Forza Horizon 5

Szozi

Badass
Jun 27, 2019
1,029
922
U mnie jest 18, ale 1 prestiż. Może o to chodzi.

Wszedłem dziś w creative huby klubowiczów, obrałem i polubiłem 1 zdjęcie. Powinniście dostać jakieś punkciki za to.
No właśnie na złoto jest już prestiż? Bo się trochę zdziwiłem. Czyli po prostu licznik się przekręcił?

Szozi

Badass
Jun 27, 2019
1,029
922
Prestiż jest od 200. Ta gwiazdka z jedynką nie jest pokazywana przy liście graczy. Z tego co widzę to jest grubsza czcionka.
Mogli to bardziej zaznaczyć. Zdziwiłem się, że mam 15 lvl gdzie byłem właśnie w okolicach 200. Zrobiłem ze 3 czy 4 goliaty i zdziwienie

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
Prestiże są mega źle zaznaczone. Cała lista lista graczy jest pełna kolorków i zgaduj zgadula, miałem srebrne tło, miałem jakieś złote chyba, teraz mam żółte...

Próbowałem pobić wczoraj czas @Farmaras ale ni huhu... Zostaje mi ściganie się z Twoim drivatarem. Ty jeździsz z torem jazdy? bo niektóre zakręty wziąłeś tak że ja bym na to nie wpadł.

P.S. Widzę, żę @Bust3r to taki forumowy Robert Mateja ;)
mateja.jpg

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Ten Karol PL

Farmaras

Stały bywalec
Jun 28, 2019
499
924
Szczecin nad morzem
Linia tylko hamowania, aczkolwiek podczas takiego okrążenia nie ma co się nią sugerować. Z mojego czasu jest jeszcze sporo do urwania, to kwestia przejechania 10-20 kółek, dobierania innych punktów hamowania i wchodzenia inaczej w zakręty.

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
Zauważyłem że w porownaniu z poprzedniczką jest znacznie mniejszy procent wygranych ubrań i większa kasa wpada zwłaszcza w potrójnych losowaniach. Rekord to chyba niecałe 700k za jednym razem. I jeszcze jedno jak pisał @Pats najlepiej wykupić wszystkie ubrania jakie się da bo w losowaniach się one nie powtarzają.

• Popieram
Reactions: Pats

akumatomPL

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
774
777
Też miałem taki plan, ale widzę że zanim ja wykupie wszystkie ciuchy to przestanę w te grę grać, 80k za t-shirt, albo jakieś inne badziewie x ileś rodzajów to już wolę uzbierać te 3 miliony na jakiś uber samochód.

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
Tak, tylko pozostaje pytanie czy zamiast nich w losowaniach nie pojawia się np kasa. Ja mam wszystkie wykupione, i często łapię hajs w losowaniach, ale może to tylko kwestia pecha.

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,944
1,998
No to... wszystkie samochody, mam. Wszystkie wyścigi dawno pozaliczane po 2 razy, wszystko co chciałem - zrobiłem (nie chce mi się pitolić np. z driftem - bo zwyczajnie tego nie lubię), nie mam też przejechanych wszystkich dróg - brakuje mi 2, nie mam już cierpliwości na jeżdżenie palcem po mapie i szukanie igły w stogu siana. W sumie... nie mam co robić, ale ... mam na to wywalone bo i tak mi się przyjemnie jeździ bez celu, bez ładu i składu, po prostu zapieprza przed siebie i zbija kolejne punkty umiejętności (tak jak by były mi do czegoś potrzebne).

Nie grałem w żadną grę tyle ile w forzę od dobrych 4, 5 lat... (BA! Jestem prawie pewny że przegrałem w forzę więcej niż w sumie przegrałem w inne gry może przez 2 lata)

Last edited:

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
Zostaje multi, rywale i wyróżnienia.

Ja wczoraj się spłukałem, bo kupiłem przez przypadek 2x Bugatti Divo, potem jedno sprzedałem i kupiłem coś drogiego... I zostało mi jakies 400k a jeszcze sporo furek przede mną.

