Dragon Ball Z: Kakarot

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,332
9,922
Moment, czy ta gra nie ma swojego wątku? Nawet sprawdziłem w wyszukiwarce, a wiecie że to mi się nie zdarza.

0056e447-6ab4-41bf-84bd-76256975d64c_x4jx.1280.jpg

To jest gra, o której marzyłem w latach 90. Wreszcie mogę być Songo, pozwiedzać świat znany z tego anime, naparzać się z tymi wszystkimi śmiesznymi typami, no i po prostu przeżyć tę historię raz jeszcze. Mimo, że to nie jest technicznie gra najwyższych lotów to jestem oczarowany. Szkoda tylko, że nie ma francuskiego dubbingu i tych poprzekręcanych ksyw typu Szatan Serduszko czy Genialny Żółw (Cenega mogła dać opcję zmiany imion na te RTLowe, to raczej niewielki wysiłek, ale i tak dobrze, że są polskie napisy).

Ktoś jeszcze gra?

pozdr

• Popieram
Reactions: l0s r0b3rt0s

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,992
2,663
30
Szczecin, Zdroje
Jest mapa po której się lata od eventu do eventu. Raczej duży hub niż otwarty świat.

Tam fabuła leci jak w DBZ, nawet sceny wyglądają niemal 1:1 więc masz okazję się zapoznać z historią. Nie wiem tylko czy bgędziesz miał ochotę bo sama gra wygląda na średnią i skierowana jest do fanów.

SinfulScholar

Badass
Jun 27, 2019
1,694
754
Warszawa
ej, to ma polskie napisy!

a nie lepiej zacząć w te Xenoverse 1 i 2 zacząć grać? te Xenoverse mają chyba strukturę nowych Mortali. scenka - bitka - scenka - bitka.
jeszcze jest jakiś Dragon Ball Fighterz.

szkoda, że na netflixie nie ma serialu całego

l0s r0b3rt0s

Stały bywalec
Jul 3, 2019
374
176
Poznań
Ja parę lat temu obejrzałem sobie wszystkie odcinki, które kiedyś puszczali w TV i fun był niesamowity - czułem się jak za dzieciaka :cool:

To jest gra, o której marzyłem w latach 90. Wreszcie mogę być Songo, pozwiedzać świat znany z tego anime, naparzać się z tymi wszystkimi śmiesznymi typami, no i po prostu przeżyć tę historię raz jeszcze.

Miałem dokładnie to samo i dlatego KUPUJĘ!!! Dzięki za info, nie wiedziałem, że takie cudo wypuścili ;)

Jun 28, 2019
1,935
2,047
A fanem się zostaje na jakimś tajnym zgromadzeniu?
To i trzeba też cmoknąć Oolonga w tyłek. :)
2LIvXDV.png

ej, to ma polskie napisy!

a nie lepiej zacząć w te Xenoverse 1 i 2 zacząć grać? te Xenoverse mają chyba strukturę nowych Mortali. scenka - bitka - scenka - bitka.
jeszcze jest jakiś Dragon Ball Fighterz.

szkoda, że na netflixie nie ma serialu całego
Polskie napisy radzę omijac jak ktoś kuma DBZ. Xenoverse 1&2 IMO nie maja podejścia, bo tam fabuła jest szczątkowa. No i są ciosy z dupy - co druga postać rzuca Genki-Dama (oczywiście w odpowiednich konfiguracjach dla złych i dobrych), grając Songiem możesz mieć techniki, których on nigdy nie nauczył się ani w mandze, ani w anime. Podobnie cała historia jest troszkę dupiaście zrobiona. Walki 3v3 lub 3vResztaŚwiata też mi się średnio podobały. Samo szukanie Smoczych Kul jest totalnie durnie zrobione i polega na ciągłym farmieniu jednego elementu - trzeba określonego typa zabić superspecialem. Raz na 10-20 walk może wypadnie jedna kulka. Do tego buildy... W Xenoverse 1 miałem Saiyankę na Ki i oneshotowałem prawie wszystkich rzucając w tłum Genki-Dama - innych ataków nie było sensu używać. W Xenoverse 2 poszedłem w Saiyana (tak, w tych grach płeć ma znaczenie, podobnie jak i masa, oraz wzrost) na ATK i też przez ponad połowę gry używałem jednego, max dwóch ciosów. PvP nawet nie próbowałem, bo jak obejrzałem co typy robią na streamach, to odpuściłem. No i w obu Xenoverse w pewnym momencie dobrze jest podfarmić. A tam to jest nudne.
FighterZ to bijatyka 2D i podobała mi się na arcade sticku. Do momentu gdy odkryłem jak zamknąc w stunlocku prawie każdego przeciwnika. FighterZ z tych trzech podobało mi się najmniej.

