poziom "WYBITNY" to jest chyba max średni! (ustawiony na sztywno dla ogółu by mogli łatwo wygrywać) :p Najtrudniejszym poziomem jest NIEZWYCIĘZONY i niżej jest PRO a dalej to nie wiem bo nie używam ale jest ich kilka i wybitny to prędzej słaby niż"wybitny" ;) :p

Goldberg

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
547
891
Romford
Ja ostatnio się wkręcam coraz bardziej w multi. Jak było w poprzednich częściach? Też nie można było wybrać klasy ani typu wyścigu?
Nie, mozna bylo. W wyszukiwarce wybieralo sie klase samochodu, typ wyscigu i nawet czy chcemy dojezdzac do miejscowek pomiedzy wyscigami, czy nie. Malo tego: byl tryb Free For All!
Mam tylko nadzieje, ze wszystkie te brakujace tryby zostana dodane w pierwszym, prawdziwym patchu.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
Ja ostatnio się wkręcam coraz bardziej w multi. Jak było w poprzednich częściach? Też nie można było wybrać klasy ani typu wyścigu?
Nie, mozna bylo. W wyszukiwarce wybieralo sie klase samochodu, typ wyscigu i nawet czy chcemy dojezdzac do miejscowek pomiedzy wyscigami, czy nie. Malo tego: byl tryb Free For All!
Mam tylko nadzieje, ze wszystkie te brakujace tryby zostana dodane w pierwszym, prawdziwym patchu.
Ja chcialbym zeby:
- naprawili AI
- dodali tryb w ktorym gra dziala w 60fps i wyglada jak next gen

Blad z brakiem dzwieku po quick resume zniknal kilka dni temu, ale nie wiem czy to byl patch jakis czy cos innego.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
a gra ktoś na PC w 4k 60fps z ustawieniami ' na maxa ' i też ma takie niedoróbki graficzne? ( wiadomo, że pewnych ograniczeń poprzedniej generacji nawet PC od NASA nie przeskoczy )

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Jeździłem normalne wyścigi gdzie były dwie drużyny, sami żywi gracze bez botów. Było to w 4, jest też i w 5.
To super, rozumiem że w Horizon open to trafiłeś? Ja tam trafiam tylko każdy vs każdy.
Wydaje mi się że Horizon Open ale byłem w konwoju z kumplem i on ogarniał matchmaking więc nie przywiązywałem zbytniej uwagi jakie tryby wybiera, na pewno było to coś z Playlisty Festiwalowej bo przeważnie takie eventy wybieramy aby zdobyć punkty. Nie jestem pewien ale być może w Horizon Open jest rotacja eventów.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
a gra ktoś na PC w 4k 60fps z ustawieniami ' na maxa ' i też ma takie niedoróbki graficzne? ( wiadomo, że pewnych ograniczeń poprzedniej generacji nawet PC od NASA nie przeskoczy )
Gra ma tragiczny aliasing (Brak TAA - WTF?) więc trzeba grać na minimum 4x MSAA. Wtedy nie ma szans na 4K60 nawet na 3080 na maks detalach (a aliasing i tak jest :D ). No i oczywiście wersja PC nie ma dynamicznej rozdzielczości, bo komu to potrzebne? ;)
DF dość łaskawie podeszło do Forzy, chyba mają dobre układy z devem i nie chcą ich psuć.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
DF dość łaskawie podeszło do Forzy, chyba mają dobre układy z devem i nie chcą ich psuć.
Zdecydowanie tak.
Powinni ich zjebac za to, co odwalili z trybem 60fps na XSX, bo jesli nawet ja, zazwyczaj nie zwracajacy uwagi na pop-up i simplexingi widze to, to WTF Digital Foundry?? Nauczylem sie z DF widzi rzeczy, ktorych ja nie dostrzegam, ale w przypadku FH5 maja jakas dziwna zacme.

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
No ja po ostatnim patchu to jak jeździłem sobie off-roadowe wyścigi to nagle w tle na polach miałem czarne kwadraty (dosłownie jakbym miał jakieś artefakty graficzne), jak podjeżdżam bliżej to się zmienia jakby to były cienie a potem znika kompletnie. Myślałem że to mi się grafika psuje ale kumpel ma to samo tylko w innych miejscach. No słabo jest w tej kwestii. I nie trafia do mnie argument że gra jest na tyle platform tworzona, mieli na pewno zasoby żeby to dopracować, gorzej pewnie z czasem no ale to nie mój problem.

