Forumowy multiplayer VR-owy

arczi79

Prezes
Myślę że mam dobry pomysł - ale czas pokaże czy to się sprawdzi :)

Na tym forum mamy już sporą listę użytkowników sprzętu VR (w tym użytkownicy Oculus Quest) więc jeśli ktoś planuje pograć w coś co ma multiplayer to niech tutaj da znać kiedy będzie grał (oraz z jakiego jest kraju), na jakiej platformie i w jaką grę. Może okazać się że taka informacja sprawi że multiplayer stanie się sporo ciekawszy i pomoże zacieśniać forumowe znajomości VR-owe ;)

Ponieważ jest to forum i po każdym ogłoszeniu przewidywanejgo/planowanego "eventu" może wywiązać się dyskusja - to aby takie "ogłoszenia" były widoczne w zalewie komentarzy sugeruję taki format (TO TYLKO PRZYKŁAD):

GRA: Star Trek : Bridge Crew
PLATFORMA: Quest (ale gameplay typu cross-platform)
DATA: 23-04-2021 22:00 (czas PL)
MOJ LOGIN: SimplexPL (na quest)
UWAGI: gra tylko dla 4 graczy więc napiszcie mi na czacie Questa jak będziecie chcieli dołączyć (najlepiej z 10-15 minut przed rozpoczęciem rozgrywki)

Czcionka jest powiększona (dla widoczności) i parę najważniejszych elementów pogrubionych. Najłatwiej przekopiować to i zmienić treść ;)

Do zobaczenia w VR i pozdrawiam!
;)

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Szlaq

Nowy Forumowicz
GRA: Onward
PLATFORMA: Quest 2
DATA: 22-05-2021 22:00 (czas PL)
MOJ LOGIN: Szlaq (na quest)
UWAGI: napiszcie mi na czacie Questa jak będziecie chcieli dołączyć (najlepiej z 10-15 minut przed rozpoczęciem rozgrywki)

• Popieram
Reactions: Simplex

Szlaq

Nowy Forumowicz
DATA: 22-05-2021 22:00 (czas PL)
UWAGI: napiszcie mi na czacie Questa jak będziecie chcieli dołączyć (najlepiej z 10-15 minut przed rozpoczęciem rozgrywki)
Grasz w coopa, czy tylko multi?
Obojętnie , najpierw to ja chce zobaczyć czy uda się zebrać jaką kolwiek grupę uderzeniowa

:)

• Popieram

Szlaq

Nowy Forumowicz
Operacja z Dnia : 22-05-2021 Zakończona niepowodzeniem
DATA: 23-05-2021 22:00 (czas PL)
UWAGI: Misja ratunkowa. Jeden z komandosów elitarnej grupy uderzeniowej P.O.L.Y o kryptonimie Szlaq został odcięty z dniem wczorajszym na terenie miasteczka Suburbia. Wzywani na pomoc zostają wszyscy obecni żołnierze jak i dawni weterani jeden z naszych jest w niebezpieczeństwie, a my nie zostawiamy nikogo. ;)

Last edited:

Szlaq

Nowy Forumowicz
Moze jutro się uda. Ja czasem gram z ekipą z PC, momentami było nas nawet 4!
Ale zacząłbym od coopa :)
Questa posiadam od około 6 miesięcy, prawie codziennie gram i nie natrafiłem na żadnego Polaka (Mieszkam w UK obstawiałem jakieś regionalne łączenie się serwerów) zaczęło mnie to zastanawiać, że oglądam Rysława to zapytałem go w komentarzu czy nie mógł zebrać społeczności Polskiej vr wokół siebie on wysłał mnie na to forum, a tu się okazuje, że nie jest lepiej. ;)

arczi79

Prezes
Moze jutro się uda. Ja czasem gram z ekipą z PC, momentami było nas nawet 4!
Ale zacząłbym od coopa :)
Questa posiadam od około 6 miesięcy, prawie codziennie gram i nie natrafiłem na żadnego Polaka (Mieszkam w UK obstawiałem jakieś regionalne łączenie się serwerów) zaczęło mnie to zastanawiać, że oglądam Rysława to zapytałem go w komentarzu czy nie mógł zebrać społeczności Polskiej vr wokół siebie on wysłał mnie na to forum, a tu się okazuje, że nie jest lepiej. ;)
Jeśli chodzi o fora i VR to w języku polskim trafiłeś chyba na największe forum - w tym dziale aktywnych jest jakichś 6 osób :D