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,944
1,998
Ja ostatnie dwa: Jag za 400 samochodów (kupiłem po prostu brakującą setkę... po 20 000 sztuka :D, po czym wysłałem setkę prezentów), no i Buggy 1969 forza edit - musiałem dojść do tego jak ogarnąć tam jeden wyścig na 3 gwiazdki :)

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
No to... wszystkie samochody, mam. Wszystkie wyścigi dawno pozaliczane po 2 razy, wszystko co chciałem - zrobiłem (nie chce mi się pitolić np. z driftem - bo zwyczajnie tego nie lubię), nie mam też przejechanych wszystkich dróg - brakuje mi 2, nie mam już cierpliwości na jeżdżenie palcem po mapie i szukanie igły w stogu siana. W sumie... nie mam co robić, ale ... mam na to wywalone bo i tak mi się przyjemnie jeździ bez celu, bez ładu i składu, po prostu zapieprza przed siebie i zbija kolejne punkty umiejętności (tak jak by były mi do czegoś potrzebne).

Nie grałem w żadną grę tyle ile w forzę od dobrych 4, 5 lat... (BA! Jestem prawie pewny że przegrałem w forzę więcej niż w sumie przegrałem w inne gry może przez 2 lata)
Ja miałem 1 drogę nieodblokowaną. Reddit pomógł. Okazało się że wzdłuż wybrzeża (północno-wschodni region mapy) pokazuje odblokowaną drogę mimo, że się tam nie jechało.
Inne warianty:
ss+(2021-11-16+at+04.56.20).jpg

• Popieram
Reactions: Jay

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
Pytanie:

- jezdzi ktos wolniejszymi autkami w wyscigach? Konkretnie to jakims autkiem z kategorii D na Goliacie

Bo albo mi sie cos wydaje, albo ta gra jest kompletnie spierdolona jak sie nie jezdzi super szybkimi furami. Odpalilem Goliata wczoraj pierwszy raz - wybralem jakies auto z grupy S1 (jakies Lambo) i z palcem w dupie wygralem wyscig z przewaga 3 sekund nad drugim zawodnikiem na poziomie Pro. A ze trasa mi sie bardzo spodobala, to stwierdzilem, ze przejade sie czyms wolniejszym zeby podziwiac sobie widoczki. No i wsiadlem w Forda Fieste (1981 Ford Fiesta XR2) i odpalam ten sam wyscig. Po 30 sekundach jestem na ostatniej pozycji, na mini mapie nie widze nawet kropek z pierwszymi miejscami. I teraz najlepsze: w trakcie wyscigu byly momenty, ze bylem szosty-siodmy, ale na koniec dojechalem ostatni, ze strata ponad 20 sekund do przedostatniego i ponad minuta straty do pierwszego miejsca - ogolnie czas mialem 21:46, pierwsze miejsce dojechalo z czasem 20:34. Przewinicy w takich samych autach jak moje + jakies VW Golf, Scirocco i Civici. Wszyscy mniej wiecej podobna punktacja w klasie - moje auto ma 489 punktow najmocniejsze 499, najslabsze 479. Ale ze podczas wyscigu zauwazylem, ze nie korzystam ze wszystkich biegow, to troche pogrzebalem w ustawieniach skrzyni biegow. Po zmianie ustawien skrzyni biegow odpalam wyscig ponownie - i znow ta sama historia, tyle ze tym razem dojechalem z czasem 20:31 (czyli szybciej niz poprzednio pierwsze miejsce), ale nadal na ostatniej pozycji, ze strata ponad 15 sekund do przedostatniego miejsca i ponad minuta straty w stosunku do miejsca pierwszego.
W trakcie takich wolnych wyscigow w ogole dzieja sie niestworzone rzeczy - przeciwnik, ktory jest grubo ponad 100 metrow za mna potrafi nagle mnie wyprzedzic tak, ze z rozpedu wyprzedza kolejne 4-5 samochodow, zeby potem zwolnic i jechac rowno ze wszystkimi. Na zakretach widze jak auta pokonuja te zakrety z predkosciami przeczacymi prawom fizyki, albo widze jak zwalniaja tak, ze ja je wyprzedzam tylko po to, zeby za chwile wypruc do przodu jakby jakies turbo im zamontowano.