• Popieram
Reactions: Sialala

Szozi

Badass
Jun 27, 2019
1,029
922
Powinni ich zjebac za to, co odwalili z trybem 60fps na XSX
Za to i za brak TAA (i DLSS) czyli tragiczny shimmering i inne simplexingi.
Nawet przy aa x8 jest to samo. Jak się przestawi 2-3 opcje z ekstremalnych na ultra trzyma 4k 60 fps. Jedyne chrupnięcie jakie miałem to gdzieś w głębokim lesie, ale spadek był na 58 fps nie więcej. Dlss by się bardzo przydał i wtedy ekstremalne na luzaku.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Jest jakiś powód dlaczego nie miałbym instalować we wszystkich samochodach napędu na 4 koła, większych amortyzatorów i terenowych opon? Z tego co widzę to w 95% wyścigów pomagają, bo rzadko kiedy dzieje się wszystko na suchym asfalcie. A jak się jeździ po mapce i zbiera kropki to już w ogóle bez sensu seryjnymi.

Jak ogólnie robicie, macie jakieś auta zostawione pod konkretne warunki i rodzaje wyścigów czy na bieżąco często zmieniacie w ulubionym jak wymaga tego sytuacja?
W ogóle to szkoda, że nie można sobie własnych gotowych konfiguracji robić, chociaż ze 2. Zawsze bym robił w jednym slocie terenowe i w drugim wyścigowe. Chyba, że znowu tego menu nie ogarniam? :D

Last edited:

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
Mi się wydaje że można. Największa lipa to że czyiś tuning jest najczęściej zablokowany przed zmianami i straszną głupotą jest właśnie blokada zmiany samych opon.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
A to też zauważyłem i mnie irytuje, ale w malowaniach karoserii. Chciałbym czasem do już gotowego dodać jakiś akcent czy zmienić kolor, ale się nie da, trzeba samemu zrobić od nowa. To chyba zabezpieczenie przed tym, byś tak lekko zmienionego projektu nie udostępnił jako swój i zbierał kudosy, ale wkurza i tak.

Tytus

Stały bywalec
Feb 17, 2020
497
327
K-ce
fireblade.pl
Nawet przy aa x8 jest to samo. Jak się przestawi 2-3 opcje z ekstremalnych na ultra trzyma 4k 60 fps. Jedyne chrupnięcie jakie miałem to gdzieś w głębokim lesie, ale spadek był na 58 fps nie więcej. Dlss by się bardzo przydał i wtedy ekstremalne na luzaku.
ja tam mam x2 ustwione i nie wiedzę w 4k120 - ale nie siedzę z nosem w tv :p Zszedłem z kilkoma opcjami na wysoki, reszte zostawiłem na extreme i mam 90-110fps :p + gsync i nie czuje że gram poniżej 120fps :)

• Popieram
Reactions: srekal34

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Wczoraj robiłem te zadania/wyzwania żeby odblokować Radical RXC i żeby uzbierać punkty robiłem ten event z zabawami (zombie, flagi etc.).

Gram w tą serię od samego początku, a ten tryb dalej ssie. W FH5 grałem w ten tryb 5 raz, i za każdym razem jest dokładnie to samo. Drużyna która przegrywa pierwszą rundę, w kolejnych rundach ma 50% składu bo połowa drużyny wychodzi, co sprawia że wszystkie następne rundy już nie mają sensu bo nie da się tam wygrać z taką stratą.

Trochę lenistwo PG bo w poprzedniej Horzy było dokładnie to samo. Ostatni raz grałem w ten tryb, kazdy inny mulitplayer jest 100 razy lepszy.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Nadal nie udało mi się odpalić żadnych zawodów z sezonu w trybie współpracy. Serwery, dobieranie graczy, te wciskane "zabawy", cały aspekt sieciowy w tej grze to jest taki rak, że szkoda nerwów. Po kolejnej próbie właśnie znowu mi zniknął cały interfejs na 5 minut i musiałem restartować. :rolleyes:

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
Miałem to samo. Chciałem dziś z ciekawości wypróbować te mistrzostwa w coopie i kończyło się przymusowym restartem, bo reszta czyli trial, playground, tour działa bez problemu.

