DualShock 5 - jaki będzie pad do nowej konsoli, wróżenie z fusów i szklanej kuli

angh

Stały bywalec
PSN
angh
- Normalny pad (DS4 nędza)
Nah. Wystarczy lepsza bateria. Pad od ps4 jest calkiem dobry, ale wolalem ten od ps3, gdie moglem jak czlowiek miec palce wskazujace na shoulder buttons, a srodkowe na triggerach. ale mogliby dorzucic jakas bardziej zaawansowana wersje pada z lopatkami, bo inaczej trzeba bedzie sie usmiechnac do scuff.

• Popieram
Reactions: Kosmos and Aludan

Danio

Mieszkaniec forum
PSN
arahjista
Do samego układu i funkcjonalności obecnego dualshocka nie mam zastrzeżeń, ale MUSZĄ je zrobić bardziej trwałymi w przyszłej generacji, szczególnie analogii. W tej chwili mam 5 padów w domu, 3 popsute, 1 działający i 1 nowy. PS4 mam 2 i pół roku czyli wychodzi średnio pół roku na pada. Sony trzepie na tych akcesoriach grubą kasę, może im się opłaca je takie słabe robić. Niech chociaż wydłużą gwarancję do dwóch lat. :/

• Popieram
Reactions: chaoz2eyez

angh

Stały bywalec
PSN
angh
wolalem ten od ps3, gdie moglem jak czlowiek miec palce wskazujace na shoulder buttons, a srodkowe na triggerach.
Przecież da się w DS4 tak trzymać palce. Przynajmniej lewy analog jest tam gdzie trzeba.
w ds3 palce tam automatycznie trafialy. DS4 jest tak wyprofilowany, ze wskazujace trafiaja na triggery z automatu. Jednoczesnie o ile w grach na ps4 spust byl na shoulders buttons, to w ps4 przeniesli spusty na triggery, wiec zmiana designu byla na posiomie zarowno sprzetowym jak i software'owym. Probowalem trzymac palce tak jak na ds4 i sie nie da, ten pad ergonomicznie zostal przystosowany do tylko palcow wskazujacyh na triggerach.

Kosmos

Mieszkaniec forum
- Normalny pad (DS4 nędza)
Nah. Wystarczy lepsza bateria. Pad od ps4 jest calkiem dobry, ale wolalem ten od ps3, gdie moglem jak czlowiek miec palce wskazujace na shoulder buttons, a srodkowe na triggerach. ale mogliby dorzucic jakas bardziej zaawansowana wersje pada z lopatkami, bo inaczej trzeba bedzie sie usmiechnac do scuff.
+ wywalić touchpad i światełko.

Muzi

Stały bywalec
Za DF o nowym padzie

There's a description of how the user can feel more closely connected with in-game environments via their 'feel', delivered with Sony's take on the precision HD rumble feature built into Switch's Joy-Cons. And then there's the evolution of the triggers, which can now provide varying levels of resistance, likened to the increasing tension offered by a bow as you pull the drawstring. Interesting stuff, but also welcome are a couple of quality of life improvements - a shift to USB-C for wired connectivity and charging, along with a larger capacity battery. At the same time we're told that the new pad remains lighter than an Xbox pad (with batteries inserted).

• Popieram
Reactions: Aludan

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
a shift to USB-C for wired connectivity and charging, along with a larger capacity battery
No i to też dobra informacja. Mi także DS4 pasuje i fajnie, że tylko go ulepszą bez jakiejś wielkiej rewolucji typu zmiana umiejscowienia gałek ;)
Przy okazji może będzie obsługa szybkiego ładowania co też byłoby przydatne.

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
Ale po co? Pierwsza rzecz jaką zrobiłem w padzie do X'a to włożenie akumulatora, bo nie chce mi się bawić w paluszki co powoduje, że klapka od spodu zaczyna latać od ciągłego jej otwierania. Wystarczy większy akumulator (pojemniejszy) i tryb szybkiego ładowania po USB-C.

