eFootball PES [seria]

D

Deleted member 164

Guest
30 lipca ukaże się demo, jednocześnie na wszystkie główne platformy - PC, PS4, XO. Do przetestowania tryb online i offline. 3 stadiony, 14 drużyn, ale prawdopodobnie tylko Arsenal i Barcelona z Europy, reszta egzotyczna. Nie wiem po co, ale po raz pierwszy dostępny będzie w demo tryb edycji.

Orson

Padawan
Jun 27, 2019
93
2
Wina Lig czy Federacji sprzedających prawa na wyłaczność.

Jak mowie, jezei komus sie gra podoba to nie jest to zaden argument.

Bo po pierwsze: skopiowanie plikow z pendrive na konsole nikomu rąk nie urwało. Po drugie: wolałbym piłle bez licencji, bez mozliwosci wgrania ofa, ale wspaniała.

PES 19 to nie wiem, średnio mi siadł, zresztą miałem wtedy już tylko lte więc mi sie nie chciało próbować. Ale PES 18. Wyobrażasz sobie multi bez momentum? Wyobrażasz? :)

Orson

Padawan
Jun 27, 2019
93
2
No ja serio mógłbym grać dziś w totalnie padaczną graficznie piłkę, bez licencji żadnej, z super multi.
Taki PES 2018 imo przyniósł rewolucję.

Powtarzam to już któryś raz: zawodnik jak Giroud, czy olaboga Ibra. W Fifie są nazywani bolcami bo liczy się speed. Albo edycje, gdzie liczyli się "konie", a Messi był poniewierany. W PES 2018 Giroud jest tak samo użyteczny jak Dybala. Inny wyraźnie, lecz tak samo przydatna siła jak szybkość w tej gierce.

Np i Messi i Ronaldo. Obydwaj odstają, ale na tyle ile powinni.

A 19 zepsuła wiekszość z tego, czyli całe Konami
Liczę, że 2020 połączy najlepsze cechy 18 i 19

D

Deleted member 164

Guest
Manchester United licencjonowany, Arsenal jest w demie, czyli najprawdopodobniej podtrzymując tradycję dwóch licencjonowanych drużyn Premier League, tym razem Liverpool bez licencji.

tomee

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
625
319
Gdańsk
Komentarz hiszpański niech znowu będzie i będzie okejka ;)
W ogóle kiedyś kupiłem PES'a w PSN US i tam była wersja na obie Ameryki - były 3 wersje komentarza po hiszpańsku: chilijska, argentyńska i meksykańska - ta ostatnia najfajniejsza :)

A co do 2020 to już straciłem nadzieję na licencje, fajnie gdyby online poprawili, bo skiepścili trochę w 2019.

Orson

Padawan
Jun 27, 2019
93
2
Online się grzebie w błocie ze względu na małą bazę graczy. Na Xboxie jest ponoć tragedia, lagi zabijają zabawę, Wynika to z niewielkich opcji matchmakingu. Na PS4 lagów nie ma, ale też nie da się pograć z filtrami wyszukiwania np 3 vs 3 gwiazdkowe zespoły- ta sama przyczyna

Losowania tych piłek też mi nie leżały w ML. A już kuriozum to trener z przypisaną na amen formacją. Co to kurde, symulator Guardioli?

D

Deleted member 164

Guest
Jest też screen, oczywiście rozmazany na maxa i nie wiadome czy prawdziwy, a na nim plansza tycząca sie dema. Byłby jeszcze Juve i Bayern na licencji.

pes-20-demo.jpg

pro.jpg

Manchester United już ujawnili, więc bardzo prawdopodobne są te dwie pozostałe drużyny.

Last edited by a moderator:

twardybidon

Junior
Jun 30, 2019
36
44
Ale jak to? Przecież licencje nie mają znaczenia, tak od lat twierdzą fani PES-a :)

Bardzo to ciekawe. Zobaczymy jak rozwiążą problem w FIFA 20, chyba nie było takiej sytuacji jeszcze, że nie mogą nazwy nawet używać poważnego klubu. Niestety oznacza to raczej pewną marginalizację Serie A (będą chować ją gdzie się da), a np. ja zawsze na niej bazowałem składy w FUT - na pewno nie dodadzą już dodatkowych specjalnych kart jak np. w Bundeslidze w edycji 19.

Najwyższy czas żeby PES kontratakował, niestety nie mam złudzeń, że poprawią kulę u nogi całej serii, czyli otoczkę. Te menusy i cały system z PS2, rzeczy przez które odechciewa się grać - nadal nie da się np. wyłączyć tych powtórek wszystkiego (fauli, strzałów), które trwają wieki.

SinfulScholar

Badass
Jun 27, 2019
1,694
754
Warszawa
no proszę, Konami jednak walczy!

ja to w sumie ciekawy jestem tych składów prawilnych które zawsze są już dostępne w dniu premiery do pobrania. czy tego przypadkiem już samo Konami nie robi i nie wrzuca gdzieś w sieć tłumacząc się, że to fani, co złego to nie my! :D

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,484
1,456
Kielce
Kupiłem wczoraj, cymbał z allegro wysłał zwykłym listem w kopercie bez bąbelków ? Wybrałem PES bo zwykle nie gram w piłkę online a granie w Fifę z konsolą to cymbergaj. Gameplay jest wyborny, dużo przypadkowych zagrań, trzeba bardzo dokładnie podawać piłkę, czasem przy kiksie piłka poleci kozłem do bramki czego nie widziałem nigdy w Fifie. Gra sprawia dużą przyjemność nawet jak nie mogę stworzyć sytuacji bramkowej i przegram mecz. Fifa to arcade do online, z konsolą nie ma co grać. Czasem obrońcy potrafią dziwnie się zachować np. konsola odbiera piłkę na linii pola karnego i zamiast wybić/podać do przodu to podaje do bramkarza. Oczywiście na początek option file wgrałem żeby to jakoś wyglądało po ludzku. Menu jak zwykle po Konamińsku czyli nie wygodne i brzydkie ?

