eFootball PES [seria]

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
No ale jak masz grać z ludzi na komórkach? Ponoć ma być obowiązkowy pad na tych komórkach ale wciąż, komórka to granie przez wi fii a więc z natury problemy

Dla mnie to mega wszystko smutne, ta beta naprawdę źle zwiastowała i się zgadza

Chociaż finansowo oczywiście może się im to bardzo opłacać, ale to nie musi być dla nas dobra wiadomość

Last edited:

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Ja z kolei mam nadzieję, że to przemyślana decyzja - testowali myclub w f2p od jakiegoś czasu i widocznie lepiej się to im opłaca. Ostatnia edycja wbrew zapowiedziom i wbrew niskiej cenie nie przystającej pełnej produkcji była bardzo dobra, wprowadzono sporo fajnych usprawnień.
FIFA zarabia krocie na FUT, ciekawe jak to ma się w odpowiedniku w PES. Może wyjdzie im to na dobre, czas pokaże. Może być tylko początkiem końca i likwidacja całej serii w przypadku braku rentowności. Szkoda patrzeć na to, jak ta seria się stacza. 2K poiwnno wkroczyć do gry i zrobić swój odpowiednik NBA w świecie piłki nożnej i trochę namieszać na rynku.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
No jedyne co to że pewno przez rok minimum PES 21 będzie działał, jest imo naprawdę świetny, ale wiadomo, że chciałoby się nowej odsłony

Niestety nie wierzę by była dobra w takich okolicznościach. I tak miałem kupić dla PES 2022 playstation 5, a tak mi się odechciało na ten moment

tomee

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
625
319
Gdańsk
Na pewno w momencie gdy myclub stawał się f2p grało się lepiej bo od razu było więcej osób, jak na tym finansowo wychodzą - nie wiem, zakładam, że ktoś tam to przemyślał. Widzę też, że pozyskali Neymara jako ambasadora więc jakąś kasę muszą mieć ;)

Co do mobile - wnioskuję, że jedna wersja na komórki konsole i PC to pieśń przyszłości - na razie wersja komórkowa pozostanie osobno a konsole i PC osobno. Ja tego też nie widzę, może zmądrzeją.

Mimo wszystko szkoda, pamiętam, że grałem w pierwszego PES-a na PSX, chyba z żadną inną cykliczną serią nie byłem dłużej.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
No finansowo różnie może być przy aktualnym modelu. Ja zacząłem grać dopiero w czerwcu w my Club, jak mi światłowód podłączyli. A przedtem otwierałem tylko paczki. Zagrałem z 15 meczy, większość przegrałem
I miałem skład taki, bez grania wcale, tylko otwieranie darmowych paczek
A
sMC1Gmw.jpg

Teraz mam meczy jakoś też nie mega dużo, to tylko miesiac gry, wszędzie legenda na legendzie. Można kupić monety, ale tam to fanaberia jest

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Ja też mam świetne wspomnienia z tą serią, ale jak dla mnie już od wielu odsłon stoją w miejscu i sprawdzam tylko i wyłącznie z sentymentu. Powinni zacząć od kompletnej przebudowy, wrzucanie jako f2p to trochę pójście na łatwiznę i oznaka, że jednak nie jest zbyt dobrze, bo takie coś się robi już w ostateczności.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Dla mnie problem taki, że choć FIFA 22 zapowiada się sporo lepiej od 21 (dla mnie fatalna) to i tak nie ma szans by spełniła moje oczekiwania. To się nie zdarzy bo ea nie może pewnych rzeczy zrobić, po prostu inni klienci

Np w PES 21 zagrania z dupy nie mają racji bytu i przynoszą same szkody. Tj by zagrać celna i skutesczna piłkę prostopadła musisz być naprawdę dobrze ustawiony. Nie ze piłkarz stoi semi bokiem, nie ze jesteś naciskany itd. To oczywiście na asystach. Ea tego nie zrobi.

No i gameplay oparty na zwodach w Fifie, ci lepsi wchodzą w pole karne i 3 zwody, każdy gdyby w realu siadł to bramka miesiąca. Dlatego dla mnie zawsze był to drugi wybór, z braku laku, jeśli PES mi się nie podobał, co miało miejsce, ot choćby grałem w Fifę 20 bo odpowiednik od konami mi zupełnie nie siadl.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: tomee

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
No czarna dziura
Gadałem z typem co gra na PC w my Club i podobno dramat z oszustami, konami wyjebongo. Na konsolach jedyne co mi się zdarzyło 3 razy to że typ wszedł w match Day i grał z padem na gumce recepturce, żeby go tylko nie wywaliło.

