Emulacja w VR

amzuk

Mieszkaniec forum
Emulator C64 na Questa

arczi79

Prezes
Emulator C64 na Questa
To jest to samo?

• Popieram
Reactions: amzuk

amzuk

Mieszkaniec forum
Emulator C64 na Questa
To jest to samo?

Tak, to samo. Dzisiaj będzie udostępniona nowsza wersja. Testowałem wersję 1.05 i już teraz działa super. Polecam naprawdę :)

arczi79

Prezes
Emulator C64 na Questa
To jest to samo?

Tak, to samo. Dzisiaj będzie udostępniona nowsza wersja. Testowałem wersję 1.05 i już teraz działa super. Polecam naprawdę :)
Będę grał. To jedyny emulator na którym mi zależy ;)

amzuk

Mieszkaniec forum
Emulator C64 na Questa
To jest to samo?

Jest świetnie. Interfejs jest zmyślnie pomyślany. Gry które wgrywa się na Questa w formacie d64 widoczne są jako dyskietki na biurku. Można podnosić przedmioty na półkach, nawet przesunąć monitor, ale nie wszystko ma jeszcze poprawne kolizje. Nowa wersja ma wnosić jakieś rodzaje optymalizacji. Jak dla mnie pomimo minimalnych błędów typu właśnie brak kolizji to jest cudo. Lewy grzybek to joystick w grze, prawy to poruszanie się po pokoju, nie ma niestety obracania, poza fizycznym.

arczi79

Prezes
Emulator C64 na Questa
To jest to samo?

Jest świetnie. Interfejs jest zmyślnie pomyślany. Gry które wgrywa się na Questa w formacie d64 widoczne są jako dyskietki na biurku. Można podnosić przedmioty na półkach, nawet przesunąć monitor, ale nie wszystko ma jeszcze poprawne kolizje. Nowa wersja ma wnosić jakieś rodzaje optymalizacji. Jak dla mnie pomimo minimalnych błędów typu właśnie brak kolizji to jest cudo. Lewy grzybek to joystick w grze, prawy to poruszanie się po pokoju, nie ma niestety obracania, poza fizycznym.
Już zainstalowane ;) Będę próbował gierki z tej playlisty:

;)

arczi79

Prezes
Za dużo na raz romów wrzuciłem i gra zwariowała - nawaliło mi dyskietek że aż posypały się poza ścianę pomieszczenia :D Sprawdziłem Draconusa i coś nie działało mi uderzanie ręką (wypróbowałem wszystkie przyciski). Za to Dizzy działa bardzo fajnie :)

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Może dodadzą w DLC "Bieda Edition" (tez mnie nie było stać na stację dyskietek do mojego Atari 130XE).
Jeszcze musieli by dać realne czasy wczytywania i zakaz gwałtownych ruchów w trakcie, bo się źle wczyta. Lepiej niech zostanie, jak jest :p

PS. Ja biedowałem przy 65XE, ale za to ze stacją dyskietek California Access 2001 i bez mała setką gier (i problemy pierwszego świata z nadmiarem gier na lata świetlne przed powstaniem gamepassa :))

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Może dodadzą w DLC "Bieda Edition" (tez mnie nie było stać na stację dyskietek do mojego Atari 130XE).
Jeszcze musieli by dać realne czasy wczytywania i zakaz gwałtownych ruchów w trakcie, bo się źle wczyta. Lepiej niech zostanie, jak jest :p
Pomylily sie panu komputery! C64 mialo turbo, programy do ustawiania glowicy, a gry wczytywaly sie raz-dwa!

arczi79

Prezes
Pomylily sie panu komputery! C64 mialo turbo, programy do ustawiania glowicy, a gry wczytywaly sie raz-dwa!
Turbo na kartridżu miałem... ale żeby to było takie "raz dwa" to bym nie powiedział... (no chyba że porównujemy z gołymi atarynkami gdzie proces wczytywania trwał pewnie z pół godziny w bezdechowej absolutnej ciszy).

• Popieram

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Atari również miało tape turbo, a prędkość flopa atari vs prędkości flopa C64 bez dopingu to były kosmosy. O ile pamiętam FDD do C64 była równie wolna jak taśma, na szczęści ebyły softyy jak hypra load które zwiększały speeda FDD 6 krotnie
Miałem szczęście pracować na każdym z wymienionych w wątku urządzeń (Atari 800XL rozbudowane o 256KB (w jakimś bajtku był schemat) + FDD 1080
Kupione z drugiej ręki za 800 000 zł mniej więcej w 1991 roku
Amigę dwa lata później, ale dziwne, bo te dwa lata z Atari pamiętam jako bardzo bardzo bardzo długie. I mam olbrzymi sentyment do 8Bit.
Był jeszcze GB cegła, GB Color, GB Advance mam do tej pory i potem PSP na którym zakwitła emulacja wszystkiego włącznie z Amigą.

