Fallout 4 VR - opinie o wydajności i optymalizacji

amzuk

Mieszkaniec forum
Gra ma fatalną optymalizację i od dawna nie jest aktualizowana. Na 3080 powinno być ok ;)
Gra działa bardzo dobrze jeżeli chodzi o klatki na sekundę i to nawet z lekkim supersamplingiem już na 1070. Problemem Fallouta 4 VR jest podłoże, a raczej setki małych śmieci, które leżą na mapie. Gdy postać nad nimi przechodzi to automatycznie zmienia wysokość, co w goglach szczególnie sprawia wrażenie, jakby gra przycinała. Ktoś kiedyś zaczął robić jakiegoś dużego moda który miał chyba za zadanie wypłaszczyć podłoże, przez usunięcie śmieci, ale chyba nic jeszcze nie wyszło. Tak czy inaczej sama optymalizacja jest bardzo dobra, a za grą ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby nie dało się grać.

• Popieram
Reactions: arczi79

Simplex

Apostoł VR
Można znaleźć masę dowodów na to że gra źle chodzi, choćby ten:

The bad performance in this game is a death by a thousand cuts and there is no magic bullet- even an i9-9900K/GTX 1080ti requires compromises and tuning.
Gdyby gra dobrze chodziła, to nie powstałby ten mod:

Gra nie chodzi dobrze "out of the box" (a przynajmniej nie chodziła na sprzęcie dostępnym 3 lata temu), wymaga masy tweakowania i modowania. Próbowalem grać na 1080Ti i było słabo. Tu jest np benchmark na 2080Ti i 3080:

I dobry komentarz:
Fallout 4had some issues on both cards with stuttering and slowdowns that we suspect are driver-related.
Ja podejrzewam, ze jest Bugthesda related ;)

• Popieram
Reactions: amzuk

arczi79

Prezes
Gra ma fatalną optymalizację i od dawna nie jest aktualizowana. Na 3080 powinno być ok ;)
Gra działa bardzo dobrze jeżeli chodzi o klatki na sekundę i to nawet z lekkim supersamplingiem już na 1070. Problemem Fallouta 4 VR jest podłoże, a raczej setki małych śmieci, które leżą na mapie. Gdy postać nad nimi przechodzi to automatycznie zmienia wysokość, co w goglach szczególnie sprawia wrażenie, jakby gra przycinała. Ktoś kiedyś zaczął robić jakiegoś dużego moda który miał chyba za zadanie wypłaszczyć podłoże, przez usunięcie śmieci, ale chyba nic jeszcze nie wyszło. Tak czy inaczej sama optymalizacja jest bardzo dobra, a za grą ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby nie dało się grać.
Właśnie miałem takie samo wrażenie - że gra działała bardzo płynnie na moim 1070 i CV1... Szkoda że poszła taka zła fama za tą grą - bo to naprawdę w VR dobry tytuł (o ile nie jeden z lepszych jeśli komuś pasuje ten świat). Tak jak pisałem - osobiście mogę polecić (z małym zastrzyżeniem: mam tylko kilk agodzin gry na koncie).

arczi79

Prezes
Gdyby gra dobrze chodziła, to nie powstałby ten mod:
Last updated
19 January 2018 5:02AM

Gra nie chodzi dobrze "out of the box" (a przynajmniej nie chodziła na sprzęcie dostępnym 3 lata temu), wymaga masy tweakowania i modowania. Próbowalem grać na 1080Ti i było słabo. Tu jest np benchmark na 2080Ti i 3080:
Wieć tak jak pisałem: działa całkiem dobrze - lepiej niż Elite Dangerous w który gra masa osób w VR (a przynajmniej tak wygląda z wykresów) ;)
Gra jest absolutnie grywalna w VR bez widocznych/odczuwalnych problemów performancowych (na 1070 - czyli dużo starszej karcie niż w tym artykule).

[EDIT]
Przejrzałem resztę wykresów z tego artykułu i Fallout VR wygląda na jedną z lepiej działących gier w tym zestawieniu.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
A przy ilu grach jest tam komentarz "had some issues on both cards with stuttering and slowdowns"?

A to "last updated" czego ma dowodzić? Ostatni patch do Fallouta był w kwietniu 2018 więc może faktycznie naprawił wszystkie problemy. Zobaczymy jakie gra ma recenzje na Steamie:

Edit: dla pewności spytałem kumpla który próbował grać na 1070 i potwierdza że nie dał rady na Vive. Może na Rifcie ASW robi magię i nie widać że gra działa w 45fps.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
A przy ilu grach jest tam komentarz "had some issues on both cards with stuttering and slowdowns"?