Przeciez takie cos odbiera kompletnie sens ze scigania sie w nizszych klasach - raz nawet ustawilem skrzynie biegow tak, zeby od 0 do 100km/h miec przyspieszenie w tym autku na poziomie 6.1 sekundy (nizej sie nie dalo), redukujac przy okazji maksymalna predkosc ze 107mph do 80mph i co? Na starcie wszyscy mnie nadal objezdzaja jakby nigdy nic, a po minucie juz nikogo nie widzialem na mini mapie, tak daleko mi odjechali. A teoretycznie to ja powinienem ich na starcie objechac, zeby potem stracic na prostych, gdzie mozna rozwinac duza predkosc. Probowalem nawet grac z reczna skrzynia biegow (obecnie moje ustawienia sa takie, ze wszystko mam wylaczone, tylko skrzynia biegow to automat), bo myslalem ze to moze kwestia automatu, ktory zmienia biegi przy maksymalnych obrotach dopiero - ale nie, nadal to samo, w tym aucie nie ma sensu wrzucac wyzszego biegu zanim sie osiagnie maksymalne obroty, bo i wtedy zamiast przyspieszac auto zwalnia.

Dopiero zmiana poziomu trudnosci z Pro na Average sprawila ze nagle przeciwnicy nie wyskakiwali do przodu jak z katapulty i mozna bylo z nimi nawiazac jakas walke, tyle ze jak widze jak AI jezdzi na Average, to dziwie sie ze w ogole dojezdza do mety. A i tak w tej Fiescie - mimo ze jade bezblednie - wygrywam wylacznie dlatego ze w pewnym momencie wszyscy przeciwnicy czekaja na mnie i daja sie grzecznie wyprzedzic.

Juz w FH4 w tych niskich klasach jezdzenie bylo frustrujace, ale tutaj to jest jakis absurd.

Chocby tylko za to ta gra nie tylko nie zasluguje na 10tki, ale nie zasluguje nawet na 7/10 w mojej opinii (a dokladajac do tego grafike rodem z past gena w trybie wydajnosci, cienie wyskakujace 20 metrow przed nami i palmy pojawiajace sie 50 metrow przed nami to w tej chwili moglbym dac temu tytulowi moze 6/10 max).

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
Pytanie:

- jezdzi ktos wolniejszymi autkami w wyscigach? Konkretnie to jakims autkiem z kategorii D na Goliacie

Bo albo mi sie cos wydaje, albo ta gra jest kompletnie spierdolona jak sie nie jezdzi super szybkimi furami. Odpalilem Goliata wczoraj pierwszy raz - wybralem jakies auto z grupy S1 (jakies Lambo) i z palcem w dupie wygralem wyscig z przewaga 3 sekund nad drugim zawodnikiem na poziomie Pro. A ze trasa mi sie bardzo spodobala, to stwierdzilem, ze przejade sie czyms wolniejszym zeby podziwiac sobie widoczki. No i wsiadlem w Forda Fieste (1981 Ford Fiesta XR2) i odpalam ten sam wyscig. Po 30 sekundach jestem na ostatniej pozycji, na mini mapie nie widze nawet kropek z pierwszymi miejscami. I teraz najlepsze: w trakcie wyscigu byly momenty, ze bylem szosty-siodmy, ale na koniec dojechalem ostatni, ze strata ponad 20 sekund do przedostatniego i ponad minuta straty do pierwszego miejsca - ogolnie czas mialem 21:46, pierwsze miejsce dojechalo z czasem 20:34. Przewinicy w takich samych autach jak moje + jakies VW Golf, Scirocco i Civici. Wszyscy mniej wiecej podobna punktacja w klasie - moje auto ma 489 punktow najmocniejsze 499, najslabsze 479. Ale ze podczas wyscigu zauwazylem, ze nie korzystam ze wszystkich biegow, to troche pogrzebalem w ustawieniach skrzyni biegow. Po zmianie ustawien skrzyni biegow odpalam wyscig ponownie - i znow ta sama historia, tyle ze tym razem dojechalem z czasem 20:31 (czyli szybciej niz poprzednio pierwsze miejsce), ale nadal na ostatniej pozycji, ze strata ponad 15 sekund do przedostatniego miejsca i ponad minuta straty w stosunku do miejsca pierwszego.
W trakcie takich wolnych wyscigow w ogole dzieja sie niestworzone rzeczy - przeciwnik, ktory jest grubo ponad 100 metrow za mna potrafi nagle mnie wyprzedzic tak, ze z rozpedu wyprzedza kolejne 4-5 samochodow, zeby potem zwolnic i jechac rowno ze wszystkimi. Na zakretach widze jak auta pokonuja te zakrety z predkosciami przeczacymi prawom fizyki, albo widze jak zwalniaja tak, ze ja je wyprzedzam tylko po to, zeby za chwile wypruc do przodu jakby jakies turbo im zamontowano.

