Far Cry 6

tolman

Badass
Jun 27, 2019
2,135
1,388
Chyba coś starego próbują. Recykling ludzików i wydarzeń. No i oczywiście wszystko jakieś narkotyczne wizje. W tej chwili byłbym bardziej zdziwiony jakby wyszedł Far Cry bez takich motywów.

maxplastic

Badass
Jun 28, 2019
1,092
803
Zdaje się, że w każdej są jakieś narkotyczne odloty - w czwartej Shangri-La (które było całkiem spoko, z tego co pamiętam, bo inne), a piątce jakieś dziwne jazdy, ale to już mi się nie podobało. Nie kojarzę już co w New Dawn i Primalu, ale ogólnie te sekwencje są dla mnie najdziwniejszym pomysłem w tej serii, którą bardzo lubię. Ja wiem, że w każdej musi być jakiś szalony, dziwny villain, ale czemu od razu muszą być dragi i wizje?

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
w grach w które ja gram tak AI nie wygląda, ale może po prostu ja gram w dobre gry

ten post to był taki żarcik z Ubisoftu jak zwykle - firmy, która powoli ale zdecydowanie doesn't give a fuck any more ( celowe wyolbrzymienie a propos filmiku, ale za ogół trafione )

w FC 6 zamierzam mimo wszystko zagrać, zresztą miesiąc po premierze będzie 50% obniżka ;)

wczoraj wyszyły preview i opinie są takie sobie, ale ogólnie na plus, widziałem fragment gejmpleju i chociaż fabuła zapowiada się ciekawiej - wzięli sobie krytykę po 5 do serca najwidoczniej, voice acting sprawia również wrażenie bardzo dobrego, w cutscenkach widzimy postać, UI mi się podoba itp.

Last edited:

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
"Siedem sekund, które pokonało Ubi" - widzę, że u niektórych w głowach taki tytuł powinien mieć ten filmik. Mułazin z minaretu wystającego z siedziby Zbawcy Branży, tj. CDPR, już wezwał dzisiaj do modlitwy? Odklepali trzy razy mantrę "Nie ma boga nad CDPR*, na pohybel Ubi, ich gry najgorsze na świecie i w historii"? :D

* - od stycznia 2021 dla mniej ortodoksyjnych dozwolona jest wersja z Wiedźminem zamiast CDPR. :ROFLMAO:

A teraz na serio: ło kurwa, dowód na zjebane AI w grze z premierą za miesiąc i jeden tydzień to koronny i niepodważalny. W open worldach zawsze któremuś NPCowi może się coś popsuć. Akurat w FC nie kojarzę takich sytuacji (ale nie twierdzę, że nie było ich, to jest grubo ponad setka godzin w 5 grach na przestrzeni prawie 10 lat, licząc od FC3), w AC jak najbardziej takie coś widziałem, nie raz i nie 10.

Last edited:

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Panie, ale jak Pan będziesz tak reagował na 'podśmiechujki' z Ubi to Pana krytykę CDPR nikt nie będę brał na poważnie ;)

nikt nie mówi, że takiego AI nie ma w innych grach od czasu do czasu, ale Ubi jest znane z idiotycznego AI w swoich grach, więc podśmiechujki wg mnie uzasadnione

lepiej napisz co sadzisz o FC 6 na podstawie tego co do tej pory widziałeś..podobno fabuła w końcu zapowiada się ciekawej

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Nie pierwsza gra, która tak ma w singlu, ale tak, są. W FC New Dawn już były jak się nie mylę. Podoba mi się również loot, zmienianie ciuchów i dobieranie odpowiedniej broni i naboi do odpowiednich przeciwników - chyba, ze źle to zrozumiałem i nie będzie miało to większego znaczenia.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Nie pierwsza gra, która tak ma w singlu, ale tak, są. W FC New Dawn już były jak się nie mylę. Podoba mi się również loot, zmienianie ciuchów i dobieranie odpowiedniej broni i naboi do odpowiednich przeciwników - chyba, ze źle to zrozumiałem i nie będzie miało to większego znaczenia.

Tak, w New Dawn paski były. Być może w opcjach da się je wyłączyć. Z dobieraniem broni/amunicji do przeciwników to różnie może być. W Wolfenstein Youngblood też był taki system i średnio-słabo w praktyce to wypadało.

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
To ja chyba jednak podziękuję za tę grę.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692

Tak, w New Dawn paski były. Być może w opcjach da się je wyłączyć. Z dobieraniem broni/amunicji do przeciwników to różnie może być. W Wolfenstein Youngblood też był taki system i średnio-słabo w praktyce to wypadało.