Ta grupa na FB o której wspomniał @Simplex jest dobrą sugestią - założyciel grupy bardzo aktywnie ją promował w różnych miejscach i jest tam dużo więcej osób - więc i szanse znalezienia kogoś do multiplayer trochę większe.

Ten temat który tutaj założyłem raczej szybko spadnie na sam spód listy updatowanych tematów.... za mało tu ludzi.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
No tutaj to chyba lepiej kanalik na discordize zalozyc pod to albo podlaczyc sie pod juz istniejace np kolegom z forumogadki rozruszać dział VR na ich kanale ;) zalozyc subkanal VR multiplayer albo uzyc któregos z multiplayerowych już utworzonych, zawsze opcja ze ktos z innych dzialow zajrzy i sie vr zainteresuje

Robert de Clair

Aktywny forumowicz

Takie końskie zaloty, niby light hejcik, heheszki ale romans trwa. I ludziska się wypowiadają, więc chyba miejsce w necie już jest.
Wystarczy odwiedzić, zasiedlić się pokochać mocno i umawiać się nawet na voice czacie którymś

• Popieram
Reactions: Szlaq

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Sepcjalnie na tę okazję kupiłem Onward, więc mocno się nie śmiejcie.
Jestem LAMMA w FPS (w sumie we wszystkim innym też) Jak znajdę chwilę, to może nawet odpalę chwile wcześniej i na 100% będę rozgrywkę nagrywał XD

Jak ktoś ma na steamie arizona sunshine, superhota, lub onward to jest paczka z tymi trzema i ta gra której nie macie będzie taniej.
Mnie Onward na tym bundle promo wyniósł 60 zyla.
Piwo już się chłodzi

• Popieram
Reactions: Szlaq and Simplex

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Smiga, ale jestem za duża lama. Ten moment kiedy zaszedłem i widziałem plecy dwóch przeciwników a jednocześnie nie wiedziałem jak zrobić im dziury by mogli swobodniej oddychać XD, musze troche się pobawić na strzelnicy bo wyniki były 12 przeciwników z czego 11 Szlaq i ja 1(niechcący chyba w stopę goscia postrzeliłem jak przeładowywałem broń i się bidulek wykrwawił)
być może są jakieś łatwiejsze metody maczowania meczu niż szukanie frienda hosta skacząc po 20 stronach wstawionych meczy.

Voicechat - z odnotowanych issue jak gogle usypiały, np przy taktycznym zejściu do lodówki po beer wróóóóóć żołnierzu... water supplies w celu ratowania życia, to grę na PC musialem odpalać ponownie inaczej się nie słyszeliśmy.

Podsumowanie, działa. Jest fun jak komuś zależy na wynikach powinien omijać oddział w którym jestem z daleka. XD

Last edited:
  • Popieram

Simplex

Apostoł VR
Mi nie zależy (w coopie). Gra ma wysoki próg wejścia, więc lamienie na początku jest zupełnie normalne.
Możesz też pograć samemu - pozom trudności i liczbę botów można regulować.