Przeciez takie cos odbiera kompletnie sens ze scigania sie w nizszych klasach - raz nawet ustawilem skrzynie biegow tak, zeby od 0 do 100km/h miec przyspieszenie w tym autku na poziomie 6.1 sekundy (nizej sie nie dalo), redukujac przy okazji maksymalna predkosc ze 107mph do 80mph i co? Na starcie wszyscy mnie nadal objezdzaja jakby nigdy nic, a po minucie juz nikogo nie widzialem na mini mapie, tak daleko mi odjechali. A teoretycznie to ja powinienem ich na starcie objechac, zeby potem stracic na prostych, gdzie mozna rozwinac duza predkosc. Probowalem nawet grac z reczna skrzynia biegow (obecnie moje ustawienia sa takie, ze wszystko mam wylaczone, tylko skrzynia biegow to automat), bo myslalem ze to moze kwestia automatu, ktory zmienia biegi przy maksymalnych obrotach dopiero - ale nie, nadal to samo, w tym aucie nie ma sensu wrzucac wyzszego biegu zanim sie osiagnie maksymalne obroty, bo i wtedy zamiast przyspieszac auto zwalnia.

Dopiero zmiana poziomu trudnosci z Pro na Average sprawila ze nagle przeciwnicy nie wyskakiwali do przodu jak z katapulty i mozna bylo z nimi nawiazac jakas walke, tyle ze jak widze jak AI jezdzi na Average, to dziwie sie ze w ogole dojezdza do mety. A i tak w tej Fiescie - mimo ze jade bezblednie - wygrywam wylacznie dlatego ze w pewnym momencie wszyscy przeciwnicy czekaja na mnie i daja sie grzecznie wyprzedzic.

Juz w FH4 w tych niskich klasach jezdzenie bylo frustrujace, ale tutaj to jest jakis absurd.

Chocby tylko za to ta gra nie tylko nie zasluguje na 10tki, ale nie zasluguje nawet na 7/10 w mojej opinii (a dokladajac do tego grafike rodem z past gena w trybie wydajnosci, cienie wyskakujace 20 metrow przed nami i palmy pojawiajace sie 50 metrow przed nami to w tej chwili moglbym dac temu tytulowi moze 6/10 max).
Bo ciulato dobierasz sobie klasy

Najlepiej się jeździ klasami pod samochód np chcesz jechać Muscle Carem robisz wyścig Muscle Carów więc boty jeżdzą podobnymi autami
Najlpiej tarobić wyścigi i tak jest od czasów FM
Robisz sobie np Super Saloons w klasie A i jedziesz autem z tej klasy
Inaczej musisz się mierzyć z cudami, bo niektóre auta w pewnych klasach są op u kompa. No i czasem zbyt wysoka klasa też nie jest za dobrze. Chociaż w tek cześći sporo auta nie ma możliwości zrobić tunning do zbyt wysokiej jklasy
A jak już jessteś taki zajebisty to ścigaj się z żywym przeciwnikiem i będzie git Pretensje będziesz miał tylko do Siebie

• Popieram
Reactions: Jay

Punkstyler

Prezes
Jul 8, 2019
2,663
3,033
A właśnie, w tej grze matchmaking działa w oparciu o skilla? Czy losowo? Wczoraj grałem sobie multi i na koniec zawodów byłem drugi, co przy mojej amatorszczyźnie było miłą niespodzianką.

