Far Cry 6

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Chodziło o to, że na początku czerwca dodano tryb 60 fps, bo go nie było w momencie wypuszczenia XSX i PS5, ale ceną grania w tym trybie jest poświęcenie RT.

• Popieram
Reactions: Simplex

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Potężna nowa generacja. :( To kiedy to PS5 Pro i Xbox Series XX?

dwa/trzy razy droższe i potężniejsze GPU nie dają rady osiągnąć 4k60fps z RT, a Ty oczekujesz tego od tych konsol? bez DLSS to często te najdroższe GPU to pięniądze w błoto gdy mowa o RT

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
No więc właśnie. Co to za fejkniusy @Simplex ?

pozdr
Racja, racja. Zapomniałem że ta gra jako jedna z niewielu nie miała w ogóle trybu 60, nawet bez RT.
Fikołek:

giphy.webp

Potężna nowa generacja. :( To kiedy to PS5 Pro i Xbox Series XX?

dwa/trzy razy droższe i potężniejsze GPU nie dają rady osiągnąć 4k60fps z RT, a Ty oczekujesz tego od tych konsol?
A w którym miejscu napisał że oczekuje od tych konsol osiągnięcia 4K60 z RT?

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
no racja, ale da się zrobić jakiś słaby rt na konsolach, więc o co chodzi mu to nie wiem, bo to że one są słabsze od high endowych PC to oczywiste..co do 4k60fps to zaznaczyłem to dlatego, że twórcy od początku w to celują w tym tytule, więc po prostu nie da się do tego dodać RT bo sprzęty za słabe

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Chwilę wczoraj pograłem na ps5. Trochę się na początku wystraszyłem, bo filmiki (na engine) wyglądają tak sobie i na pewno nie są w 60 klatkach, ale na szczęście już sama gra tak, więc supcio. W prawie wszystkie poprzednie FC grałem w glorious cinematic experience 30 klatek (poza FC4, niby tylko 2 części temu, ale od tej gry minęło już 7 lat), więc dla mnie duża zmiana, którą natychmiast odczułem. Gra wygląda bardzo ładnie, szczególnie landscape'y, roślinność i ogólnie wakacyjna kolorystyka. Gorzej na zbliżeniach, czasem nawet są lekko żałosne, np. przy głaskaniu przyjacielskiego krokodyla (czy tam aligatora) pokazuje na pyszczku tekstury rodem z ps2. Ale generalnie oprawa robi fajne wrażenie, do tego przygrywa kubańska (czy tam po prostu południowo-amerykańska) muzyka, która natychmiastowo wprawia mnie w dobry, słoneczny nastrój.

Co do gameplayu to póki co trudno coś więcej powiedzieć, za mało grałem, no ale cóż - to jest Far Cry, więc nie spodziewam się, że nagle gra zamieni się w Dark Souls. Jedno, co od razu widać, to duży nacisk na tworzenie i modyfikację broni oraz później wykorzystywanie optymalnej w zależności od misji (czyli np. wybór odpowiednich pocisków po sprawdzeniu jak są opancerzeni wrogowie). Niekoniecznie jestem fanem takiego workbenchowania, no ale dam szansę, tym bardziej, że już widzę, że będę się tu świetnie bawić.

pozdr

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
a premiera nie jest w czwartek?

czy gra zasypuje nas wrogami, atakującymi zwierzętami, ikonami i zadaniami ( tak że nie można przejść 50 meterów w spokoju )czy jednak krytykę wzięli do serca i jest mniej adhd?

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
czy gra zasypuje nas wrogami, atakującymi zwierzętami, ikonami i zadaniami ( tak że nie można przejść 50 meterów w spokoju )czy jednak krytykę wzięli do serca i jest mniej adhd?

Póki co zaatakował mnie 1 (słownie jeden) dzik, z ludzi chyba nikt, bo to ja ich atakowałem (a nie, sory, przejechałem przez posterunek, który przebił opony w moim aucie, kilku typów zaczęło do mnie strzelać, ale szybko sobie poradziłem), co do zadań to póki co raczej lajcik, ale to pierwsza wyspa, która raczej jest formą tutorialu (chyba coś podobnego było w FC5, tyle że tutaj wyspa jest dużo większa i ładniejsza).

pozdr

• Popieram
Reactions: olas

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Oceny rzędu 6/10, 7/10 i 8/10 w większości, więc Ubisoft będzie w siódmym niebie i ogłosi sukces, bo przecież ich celem nie jest robienie jak najlepszych gier.

