Eventy VR - w czym warto wziąć udział.

arczi79

Prezes
Sporo różnych eventów/spotkań/spektakli/festiwali/prezentacji jest obecnie dostępnych w VR. Nie mamy chyba wątku który sygnalizował by takie wydarzenia - tak więc pozwoliłem założyć sobie kolejny temat w którym można dzielić się takimi informacjami.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Niestety sam zbyt późno dowiedziałem się o "Sundance Film Festival 2021" który w całości można "przeżyć" w VR - czyli np. obejrzeć wszystkie filmy z tego festiwalu. Niestety festiwal kończy się 3 lutego a bilet kosztuje 25USD... nie mniej może kogoś (kto ma dzisiaj dużo czasu) zainteresuje jeszcze ten temat:

Cytat ze strony https://uploadvr.com/new-vr-games-february-2021:

"The other event to keep an eye out for is the Sundance film festival which has put VR at the forefront with its New Frontier program – but you’re going to have to act fast because it ends on the 3rd! Where previous years saw festival-goers flock to Salt Lake City in Utah, this year it’s all happening inside VR with the help of Facebook.
You’ll have to get the explorer pass to view the VR films plus pretty much everything including their social vr platform for 25 bucks – the single film ticket doesn’t include any of the VR submissions. One film you can expect to see is Baobab’s latest VR film, Namoo, which is an immersive film centered around one tree that follows the meaningful moments of one man’s life
."

I jeszcze cały artykuł:

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Pshemsky

arczi79

Prezes
I kolejne wydarzenie - Steam Game Festival - 03 luty 2021 do 06 luty 2021.

Strona wydarzenia:

Cytat ze strony https://uploadvr.com/new-vr-games-february-2021:

"Although we can’t report on any other specific games coming out this month, there are two events where you can try out demos of upcoming titles, starting with the Steam Game Festival on the 3rd! You’ll have just under a week to try out new VR games, and just for an idea of what kinds of games you’ll get, past events saw Blunt Force, Naau, Rinlo and Hard Bullet."

Last edited:
  • Popieram

arczi79

Prezes
Rhythm of the Universe: Ionia - tu byłem betatesterem i nawet fajnie im wtedy wyglądało. Warto chyba jeszcze zerknąć Buccaneers! albo VRnoid.... reszta raczej słaba (jak na moje oko). Ewentualnie jeszcze Operation Armstrong - ale to tylko jak mamy towarzystwo do gry ;)

arczi79

Prezes
Za free przez dwa tygodnie:

arczi79

Prezes
Za free przez dwa tygodnie:
Próbował już ktoś? Opinie są bardzo pozytywne...

• Popieram

Arturo

Aktywny forumowicz
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Azaliż... właśnie wracam z muzeum VR. Tak, poświęciłem ten czas, który powinien być przeznaczony na gonienie Pshemsky'ego i LaggyLuke'a w In Death na rzecz odchamienie się.

Museum składa się z wystaw stałych i trwa tam właśnie jedno z wydarzeń czasowych (jest to jakby osobna część muzeum). Nazywa się ono Immersive Arcade: The Showcase i do niego trzeba pobrać dodatkowe 12GB zawartości więc na razie tam nie szedłem i zwiedzałem tylko standardową część.

W samej interakcji z muzeum jest kilka bajerów i wszystkich zdradzał nie będę, bo jest niezły fan z tego jak się pierwszy raz ich użyje. Wspomnę tylko o tym (co na pewno widziałem na trailerze), że część ekspozycji to makiety, na które możemy się przenieść i jakby do nich wejść. Super sprawa.

Podstawa jeśli chodzi o wystawy, to wszelkiej maści nieruchome rzeźby, ewentualnie z jakimiś ruchomymi lub zmieniającymi kolor elementami. Każda rzeźba jest fajnie opisana, jest kilka słów o autorze oraz jest też wspomniane w czym rzeźba była robiona (głównie króluje TiltBrush i GravitySketch i to co ci ludzie w nich wyrabiają przechodzi niekiedy pojęcie). A no i przy rzeźbach często wisi sobie słuchawka telefoniczna, którą można podnieść, przyłożyć do ucha i tym samym uruchomić wirtualny wywiad z autorem, który opowiada o swoim dziele. Fajna sprawa.