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
A właśnie, w tej grze matchmaking działa w oparciu o skilla? Czy losowo? Wczoraj grałem sobie multi i na koniec zawodów byłem drugi, co przy mojej amatorszczyźnie było miłą niespodzianką.
Właśnie tego nie wyczaiłem

Ogólnie jestem za tym, aby za jakiś czas zrobić jakies dużer wspólne wyścigi w róznaych klasach i trasach. Ale to najlepiej zrobić jak już garaż duzy i jest w czym wybierać
Wczoraj sie bawiłem robieniem wyścigów i Cross brykami z lat /70/80 przy zachodzie słońca coś zajebistego

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,944
1,998
Chyba losowo, bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć że trafiam na tak kretyńskie drużyny że nic wygrać z botami się nie da... (chyba że........ ;) )

Btw. najbardziej pojebany samochód w tej grze, łamiącym jakiekolwiek prawa fizyki jest: Lamborghini Sesto Elemento Forza Edition, jeśli ktoś nie ma / nie jeździł to polecam sprawdzić :)

biomedic

Badass
Aug 20, 2019
1,055
561
Chyba losowo, bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć że trafiam na tak kretyńskie drużyny że nic wygrać z botami się nie da... (chyba że........ ;) )

Btw. najbardziej pojebany samochód w tej grze, łamiącym jakiekolwiek prawa fizyki jest: Lamborghini Sesto Elemento Forza Edition, jeśli ktoś nie ma / nie jeździł to polecam sprawdzić :)
Większośc Lambo takie jest :D Mam GTR w X i mi mieli na 4 biegach a ma ich 8 :D Leci do 460 km/h
Polecam Murcielago SV zdobyć bo świetne auto w klasie S1

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
Pytanie:

Bo ciulato dobierasz sobie klasy

Nie. Dobieram sobie takie auto, jakim chce jezdzic - Goliath to akurat jest wyscig w ktorym w zasadzie przez 99% czasu cisnie sie gaz do dechy. I jesli moje auto nie odstaje klasa od innych samochodow, a do tego te inne auta maja (wiem, bo sprawdzilem) fabrycznie gorsze przyspieszenia niz moje auto, to oczekiwalbym od gry, ze wyscig wyrownanymi samochodami bedzie wyrownany. Wiem, ze sugerowane do Goliatha sa super fury - i w tym przypadku, jak pisalem, nie mialem najmniejszych problemow z wygrana na poziomie Pro. Ale skoro ta trasa nie jest jakas nie wiadomo jak wymagajaca, bo jedzie sie do przodu po asfalcie, to dlaczego mialbym nie scigac sie jakims autkiem spoza grupy super samochodow? Jedyne, czego wymagam to zachowania jakichs realiow. Czyli braku sytuacji typu:
- jade 110mph prosta, za mna jedzie kilka samochodow w odleglosci okolo 100m
- nagle 3 auta z tej grupy dostaja boosta i wyprzedzaja mnie na tej prostej tak, jakby jechaly minimum 140-150mph sadzac po roznicy predkosci i odsadzaja mnie tak, ze ledwo co je widze
- doslownie minute pozniej kolejna prosta, znowu lece 110mph i widze ze powoli doganiam ta grupke, ktora mnie dopiero co wyprzedzila
- luk, na ktorym trzeba nieco puscic gaz, w rezultacie predkosc spada do okolo 100mph i wyprzedzam te 3 auta, ktore mnie niedawno wyprzedzily, ale nagle zza plecow wyskakuje SzczwanyGapa, ktory nic sobie nie robi z tego, ze lecac przez ten luk 110mph nie byloby szans go pokonac i wyprzedza wszystkich tak, ze mimo ze bylismy w okolicach 6-7 miejsca, a grupki samochodow na prowadzeniu nie bylo widac nawet na mini mapie konczy na pierwszym miejscu - choc do 3/4 wyscigu zajmowal raczej 10-11 pozycje.

Najlepiej się jeździ klasami pod samochód np chcesz jechać Muscle Carem robisz wyścig Muscle Carów więc boty jeżdzą podobnymi autami

Boty zawsze jezdza podobnymi autami. Ba. Jest wyscig, o ktorym juz pisalem wczesniej, w ktorym po wybraniu konkretnego samochodu wszystkie boty jada tym samym autem. A mimo to po 30 sekundach jedziemy na ostatnim miejscu, chyba ze hamsko bedzie sie blokowac przeciwnikow probujacych nas wyprzedzic. Tuningowanie auta, zmiana przelozen skrzyni biegow - nic nie daje, a auto jest podsuwane przez gre jako Recommended przed wyscigiem. Jednoczesnie biorac z tych Recommended aut najszybsze dostepne nie mam zadnych problemow z wygrana, nie ma cudow typu 50 metrow za linia startu jestem na ostatniej pozycji, nie ma cudow typu ktos przelatuje obok mnie z nieralna predkoscia, mimo ze kilka minut wczesniej to ja wyprzedzalem go na prostej jadac niewiele wolniej niz teraz, gdy on mnie wyrpzedza.