Tzn ok, rozumiem też ciebie, bo grasz pewnie ciągiem wiele godzin, ja akurat tego problemu nie mam. Posiadam dwa DS4 i ładuję na zmianę, a i tak nie gram raczej dłużej niż 4 godz. jednego dnia (wieczoru) :) W sumie pod tym kątem rozwiązanie MS jest lepsze, bo uszczęśliwia wszystkich, tylko kosztuje sumarycznie nieco więcej niż DS4 z wbudowanym akumulatorem.

chaoz2eyez

Aktywny forumowicz
PSN
chaoz2eyez
Aludan > baterie w padzie do xone trzymały 20-30 dni, o jakim ciągłym otwieraniu i lataniu klapki mówisz? Komuś z xbotów się takie coś działo. Pad od X'a (ten od 360 też był dobry) to jest absolutne mistrzostwo świata i każdy powinien dążyć do takiej ergonomii i wykonania.

U mnie, mimo że nie jestem pro true graczem, łojącym po 10h dziennie - pad od X'a trzymał ponad 20 dni zawsze (eneloopy), a grałem codziennie. Dla porównania DS4, muszę ładować co trzy dni, bo sesja 2h przy jakejś grze (wyłączone wibracje, głośniczek i ściemnione światełko) rozładowuje pada w 50%. Więc sorry ponad 20 dni, a 3 dni, to jest różnica. Guano mnie obchodzi czy tam są baterie, aku, rdzeń atomowy czy chomik. To ma działać na jednym ładowaniu jak najdłużej.

Irreversible

Moderator
Pad ps4 > ms w kwestii ergonomii, przynajmniej dla moich mniejszych dłoni. Walczcie o obsługę padow z Xboxa, ale od wygody ps4 proszę mi się odpierniczyć ;)
Naturalnie w kwestii czasu pracy wszelkie poprawki są mile widziane: lepsze zarządzanie energia, większa pojamność baterii (wbudowany aku, żadne paluszki) itp.

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
@chaoz2eyez
No zgadza się, ale dlatego mówiłem o większym aku / szybkim ładowaniu, bo wolę mieć zintegrowany w padzie niż dokupywać jakiś czy wsadzać tam dodatkowe paluszki, które trzeba co jakiś czas wymienić. Oczywiście co komu pasuje. I mam pada do X'a, gdzie klapka lata, a wcale wiele razy nie zmieniałem baterii. W nowym gdzie wsadziłem od razu aku jest do dzisiaj ok.

SinfulScholar

Mieszkaniec forum
PSN
BartholomewPL
a pady do xboxa z konsolą sprzedawane były z akumulatorami czy trzeba je dokupić za stówę dodatkowo?

to ja już wole brak paluszków w zamian za wbudowane akumulatory w ps4. tę stówę lepiej dołożyć do nowego pada i mieć zapasowego pada bądź drugiego do jakiegoś mortala/split screena.

edit: no i jaki ten ms jest nieekologiczny :D
swoją drogą - elite ma akumulator w zestawie czy do pada za 700 zł też trzeba dokupić peryferia? :D

• Popieram
Reactions: Aludan

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
No właśnie sprzedawane były osobno, albo zestaw aku + pad, ale cana oczywiście wyższa.
W oryginale coś takiego https://www.ceneo.pl/31796847

edit: co do Elite to nie wiem, nigdy nie miałem, ale akurat sam pad elite jest na plus u zielonych.
Szkoda, że Sony nie wydało jakiejś specjalnej wersji DS4 z łopatkami od spodu i wymiennymi gałkami itp.

Ciekawe czy w PS5 pokuszą się w końcu o taką specjalną wersję DS5.

Last edited:

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Ktoś jeszcze używa jednorazowych baterii w erze eneloopów?
Hurra, znowu ta sama kłótnia bateria vs akumulatorki. Szacun dla Bloo za zarzucenie idealnego baita :)

Niech sobie będzie i bateria, ale wymienna.
Jakby MS nie był chciwy to albo dodałby play and charge do każdego pada, albo jeszcze lepiej, dodałby do pada elektronikę umożliwiającą ładowanie akumulatorków w padzie kablem usb.

Bloodergo

Mieszkaniec forum
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Czyli powrót do ery X360 i trzymania szuflady baterii? Nie dziękuję. :)
W przypadku Playstation jesteśmy w erze NESa i musimy grać na kablu..

Wiecie że jest coś takiego jak oficjalna stacja dokująca do dualshocków?
No to niech dodadzą to w standardzie razem z padem.

ę stówę lepiej dołożyć do nowego pada i mieć zapasowego pada bądź drugiego do jakiegoś mortala/split screena.
To ja poproszę linka do nowego pada za stówę.

