Forumowy Dzban Miesiąca

scooby666

Badass
Przyznam, że ja też bym się mocno zastanawiał o co chodzi. Niby xbox one, ale na pudełku jest Series X. Do tego MS zapowiadał, że gry będą za darmo aktualizowane do wersji next gen. Z tego co teraz czytam na ich stronie to są gry Inteligentne Pobieranie i Podwójna Generacja. Czyli to jednak nie są wszystkie. Totalna dezinformacja.

Edit: Widzę, że na PSa też nie jest lepiej.

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

czyli też z dupy, bo wynika z niej, że jak to kupię to będę miał wersję na ps5.

pozdr
To jest fundamentalna różnica:
Players who purchase the standard physical version of Black Ops Cold War on Xbox One won’t be able to upgrade to the Xbox Series X version, as PlayStation players can.
Niech mi ktoś wytłumaczy czemu na Playstation można upgradować wersję płytową PS4 do wersji PS5 (za 10$), a na Xboksie nie można?

Tu Acti naprawdę srogo namieszalo. Sony i MS powinno im powiedziec - mają być darmowe aktualizacje do nextgenów dla każdego kto kupił wersję na pastgeny, a jak się nie podoba to wypierdalać.

• Popieram
Reactions: scooby666

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Karny kutach w morde MS sie należy.
Bo Acti dobrze opisało:
- gra jest na XBOX ONE, więc na górze jest napisane XBOX ONE
- gra nie upgrade'uje się do wersji na Series X, więc nie ma znaczka Smart Delivery
- ale na Series X odpalisz we wstecznej kompatybilności, więc dali napis że na Series X zadziała
Żeby jeszcze kolorystyka się różniła, ale po co? Gracze ogarno.

Tu faktycznie jest jakiś zgrzyt.
- jak nie będzie pisać że gra jest na XSX to ktoś pomyśli że nie odpali na XSX i nie kupi
- jak będzie pisać to pomyśli że to może pomyśleć ze to wersja z bajerami na XSX a tu niespodzianka

A jak jest na pudełkach w przypadku PS4 i PS5?
Jak gra jest na ps4, to jest niebieski pasek i logo ps4, jak jest na ps5, to bialy pasek i logo ps5. Każda gra z ps4 działa na ps5, więc nie ma sensu dodawać mylącej informacji. Gry mające swoje wersje na obu platformach maja osobne pudełka na każdą platformę. Czasami wersja z ps4 ma mozliwosc upgrade'u do ps5, czasami nie, to sa juz osobne informacje zamieszczane dodatkowo. Ale generalnie mimo beki z niby skompliowanym systemem aktualizacji do nextgena (brak standardu smart delivery) to sie okazuje ze to jest czytelniejsze dla klienta, a smart delivery nie jest powszechnie stosowane, tylko jak widać czasami jest a czasami nie ma.

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Screwball

Prezes
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
A jak jest na pudełkach w przypadku PS4 i PS5?

mamy
gdzie napisane jest (dostępna aktualizacja na PS5)
i mamy

też się można walnąć.
generalnie te BC i zrazem osobne wersje wprowadzają sporo zamieszania
Ze spidermanem jest chyba największy burdel. Ostatnio próbowałem wytłumaczyć niegierkowemu kumplowi o co chodzi z tymi wersjami i szczerze mówiąc poległem.

pozdr

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
mamy
gdzie napisane jest (dostępna aktualizacja na PS5)
i mamy

też się można walnąć.
generalnie te BC i zrazem osobne wersje wprowadzają sporo zamieszania
No z informacji na pudełku z ps4 wynika, że jak to kupię, to będę miał aktualizację do wersji ps5 - czyli będę miał to samo jakbym zakupił to drugie pudełko z logiem ps5. Nie ma tylko informacji, czy ten update jest płatny czy nie - jest tak jakaś jedyneczka, ale nie mam pudełka w ręku, żeby zobaczyć co piszą pod tym przypisem. Więc tak nie do końca się można walnąć - informacja jest i jest dość precyzyjna IMO. Nie masz tutaj sytuacji, że kupujesz tytuł mysląc że jest nextgenowy, a dostajesz pastgena bez opcji aktualizacji.
IMO jedynym błędęm prowadzącym do dezinformacji jest umieszczenie na pudełku z tym CoD informacji, że zadziała także na series x. Po co to pisać, jak wsteczna kompatybilnosc jest ogólnosystemowa i każda gra z one działa na series. Warto by było napisać, że ew. NIE ZADZIAŁA, jeżeli gra się wyłamuje z ogólnego standardu.

mmgl

Mieszkaniec forum
Dwa pudełka - dwie rożne ceny.
Ktoś kupi tą z PS4 - odpali na PS5 i co się wtedy dzieje?
Pyta czy zaktualizować za kasę czy jak? Czy po prostu instaluje wersję z PS4 i trzeba się domyślać ze można wykupić aktualizację.