Ale to 3 razy tylko

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Jak oglądałem spotkania z tego ostatniego turnieju, co nasi było na podium, to u prosów rozgrywka wcale nie wygląda jakoś fajnie. Mało efektowych zagram, głównie klepanie i z tego co zauważyłem rozniez schematyczne strzały z konkretnych pozycji jak w Fifie. Może to i bardziej realistyczne, ale ja wolę jednak taki odpowiednik call od duty w porównaniu do taktycznej i przez to nudnej na dłuższą metę army.

Update

Gra będzie w podobnie formie co darmowe wersje do tej pory, płatne będę poszczególne moduły.

Last edited:

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169

Plotki. No może i miało by to sens w ich świetle.
Czyli w skrócie

1Wybieramy platformy z którymi się laczy czyli można wywalić komórki i PC

2 Moduły offline do kupienia czyli w praktyce.... byłoby w zasadzie jak jest teraz, z tą różnicą ze My Club byłby za free na start, za single trzeba zapłacić.

• Popieram
Reactions: Prezesstoczni

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Ja sobie pograłem w My Club i stwierdzam że totalnie się trzeba zdecydować w co się gra, ciężko połączyć to z graniem w inne tryby

Tak się to różni w praktyce stylem gry, że z ratingu 750 spadłem w dywizjach na 500 coś, zebrałem nawyki z my Club i dostaje w dywizjach w tylek mocno

(no chyba że to manipulacja Konami, smieje się, ale kto wie, może w jakimś stopniu)

Prezesstoczni

Aktywny forumowicz
Nov 14, 2020
165
170
Knight MD wrzucił jakiś leak, z którego wynika, że z dotychczasowych materiałów tylko stadiony były next genowe, a gra ma się przy cross platformie skalować do niższej platformy czyli jeśli grasz ps5 z mobile to grasz w wersję mobile. Ciekawe kto będzie tak chciał :p Tak czy inaczej Konami failuje marketingowo mocno :)

• Popieram
Reactions: scooby666

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
No tak ma rzekomo być. I opcja dowolonosci grania też być musi z dana platforma bo jak nie to katastrofa.

Komórki pomijam bo to kuriozum, wi fi wymuszone przez sprzęt :)
Ale i PC to szambo, z tego co mówią grający tam ludzie- masa oszustów w my club, ja bym nie chciał z nimi grać

Grafika jednak to nie problem. Zastanawiam się czy możliwe jest zrobić gameplay na poziomie- a jednocześnie żeby to komórki pociągły. Si np piłkarzy. Nie wydaje mi się że to takie hop siup.

W ogóle co to ma Kurwa być, zdobyłem normalny internet i PES ma być kupa? Ja się nie zgadzam!!!!!!!

Last edited:
  • Popieram

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Gra ktoś w My Club?
Są wyzwania o legendy, z CPU. Gwarantowana legenda za zwycięstwo, legendarny i top Player.

Legendarny zrobione, teraz top Player i otwieramy. Del Piero chodź do mnie piękny kawalerze!

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Przepraszam za combo, edytować nie można, a zresztą niemal nikogo temat nie obchodzi ;)

Konami to najgłupsza firma świata. Jakie to są zjeby to przechodzi wyobrażenie. Otóż gram sobie matchdaye- by zdobyć karty do my club i monety. Nie ma tam filtru połączenia- co jest samo w sobie dramatem

No i odkąd trafiłem do tej najwyższej klasy to jest cieżko. Wczoraj gram i lagi jak stąd do Indii. A kraj to nieprzypadkowo użyty bo koleś był z Indii. Myslałem, że jest Hindusem, pytam skąd jednak gra aktualnie. Indie- odpowida

A teraz to samo. Pytam koleżki skąd jest. Afryka, Afryka kurwa Afryka. Nie dowierzam, pytam czy pochodzi z Afryki czy tam jest.Jest. Gdzieś pod Egiptem.

----

jutro ma być trailer 22. Z upośledzeniem konami nie da się upilnować koncepcji free to play- z całymi zagrożeniami za tym idącymi

EA jest perfidne, konami upośledzone, cieżko na swiecie jest ;)

• Popieram

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Nie podoba mi się to że nacisk na być na pojedynki 1 na 1. Najgorsza cecha Fify to kaskada zwodów, mam nadzieję że tak nie będzie tutaj

Oprawa jest słaba i tutaj FIFA zje rywala. Mi to akurat nie robi zupełnie.

W ogóle to "e" eFootball wygląda jak symbol euro, kojarzy mi się jak przekaz podprogowy i mnie obrzydza

• Popieram

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Ostre kopnięcie nie może być od razu. To zbyt mocne jest dla psychiki ludzkiej.

Option file też chyba nie na premierę.