Najlpiej tarobić wyścigi i tak jest od czasów FM
Robisz sobie np Super Saloons w klasie A i jedziesz autem z tej klasy
Inaczej musisz się mierzyć z cudami, bo niektóre auta w pewnych klasach są op u kompa. No i czasem zbyt wysoka klasa też nie jest za dobrze. Chociaż w tek cześći sporo auta nie ma możliwości zrobić tunning do zbyt wysokiej jklasy
A jak już jessteś taki zajebisty to ścigaj się z żywym przeciwnikiem i będzie git Pretensje będziesz miał tylko do Siebie

Nigdzie nie napisalem ze jestem zajebisty, po prostu dostrzegam tak naprezona gumke w tej grze, ze magicy od NFS z EA nawet sobie nie wyobrazaja w najsmielszych snach ze tak mozna robic w chuja gracza.

Tego zwyczajnie sie nie da obronic w zaden sposob - roznica w czasie okolo minuty przy autach tej samej klasy? Przypomne: wszystkie samochody biorace udzial w wyscigu to Retro Hot Hatch, wszystkie sa bardzo zblizone punktowo, i niewazne czy z tuningiem czy bez - nie ma fizycznie mozliwosci wygrania tego wyscigu ta klasa samochodu. Z ciekawosci kupilem zarowno Golfa jak i Scirocco, ktore mnie tak objezdzaly. Odpalam wyscig w Golfie - wszyscy mnie wyprzedzaja, w tym Fiesty. Odpalam wyscig w Scirocco - wszyscy mnie wyprzdzaja, w tym Fiesty i Golfy. Odpalam wyscig w Fiescie - wszyscy mnie wyprzedzaja, w tym Golfy i Scirocco. To sie nie trzyma kupy i nie ma co tego bronic, szczegolnie w grze z otwartym swiatem i setkami samochodow do wyboru. Niby mam wolnosc tego, jak i czym sie scigam, ale w praktyce musze wiedziec ze na wyscig po asfalcie musze brac supercara - to na co mi te auta z grupy Hot Hatch czy Retro Hot Hatch? Zebym je sobie poogladal i pojezdzil po swiecie, bo do wyscigow sie nie nadaja? Ewentualine zebym w nie wpakowal tyle kasy, zeby zrobic z nich auto A+ bo wtedy nagle wyscig robi sie wyrownany.

Ja tu zwyczajnie widze odwrocenie tego, co jest w Forza Motorsport czy Gran Turismo - gdzie jak podpakuje sie auto choc troche, chocby zmieniajac opony, to nagle jest nuda, bo przeciwnicy zostaja w tyle i tyle ich widzial. Tutaj mimo ze mam najlepsze opony, to trafiam na sytuajce gdzie w zakrecie ktos mnie wyprzedza jadac dobre 20-30mph szybciej ode mnie - mimo tego, ze jade idealna linia na skraju przyczepnosci.

I tak jak pisalem wczesniej - w poprzednich Horzach tez to bylo, ale nie do tego stopnia. Tam mimo wszystko walka byla bardziej wyrownana, nawet jak sie jechalo autem niezgodnym z zamyslem tworcow gry. I najlepszy smaczek: zmiana trudnosci na Amatora nagle sprawia, ze to ja wszystkich wyprzedzam na starcie - domyslam sie, ze kierowcy sterowani przez AI nie potrafia wcisnac wtedy gazu do dechy, bo przeciez jada tymi samymi samochodami, ktorymi wczesniej objezdzali mnie na starcie w 5 sekund.

