Forumogadka

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Na lepszej grafice nie może im zależeć, bo 1) grali na Xboksie One ;) oraz 2) grają w gównoindyki z często krótkie, z bieda grafiką bo ktoś dał klucz. Jeżeli ktoś twierdzi ze gry w VR są za krótkie i mają słabą grafikę jednocześnie ogrywając jakieś gównoindyki to taki argument jest inwalidą. Co innego jakby faktycznie grali wyłącznie w topowe gry AAA z wielogodzinną fantastyczną fabułą i bajeczną grafiką i gardzili wszystkim innym. Ale wiem że tak nie jest. Z tym że to że nie grają w VR ze względu na długość i grafikę to raczej jest twoja hipoteza na ich obronę, a nie stan faktyczny.

Ale nie posługuj się moimi słowami w taki nieładny sposób może? Ja Bloodergo o hejt nie oskarżałem. Dla mnie ani Bloodergo nie hejtuje Forumo, ani Forumo nie hejtuje PS4.
Ja nigdzie nie twierdzę, że oskarżałeś. Bloodergo dziwił się czemu ktoś może odebrać jego wypowiedzi jako hejt i Twoja wypowiedź tu pasowała jako wytłumaczenie.

A patrzyłeś ile kasy wpada np podczas streamów?
A co ty myślisz ze maja z tego druga wypłatę albo mogą się utrzymać? Proszę Cię
A ktoś twierdzi że mają? Ty twierdzisz że zarabiają jakieś symboliczne kwoty, właściwie pomijalne, a ja w to nie wierzę.
Jak będziesz następnym razem oglądał stream to podlicz ile wpadło kasy podczas niego, potem pomnoż przez liczbę streamów w miesiącu i pamiętaj że jeszcze dostają kasę z innych źródeł (i na końcu nie zapomnij podzielić przez 3 ;) ).
Ja im absolutnie tej kasy nie zazdroszczę ani nie wypominam, tylko nie zgadzam się ze stwierdzeniami że przecież zarabiają na tym jakieś grosze które nawet na waciki nie starczają. Mocno się sprofesjonalizowali i obstawiam że mają z tego relatywnie niezłe pieniądze (jak na "pracę" polegającą na wygłupach podczas grania w giereczki). Z naciskiem na relatywnie. I brawo, wiele lat na to pracowali.

EDIT:
Pewnie będzie dychało przez kolejnych parę lat, ale jeżeli ktoś nie zainwestuje w to poważnych pieniędzy, to padnie.
Facebook inwestuje, guglnij co to Oculus Connect 6. Oraz sprawdź czy rozpoznajesz jakieś loga z tej rozpiski:

Źródło: http://www.thevrfund.com/resources/industry-landscape/

Last edited:
Ja tam nie zaglądam, zatem można uznać za koniec.

A za to dzisiaj będzie stream jedynego słusznego podkastu, od którego rozpocznie mi się wolne :) Trzeba się będzie przygotować i wyposażyć w umilacze. Zatem jakbym znowu tutaj głupoty wypisywał, to proszę liczyć na poczet #piąteczku :)

I stream ssał. Nie żeby nie można było się tego spodziewać, skoro główną gra było WARSAW. Szkoda wielka, ponieważ chłopaki mówili, że grają teraz także w co innego. Rozumiem, przynajmniej częściowo, powody dlaczego sięgają po inne tytuły na stream. Ale to już któryś raz, gdy gównogra przekłada się na słaby stream. Welp.

Dawno nie było tak obfitego Kącika Uwielbienia Playstation jak dziś. Słuchajcie uważnie, bo kolejna taka okazja może prędko nie nadejść ;) A co poza tym? Mnóstwo bajopów (wiadomo, w tym jesteśmy najlepsi!), korespondencja od społeczności i bieżące tematy z branży. W mniej oficjalnych sekcjach podcasu dowiecie się jak duży jest Kowal i dokąd chodzi nocą Mike.