A to "last updated" czego ma dowodzić? Ostatni patch do Fallouta był w kwietniu 2018 więc może faktycznie naprawił wszystkie problemy. Zobaczymy jakie gra ma recenzje na Steamie:

Edit: dla pewności spytałem kumpla który próbował grać na 1070 i potwierdza że nie dał rady na Vive. Może na Rifcie ASW robi magię i nie widać że gra działa w 45fps.
Faktycznie, grałem z openvr zamiast steamvr dll, więc poszło natywnie na Rifta więc pewnie z ASW. Swoją drogą polecam każdemu tę bibliotekę, dzięki której można uruchamiać gry ze steamvr bez pośrednictwa całej ciężkiej nakładki steamvr.

Inna sprawa, że uruchamiałem też przez Virtual desktop na Queście, a tam z tego co wiem ASW nie działa i również chodziło mi dobrze. Wchodzą jeszcze kwestie subiektywne, kto co uważa za dobre działanie. Będąc przyzwyczajonym do 2080TI i 144Hz z Indexa każde odstępstwo od super płynności pewnie uznaje się za słabe działanie ;)

Simplex

Apostoł VR
Postawiłeś fajnego chochoła, ale znam 3 osoby które mają indeksa i żadna z nich (w tym ja czyli 4 osoba) nie używa trybu 144Hz (ani nawet 120Hz) ponieważ nie widzi prawie żadnej różnicy w płynności, a dużą w wydajności (w sensie że trzeba schodzi z supersamplingiem przez co obraz jest gorszej jakości a wyższy framerate tego nie rekompensuje, bo jest praktycznie niezauważalny).
Więc aby wyjaśnić co uważam za dobre działanie - trzymanie stałego framerate czyli 90 w przypadku Rifta, Vive i Indexa. Ta gra ma ogromny problem z trzymaniem tego stałego framerate mimo że jest portem gry z 2015 roku.

I kolejny mod poprawiający wydajność w FO4VR :D
Fixes garbage performance in VR by removing lights :D Swietny fix, gra jest tak popsuta, że trzeba usunąć źródła swiatła, żeby lepiej działała :D

Jeszcze reddita sprawdziłem:
1070Ti:

1070:

2070, czyli sporo szybszy od 1070:

Gerneralnie używanie argumentu "u mnie działa" w przypadku VR jest jeszcze bardziej daremne niż poza VR. Pomijając ustawienia w samej grze, które mają duzy wpływ na wydjanośc, są różne modele gogli, które mają różne rozdzielczości, odświeżania, API, etc. Do tego jeszcze dochodzi supersampling i syntetyczne generowanie klatek (ATW/ASW) które niektórzy zauważają, a inni nie.

Z tego co czytałem, to F4VR jest bardzo zależny od procesora i prędkości RAMu. Bo jest źle napisany, wykorzystuje głównie jeden rdzeń. Czyli ktoś może twierdzić, że mu swietnie dziala na 1070, ale tak naprawdę działa mu świetnie bo ma i9-9900K na 5GHz oraz RAM 4000MHz CL15 ;)

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
Postawiłeś fajnego chochoła, ale znam 3 osoby które mają indeksa i żadna z nich (w tym ja czyli 4 osoba) nie używa trybu 144Hz (ani nawet 120Hz) ponieważ nie widzi prawie żadnej różnicy w płynności, a dużą w wydajności (w sensie że trzeba schodzi z supersamplingiem przez co obraz jest gorszej jakości a wyższy framerate tego nie rekompensuje, bo jest praktycznie niezauważalny).
Więc aby wyjaśnić co uważam za dobre działanie - trzymanie stałego framerate czyli 90 w przypadku Rifta, Vive i Indexa. Ta gra ma ogromny problem z trzymaniem tego stałego framerate mimo że jest portem gry z 2015 roku.

I kolejny mod poprawiający wydajność w FO4VR :D
Fixes garbage performance in VR by removing lights :D Swietny fix, gra jest tak popsuta, że trzeba usunąć źródła swiatła, żeby lepiej działała :D

Jeszcze reddita sprawdziłem:
1070Ti:

1070:

Gerneralnie używanie argumentu "u mnie działa" w przypadku VR jest jeszcze bardziej daremne niż poza VR. Bo są różne modele gogli, które mają różne rozdzielczości, odświeżania, API, etc.