Tylko chyba w tych grach były poziomy wrogów, jak się poszło w złe miejsce to jedna kulka i nara.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
w grach w które ja gram tak AI nie wygląda, ale może po prostu ja gram w dobre gry
Czyli nie grasz np. w open worldy Sony? :p Bo tam często i gęsto takie same sytuacje w obozach z ludzkimi przeciwnikami. Spiderman, Horizon, Ghost, Days Gone, z każdej z tej gry mógłbym ci wrzucić dziesiątki takich filmików z żałosnym AI jak tutaj. Z tym, że na pewno nie trafią z podśmiechujkami na Twittera jakiegoś fanboja PlayStation, świat by mu się zawalił, że te exy wcale nie są lepsze od gier Ubi.

Last edited:

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Wrzucaj - chętnie zobaczę dziesiątki tych filmów ;) z każdej tej gry
Gram właśnie w Tsushimę i TLOU Part 2 i nie miałem sytuacji, że ranie kogoś mieczem/strzelam do niego z łuku czy strzelam do niego z broni palnej, a on mnie ignoruje :)

oczywiście, że się zdarza coś podobnego w prawie każdej grze, ale chyba nie sugerujesz podobnego poziomu AI czy ogólnego dopracowania tytułów Ubisoftu na poziomie tych od Sony, prawda?

maxplastic

Badass
Jun 28, 2019
1,092
803
Dobra, nie zaczynajmy tego znowu, bo krytyka Ubi jest oh so mainstream, bardzo łatwa i popularna, ale jak wejdzie Danio ze swoimi ocenami exów Sony (i różnych filmów, nie zapominajmy!) to już się robi nudne i niemądre. Sorry!

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
TLOU Part 2
Ej, ale o tej grze nie mówiłem, tam to się zgodzę, że AI jest dużo lepsze niż w większości gier. No ale to też nie open world i budżet miało pewnie z 3 razy większy niż taki Far Cry.
Gram właśnie w Tsushimę [...] i nie miałem sytuacji, że ranie kogoś mieczem/strzelam do niego z łuku czy strzelam do niego z broni palnej, a on mnie ignoruje :)
To bardzo mało grałeś. Tam takich sytuacji miałem na pęczki, że ktoś się zatnie na drabince i ignoruje mnie aż go zabiję, po chwili od schowania się w krzaki całkowicie o mnie zapomina itd itp. Tam AI jest równie słabe, jak nie gorsze niż to co pokazałeś na tym filmiku
ale chyba nie sugerujesz podobnego poziomu AI czy ogólnego dopracowania tytułów Ubisoftu na poziomie tych od Sony, prawda?
Lol, ja nie sugeruję, ja to otwarcie mówię. :LOL:

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Dobra nie róbmy offtopu :) ale piszemy o tym, że w Tsushimie miałbym strzelic do kogoś z łuku lub ciachnąć go mieczem a on by mnie zignorował/nie zauważył, a nie czy jak się schowam w krzaki to mnie nie widzą. A tak w ogóle to na pewno miałeś wykupionego perka na spowolnienie wykrywania !

Z tym ostatnim zdaniem to pojechałeś - cały Ty :D ale szanuję inne spojrzenie i dodam, ze na pewno zagram w FC 6

lepiej napisz co sądzisz o 6 na podstawie tego co do tej pory pokazali

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
lepiej napisz co sądzisz o 6 na podstawie tego co do tej pory pokazali
No Far Cry jak typowy Far Cry. ;) Podoba mi się główny zły ze względu na aktora, którego lubię, miejscówka fajnie klimatem nawiązująca do Kuby oraz ładnie wyglądają zwierzątka z ich umiejętnościami. A tak to co mam więcej pisać, kolejny Far Cry 3, może kiedyś zagram za max 50zł. :D Jeszcze 5 mam do nadrobienia.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
A propos mapy, czy pasków życia nad przeciwnikami - będzie można je wyłączyć. Mówili o tym na streamie IGN.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Mam nadzieję, że tych pomagierów zwierzęcych czy ludzkich będzie można zostawić w bazie i popierdzielać solo. W 5, jeśli pamięć nie myli, można było, więc jest nadzieja.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Premiera w październiku, pierwsze płatne DLC już w listopadzie. Tempo zawrotne.

fc6-roadmap_d4094a3a-6b5c-425a-8321-9c7424013ac9.jpg

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Pane, ten rejtejsing to po co to komu?

Ale na serio to szkoda. WD Legion to póki co jedyna gra, w którą wolałem grać w trybie "grafika" niż "wydajność", bo w tym przypadku 60 fps nie było warte lepszych wizualiów. Jak ja już tak mocno różnicę dostrzegam to wiedz, że "coś się dzieje".

• Popieram
Reactions: meatbag