Jak kogoś ręka swędzi i chce kupować to lepiej poczekać z miesiąc czy dwa i będzie za połowę ceny.

Przypominam, że FC 5 ma średnią ocen 81 na MC na Playstation, a wg mnie zdecydowanie nie jest grą 8/10 tylko bardziej 7/10 ( w 30 fps na konsolach na dodatek ! ).

Cóż, kiedyś zagram i sam ocenię, bo to jedyna seria od 'wielkiego' Ubisoftu, która mnie w miarę interesuje ( nie w pełnej cenie oczywiście ).

Cytat z jednej z receznji, który chyba dobrze oddaje sentyment sporej grupy graczy:

Far Cry 6 was an opportunity for the series to grow up. After New Dawn, there was a consensus that the days of littering a map with cut and paste objectives, dull open-world fluff and annoying “quirky” characters were past us. But Far Cry 6 has all of those things. You could tell us that this game was released in 2014, and outside of the incredible environmental design and the stunning lighting, we would probably believe you.
The gunplay is fine, and what you’re doing isn’t offensively bad, it’s just all so, so bland. For a world that’s so vibrant, and starring an actor that can bring so much to a project, it’s almost unbelievable how little Far Cry 6 capitalises on it.

Last edited:
  • Popieram

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
...bo przecież ich celem nie jest robienie jak najlepszych gier.

Wiadomo. Od 10.12.2020 r. mamy próbkę jak powinna wyglądać realizacja takiego celu. :ROFLMAO:

PS mnie ręką tak świerzbi, że czekam...już prawie 10 dni, aż mi się na dysku edycja ultimatum odblokuje. Na szczęście jeszcze tylko (w sumie "aż") niecałe 9h...

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Póki co (po kilku h) zgadzam się, że to po prostu kolejny FC, w którym już kompletnie mnie nie interesuje fabuła (tak, tak, znowu dobrzy partyzanci walczą ze złym dyktatorem), a Giancarlo Esposito jest tu karykaturą samego siebie, no ale zawsze lubiłem tę serię, no i gra się naprawdę przyjemnie (klateczki!). No ale ciekawe co będę myśleć za 10h, jak już pewnie niewiele będzie mnie zachęcać do dalszej gry.

pozdr

• Popieram

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Far Cry nie ruszył mnie już przy jedynce dawno temu na PC i od tamtej pory nie grałem chyba w żadną część :)
Jedynka była dobra, bo to było coś w tamtych czasach pod względem technologii. Dwójka mnie ominęła. Ale trójka była takim ubicrapem, że nie dałem rady zmęczyć i od tego czasu serii nie tykam.

• Popieram
Reactions: Sialala

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Far Cry nie ruszył mnie już przy jedynce dawno temu na PC i od tamtej pory nie grałem chyba w żadną część :)
Jedynka była dobra, bo to było coś w tamtych czasach pod względem technologii. Dwójka mnie ominęła. Ale trójka była takim ubicrapem, że nie dałem rady zmęczyć i od tego czasu serii nie tykam.

do FC 1 mam największy sentyment - to było coś w tamtych czasach

FC 2 mnie ominęła - po latach próbowałem grać, ale było niegrywalne,

FC 3 natomiast to na tamte czasy była bardzo fajna gra, mechanicznie i gejmplejowo poszła do przodu, bardzo dobrze wspominam

FC4 nie skończyłem, słabsza niż 3 imo

Primal nie skończyłem

FC 5 mam zaczęte, nie skończyłem

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
A mnie się gra póki co nieco inaczej niż zwykle. Tzn. generalnie to jest FC i nikt tutaj koła na nowo nie wymyśla, ale mnie uderza brak tradycyjnego systemu skillów i takie jakby wolniejsze tempo (pewnie to ulegnie zmianie), gadatliwość postaci gracza przebijająca Jasona i Ajaya...i mało kropek na mapie. Serio. Jakieś pojemniki z lootem są widoczne, ale to nie jest to co było dawniej.