Z tego co czytałem, to F4VR jest bardzo zależny od procesora i prędkości RAMu. Czyli ktoś może twierdzić, że mu swietnie dziala na 1070, ale tak naprawdę działa mu świetnie bo ma i9-9900K na 5GHz oraz RAM 4000MHz CL15 ;)
No, tak.

Simplex

Apostoł VR
No i dlatego gula mi skacze jak czytam "ale o co chodzi? Przecież u mnie Fallout 4 VR działa super na kilkuletniej karcie" ;)

Ale tyle z tego dobrego, że znalazłem jakiś zbiór poradników do F4VR. Moze na 3080 będzie się dało grać bez spadków :)

Oraz zbiór modów które kładą nacisk na survival, poprawiają AI wrogów:

I jeszcze jeden mod poprawiajacy wydajność poprzez usuwanie źródeł światła w miejscach gdzie gra działa fatalnie:

I mod wyłaczajacy wszystkie żródła światła na zewnątrz specjalnie dla graczy w VR :D
Disables all placed outdoor lights to improve performance in exterior areas. This mod is intended primarily for VR players attempting to reach a stable 90fps
Naprawdę świetnie musi chodzić fallout 4 VR (jak już się wyłączy wszystkie źródła światła ;) )

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
No dlatego gula mi skaczę jak czytam "ale o co chodzi? Przecież u mnie Fallout 4 VR działa super na kilkuletniej karcie" ;)

Ale tyle z tego dobrego, że znalazłem jakiś zbiór poradników do F4VR. Moze na 3080 będzie się dało grać bez spadków :)

I jeszcze jeden mod poprawiajacy wydajność;
No bo faktycznie działa w moim przypadku tak, że jestem zadowolony.
Może takie sformułowanie zdania bardziej oddaje stan faktyczny.

Jak mógłbym się dać przekonać, że nie działa dobrze, jeżeli sam jestem zadowolony z działania? W jakim celu miałbym robić jakieś analizy i wykresy? Włączam, działa jak dla mnie bardzo dobrze, bawię się dobrze, więc polecam każdemu.

Odnośnie rozmowy, to można by wskazać na częste występowanie w sposobie argumentacji tzw. efektu nadrzędności przekonań i być może heurystyki zakotwiczenia oraz zaniedbywania miarodajności. :)

arczi79

Prezes
Ja grałem tylko natywnie na CV1 po kablu (nie próbowałem na Quescie). Gra odpalana ze Steama.

@Simplex - Nie chce mi się czytać tych wszystkich artukułów, komentarzy i recenzji.. czuję że chcesz mnie przekonać że gra mi słabo działa skoro ja twierdzę że dało się przyjemnie grać.. Powtórzę jeszcze raz - JA nie miałem problemu z tą grą. Może inni będa mieli, a może ja mam jakąś większą tolerancję na spadki ilości klatek - nie wiem.... mi działało tak że mógł bym w to grać dłużej (po prostu później mechanika mnie trochę przytłoczyła i przestałem grać - ale to jest mój personalny problem z małym "ograniem" w gry tego typu). Ja nie przestanę polecać tej gry.

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
@Simplex - Odwoływanie się do opinii innych grup celem argumentacji to typowy "argument z autorytetu". Polecał bym nie nadużywać, bo tak samo mogę zebrać opinie grupy ludzi, którzy są zadowoleni i z tego nic nie wynika. :)

Jak więc ma kogokolwiek przekonać argument typu - "zobaczcie, wiele osób twierdzi, że działa źle, więc wniosek, że działa źle" ( z czego to "wiele osób" to ułamek z całości graczy, więc odnośnie ustalenia bezstronnej metody pomiaru i rozumienia co oznacza, że gra działa dobrze i czy to pojęcie jest płynne czy dyskretne potrzeba by pewnie powołania fachowej i bezstronnej komisji.)?