A co wyjdzie to się okaże. Alternatywy imo nie ma, więc najwyżej będzie kolejny rok z pes 21 a potem można umierać

• Popieram

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
@Prezesstoczni

A ty coś online jedziesz? Kurcze, wszystkie problemy online przy formule free to play, zamiast zostać eliminowane, to mają szansę urosnąć. Np handicap

Mam skład legend i wylosowało mi kilka dni temu koleżkę ze znacznie słabszym składem. Wygrałem 4 do 3, ale co się działo tam to aż obrzydliwstwo mchem pokryte. I kupą.

VIERA, wielki i silny skurwiel był przewracany przez Toliso. Czułem się jakby to był betonowy słup. No fajnie wyrównanie szans, mogła mi go gra nie losować.

Drugi problem to odbitki. To już każdy mówi. Wystarczy kilka minut i już wiesz ze się to trafiło, o ile się trafiło. Odbitki jak magnes lecą do rywala. No i do ciebie, jeśli Ci się to trafi po twojej stronie, ale każdy ma tendencje tego nie widzieć, bo każdy myśli że jest taki dobry

Ja już wiem kiedy koniecznie trzeba typa faulować bo się w danej akcji coś dziwnego dzieje.

No i wlasnie, free to play to więcej i więcej

Maja być dwie inne piłki, ale chyba marne szanse by tak z biegu wskoczyć na ten rynek. Będzie dziwny rok.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Właśnie z offline mam problem taki, że nie ma dla mnie poziomu trudności. Bo na top Player mam za łatwo, na legendarnym wlaczaja się takie jazdy si... Ile to odsłon to już działa. Grasz Realem np. Wygrasz 4 mecze, z Barcelona np i Atl. A 5 przeciwnik to Osasuna. I włącza się oszustwo do kwadratu i Osasuna gra 3 razy lepiej niż Barca. Bardzo frustrujące

____

Są i niespodzianki. Nowe piłki uderza do nas. Ciekawe czy są szanse że coś z tego będzie.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169

Coś tam o nadchodząch piłeczkach. Filip fajno omawia.
UFL tym się reklamuje, że tylko skill, bez handicapa.

Nie wiem czy możliwe by bez doswiadczenia sobie tak z marszu grę zrobili piłkarska na poziomie.

Brak licencji, bo pewno ich nie będzie niemal wcale, mi zupełnie nie przeszkadza. Ewentualnie jakiś Option file do wgrywania, jeśli dadzą opcje

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Czuje, że będzie ogromna brązowa kupa. Dlatego próbuje zdobyć jakiegoś klasowego obrońcę do 2021 i nie moge trafić. Jednego cb mi brak. Mam Maldiniego i Puyola.

Van Dijka mam, ale bardzo jestem niezadowolony.

• Popieram
Reactions: scooby666

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Można się pożegnać, PES umarł.

30 wjedzie ta beta online, to co było niby testem, teraz w wersji podpimpowanej. A to nic by nie dało, i tak by nic nie dało, nic, pes musiałby byc pierwszy w kulach *- znaczy się nie da się z tego gówna nic zrobić.

Ściągnę i zobaczę ale szanse że będę w to grał oceniam na 1 procent. Albo mniej.

Myślałem że zostanę z 21 bo jest całkiem dobra, ale co się zaczęło odpierdalać teraz online to jest niemożliwe. Handicap się odpalił na maksa, niesamowicie uciążliwe.

Wygrałem dwa mecze bardzo wysoko. Były by to normalne zwycięstwa, ale rywale się wkurzyli i strzelali sobie samobóje aż ich rozłączyło. I jeb, dwa następne mecze pełne wylewów i obron bramkarza rywali.

Nie wiem, znane są różne praktyki, może po prostu chcą by sobie gracze dali spokój z grą i poszli do 22.

A to się nie uda, może na komórkach zostanie jak jest, ale na konsolach się wywali na pysk na 99,9.

No to rok bez piłki się szykuje. FIFY nie biorę bo futa nie chce, a innych nie ma póki co. Trudno, na zdrowie wyjdzie może ;)

*Pudzianowski i znany cytat

tomee

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
625
319
Gdańsk
Ja mam wrażenie, że to bardziej pewna losowość niż handicap, ale chce nam się wierzyć, że jak wygrywamy to tylko dzięki umiejętnościom a jak przegrywamy to przez handicap ;)

Ale też muszę przyznać, że coraz mniej wierzę w Konami, wydawanie niepełnej gry, super pomysł, co może się nie udać.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,955
5,169
Jest jak w becie, która "nie była beta, była tylko testem online". Czyli odpuszczamy. I tak piłki nie ma żadnej fajnej

Mogli debile pes 21 opakować w nowe składy i drobne poprawki zrobić i dać normalnie po 240 zł, kto by chciał to by kupil. A tak na konsolach to będzie trup.

Fifa 22 mi niezbyt pasi ale mln razy lepsza niż to gówno