Fifa (seria)

Boniek

Stały bywalec
Jul 1, 2019
278
118
Mój Ronaldo z picka zadebiutował w kadrze, jednak nawet nie dał rady strzelić żadnej bramki... 2 mecze i 2 w dupę, standard. Goście z niższych dywizji a zlali mnie jak młodego. Zero podań, zero celności. W sumie normalka, więc na razie nie kupuje 22 - wole się podenerwować w inne gry. W 20 trafiłem Ronaldinho, tutaj Grubcio, wiec może jeszcze zdąży mi się mecz gdzie to ja będę miał handicapa.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
W PES też już jest handicap, więc nie ma ratunku. Zawsze można zostać przy fifie 21 i grać sobie topowym składem dla funu jeszcze przez jakiś czas.

• Popieram
Reactions: Boniek

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
No i ruszyła maszyna, youtuberzy grają. Coś tam pooglądałem sobie. Mi się podoba nawet. Jedyne co wychwyciłem "na nie" to bramkarze. Są czasem parady niemożliwe, więcej niż czasem, a to pole do nadużyc gryz każdy wie jakich.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Jutro ok 19 start dla posiadaczy abonamentu ea play.

hneESUJ.jpeg

Oglądałem wczoraj stream plkd (content creatorzy mają już dostęp do gry) i pokazywał wersję z nowym silnikiem na PS5 i XSX/S oraz starym na PS4/XO/PC i ta druga wersja to w zasadzie to samo co 21 na starym silniku, więc bez sensu.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Tu skróty od plkd, 2 mecze

Mi się naprawdę podoba. A już na pewno mln razy lepiej niż 21. Wreszcie to wygląda normalnie a nie seria zwodów za seria

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Analiza ogarniętego gracza.

Wyeliminowali największe bolączki 21 czyli spamowanie skilli jeden po drugim, gra jest też znacznie wolniejsza, ale nie chodzi w zwolnionym tempie jak PES.
Zaryzykowałem i wziąłem, na olx/allegro latają tanie kody z zestawów z xss, za 200 można wyrwać, ja wziąłem na spółę z kumplem, więc 100 zł za fifkę to adekwatna cena. :)
O 19 start dla EA Play i start WEB.

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor

Netor

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
197
166
No ja już zacieram rączki na majowe granie jak będzie w Game Passie :D. A nie, jeszcze wcześniej 10h triala, żeby móc się solidnie odbić od gry na kilka miesięcy :).

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Tak, teraz chyba nawet po 5 zł pierwszy miesiąc ea play i możesz grać 10h od 19:00.

No ja już zacieram rączki na majowe granie jak będzie w Game Passie :D. A nie, jeszcze wcześniej 10h triala, żeby móc się solidnie odbić od gry na kilka miesięcy :).

Dla mnie właśnie początek to najlepszy okres w grze, końcówka roku i dalej to już festiwal miliarda kart specjalnych.

• Popieram
Reactions: Muzi

Berek

Mieszkaniec forum
Jun 29, 2019
712
448
Jakoś tak dziwnie bez Szpakowskiego. Brakuje jednak (przynajmniej mi) jego charakterystycznej podjarki. Smoku ok jest ale tak sztywno trochę i bez polotu.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Mam identycznie zdanie, smoku bez polotu i jaj, szpaku robił klimat, w tv tak samo, mimo masy błędów.
Sama rozgrywka mega wolna, fani PES mogą nadstawiać kocie mordki. Nie czuć w ogóle przewagi pejsa, powiedzmy miałem dwóch Afroamerykanów w ataku z pejsem 91 i ciężko im się było urwać do przodu. Bardziej gra kombinacyjna i taktyczna. Jak dla mnie to na plus, bo trzeba porzucić dawne schematy i uczyć się od nowa.
Otworzyłem paczki przywitalne i kilka z zadań wpadło i jest już złoty skład ov 81.

Berek

Mieszkaniec forum
Jun 29, 2019
712
448
Ok. To ja zapytam bo ostatnia fifa w jaką grałem to zdaje się 18, tzn grałem tak dłużej. Ale fut w sumie to nigdy dłużej. Ot, pare meczy.
Czyli teraz w trialu już można paczki otwierać itd i przechodzi wszystko do fulla?

Boniek

Stały bywalec
Jul 1, 2019
278
118
U mnie z powitalnych wpadł gomez. Reszta placki. Stoi 54k ale pogralem chwile i czyści dobrze. Na razie ie będę go sprzedawał. Przez niego sklad PL robie, dużo mi z tej ligi poleciało w pakach.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Symuluje flary, czy tam ognie. :D
W sumie ze szczęścia też mógł się zesrać i było by to uzasadnione, bo karta będzie warta krocie.
@Boniek trzymaj go, bo później poluzują widełki.

Niezły rzeźnik.

789

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Zagrałem jeden mecz, na PS4. To nie jest gra dla której kupię ps5, więc sobie za 5 zł kupiłem ea acc.
Mecz w dywizjach

1 trawa była zielono zgniła. Kurwa nie potrafić zrobić zielonego koloru.

2 nie ma filtru połączenia oczywiście. 68 pingu było. Lagow nie było, ale to za dużo

W Fut pewno jest ok, tak miałem w 21. Zaraz sprawdzę

Boniek

Stały bywalec
Jul 1, 2019
278
118
Ja dzisiaj miałem pierwszy wylew w meczu. Gra zle zinterpretowała akcje i zamiast cieszyć się z bramki, gwizdnęli mi spalonego.
Ps, jak najszybciej przerzucić filmik na YouTube lub co innego?