Simplex

Apostoł VR
Aha, to że wielu ludziom gra nie działa dobrze (empiryczne doświadczenie), to że powstała masa modów poprawiająca wydajnosc (bo bazowa jest niezadowalająca - do HL Alyx nie ma modów poprawiających wydajnośc, poprzez usuwanie efektów czy źródeł światła, bo nie ma takiej potrzeby) to są typowe argument z autorytetu, niech będzie. To w takim razie z czego jest ten argument?
Tak czy inaczej sama optymalizacja jest bardzo dobra, a za grą ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby nie dało się grać.
"Sama optymalizacja jest bardzo dobra" - jakiekolwiek uzasadnienie poza "bo u mnie działa dobrze"? To też argument z autorytetu, którym jesteś Ty ;)

EDIT:
Nie podałeś żadnych argumentów na poparcie twierdzenia że "optymalizacja jest bardzo dobra" (poza "u mnie działa"), ja pośwęciłem czas i poszukałem argumentów za tym że nie jest, co ty zbyłeś przyklejeniem im etykietki "argument z autorytetu" no i dyskusja wygrana. Chapeau bas ;)

amzuk

Mieszkaniec forum
Aha, to że wielu ludziom gra nie działa dobrze (empiryczne doświadczenie), to że powstała masa modów poprawiająca wydajnosc (bo bazowa jest niezadowalająca - do HL Alyx nie ma modów poprawiających wydajnośc, bo nie ma takiej potrzeby) to są typowe argument z autorytetu, niech będzie. To w takim razie z czego jest ten argument?
Tak czy inaczej sama optymalizacja jest bardzo dobra, a za grą ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby nie dało się grać.
"Sama optymalizacja jest bardzo dobra" - jakiekolwiek uzasadnienie poza "bo u mnie działa dobrze"? To też argument z autorytetu, którym jesteś Ty ;)
Jeżeli stwierdzenie wynika empirycznie z własnych doświadczeń, to jest to opinia. Powoływanie się na opinie innych, a nie własne doświadczenie, nawet gdy jest zgodne z własnym to właśnie "argumentum ab auctoritate".

No, ale z kolei dalej brnąc w zagłębione poziomy rozmowy, to nawet samo używanie sformułowań fachowych ( co sam też robię), jest jakaś formą nadużywania technik argumentacji ;)

Cytat ", to że wielu ludziom " - co oznacza wielu i jak to określić? Wg mnie to z kolei efekt, który pewnie też ma jakąś nazwę, który polega na tym, że mała garstka niezadowolonych może wywołać większy rozgłos niż większość zadowolonych.

Simplex

Apostoł VR
Cytat ", to że wielu ludziom " - co oznacza wielu i jak to określić?
Wg mnie to z kolei efekt, który pewnie też ma jakąś nazwę, który polega na tym, że mała garstka niezadowolonych może wywołać większy rozgłos niż większość zadowolonych.
Ok, zakładając, że tak faktycznie było, to dlaczego mała garstka niezadowolonych nie wywołała rozgłosu że Half Life Alyx źle działa i ma złą optymalizację?

Mysle też że Anthem to bardzo dobra gra, ale mała garstka niezadowolonych wywołała większy rozglos niż większośc zadowolonych ;)

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
Cytat ", to że wielu ludziom " - co oznacza wielu i jak to określić?
Wg mnie to z kolei efekt, który pewnie też ma jakąś nazwę, który polega na tym, że mała garstka niezadowolonych może wywołać większy rozgłos niż większość zadowolonych.
Ok, zakładając, że tak faktycznie było, to dlaczego mała garstka niezadowolonych nie wywołała rozgłosu że Half Life Alyx źle działa i ma złą optymalizację?

Mysle też że Anthem to bardzo dobra gra, ale mała garstka niezadowolonych wywołała większy rozglos niż większośc zadowolonych ;)
Sugerujesz, że można wmówić, w tym wypadku ludziom, którzy dobrze oceniają Anthem, lub źle oceniają Half life Alyx, że się mylą w swoich poglądach? Że ten, komu się podoba Anthem nie ma racji?

Opinia to opinia. Według mojej opinii Fallout 4 VR działa dobrze i polecam. Być może obiektywnie według jakichś miarodajnych pomiarów, w porównaniu z innymi grami VR gra działa słabo, co nie zmienia mojej opinii i tego, że będę grę polecał.

Chyba trudno oczekiwać sytuacji, że bawię się dobrze z grą i uważam że chodzi bardzo dobrze, po czym czytam Twoją opinię i jednak stwierdzam, że działa źle i nie polecam? Pewnie i tak mogłoby się zdarzyć, ale myślę, że bardziej np. w kwestii uświadomienia jakichś nieścisłości fabularnych na które nie zwracałem uwagi, albo w przypadku jakiegoś efektu, który nagle bym zauważył i zaczął by denerwować w tym stopniu, że przestałbym grać.

Simplex

Apostoł VR
Ale ty nie twierdzisz, ze sie dobrze bawisz, tylko ze informacje (opinie?) o tym ze gra zle dziala to nieprawda.
za grą ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby nie dało się grać
Dlaczego uważasz, że ta opinia jest "nieuzasadniona"? Bo u Ciebie dobrze działa?