Po co to pisać, jak wsteczna kompatybilnosc jest ogólnosystemowa i każda gra z one działa na series.
Ludzie poza tematem niekoniecznie mogą to wiedzieć. 90% gier pewnie nie bedzie miało własnej wersji pod XSX stąd brak informacji z gra pójdzie na XSX może zniechęcać do kupna.

Last edited:

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Dwa pudełka - dwie rożne ceny.
Ktoś kupi tą z PS4 - odpali na PS5 i co się wtedy dzieje?
Pyta czy zaktualizować za kasę czy jak? Czy po prostu instaluje wersję z PS4 i trzeba się domyślać ze można wykupić aktualizację.
Buying this standalone expansion on PS4 grants you a free PS5 upgrade.

Zamieszanie się bierze stąd, że ta konkretnie gra ma wersję podstawową, osobny dodatek na płycie (o tym rozmawiamy teraz) i wersje ultimate - podstawka + morales. I możliwości upgrade'u sa różne,w zależności co masz. Ale patrząc na to pudełko z gra Spiderman Miles Morales masz całe info na pudełku: gra jest na ps4 i jest aktualizacja do ps5. I pod tą jedyneczką drobnym drukiem jest pewnie informacja skąd wziąć aktualizację.

Last edited:

Jay

Mieszkaniec forum
Czyli zaraz będzie trzeba założyć wątek "czy pójdzie mi na moim xboxie series one x?" :)
Poprawiłem :D W ogóle, to oddalam tego dzbana, bo nie trzeba być dzbanem, żeby się tu pomylić.
To w końcu to jest Xbox Series One X czy Xbox One Series X?
Jeżeli serio pytasz to ani jedno ani drugie - poprawna nazwa konsoli to Xbox Series X, nie ma żadnego One w nazwie. Jeśli ktoś się pomylił to jego wina, fakap M$ z nazewnictwem jedno, ale widzenie "One" w nazwie powinno zapalić lampki ostrzegawcze, a jeśli tego nie zrobiły to nic tego nie zrobi :D

gseed

Prezes
Czyli zaraz będzie trzeba założyć wątek "czy pójdzie mi na moim xboxie series one x?" :)
Poprawiłem :D W ogóle, to oddalam tego dzbana, bo nie trzeba być dzbanem, żeby się tu pomylić.
To w końcu to jest Xbox Series One X czy Xbox One Series X?
Jeżeli serio pytasz to ani jedno ani drugie - poprawna nazwa konsoli to Xbox Series X, nie ma żadnego One w nazwie. Jeśli ktoś się pomylił to jego wina, fakap M$ z nazewnictwem jedno, ale widzenie "One" w nazwie powinno zapalić lampki ostrzegawcze, a jeśli tego nie zrobiły to nic tego nie zrobi :D
Ten COD na XSX też ma Xbox One na pudełku.

Acti pomieszało i tyle. Kupując coś od Ubi na Xa to co byś nie kupił to i tak odpalisz na swojej konsoli (One lub Series) w najlepszej wersji. U Acti jest burdel.

• Popieram
Reactions: Funkorama

Jay

Mieszkaniec forum
Jeżeli serio pytasz

W System Wars!!1 była beka z durnego nazewnictwa i parę razy przewinęło się Xbox One Series X.
I teraz Pats_ poprzestawiał wyrazy i się pogubiłem.

Ale teraz już wiem:
Xbox One Series X to last-gen, a Xbox Series One X to current-gen.
Teraz to ja nic nie rozumiem, ale ¯\_(ツ)_/¯

Rakiet sajens mocno - Xbox One ORAZ Xbox Series X, z czego to ostatnie działa we wstecznej - niestety Activision sobie wypuściło dwie wersje i wprowadza klientów w błąd przez brak Smart Delivery i zbyt "subtelne" oznaczenia na opakowaniach.

Używanie "One" w nazewnictwie Xbox Series X powinno rezultować w batożeniu osobnika :D

Screwball

Prezes
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
Jeżeli serio pytasz

W System Wars!!1 była beka z durnego nazewnictwa i parę razy przewinęło się Xbox One Series X.
I teraz Pats_ poprzestawiał wyrazy i się pogubiłem.

Ale teraz już wiem:
Xbox One Series X to last-gen, a Xbox Series One X to current-gen.
Teraz to ja nic nie rozumiem, ale ¯\_(ツ)_/¯
No przecież podpuszcza cię złośliwa Szczapa ;)

pozdr

• Popieram
Reactions: SimonX

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Zastanawiam się skąd to się wzięło bo w żadnych materiałach takiej kombinacji nie widziałem ani wspomnienia gdziekolwiek. Zbiorowa psychoza ;)
To musi być Mandela Effect :D

• Popieram
Reactions: Jay