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Nadal nie udało mi się odpalić żadnych zawodów z sezonu w trybie współpracy. Serwery, dobieranie graczy, te wciskane "zabawy", cały aspekt sieciowy w tej grze to jest taki rak, że szkoda nerwów. Po kolejnej próbie właśnie znowu mi zniknął cały interfejs na 5 minut i musiałem restartować. :rolleyes:
Jak to jest że mi na obecną chwilę wszystko działa i nie mam żadnych problemów z żadnymi zawodami a Ty jak zawsze ciągle jakieś problemy? Znowu prąd? :D

Ten interfejs też mi potrafi zniknąć na krótszą lub dłuższą chwilę, w końcu gra ładuje zawody.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Jak to jest że mi na obecną chwilę wszystko działa i nie mam żadnych problemów z żadnymi zawodami a Ty jak zawsze ciągle jakieś problemy? Znowu prąd? :D
U @bodi ego też rozumiem jest zły prąd? :p

Na razie to wygląda tak:
Włączam zawody w trybie współpracy. "Następne zaczną się za 2 minuty." Czekam. Po tym czasie odliczanie 10 sekund, czy potwierdzasz udział w zawodach? Klikam tak. Przez następną minutę konsternacja, zadziałało czy nie? 50% szans, że muszę robić restart, ale załóżmy, że zadziałało. Pojawia się wielki baner "witamy w blablabla" (w blablabla nazwa zawodów chyba). Znika cały interfejs, przez kilka minut (2-5, jak więcej niż 5 to się zjebało i wyłączam) jeżdżę bez celu i nie wiem co się dzieje. Załóżmy, że tym razem ten arcytrudny krok znowu przeszło dalej. Wchodzi wczytywanie, szybka podróż gracz i potem konfigurowanie zawodów... Się kręci i kręci. I JEB POŁĄCZENIE Z SESJĄ ZOSTAŁO ZERWANE, SZYKUJ KOLEJNE 10 MINUT FRAJERZE!!! :D
Dalej nie doszedłem, na 10 prób odpalenia tej gównianej współpracy 10 nieudanych.

Dawno z żadnym multi nie miałem problemów, wszystko inne działa dobrze, ta Forza to dziadostwo.

dogeta

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
194
136
36
U mnie też ten sam problem z połączeniem do trybu współpracy, co u Danio.
Strata czasu i nic więcej.
Ani razu nie udało mi się uruchomić tego trybu i czekam aż tę grę naprawią.

• Popieram
Reactions: Danio

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
U @bodi ego też rozumiem jest zły prąd? :p
Nie wiem, zapytaj. Kwestia jest taka że ja jeżdżąc w konwoju ze znajomym i robiąc to w coopie nie miałem żadnych problemów z rozpoczęciem rozgrywki w ostatnim tygodniu. Podczas wczorajszej dwugodzinnej sesji bez problemu zrobiliśmy wszystkie mistrzostwa oraz triala który był gotowy w minutę i jechaliśmy dwa pod rząd bo randomy pobrali klasę X (kiedy do wyboru były klasy od S1 do X) i drivatary jak zwykle walą w chuja. Więc no nie wiem, może mam jakiś super internet ale to najzwyklejsze UPC. :D
Owszem, czasem mi wywali że straciło połączenie z serwerami, nie powiem że nie, ale ponawiam próbę i jest git. Teraz jest o wiele lepiej niż wcześniej, w okolicach premiery to był dramat. Nie mogliśmy z kumplem w ogóle się połączyć w konwoju, o wystartowaniu jakiegoś meczu nie wspominając.
I ja nie mówię że problemu nie ma ale zauważyłem że jak jest jakaś rzecz która może potencjalnie nie działać to wiem że Ty Danio prawie na pewno napiszesz że Ci nie działa. :D

dogeta

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
194
136
36
Czyli wychodzi na to, że nie da się grać w eventy sezonowe we współpracy z innymi graczami będąc solo(pomimo, że gra nam na to pozwala), bo wywala sesję.
Trzeba być wcześniej z jakimś kolegą w konwoju, to wtedy można.

aZiss

Mieszkaniec forum
Jun 30, 2019
601
263
Katowice
Nie potrafię skończyć solo mistrzostw gdzie wygraną jest Pagani. Do ostatniego wyścigu podchodziłem już 3 razy. Cztery okrążenia w śniegu. Przejeżdżam metę. Pojawia się zwolnienie. Napis o zwycięstwie i pierwszym miejscu, znika i... mam w koło na ekranie rozmazany filmik jak co jakiś czas przejeżdżają pozostali uczestnicy. Dalej nie idzie. Gram na PC. Po iluś minutach czekania i jeszcze kilku naciskania wciskam alt+F4 i od nowa. Wczytywanie, szybka podróż i kolejna próba. Bez efektu.

Alexej

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
1,708
2,619
A ja nie mogę zaliczyć zadania zrobienia zdjęcia Porsche 911.

Męczy mnie już to, że cały czas są problemy z zaliczaniem różnych zadań z forzathlonu. Człowiek przez to siedzi, kombinuje, powtarza raz po raz. Absurdalne.

• Popieram
Reactions: Punkstyler