Sugerujesz, że można wmówić, w tym wypadku ludziom, którzy dobrze oceniają Anthem, lub źle oceniają Half life Alyx, że się mylą w swoich poglądach? Że ten, komu się podoba Anthem nie ma racji?
Sugeruję, że sugerowanie że negatywne opinie o grze pochodzą od garstki niezadowolonych a zdecydowana wiekszość uważa inaczej to nie jest dobry argument. I tak samo moge spytać, skąd wiesz ilu jest milczących zadowolonych, skoro milczą?

Last edited:

amzuk

Mieszkaniec forum
Ale ty nie twierdzisz, ze sie dobrze bawisz, tylko ze informacje (opinie?) o tym ze gra zle dziala to nieprawda.
za grą ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby nie dało się grać
Dlaczego uważasz, że ta opinia jest "nieuzasadniona"? Bo u Ciebie dobrze działa?

Sugeruję, że sugerowanie że negatywne opinie o grze pochodzą od garstki niezadowolonych a zdecydowana wiekszość uważa inaczej to nie jest dobry argument. I tak samo moge spytać, skąd wiesz ilu jest milczących zadowolonych, skoro milczą?
Nieuzasadniona w moim mniemaniu, po tym jak sam sprawdziłem grę.

Gdybym nie sprawdził gry, to być może proporcja negatywnych do pozytywnych komentarzy odgrywała by rolę. W innym przypadku, gdy już grałem, to moja opinia bierze się tylko z mojego doświadczenia.

Sugerowanie, że ludzie zadowoleni po prostu grają, a nie piszą pozytywnych opinii to jedynie wniosek z osobistych zachowań. Częściej jestem skłonny do napisania negatywnej recenzji gdy czuję się oszukany, celem ostrzeżenia innych, niż, gdy jestem zadowolony, co uważam za stan domyślny w przypadku transakcji zakupu.

• Popieram
Reactions: arczi79

Arturo

Aktywny forumowicz
A teraz sprawdź w jakim wątku jesteś ;) Jak nie chcesz go czytać to sobie dodaj do ignora, nie będziesz go wtedy widział i problem zniknie. Ja tak robię z wątkami które mnie nie interesują i mam spokój.
Wiem w jakim wątku jestem - jednym z tych, które powstały, by jedna osoba udowodniła coś drugiej i vice versa. Ale w porządku, nie wtrącam się więcej. Koniec końców materiały które podałeś mogą się komuś przydać, kto w przyszłości będzie planował zakup. Choć tyle.

• Popieram
Reactions: Simplex and amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Wybaczcie, że się wtrącam, bo rozumiem że kłótnia w Internecie to super rozrywka, ale jak dla mnie to cały ten wątek może pójść do kosza. Była promocja, zapytałem jak się gra, dostałem opinię z pierwszej ręki (reprezentatywną czy nie to już sam mogę ocenić) i tyle. Koniec tematu. Szkoda czasu.
Jaka kłótnia, jaka kłótnia? To tylko wymiana opinii. Może porozmawiamy o tym, czy to jest kłótnia w jakimś dedykowanym wątku?

Kłótnia bez epitetów to nie kłótnia :)

Simplex

Apostoł VR
Nieuzasadniona w moim mniemaniu, po tym jak sam sprawdziłem grę.
Mam analogię do tego jak widzę tę dyskusję o działaniu F4VR. Pewnie kojarzysz że pojawia się coraz więcej doniesień o pękających Elite Strapach.

Hipotetyczny posiadacz Questa 2 którego Elite Strap się nie złamał czyta w internecie opinie innych ludzi których strapy się złamały. I informuje ich: "Elite Strap jest solidny i się nie łamie. Za Elite Strapem ciągnie się nieuzasadniona opinia, jakoby był łamliwy".
A na pytanie posiadaczy złamanych strapów dlaczego twierdzi ze ta opinia jest nieuzasadniona, odpowiada: "Nieuzasadniona w moim mniemaniu, ponieważ mój Elite Strap się nie złamał".