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Tq2o0VD.jpg

A jakże, fut działa.

Nawet spoko mi się grało, choć przegrałem oba mecze. Nie umiem grać w to, sporo się zmienilo od f20. A mówia ze nic się nie zmienia lol

Last edited:

Boniek

Stały bywalec
Jul 1, 2019
278
118

Pierwszy raz coś nagrywałem i udostępniałem. Ogólnie to napastnik miał dostać piłkę, wtedy to ma pewno byłby spalony. Przełączyłem na wychodzącego prostopadle i brama. Odgwizdali spalonego

Boniek

Stały bywalec
Jul 1, 2019
278
118
I jak to jest na ps5, można z konsoli automatycznie przesłać czy jakoś ręcznie to robiłeś? (szukam powodu kupna konsoli hehe)
Share, nagrywanie a potem upload na YouTube. Musisz mieć konta połączone. Marna jakość, wiec musze w opcjach poszukać czy można lepsza ustawić.

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,278
1,942
Nie no prawidlowy spalony, az dziwne ze zalapalo taka sytuacje.
Jakikolwiek ruch do pilki zawodnika na wprost bramki jest odgwizdywany jako spalony.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No pewnie, że się zmienia. Po prostu jak się nie gra to tego nie widać. Oglądając nie da się tego poczuć. No i teraz jednak jest rok z największymi zmianami od dawna.
Mi się podoba, bo jest inaczej, wszystko na świeżo. Chwila minie, zanim jakieś schematy powstaną, póki co po becie jeszcze takowych nie widziałem.

Boniek

Stały bywalec
Jul 1, 2019
278
118
Z tym spalonym to mam mieszane uczucia...

Mi się podobają bramkarze, mam Fabiańskiego i robi cuda, kilka razy myślałem że będzie gol a tu interwencja kolejki xd. Dostałem jeszcze Aeorole i muszę jego sprawdzić.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Z tym spalonym to mam mieszane uczucia...

Mi się podobają bramkarze, mam Fabiańskiego i robi cuda, kilka razy myślałem że będzie gol a tu interwencja kolejki xd. Dostałem jeszcze Aeorole i muszę jego sprawdzić.

No bramkiery nawet jakieś słabe bronią niesamowicie. No i fineski z daleka wchodzą jak złoto, pewnie do znerfienia przy najbliższej okazji.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Otóż myślałem że sobie pogram w sezony trochę, futa nie chce bo raz że 10h trial, zresztą i tak bym nie grał w ten tryb

No i np teraz gram, lagi jak stąd do Afryki
To się pytam typa skąd jest i cóż, jest z Ghany, oto rozmowa

e7i0Y4Z.jpg

Ping 150 ms - 300

Ktoś tu pytał czemu sezony nie działają. Otóż czemu, tak taki matchmaking jest.

Mam nadzieję że ta nowa piłka wypali bo widać jaki rak na polu kopanek zapanował.

Konami co zrobiło to wiemy, na 99 będzie kolaps. A fifa... Premiery jeszcze nie było, ludzie którzy sobie pójdą do sklepu kupić zmierza się już z podpimpowanymi mocno składami

Chore.

Last edited:

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Pograne trochę w 22-kę i większość zmian w stosunku do 21 na plus. Nie czuć przepaści między dobrymi a słabszymi zawodnikami, można spokojnie gorszym ov składem powalczyć z tymi mocniejszymi. Skrzydła wreszcie działają i się na coś przydają, dośrodkowania także.
Podania potrafią być niecelne, to już nie to co w 21, że wszystko na szynach. Broni się trudniej, nie wystarczy już trzymać LT+RT, bo przeciwnik może nas w łatwy sposób minąć. Chociaż dalej jest sporo autobloków, no i te fineski ołpi, chociaż nie tak, że wpada każda, a nawet co druga, co trzecia, bo bramkiery wyjątkowo dobrze bronią.
Po kilkunastu spotkaniach już mam skład 83ov za ok 130k (nic dobrego nie sypało z paczek), jakieś vardi, fołdeny itp. poszedłem w brexit, pierwszy raz w karierze fifacza. Sporo ludzi ma już dobre składy, dzisiaj premiera wersji ultimate, dojdzie sporo graczy i to z fifa pointsami do wydania w tej wersji.
Premiera w piątek, jak ktoś jest nowy i chce dopiero zacząć wtedy grać to nie ma się co załamywać, bo ci, którzy zaczęli już grać tydzień wcześniej, to są w wyższych ligach (odpowiendiki dywizji, sporo zmian tutaj zaszło) i nie powinni zbyt często trafiać na koksy. Z drugiej strony z powitalnych paczek już miałem złoty non rare skład, którym też wygrywałem.
Czy graść? No graść, przecież nie ma nic innego na rynku, a piłeczka musi być kopana.

srekal34

Badass
Jun 28, 2019
2,278
1,942
Ja pogralem chwile w tego triala(glownie drafty - raz przegralem w pierwszym meczu, potem w drugim, dwa razy wygralem po 4 mecze) i nawet nie chce mi sie tego konczyc choc ze 2 czy 3h jeszcze zostaly. Mimo ze nacisk jest polozony na budowanie akcji - co dla kogos kto nie skilluje powinno byc plusem, to juz widac ze cyrkowcy zaczynaja "czuc gre" i pojawiaja sie skille ktore teraz zatrzymac duzo trudniej niz w 21.
Stawiam ze za 2-3 miesiace 90% graczy bedzie gralo drop back, bo inaczej dostana w czerep. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Odpuszczam.