Oprócz rzeźb są lustra, które przenoszą nas do różnych, na maksa wykręconych światów. Są też wystawy reagujące na nasze ruchy i dźwięk - te są najbardziej niesamowite, niczym z filmów Sci-Fi. Sporo fajnych rzeczy jest też ukrytych i o ile nie chcę niczego zdradzać, to podpowiem tylko, że warto zajrzeć za czerwoną czaszkę ;)

Także powiem tak: za darmo jak najbardziej uczciwa cena, a plecy od stania bolały mnie tak samo jak od łażenia po prawdziwym muzeum. Zatem główna atrakcja tego typu wypadów oddana w 100% realistycznie i za to plusy dla pomysłodawców. Tym samym trzeba zaznaczyć, że jak ktoś jest chłonny na artsy-fartsy, to polecam siedzieć i dopiero w ten sposób chłonąć, bo mi się zeszło prawie 2h.

I to tyle - nie jest to może wyrywające z kapci doświadczenie VR, ale jeśli chodzi o aspekt sztuki to jest to na pewno warte poznania (jeśli ktoś interesuje się grafiką i dizajnem, to może nawet czeka go kilka eyegasmów).

Czytałem też nieco o tej czasowej wystawie, która ma teraz miejsce, czyli Immersive Arcade: The Showcase. Jest tam tylko kilka wystaw, ale każda z nich z opisu brzmi na niezły sztos, więc wybieram się tam jutro. Dam znać czy było fajnie!

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Odpaliłem przedwczoraj na moment. Chciałem WOWnięcia, więc wbiłem od razu na Immersive Arcade: The Showcase.
I tak:
- The Invisible to doświadczenie audio, słucha się z zamkniętymi oczyma ...VR my ass :-|
- Notes on Blindness to chyba autentyczne nagrania ziomka, który został niewidomym. Do tego chyba jakieś wizualizacje, ale nie takich arcade'ów oczekiwałem, więc pognałem szybko do ostatniego doświadczenia
- Fly zapowiadało się ciekawie, jakiś szybujący orzeł? ...ale u mnie wisi na 'loading', więc kurde nie dane mi będzie sprawdzić.

Czeka na mnie jeszcze wystawa właściwa, liczę na wrażenia na miarę tych @Arturo

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Apple też będzie miało swój event 7 kwietnia 2021 na WWDC2021 (może będzie coś o VR?)
...oraz swój oddzielny event 20 kwietnia 2021:

arczi79

Prezes
Oculus Gaming Showcase - 21 kwiecień 2021
No to już po Oculus Gaming Showcase 2021. Czy mi się wydaje czy nie było jakichś nowości/niespodzianek? Poza nowymi trybami do battlesisters, climb 2 i pistolwhip, nowym updatem do saint&sinners oraz paroma pokazanymi gameplayami z innych zapowiadanych już wcześniej tytułów - ja osobiście nic ciekawego nie wyniosłem.

Last edited:

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Chyba dobrze, że wolałem się wyspać ;)
Faktycznie równie dobrze mogli zrobić wpis na blogu - dużo hype’u wokół w większości znanych już zapowiedzi.
I raził mnie poziom nagrania promującego SW pinball. Nie dość, że koleś miał tyle charyzmy, że prawdopodobnie dali jakiemuś praktykantowi tekst do przeczytania, to jeszcze muzyka w tle wcale nie była w tle :)

Cieszę się,że LE2 będzie na PCVR, ale na co oni w takim razie tyle opóźniali jej wyjście??

• Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Tutaj fajnie, zwięźle zebrane wszystkie filmiki z gier (więc nie trzeba oglądać bzdetnego gadania tej kobietki która prowadziła event a któej wypowiedzi nic nie wnosiło i można je skrócić do kilku "achów i ochów" nad tymi grami):

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie wiem czy warto biorąc pod uwagę tematy ;)
Remote work: The new normal.
Training the next workforce.
Empowering the healthcare industry through VR.
Bringing VR to new audiences and locations. (LBE)

Ale przynajmniej za darmo. Tu się można zarejestrować;