Lepiej tego nie wytłumaczę ;)

Nie chcę już ciągnąć tego wątku, bo dyskusje typu "Someone is wrong on the internet!" mógłbym prowadzić w nieskończoność, więc będę konkludował. Pomijajac już te wszystkie mody poprawiające wydajność (których motywacja powstania jest jasna), wszystkie opinie randomów w internecie o złym działaniu gry których nie należy przywoływac, bo są "appeal to authority", to ja, Simplex, osobiście testowalem F4VR, jak również testowało ją dwóch moich bliskich znajomych którzy od wielu lat siedzą w VR (w tym Michał Broda z podcastu) i mimo że wszyscy mamy mocne komputery (1080Ti i 9700K) mieliśmy takie same problemy o których głośno w internecie. Ok, jesteśmy wszyscy pecetowcami i zwracamy uwagę na problemy z wydajności, być może bardziej niż przeciętny użytkownik.
Jeszcze dla pewności zapytałem teraz Michała o jego doświadczenia z F4 na 1080Ti (karta ok 50% szybsza od 1070):
Da się grać przez większość czasu, ale nie jest dobrze i doszedłem do jakiejś lokacji gdzie miałem jakies 60% reprojekcji non stop
Czyli nie jest tak że gra cały czas działa źle, ale są miejsca w których działa bardzo źle. Michał przestał grać z powodu problemów z wydajnością i czeka na 3080.

Tak więc na koniec chciałem po prostu ostrzec potencjalnych nabywców że gra może im źle chodzić i żeby to uwzględnić przy decyzji zakupowej.
Nim musicie wierzyć mi ani komukolwiek innemu - zróbcie sami "risercz" w internecie, albo kupcie grę na steamie gdzie są 2 godziny na zwrot i potestujcie. Jeśli wam będzie działać dobrze, no to świetnie. Ja też bym chciał żeby gra działała dobrze mnie i wszystkim innym którym nie działa :) I podejrzewam że na 3080 (czyli karcie ok 50% szybszej niż najszybsza karta dostępna na rynku w momencie premiery F4VR) gra zacznie w końcu akceptowalnie działać.

Last edited:

arczi79

Prezes
No to te niektóre lokacje z takimi problemami mogą wyjaśniać kwestię naszych rozbierznych opinii. Nie wiem ile w tą grę grał @amzuk ale ja tylko kilka godzin w czasie których nie miałem problemów (tak jak już wielokrotnie wspominałem). Pasowało by w takim wypadku wyjaśnić jeszcze z Michałem jak dużo jest takich lokacji i czy tam ten problem reprojekcji jest ciągły czy tylko są momenty gdzie to się pojawia. Gra jest dosyć długa - więc wciąż myślę że kilka momentów z niższą wydajnością nie powinno przekreślać tej gry (szczególnie że świat Fallouta jest dosyć ciekawy i przynajmniej na chwilę warto tam wejść aby doświadczyć "jakie to uczucie być w falloucie"). Dodatkowo wykresy z tego artykułu: https://babeltechreviews.com/vr-wars-ampere-vs-turing-the-rtx-3080-vs-the-rtx-2080-ti-fcat-vr-performance-benchmarked/ sugerują że inne popularne gry VR mają znacznie więcej reprojekcji niż Fallout VR - więc nad tym również warto by się zastanowić.

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Niektóre gry tak, ale tam testowali wszystko na topowych kartach za grube tysiące oraz na maksymalnych ustawieniach i wysokim supersamplingu co nie zawsze ma sens. W wielu przypadkach wystarczy zmienić jedna dwie opcje z Ultra na High albo obniżyć SS i wydajność wzrośnie a gra będzie wyglądać prawie tak samo. Gdyby w Falloucie 4 wystarczyło zrobić coś takiego żeby gra dobrze chodziła, to nie byłoby tylu narzekań na wydajność, nie powstały by te wszystkie mody wydajnościowe, mody wyłączające oświetlenie i megawątki na reddicie o tweakowaniu ini

No i Skyrim VR działa dobrze na PC i wyszedł na PSVR. A Fallout 4 w ogóle nie wyszedł na PSVR mimo że by się sprzedał w setkach tysięcy, bo Bethesda wiedziała że gra nie ma szans dobrze działać.

Jest też mod dodający ręce, których brak był moim zdaniem sporym failem tego portu:

Tectoora

Nowy Forumowicz
Przed napisaniem posta widziałem wcześniej ten mod i w wymaganiach pierwsza sprawa , to posiadanie dlc. Jednakże po wrzuceniu Twojego linka przejrzałem to bardziej gruntownie i okazuje się, że istnieje tam niżej instrukcja dla osób bez dlc i płaskiej podstawki ;). Może polecisz co jeszcze wykonać ,żeby to w miarę znośnie chodziło?