Z tym, że nie jestem obiektywny w temacie, bo mangę i anime znam na pamięć.

Jun 28, 2019
1,935
2,047
O, byłbym zapomniał. Kakarot ma to, co wszyscy uwielbiali w anime z "tamtego" okresu: 15 minut gadania, potem jeszcze kilka, jeszcze kilka i juz prawie są gotowi do klepania po mordzie. Najdłuższa na razie to chyba była na Namek - z 20 minut cutsceny zanim zaczęli się lać. W anime to im zabrało ze trzy odcinki. :D

Jay

Badass
Jun 28, 2019
1,556
1,260
Bydgoszcz
Też czekam na używki bo w tym roku nie mam budżetu na gry poza Cyberpunkiem :D Na streamach oglądałem z 3-4h rogrywki, trochę z Saiyan Saga, Android i Freeza, a wczoraj z kwadrans z Buu i chciałbym pograć od poczatku do końca :D

Jun 28, 2019
1,935
2,047
No ale w wersji RTL 7 (kanonicznej) to był Szatan Serduszko ;d.
Polskie tlumaczenie francuskiego tlumaczenia z japonskiego. Poza tym na RTL7 lecialy dwie wersje. Jedna leciala przez piec lat, po jednym odcinku dziennie i to byla pelna wersja z dobrym tlumaczeniem. Powtorka byla puszczana po dwa odcinki dziennie i tam bylo troche inne tlumaczenie i byla to wersja ocenzurowana.

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,279
3,224
Kraków
Nigdy nie oglądałem DB, bo to leciało w TV jakoś wczesnym popołudniem. Wracałem wtedy ze szkoły, jadłem obiad przed TV i za chwilę zasypiałem na kanapie, a potem się budziłem jak się odcinek skończył. :/ Przez to nie wiem o co chodzi, ale zawsze mi się podobało to co widziałem. Archon nawet mnie zachęcił, chociaż mogę się odbić od grindu. Bardzo mi się podoba to, że gra przedstawia całą historię z mangi/anime i dzięki niej można ją poznać. Interaktywne anime zrobili po prostu. :)

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,992
2,663
30
Szczecin, Zdroje
Ja kiedy to leciało na RTL w ogóle nie byłem zainteresowany, parę lat później dopiero mnie wzięło i bindżowałem serail na potęgę + miałem znajomego z pełną kolekcją mangi.

W ogóle to chciałbym żeby zrobili jakąś gierkę z pierwszej serii a nieciągle Zetka i Zetka. Najlepiej jRPG i żeby Level 5 zrobiło.

• Popieram
Reactions: Punkstyler

Jay

Badass
Jun 28, 2019
1,556
1,260
Bydgoszcz
No ale w wersji RTL 7 (kanonicznej) to był Szatan Serduszko ;d.
Polskie tlumaczenie francuskiego tlumaczenia z japonskiego. Poza tym na RTL7 lecialy dwie wersje. Jedna leciala przez piec lat, po jednym odcinku dziennie i to byla pelna wersja z dobrym tlumaczeniem. Powtorka byla puszczana po dwa odcinki dziennie i tam bylo troche inne tlumaczenie i byla to wersja ocenzurowana.

Mogę źle pamiętać, może masz jakieś "dowody" na to co piszesz, ale pamiętam, że na RTL7 leciała wersja francuska Dragon Ball i Dragon Ball Z. W połowie Dragon Ball GT nastąpiła zmiana z francuskiej wersji na oryginalną japońską - wszystkie wersje miały oczywiście lektora polskiego.