...tak, tak, znowu dobrzy partyzanci walczą ze złym dyktatorem.

Ale właśnie tak wcześniej (FC3 i 4) nie było. Zwłaszcza w FC4 to było bardziej zniuansowane. Tutaj współcześni rebelianci są stereotypowo dobrzy, ale na dzień dobry mamy (nawiązując w jakimś stopniu do rzeczywistej historii) powiedziane, że rewolucjoniści, którzy obalili rodzinę rządząca nie okazali się zbawcami Yary i dyktatorski ród wrócił do władzy po 50 latach.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820

FC zaczął się od 3 części. Wtedy wprowadzono świetne (na tamte czasy) mechaniki i prawdziwą zabawę światem.

...tak, tak, znowu dobrzy partyzanci walczą ze złym dyktatorem.

Ale właśnie tak wcześniej (FC3 i 4) nie było. Zwłaszcza w FC4 to było bardziej zniuansowane.

Man... whatever. To są wciąż jakieś karykatury, którymi tracę zainteresowanie po sekundzie. Tylko Vaas był rzeczywiście fajny. Ale znowu - jak na tamte czasy - podejrzewam, że dzisiaj już by takiego wrażenia nie zrobił.

A mnie się gra póki co nieco inaczej niż zwykle. Tzn. generalnie to jest FC i nikt tutaj koła na nowo nie wymyśla, ale mnie uderza brak tradycyjnego systemu skillów i takie jakby wolniejsze tempo (pewnie to ulegnie zmianie), gadatliwość postaci gracza przebijająca Jasona i Ajaya...i mało kropek na mapie. Serio. Jakieś pojemniki z lootem są widoczne, ale to nie jest to co było dawniej.

No to są pierdoły, core to jednak Far Cry. Chociaż faktycznie cieszy, że główny bohater/bohaterka to wreszcie nie jest milczący idiota (tylko gadający idiota). A co do kropek, to je sobie głównie sam włączasz wykrzyknikami ;)

pozdr

dogeta

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
194
136
36
Polecam pierwsze pół godziny jak ma ktoś czas:

Mnie zaskoczyło, że są tylko dwa poziomy trudności do wyboru: easy i normal.
Co z tymi którzy grają na hardzie? Nie jest za łatwo?
Wyjątkowo bezpłciowy ten Far Cry się wydaje.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692

FC zaczął się od 3 części. Wtedy wprowadzono świetne (na tamte czasy) mechaniki i prawdziwą zabawę światem.

Jest sens zacząc od New Dawn?

Jak lubisz strzelać do gąbek, to tak. To taka odnoga serii, nie polecam, jak już to spokojnie w piątkę możesz zagrać.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Na XSX jest tak samo (jedne ustawienia). Też mnie to zaskoczyło. Przy czym oprawa jest bardzo ładna, ale tych 60 fpsów to czasami nie czuję.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
a te rwane/urywane animacje to nie ogólny problem gier Ubisoftu?

obie konsole to dynamiczne 4k i 60 fps, bez RT

gdzie jest regulacja FOV się pytam? najwyższa pora aby gry na konsolach pozwalały na to - chociaż do 90..konsole są na tyle mocne, że wpływ na działanie przy większym FOVie nie powinien już być argumentem przeciw

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Wyglada ze poczekam na przecene - FC5 byla swietna i mi mega podpasowala, wiec tutaj moze byc podobne, plus Gustavo Fring !

Za 10 eur wyrwe za jakis czas i bedzie dobrze.

Pozdr

• Popieram
Reactions: Sialala and Biskup

Kajtek

Stały bywalec
Jun 27, 2019
301
254
Trochę pograłem i wrażenia mocno średnie. FC5 bardzo mi podeszła, tutaj niby mamy skopiowane te same rozwiązania, ale nie kleją się one w ciekawą całość. Jeśli ktoś chce to ograć to polecam czekać na przecenę.