I jeszcze to:
FEzVkKJXMAoRtcF

vs
FEzSCsMXEAI0fz4

Skoro i tak podczas wyscigu nie ma raytracingu i jest on tylko w ForzaVista PhotoMode, to dlaczego wchodzac do ForzaVista PhotoMode w trybie 60fps raytracingu nadal nie ma? Oprocz tego, ze nie ma raytracingu, to nie ma jeszcze krzaczkow, drzewek, a i tekstury sa gorszej jakosci. Dla mnie to jest namacalny dowod, ze ta gra w trybie Performance odpala sie jako wersja na XBox Series X, ale z odblokowanymi klatkami. Dlaczego nie dali opcji Performance z ustawieniami Quality z wersji na XSeriesS jest dla mnie kompletnie niepojete. Skoro XSeriesS radzi sobie w trybie Quality z wyswietlaniem 30FPS bez zajakniecia i gra wyglada ZNACZNIE lepiej niz tryb Performance na XSeriesX, a jednoczesnie XSeriesX ma 3 razy tyle mocy graficznej - to zastanawiam sie czy waskim gardlem nie jest procesor, bo to jest jedyne wytlumaczenie na takie ciecie grafiki zeby uzyskac te 60fps. Ja na serio wolalbym nawet 1080p ale z ustawieniami graficznymi z trybu Quality niz te 4K wygladajace momentami gorzej niz Forza Horizon 4.

Przepraszam ze tak hejtuje ta gre, ale naprawde czekalem na ten tytul i liczylem ze bedzie to faktycznie pokaz mozliwosci XSX, ale jednak patrzac na to chlodnym okiem wychodzi na to, ze nope.

Jezdzi sie fajnie do momentu zderzenia z bezczelnie oszukujacym AI.
Graficznie bajka do momentu porownania trybu Quality i Performance.
Model jazdy jest IDENTYCZNY jak w FH4. Jak ktos twierdzi ze jest inny, to proponuje wylaczyc wszystkie asysty i przejechac sie podobnym autem w jednej i drugiej grze.

Last edited:

Revnir

Junior
Jul 1, 2019
43
27
Warszawa
Poziom trudnosci dla mnie jest skopany. Na przecietnym wygrywam bez problemu czymkolwiek, ponadprzecietny to miejsca 1-3, a wybitny choćby nie wiem co, to miejsce 4-6. I niby jak wygrać sezonowe zadanie, wygrac auto.... Eh albo za łatwo albo nie do wygrania.

Jay

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,259
Bydgoszcz
Sezonowe zadanie, w sensie to gdzie są zawody z innymi graczami vs kompy? Wystarczy, żeby nie dobrało Ci ciamajd, które wychodzą po jednej przegranej rundzie i potrafią hamować ;) Jakby co to można się kiedyś zgrać na forumowe przechodzenie tych sezonowych zawodów - chyba można w kilka osób (zmajomych) je robić?

Revnir

Junior
Jul 1, 2019
43
27
Warszawa
Sezonowe zadanie, w sensie to gdzie są zawody z innymi graczami vs kompy? Wystarczy, żeby nie dobrało Ci ciamajd, które wychodzą po jednej przegranej rundzie i potrafią hamować ;) Jakby co to można się kiedyś zgrać na forumowe przechodzenie tych sezonowych zawodów - chyba można w kilka osób (zmajomych) je robić?
Z sezonu jesiennego, wygrac wyścig przełajowy w terenowkach, w nagrodę kilka pkt i samochód. Próbuje przez godzinę, nowe auto, bronco stuningowane, bez tuningu. Boty sa szybsze i jie idzie uch dogonić.

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,944
1,998
Ograniczenie do klasy B.
Zresztą boty tez byłyby w podobnych autach.

To inne zawody, ja wymiękam na rajdzie z punktu A do B, a właściwie przez poziom trudności, za który jest nagroda
To gdzie x5 jest do wygrania? Czy raptor?

edycja: Jak B to domyślam się że raptor. Więc... bierzesz Bronco i jedziesz, wyłączasz linie hamowania bo na tych zawodach (i wszystkich innych przełajowych) jest o kant dupy ... i gaz do dechy. Nic łatwiejszego.

Last edited:

Farmaras

Stały bywalec
Jun 28, 2019
499
924
Szczecin nad morzem
Ograniczenie do klasy B.
Zresztą boty tez byłyby w podobnych autach.

To inne zawody, ja wymiękam na rajdzie z punktu A do B, a właściwie przez poziom trudności, za który jest nagroda

Tzn. zrobiłem chyba wszystkie sezonowe wyścigi solo. Zgadzam się, że start komputerowego AI jest nienaturalnie atomowy, ale można ich łykać w zakrętach i blokować w późniejszym etapie.