Nie pamiętam teraz czy wersja francuska byla bazowana na amerykańskiej czy japońskiej, ale wiem, że była ocenzurowana bardziej od amerykańskiej, która to z kolei była ocenzurowana w stosunku do oryginału japońskiego.

Mieliśmy Szatana Serduszko, Krilana, TienShinHana, Chaosa (mogę źle pamiętać jak był zniekształcony po polsku Chiaotzu), Genialnego Żółwia i innych :D

• Popieram
Reactions: Mexiss
Jun 28, 2019
1,935
2,047
Archon nawet mnie zachęcił, chociaż mogę się odbić od grindu.
Aż będę musiał posłuchać, bo jestem pod koniec trzeciej sagi z czterech i grindu nie uświadczyłem. Wystarczy nie walić kombosów na pałe i uważnie patrzeć jakie ciosy ile życia zabierają. Kamehameha czy Galik Gun wygląda fajnie, ale taka biedna KI Wave zabiera o wiele więcej życia. Ważne jest też jak ustawimy społeczność (czyli poznane postacie) i jak je rozwijamy. Ja mam wsyzstkich ustawionych w kole treningu (mimo, że gra sugeruje by rozkładać ich równomiernie - choć wspomina też, że jak chcemy konkretne bonusy to na czymś trzeba się skupić) na eksplorację, i mam już maksymalne bonusy do KI, DEF i XP. Na wydarzenia fabularne przekładam ich na koło Z Fighters co daje mi z kolei maksymalne bonusy do KI ATK, ATK i DEF.
Trzeba też jeść konkretne posiłki, które przygotowuje się ze składników - praktycznie wszystkie są do kupienia w sklepach, a i tak będziemy łowić, więc na trofeach z ryb podbijamy kasę.

Tak mam ustawiane od końca sagi Frizera i nie muszę nic grindować.

Jedyne co warto, to w przerywniku po sadze Frizy pofarmić Smocze Ballsy. Zebranie ich to max 15 minut i z życzenia wybrać Rare Items - za każdym razem wpada 10 prezentów dla postaci, które podbijają wszystkie statsy. Po wykorzystaniu kul jest 20 minut na pojawienie sie ich znowu w świecie gry, a w tym czasie mozemy zrobić pobocznego questa lub po prostu iśc na ryby.

Co do ryb to przynęty są drogie, ale opłaca się je kupować. Raz, że za pomocą przynęty zlatuje się więcej ryb (i więcej z nich jest itemów). A dwa, że trafiają się wypasione okazy (świecą się na lekki żółty kolor) i tu dopiero zaczyna się minigierka, bo tak trzeba machać ogonem/wędką żeby zanęcić tego wypasiksa. Trudne to nie jest wcale, a machanie ogonem na pałe na prawo i lewo nic nie daje, bo podpływa zawsze najbliższa.

Odnośnie gotowania to zwykłe posiłki podbijają nam statsy na 3 minuty. Posiłki wielodaniowe nie dość, że dają nam czasowy bonus, to jeszcze na STAŁE podbijają statystyki postaci. Zakupy składników i łowienie (+ zbieranie np. małży) to jest maks 20-30 minut. Czyli tyle ile potrzeba na ponowne pojawienie się Smoczych Ballsów.

Jun 28, 2019
1,935
2,047
Mogę źle pamiętać, może masz jakieś "dowody" na to co piszesz, ale pamiętam, że na RTL7 leciała wersja francuska Dragon Ball i Dragon Ball Z. W połowie Dragon Ball GT nastąpiła zmiana z francuskiej wersji na oryginalną japońską - wszystkie wersje miały oczywiście lektora polskiego.
Mam cyrograf tłumaczy. :D Oglądaqłem to pięc lat równocześnie czytając mangę. Ta pierwsza, która leciała 5 lat była na wersji japońskiej i potem okroili ją pod cenzurę. Wszystkie akcje z Bulmą, cyckami i "łajdaczeniem" się niektórych postaci były w pierwszej wersji.

mogę źle pamiętać jak był zniekształcony po polsku Chiaotzu
O ile dobrze pamiętam, to był Chaozu. :)