• Popieram
Reactions: tomee and scooby666

tomee

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
625
319
Gdańsk
Mocno zwiększono właśnie tą "przypadkowość", sporo sytuacyjnych odbić, podań, rykoszetów, przy podaniach strasznie ważne jest to jak jesteśmy ustawieni (dużo bardziej niż poprzednio).
Gra mi się świetnie, naprawdę warto było poświęcić godzinę na wgrywanie option file i koszulek :D

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
12,011
5,186
Orsona nie mai w temacie cisza ;)
Dziś premiera, u mnie się ściąga. Ktoś jeszcze po stronie Konami? :)
No witam

Niestety fulla do dziś nie kupiłem bo do dziś nie doczekałem się rozsądnego łącza:eek: Orange to brak słów, z marca 2019 zrobił sie czerwiec, z czerwca wrzesień, z września koniec roku, a z końca roku..."wie pan co, nie wiemy kiedy". Trzeba będzie ewentualnie pomyśleć o przeprowadzce bo siedzenie na lte uwiera mocno w dupę.

Mam taki problem z grą (piszę na podstawie dema), że PES 2018 skradł mi serce. Zakochałem się i gdybym pisał recenzję to 6/6.
Był mistrzowsko zbalansowany. Mistrzowsko. Było tam wszystko. Był atak pozycyjny, był atak z kontry. Można było grać off i deff, w zależności od preferencji i każda opcja miała sens. Idealnie wszystko zbalansowane.
I ani 2019 ani 2020 jak dla mnie się nie zbliża do tego ideału.

Moja opinia odnośnie 2020.Online, mecze z dema. Kuriozalne sytuacje się zdarzały. Oczywiście mi jak i rywalom, nie że tylko mi, wiadome, znane tłumaczenie :) obrona potrafiła się tak rozjechać, że takiego korytarza życia powinien zazdrościć każdy europejski kraj. Wynika to z tego, że zmienili proporcję piłkarze- boisko. Jest teraz bardziej realistycznie, potrafi być czasem sporo miejsca...ale gdy przy tym "sporo miejsca" si zrobi coś głupiego to piłka przechodzi jak Armia Czerwona w 39.

tomee

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
625
319
Gdańsk
No siema :)
Mi w wersje 2019 i 2020 gra się dobrze. Możliwe, że w 2018 wady tak się nie rzucały w oczy i stąd taki dobry odbiór. 2020 bardzo mi się podoba, spokojnie da się gra np. na target mana (nawet lepiej niż wcześniej, bo poprawiono/wzmocniono zastawianie i grę ciałem),. Problem w tym, że AI ma momentami zwiechy i przez to obrona potrafi się rozjechać, nie za często się zdarza ale wkurza. Sama przypadkowość wydaje mi się na takim poziomie, że nie wkurza, ot zdarzają się i rykoszety i inne sytuacje, które wydają się realistyczne (choć jest tego więcej niż poprzednio).
Coś chyba namieszali po ostatnim patchu, bo wróciłem po urlopie i mam wrażenie, że trochę przyspieszyli grę :O ale potestuję jeszcze.

Szkoda też, że myclub jest totalnie przegięty, po tygodniu już większość graczy ma topowych zawodników, teraz to praktycznie same czarne piłki + legendy, szkoda, bo nie ma funu z budowy zespołu, brakuje też sztucznych ograniczników, przydałyby się jakieś mecze dla drużyn z określonym poziomem itp.

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,484
1,456
Kielce
Minus PESa który mnie doprowadza już do szału to bramkarze. Każdy bramkarz przeciwnika to Buffon który gra najlepszy mecz sezonu, zawsze. Gram MU i w meczach z drużynami z dołu tabeli oddaję 16 celnych strzałów na bramkę w tym kilka setek i przegrywam 0:1 bo przeciwnik oddał jeden śmieszny strzał i trafił.
Druga sprawa to taki Rashford. Tylko on robi mi średnio 5 spalonych na mecz, nikt inny ?

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
12,011
5,186
Strasznie tego nie lubię, wybija to z imersji. Pamiętam PES 13 na premierę. Imo bramkarze byli najlepsi w historii- byli ludzcy i nie mieli interwencji roku tak 5 razy na mecz. No ale ludzie narzekali, że lammusy bo przyzwyczajeni są do cyborgów z Fify.

Ale i tak nic mnie nie wkurzało tak jak taka sytuacja: bierzesz sobie poziom trudności x, np top player. Grasz np Realem.
Pokonujesz w pierwszym meczu jakiegoś ogórka, w drugim z trudem Barcelonę, w trzecim ogórka znów...i gra sobie myśli 'ale on jest boski oooo" i w czwartym meczu Levante zamienia się umiejętnościami z Barceloną. Cisną jak szaleni, gola i tak wrypią np z wolnego. Przegrasz a gra na 4 mecze znów stanie się normalna.

tomee

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
625
319
Gdańsk
Mam pełną, więc na 100% nie wiem, ale z opisu:
wnioskuję, że niewiele do pogrania w offline.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
12,011
5,186
No dobrze, jak będzie konczył mi się okres rozliczeniowy to pobiorę (smutne życie ba lte, w poniedziałek orange robi zebranie nr 2 w sprawie światłowodu, ostatnie tok temu bez dwóch dni)
Gracze na next genach, z lte się obsrają z wrażenia.