W co graliśmy:

• FIFA 20
  • Bad North: Jotunn Edition
  • We Were Here
  • WRC 8
  • The Adventures of Elena Temple
  • The Surge 2
  • Warsaw
  • Stygian: Reign of the Old Ones
  • Metal Gear Survive
  • Where The Water Tastes Like Wine
  • Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

Oj słychać na początku, że znowu forum śle do Forumogadki anonimowe listy. Padło pytanie o hejt na PS4/Sony. No i jest jasna odpowiedź, czarno na białym. Nie żeby była potrzebna, bo przecież już wcześniej kto uważnie słucha wiedział, że żadnego hejtu nie ma. Ale jest i odpowiedź bezpośrednio, rozwianie mitu, o jakimś hejcie na Sony. Ale któryś próbował jeszcze być sprytnym i myślał, że zadał podchwytliwe pytanie, od drugiej strony. Jak nie są hejterami PS4/Sony, to z pewnością są fanbojami XBOXa! No i znowu nie wyszło, chłopaki zgodnie odradzili zakup XBOXa ;)

Oczywiście, jak ktoś lubi teorie spiskowe, to dalej pomimo wszelkich dowodów, jak i tych deklaracji z najnowszego odcinka będzie powielał mit o hejcie na PS4/Sony i fanbojstwie XBOXa. Ja natomiast odczuwam satysfakcję :)

A wiesz, że w pierwszej chwili przyszło mi na myśl, że Qbar specjalnie dodał te pytania? Ale potem się zastanowiłem nad tym, co jest bardziej prawdopodobne.

Forumogadka, która od lat nie ma niczego wspólnego z forum, zagląda na jeszcze inne forum, by sprawdzić, co o nich piszą. A potem sami zadają sobie pytania, by wziąć udział w dyskusji, którą czytali.

Użytkownicy forum, którzy mają małą obsesją na punkcie tego podkastu, którzy żywiołowo dyskutowali o rzekomym hejcie i fanbojstwie, napisali anonim, by spróbować zdobyć argumenty na swoje stanowisko. Użytkownicy forum, którzy już wcześniej przecież wysłali anonim do tego podkastu, próbując zdobyć argumenty na to, że Forumogadka hejtuje VR :p A gdy Forumogadka doceniła zmyśloną historię o atrakcyjności VR dla starszego pokolenia, to niektórzy z tych forumowiczów i tak szli w zaparte :)

No i doszedłem do wniosku, że jedna z tych opcji jest dalece bardziej prawdopodobna.

• Popieram
Reactions: slomsyn

Marcin Szymański

Mieszkaniec forum
PSN
PIKACZ1978
Steam
DZIBRIL1978
Ach, efekt forumowej podpierdolki jest mi dość dobrze znany, od momentu jak 8 lat temu, ktoś mnie podpierdolił. Tak zwany, Życzliwy. I on wie, że ja wiem, bo sytuacja była tak nieprawdopodobna, że mogła zajść tylko przez podpierdolenie.

meatbag

Mieszkaniec forum
Rajd Wiedźmina Polski jest w WRC7 i wygląda zajebiście i fajnie się go jedzie. Trochę gorsza grafa niż WRC8, ale też niezła; i jeździ się tak samo fajnie. Mniej rajdów tylko. Polecam i 7 i 8.

chaoz2eyez

Aktywny forumowicz
PSN
chaoz2eyez
meatbag > czy to WRC ma jakiklowiek związek ze stareńkim WRC z PS2? Całkiem nieźle to wygląda na tym filmiku.

ps. pod ostatnim odcinkiem FG na jububie, ludzie ich jebią z góry na dół (zwłaszcza za dyletanctwo w temacie Polistejszyn) - oby się nie obrazili na YT:cool:

Jaka zła passa?! Co to za heretyk?!
Jako naczelny forumowy obrońca Forumogadki/psychofan Forumogadki/co tam sobie niektórzy jeszcze wymyślą, jeszcze całkiem niedawno donosiłem o śladach tej złej passy:
Ciezko mi sie slucha tego ostatniego odcinka - mozliwe ze to przez to, ze mam sporo roboty i nie jestem za bardzo skupiony na sluchaniu, ale mam wrazenie, ze ten odcinek (przynajmniej na razie) jakos tak srednio chcialo im sie nagrywac i mowia troche na sile.
Ciężko się go słuchało. Mimo omawiania tytułów, które ich interesują i im się podobają, nie mają na ich temat wiele ciekawego do powiedzenia. Przynajmniej tak to odebrałem. Gearsy super, fajne i będzie grane, wrócimy za tydzień, ponieważ pół godziny to za mało na ten tytuł. A ja tak właściwie niczego się nie dowiedziałem o tej grze. Nie wiem dlaczego jest tak fajnie, dlaczego to tak interesujący tytuł. Z Control zresztą podobnie. Ja przede wszystkim odniosłem wrażenie i to dotyczy nie tylko tych dwóch tytułów, że odcinek sporo stracił przez dla mnie idiotyczną kulturę unikania spoilerów. Że mieli co powiedzieć, chcieli coś powiedzieć, ale cały czas pilnowali się, by przypadkiem nie zrobić spoilera. A bez tego niestety nie dało się sensownie porozmawiać o tych grach. Co oczywiście wynika także z organizacji. Ok, Gearsy dopiero co wyszły, zatem jeszcze nie zostały ukończone. Ale Qbar i tak trzymał język za zębami, ponieważ Tartaq jest do tyłu. I dlatego my dostaliśmy opowieść sprowadzającą się do "te Gearsy to bardzo fajne są, super zabawa potem jest, ale nie powiem dlaczego, ale uwierzcie, że jest fajnie". I z Control tak samo, tylko tym razem Miek był do tyłu. I ponownie "ale super to jest, takie rzeczy tam się dzieją, świetne weird fiction, coś bardzo niedobrego stało się z budynkiem i potem takie schizy, O JA CIĘ". No ale jakie fajne rzeczy się w tym Control dzieją? Co to za historia? Tak się po prostu nie da sensownie rozmawiać o grach. Trzeba było to przełożyć na następny podkast, zwłaszcza skoro i tak do Gearsów zamierzają wrócić. Albo olać spoilery. Tak to nie ma żadnej dyskusji i rozmowa jest właściwie o niczym. A podkast jest chyba najgorszą formą do rozpływania się nad pięknem grafiki, efektów cząsteczkowych i wymieniania spostrzeżeń co do rozłożenia obciążenia pomiędzy CPU i GPU.
Cytować rozczarowań streamami nie będę, zbyt wiele tego ;)

Ale zdają się z tego wychodzić (streamy dalej słabiutko, przynajmniej z tego co widziałem), zatem pozytywnie :)

JustPandaThings

Nowy Forumowicz
Z goose game ? Fajny, luźny i zabawny. Mam jednak wrażenie, że gdyby nie czat to daleko by w tej grze nie zaszli, jak się przymknie oko na bezsensownosc niektórych rzeczy które robi tartaq to 7+/10.

Last edited:

JustPandaThings

Nowy Forumowicz
Wiadomo że stream to śmiertelnie poważna sprawa i wszystko co się tam robi MUSI MIEĆ SENS!!
Oczywiście że nie musi. Ja już się przyzwyczaiłem do tego stylu, napisałem to tylko dlatego bo wiem że wiele osób jest uczulone na takie rzeczy. Stream typowo for the lulz co im się udało i tyle. Gdybym twierdził że wszystko musi mieć sens napisałbym że gowno 2/10 nie warto NEXT.

Vuko Drakkainen

Stały bywalec
PSN
VukoDrakkainen
Byłem, podobało mi się. Duuuża w tym zasługa samej gry. Zwykle na srteamach Forumogadki gra sobie, a osoby które niegrają sobie. A tu dość szybko zaczęli śledzić to co się dzieje na ekranie.

No i dawno nie widziałem Tartaqa, by przez znaczną część streamu miał uśmiech na twarzy.

PS
Niezatapialni też mają zapis z tej gry, który moim zdaniem również warto obejrzeć (jest też sporo krótszy).