Last edited:

Szlaq

Nowy Forumowicz
Operacja z Dnia : 23-05-2021 Zakończona powodzeniem
GRA
: Onward
DATA: 24-05-2021 22:00 (czas PL)
MOJ LOGIN: Szlaq (quest)
UWAGI: Misja ratunkowa zakończona sukcesem dzięki heroicznemu wyczynowi oficera Robert de Clair (one man army) komandos o kryptonimie Szlaq został uratowany. Po około 1h nieustanej walki na terenie miasteczka Suburbia udało się skutecznie ewakuować grupę uderzeniowa P.O.L.Y z terenu okupowanego przez separatystów. Ewakułowany oddział po dotarciu do bazy oddał się rekreacji przy stolę ping pong-owym marki Eleven.
Misja 24-05-2021 Kryptonim :
Tanker
Rankiem 24 maja 2021 roku, płynący pod polska bandera i należący do polskij kampanii żeglugowej "Gdańska Stocznia Remontowa SA" tankowiec "Lech Wałęsa", znajdując się 500 mil morskich na wschód od wybrzeży Somali 305 mil morskich na południe od wybrzeży Jemenu, został zaatakowany przez grupę somalijskich piratów. Na pokładzie płynącej z Gdanska do Chin jednostki znajdowało się 86 tys. ton cebuli wartej po ówczesnym kursie 52 ml. $.
Około godziny 8:00 czasu lokalnego (UTC+03:00) do znajdującego się na wodach neutralnych tankowca podpłynęły dwie nieduże łodzie motorowe z uzbrojonymi napastnikami, którzy po ostrzelaniu polskiej jednostki z broni automatycznej wtargnęli na pokład. Ponieważ zostali wcześniej zauważeni przez załogę, kapitan jednostki był w stanie nadać przez radio wiadomość o ataku i wraz z całą załogą (w sumie 23 osoby) schronić się w maszynowni, za stalowymi drzwiami, których piraci nie byli w stanie sforsować.Dzis wiczorem zaplanowane zostalo odbicie jednostki z rąk nieprzyjaciela .Zapraszam ;)

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
Szanuje za granie bez optyki :D
Macie jakiś system znajdowania się w przeglądarce serwerów? Ciekawe czy to ma znaczenie czy hostem jest gracz PC, czy gracz Questowy. Chętnie bym z wami popykał.

Tutaj rozgrywki multiplatformowe i multikulturowe (Polska i Finlandia). Jak widać można lamić nawet po spędzeniu kilkudziesięciu godzin w grze ;)

Szlaq

Nowy Forumowicz
Szanuje za granie bez optyki :D
Macie jakiś system znajdowania się w przeglądarce serwerów? Ciekawe czy to ma znaczenie czy hostem jest gracz PC, czy gracz Questowy. Chętnie bym z wami popykał.

Tutaj rozgrywki multiplatformowe i multikulturowe (Polska i Finlandia). Jak widać można lamić nawet po spędzeniu kilkudziesięciu godzin w grze ;)
To dawaj dzisiaj wieczorem w namiocie dowódcy się widzimy na odprawie :D

Szlaq

Nowy Forumowicz
No tylko że ja gram na PC (Steam). Więc wypadałoby się jakoś skomunikować i odnaleźć. Jakby co to jest forumowy discord, ale nie wiem czy nas tam wpuszczą, bo zrobił się elitarny ;)
My wczoraj robiliśmy party na Quescie i tak się dogadywaliśmy przed wbiciem na serwer z tego co wiem to Robert też gra na wersji (Steam) więc komplikacji nie powinno być wbij na tego DC to podesłał i tam się spiszemy