• Popieram
Reactions: Sialala

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Turbo na kartridżu miałem... ale żeby to było takie "raz dwa" to bym nie powiedział... (no chyba że porównujemy z gołymi atarynkami gdzie proces wczytywania trwał pewnie z pół godziny w bezdechowej absolutnej ciszy).
Najlepiej wyjść z pokoju, ale wtedy było ryzyko że wywali się przy zamykaniu drzwi ;)

• Popieram
Reactions: arczi79

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Turbo na kartridżu miałem... ale żeby to było takie "raz dwa" to bym nie powiedział...

20 gier na jednej stronie kasety (najpopularniejsze były taśmy 60-o minutowe) daje 30 minut / 20, czyli około półtorej minuty na jedną grę, Wiedźmin na PS4 wczytywał się dłużej 😉

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Emu miodzio, na pierwszy ogień poszedł Rick Dangerous, Odpaliłem też Dizzy Magic Kingdom i Turricana 2 :) wszystko śmiga.Dzyndzelki na Q średnio się nadają jako substytut joya, przydała by się alternatywa na BT :> Jakiś quickshot albo python

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Koledzy, kapciuszki mi spadły, co prawda nie jest to na oculusa ale ogólnie na PCVR. Rozmach imponujący
Emulator "wszystkiego" w środowisku VR

Amiga - i nic więcej nie trzeba.

I jeszcze poniżej - końcówka incepcja - Emu windy95 z emulatorem Segi

Zgłosiłem chęć udziału w Becie

Last edited:
  • Popieram

arczi79

Prezes
Koledzy, kapciuszki mi spadły, co prawda nie jest to na oculusa ale ogólnie na PCVR. Rozmach imponujący

Tak... już kilkukrotnie było to wspominane na tym forum. Próbowałem tego ale jakoś poległem na C64 i później odpuściłem sobie. Zabrakło zapału aby szukać czemu obraz gry nie chciał mi się odpalić.

amzuk

Mieszkaniec forum

Tak... już kilkukrotnie było to wspominane na tym forum. Próbowałem tego ale jakoś poległem na C64 i później odpuściłem sobie. Zabrakło zapału aby szukać czemu obraz gry nie chciał mi się odpalić.
Ja wrzuciłem 44 dyskietki i ładnie wszystko co próbowałem się uruchomiło. Trzeba wyciągnąć dyskietkę z opakowania, wsunąć do stacji, wcisnąć F1 i return. Kolejna gra to reset komputera przyciskiem z boku, wciśnięcie f7 i wyciągnięcie starej dyskietki.

arczi79

Prezes

Ja wrzuciłem 44 dyskietki i ładnie wszystko co próbowałem się uruchomiło. Trzeba wyciągnąć dyskietkę z opakowania, wsunąć do stacji, wcisnąć F1 i return. Kolejna gra to reset komputera przyciskiem z boku, wciśnięcie f7 i wyciągnięcie starej dyskietki.
Mi tam zależało tylko na C64 a ten emulator z pierwszego posta dział dobrze na Quescie więc raczej do EmuVR szybko nie powrócę. Ale jak by mnie naszło na jakieś inne maszyny to może jeszcze powrócę.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
OK dostałem dostęp do bety.
Pierwsze wrażenie pokój super, możliwości customizacji ogromne.
Drugie wrażenie chwila kminienia jak skonfigurować wszystkie systemy
Trzecie wrażenie, niewielkie rozczarowanie, bo kształtów konsol jest niewiele i niestety Amiga i C64 nie mają własnego
Czwarte wrażenie, udało mi się jednocześnie odpalić KnightLore (SPEC), Castlevania SOTN, (PSX) demo Technological Death (Amiga) i nie udało mi się włączyć do tego kompletu Rick Dangerous (C64) chyba mój proc odleciał.

Plan na ten moment to zorganizowanie sobie plakatów Goonies, Może coś z gwiezdnych wojen i 2 Unlimited ;)
Pościel w jakiś ciekawy wzór..... Jestem nakręcony.
Całość to po prostu frontend do RetroArch i cokolwikek na tym się odpala tak działa na EmuVR.

• Popieram
Reactions: amzuk

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Powoli kończę się urządzać w EMU VR
Ogarnąłem kilka zasad, kilu nie mogę jeszcze przeskoczyć.
Dyskutuję z twórcą i świetnie się bawię w projektanta przeszłości.

Zostało mi ogarnięcie labeli na cartridge i dyski i zrobię Live retro show ;)

• Popieram
Reactions: Tytus and arczi79