Forza Horizon 5

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
116
60
Gra nie została jeszcze ogłoszona, a znając zwyczaj Microsoftu, to zrobią to dopiero w okolicy tegorocznego E3, czy jakiejkolwiek konferencji, którą będą mieć w połowie tego roku.

Według plotek, które pojawiają się w ostatnich tygodniach Forza Horizon 5 pojawi się jesienią 2021 roku na starą i nową generację. Zapowiedziana rok temu nowa "Forza Motorsport", to będzie prawdziwie next-genowy tytuł, który pojawi się w 2022 roku już tylko na nowych konsolach.

Gra ma być zlokalizowana w Japonii, na mapie około 30-40% większej niż w czwórce. Wyciekły już zdjęcia tej mapy. Wcześniej pojawiały się grafiki koncepcyjne pokazujące japońska architekturę.

• Popieram
Reactions: randydisher

Sparrow

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
624
340
Zamość
Japonia byłaby super. No i z jednej strony fajnie gdybym mógł zagrać na swoim One X, a z drugiej pewnie gra byłaby lepsza gdyby wyszła tylko na Series, bo tu mocno w dół będzie ciągnąć bazowy One.

Goldberg

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
548
892
Romford
Chyba najlepsza z mozliwych lokalizacji dla FH. Neonowe miasta i ich autostrady, krete drogi przez urwiska, piekne wioski z kwitnaca wisnia, a w tle gora Fuji. Problem w tym, ze ta mapa z przecieku smierdzi mi fejkiem.
Gdziekolwiek FH5 mialaby nas nie zabrac, to mam nadzieje, ze w tej czesci wywala te kretynskie kostiumiki do wygrywania za wyscigi, dorzuca mozliwosc sluchania wlasnego soundtracku, kompletne przemodelowanie playground games oraz wyzwan Forzathonu i poprawienie domu aucyjnego.

No i jesli FH5 ma wyjsc w przyszlym roku to co z Forza Motorsport?

Goldberg

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
548
892
Romford
W czym Wam to tak naprawde mocno przeszkadza? Tak powaznie pytam. We free roam jezdzicie tylko po lewej stronie jezdni, czy co?

@MoszeUsz: Rzeczywiscie te plotki w sieci mowia o koncu tego roku, nie przyszlego jak blednie myslalem. W takim wypadku tym bardziej nie chce mi sie w nie wierzyc, bo ta gra musiala by teoretycznie byc cross-genem. A jakos nie widze Yokohamy noca w 30fps na VHS. Z drugiej strony to jedyna sensowna data, bo zainteresowanie FH4 powoli spada a 2022 to rok next-genowej Forzy Motorsport. Zobaczymy jak MS to ogarnie. Jezeli mieliby to wypuscic na jesieni tylko na Xbox Series, to maja w rekawie powazny system-seller, choc ryzyko jest spore biorac pod uwage dostepnosc konsoli.

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
Jak się mieszka w takim kraju ;) Dla mnie to była mega padaka w horizonie, tylko dlatego w niego za dużo nie pograłem - dla mnie, nie do przeskoczenia.

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
116
60
W czym Wam to tak naprawde mocno przeszkadza? Tak powaznie pytam. We free roam jezdzicie tylko po lewej stronie jezdni, czy co?

@MoszeUsz: Rzeczywiscie te plotki w sieci mowia o koncu tego roku, nie przyszlego jak blednie myslalem. W takim wypadku tym bardziej nie chce mi sie w nie wierzyc, bo ta gra musiala by teoretycznie byc cross-genem. A jakos nie widze Yokohamy noca w 30fps na VHS. Z drugiej strony to jedyna sensowna data, bo zainteresowanie FH4 powoli spada a 2022 to rok next-genowej Forzy Motorsport. Zobaczymy jak MS to ogarnie. Jezeli mieliby to wypuscic na jesieni tylko na Xbox Series, to maja w rekawie powazny system-seller, choc ryzyko jest spore biorac pod uwage dostepnosc konsoli.

Czwórka dostała upgrade graficzny dla nowych konsol. Piątka raczej nie będzie zrobiona na żadnym nowym silniku tylko to będzie rozwinięcie poprzedniej części na nowej mapie. Ewentualnie na starych konsolach rozmiar mapy będzie zmniejszony itp.

Tytus

Mieszkaniec forum
Feb 17, 2020
500
328
K-ce
fireblade.pl
To nie to samo co FH2! :p Tam zrobili dwie te sene gry na dwóch całkowicie różnych silnikach, dla starej (podkręcony z FH1) i nowej konsoli całkowicie nowy silnik. FH5 będzie na engine z FH2/FH3/FH4 podkręconego do nowych konsol. Więc nie sądzę by różnice były zauważanie inne niż w FH4, może na PC dowalą coś extra - na co liczę :)
Tak czy siak nie mogę się doczekać i po prezentacji poleci od razu preorder ultimate edition na PC jak w poprzednich częściach. Nie muszą nic zmieniać by gra była super jak poprzedniczki :p

• Popieram
Reactions: michaukowski

Sparrow

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
624
340
Zamość
Japonia byłaby ciekawsza.

Swoją drogą jakieś dwadzieścia lat temu, niedaleko mojego miejsca zamieszkania istniała sobie taka knajpa, nazwy której nie pamiętam, bo nikt jej nie używał. Z uwagi na częste awantury, wizyty Policji i specyficznych klientów, miejsce to nazywane było po prostu Meksykiem.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
Meksyk lepszy. W końcu będzie prawilna strona ruchu.

0a155634e9e0a3e044a2d33dde8cd23f.gif

M

michaukowski

Guest
Tak na serio to ma jakieś znaczenie kierunek ruchu na drodze w arcadowej ścigałce? Tym bardziej, że i tak sporą część czasu jeździmy po polach. Dla mnie nie ważny kierunek ruchu, tylko by gra była jeszcze lepsza niż FH4.

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,139
1,394
Panie kochany! Co Pan, pierwszy dzień w ogóle na internecie a w szczególe na forumie? My tu zawsze narzekamy. Jednemu nie pasują te same meble w każdym pomieszczeniu w Last of Us, drugi potrafi dostrzec że gra zgubiła 2 klatki jak wyszedł z budynku, a trzeciemu za głośno szumi wentylator w komsoli.

• Popieram
Reactions: MikeL

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
No bo jest Horizon, jakbym chciał po drogach to am Motorsport ;)

Motorsport to chyba bardziej tory wyścigowe niż drogi. ;)
Ja tam przez pola nie jeżdżę, w ogóle jak włączam, to najczęściej żeby sobie swobodnie pojeździć, bez ścigania się z innymi.

Tak na serio to ma jakieś znaczenie kierunek ruchu na drodze w arcadowej ścigałce? Tym bardziej, że i tak sporą część czasu jeździmy po polach. Dla mnie nie ważny kierunek ruchu, tylko by gra była jeszcze lepsza niż FH4.

Jak widać po komentarzach tutaj, ma. :)