Szlaq

Nowy Forumowicz
Operacja z Dnia : 24-05-2021 Zakończona powodzeniem
GRA
: Onward
DATA: 26-05-2021 22:00 (czas PL)
MOJ LOGIN: Szlaq (quest)
UWAG : Dnia minionego w godzinach wieczornych odbyła się odprawa przed misją TANKER oficera Robert de Clair, jak zwykle przed czasem, aby wystrzelić kilka magazynków w ramach treningu. Podoficer Szlaq spóźnił się na odprawę, przybywając 30 minut po czasie tłumacząc się, że musiał coś załatwić (trącał alkoholem). Po opuszczeniu W-3 Sokół komandosi udali się wzdłuż pokładu jednostki (Lech Wałęsa). Przy pierwszym kontakcie z piratami okazało się, że prowadza ogień ciągły granatami. Oficer Robert de Clair, podejmując szybkie skuteczne decyzje doprowadził misje do końca ratując załogę.
Misja 26-05-2021 Kryptonim :
METRO
Wczoraj rano w wagonie metra w okolicy stacji Racławicka w południowo-zachodniej Warszawie doszło do wybuchu. Amatorska bomba znajdowała się w wiaderku owiniętym w torbę z Biedronki. Świadkowie mówią o „kuli ognia”, która przeszła przez wagon, choć na zdjęciach pokazujących wagon po wybuchu nie widać poważnych uszkodzeń, nikt też nie zginął. 30 osób zostało rannych - głównie to poparzenia.
Dostaliśmy cynk o kolejnym ataku, który planowany jest na 26-05-2021 celem grupy uderzeniowej P.O.L.Y jest zabezpieczenie obiektu i utrzymanie go tak długo jak to możliwe. Zapraszam. ;)

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Szeregowy Brajan melduje, że będzie w strefie na overwatchu od ~19:30 - 22:45 CET
Zasoby:
Q2 90% power capacity
PB 50% power capacity
Beer Energy drink supplies 0,5L
Kanał komunikacji DC: 4 the empError gotowy na dla zainteresowanych ustawkami (nie tylko onward)
zabezpieczenie przeciw spambotom: HA=h i usuń z adresu _TYtTyryyy
HAttps://discord.gg/rAKPdSzk_TYtTyryyy

• Popieram
Reactions: Szlaq

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Tak mnie naszło ulepienie w Excelu zestawienia tego w co gramy na VR i możliwości multi
Przykładowy set (wersja alfa) Rating jest BARDZO subiektywny ;)

TitlePC VROculusMultiplayerCrossplatform MultiRating
Onward​
Yes​
Yes​
Yes​
Yes​
Good​
Beat Sabre​
Yes​
Yes​
Yes​
Yes (Unofficial Mod)​
Excelent​
Zero Caliber VR
Yes​
Rift​
Yes​
No​
Not Rated​

Last edited:
  • Popieram
Reactions: arczi79

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
Crisis vrigade za 6$ Natywnie z LAB

bierzemy jako odskocznia od onward, na coś bardziej zręcznościowego?
Crosplatform multi ma jeszcze
Population one taki fortnite like.

przypomne o discordzie w moim podpisie do ustawek. Może uzbieramy team4 lub 5 do Onward

Na ten moment mamy w miarę stałą ekipę LaggyLuke, Szakal i ja 👌
Simplex obserwuje i kończy single, jak już skończy wszystkie to obiecał dołączyć XD

Last edited:
  • Popieram

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
O ile nie zamieszałem to nasza wymieniona powyżej trójka ma jeszcze Contractor$ oraz Star Trek: Bridge Crew ...ale to nie jest zamknięta lista, więc można rzucać innymi tytułami.
Crisis vrigade [...] bierzemy jako odskocznia od onward, na coś bardziej zręcznościowego?
Zdaje mi się, że mam zainstalowaną wersję jeszcze z czasów, gdy demko na SideQueście było za darmo - rzucę okiem wieczorem, choć wolałbym coś bardziej interaktywnego. Podobno Recroom: VR ma na pęczki różnych trybów dla wielu graczy - ktoś to tykał?

Jest jeszcze EchoVR - samej areny nie ruszałem, ale Lone Echo przeszedłem, więc podstawy jakieś są ;)
Na Pop1 to ja poczekam chyba, aż zejdą z ceną, albo dostanę kod - póki co dwukrotnie była zniżka o $3 (wow!).

Simplex obserwuje i kończy single, jak już skończy wszystkie to obiecał dołączyć XD
Taa... 2000+ na samym Steamie. Można spokojnie sprzedawać duszę diabłu i ustalić jako termin dostawy dostawy dzień, w którym Simplex wykopię się z hałdy hańby :p

• Popieram
Reactions: Robert de Clair