Elite - najlepszy i najbardziej awaryjny pad Microsoftu

Muzi

Stały bywalec
Pierwsze wrażenia? Jak najbardziej pozytywne, zobaczymy dalej. Dla mnie gamechanger to możliwość indywidualnego ustawienia oporu spustów. Wydaje się banalne, ale sporo zmienia. Lewy od zoomu, minimalny, prawy od strzału, średni, efekt? No jakoś tak lepiej, serio. Do łopatek byłem sceptycznie nastawiony, ale po chwili się przekonałem. Mogę w ten sposób trzymać kciuki na gałkach, palce na spustach, a dodatkowe funkcjonalności (jak skok, przeładowanie, etc) uruchamiam sobie palcem obrączkowym (haha, on ma jakąś nazwę? ;dd). Przez to jest jakoś płynniej bo nie olewam na chwilę prawej gałki, aby coś wykonać. No i pad jest cięższy, co dla mnie jest plusem.
To są argumenty za kupnem dla mnie (y)

Simplex

Moderator globalny
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
To co opisal Acrid już było w starym Elite i na martwym forum wielokrotnie chwaliłem go z tego powodu.
Jezeli bales się kupować starego elite że względu na jakosc, to teraz też niestety nie ma gwarancji że będzie lepiej, a jedynie nadzieja że MS nie strzeli sobie w stopę i nie popełni drugi raz tego samego błędu.

Muzi

Stały bywalec
To nie jest palec serdeczny? ;)
Moja wrażenia też pozytywne - nigdzie nie widzę opcji zmapowania np polecania zrobienia screenshota na przyciski pada, ponoc mialo być. No chyba że to tylko na Xboksie działa.

A w elite v1 nie można było ustawić oporów spustów osobno?
Podobno na razie tylko na Xboxie

Button mapping can also be used to act as shortcuts for system actions such as recording gameplay, taking screenshots or seeing achievements. It's worth noting, though, that this feature isn't currently available on PC.

Dejw

Padawan
XBL
DejwPL
Steam
DEJW[PL]
Sklep daje dwa lata rękojmi, producent daje gwarancji tyle ile sobie wymyśli. Ot cały myk, żeby w takim przypadku oddawać z tytułu rękojmi a nie gwarancji. Sklep pewnie będzie chciał przepchnąć że z tytułu gwarancji, ale jak będziesz się upierać że chcesz z tytułu rękojmi to muszą przyjąć. Pic cały polega na tym, że za gwarancje odpowiada producent, i sklep wysyła do producenta który musi ustalić co ze sprzętem itp. Rękojmia obowiązuje sklep, i cała procedura sprawdzania jak i naprawy spoczywa na sklepie/sprzedawcy. I teraz jeszcze jeden najlepszy myk, w przypadku rękojmi, jak coś się zepsuje w przeciągu roku od daty zakupu, to sprzedawca musi udowodnić, że sprzedawany produkt był wolny od wad. W praktyce jest to niemożliwe i sprawa rozstrzygana jest na korzyść klienta. Po upływie roku też nie jest źle, bo jeżeli nie ma na produkcie żadnych wyraźnych uszkodzeń, to ciężko udowodnić sprzedawcy, że klient uszkodził sam produkt a nie że "Zepsuł się od tak". Tak że pamiętajcie, zawsze lepiej oddawać z tytułu rękojmi niż gwarancji. Ale wymaga to determinacji, bo sklepy nie chcą przyjmować z tytułu rękojmi, tylko upierają się przy gwarancji, ale użycie magicznego zaklęcia "Rzecznik praw konsumenta" załatwia w 90% przypadków sprawę od razu.

• Popieram
Reactions: Muzi and scooby666

Muzi

Stały bywalec
Elite 2 jest fantastyczny. Ciężar, feeling, wykonanie - nic nie trzeszczy, czujesz jakość/spasowanie i dużą różnicę w stosunku do standardowego( nawet tej najnowszej wersji ) pada. Dostosowanie go pod siebie jest szybkie i proste. Bateria powinna starczyć na tydzień intensywnego grania ( dane w oparciu o moje 4 dniowe katowanie, wasze dane may vary ). Do łopatek trzeba się przyzwyczaić - jak na moje dłonie łopatki mogłyby być od siebie trochę bardziej oddalone ( w sensie góra - dół ). Na razie testowałem tylko w jednym FPS i różnica jest zauważalna - strzela się szybciej i lepiej ( krótkie triggery i najsztywniejsze stiki robią robotę ). Jeśli ktoś się waha, i nigdy nie miał pada Elite, to się nie zastanawiać tylko kupować.

• Popieram
Reactions: Simplex

knur

Moderator globalny
Kiedyś, jak grałem na padzie od one na pc to mi ta asymetryczność zbytnio nie przeszkadzała, później kupiłem PS4 i przerzuciłem się całkowicie na DS4, także na pc. Zacząłem wtedy trzymać palce zawsze na bumperach/triggerach (kiedyś operowałem na tej przestrzeni tylko palcami wskazującymi), DS4 leży idealnie w tej pozycji. Teraz po kupnie XOS wróciłem znowu do pada od X i przy tym samym uchwycie, jakoś nienaturalnie i podświadomie przekrzywiam pada, żeby wyrównać górny analog (lewy) względem dolnego (prawego), dłonie nie leżą już tak pewnie, jak w przypadku DS4. Jak dla mnie, to ta asymetria nie jest zbyt dobra, ale widocznie niektórym nie przeszkadza i wręcz zachwalają. ;)