• Popieram
Reactions: gseed and scooby666

Kosmos

Mieszkaniec forum
Czyli powrót do ery X360 i trzymania szuflady baterii? Nie dziękuję. :)
W przypadku Playstation jesteśmy w erze NESa i musimy grać na kablu..

Wiecie że jest coś takiego jak oficjalna stacja dokująca do dualshocków?
No to niech dodadzą to w standardzie razem z padem.

ę stówę lepiej dołożyć do nowego pada i mieć zapasowego pada bądź drugiego do jakiegoś mortala/split screena.
To ja poproszę linka do nowego pada za stówę.
\
Chyba, że Sony da lepszą baterię. :) Pada do Switcha ładuję raz na 40 godzin.

Bloodergo

Mieszkaniec forum
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
no to jest wybitnie pomysł. Ja chce zeby to działało po wyjęciu z pudełka, a nie że dodatkowe wydatki na jakieś akumulatorki i stacje ładujące.
Um.. no ale tak czy siak, po wyjęciu z pudełka dłużej bezprzewodowo pograsz na załączonych bateryjkach niż na akumulatorze w padzie od PS4. :x

Dejw

Padawan
XBL
DejwPL
Steam
DEJW[PL]
Tu popieram @Simplex w całej rozciągłości. Eneloopki kosztują 40zł za 4 sztuki i to z przesyłką. Fakt, trzeba dokupić ładowarkę. Ale wtedy jest już rozwiązany problem rozładowanego pada i rozładowanych w nim baterii. Zawsze dwa paluszki naładowane i jak się rozładują to wymiana trwa 30 sekund. I nie mówcie że to dodatkowy koszt, bo te bateryjki można użyć do wszystkiego. To jest zakup obok pada, który poprawia wygodę. Wg. mnie jest to lepsze rozwiązanie niż wbudowany aku o ograniczonym cyklu ładowania, który przy intensywnym użytkowaniu nie wytrzyma całego cyklu życia konsoli i będzie trzeba męczyć się ze zmniejszającą pojemnością akumulatora a co za tym idzie skróconym czasem działania pada.

Irreversible

Moderator
Gadać tyle aby każdy zrozumiał, że są różne przyzwyczajenia i potrzeby. Dla mnie osobiście kupowanie bateryjek, ładowarki to zarządzanie rzeczami na które nie mam ochoty. Gram i odkładam pada na swoje miejsce, gdzie uwaga (spoiler!) ładuje się do kolejnego wykorzystania. Zawsze gotowy i sprawny.
Nigdy nie miałem problemu z takim prostym przyzwyczajeniem. To jak obsługa telefonu, nie korzystam to niech się doladuję. Rozumiem, że każdy z Was telefon to tylko z wymienną baterią, prawda? Bo przecież gdy poziom naładowania niski to zamiast odłożyć na ładowarkę wymieniacie baterie śmiejąc się innym w twarz z własnej przebiegłości? Chyba zjada Was powoli motto 'always online' ;)

Dlaczego paluszki są dla mnie słabym rozwiązaniem?
Nie muszę się zastanawiać nad podłączaniem ładowarki, ładowaniem baterii, odkładaniem ładowarki do szafki (bo przecież nie trzymam jej wpiętej do sieci 2 tygodnie), odkładaniem baterii itp itd.
Dlaczego miałbym chcieć w/w utrudnienia? Sądzicie, że to super wygodne? Nie, po prostu macie zły nawyk (boli całe życie). Mocniejszy akumulatorek byłby idealnym rozwiązaniem. Nic więcej nie trzeba.

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
bo przecież nie trzymam jej wpiętej do sieci 2 tygodnie)
Wiadomo, zużycie prądu mogłoby doprowadzić do bankructwa.

Pamiętanie o podłączaniu co chwilę pada do ładowarki jest ok, ale wymiana baterii już nie.
No i te wbudowane baterie z czasem tracą pojemność i trzeba kupić nowego pada.

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
No własnie, estetyka czyli zbędne kable do ladowarki.

Żużycie nieważne jakie, dobrym przyzwyczajeniem jest odłączyć z sieci każde zbędne urządzenie.
Nie muszę się zastanawiać nad pamiętaniem o odłaczaniu urządzeń, próbowaniem włączenia ich i uświadomienia sobie ze są odłączone, ponownym podłączaniem.
Dlaczego miałbym chcieć w/w utrudnienia?