Doom Eternal - PC

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
Ta gra chodzi mi naprawdę chujowo i nigdy nie zbliża się do 60 fps (myślę, że zbliża się może czasem do 30 - można to gdzieś sprawdzić, ale natywnie, bez instalowania kolejnych programików?). Kompa mam na pewno mocniejszego od konsoli, chyba sama karta (gtx1060) kosztowała mniej więcej tyle co basic ps4 i z reguły gry wyglądają znacznie lepiej niż na konsoli. A tu jest mega gówno nawet na niskich. Płynność trochę się poprawia po wyłączeniu v-syncu, ale wtedy screen tearing przecina mi łeb na pół, w tak szybkiej grze wygląda to paskudnie i zamiast się cieszyć z rozwałki tylko jestem wkurwiony :/

pozdr

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,216
7,393
Pana, a może coś z kompem jednak, stare stery czy coś? Ten silnik jest mega elastyczny i ma małe stosunkowo wymagania.
Ja aktualnie 6/13 misja, nieraz jest taki rozpierdol, że niewiadomo gdzie uciekać. I coraz częściej mi się kończy amunicja i muszę latać po całej mapie szukając jednej pestki. Za rozrzutny jestem, tak powiedział mój shotgun.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
Amunicja to jest druga najbardziej wkurwiająca rzecz w tej grze, nigdy jej nie ma ;) Sterowniki musiałem zaktualizować przed odpaleniem gry, więc są fresz. System (jak wie część forunowiczów) niedawno reinstalowałem. Wszyscy właśnie chwalą grę za jej szybki silnik, a u mnie wygląda jakbym miał wersję special coded by Fumito Ueda :/

pozdr

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Sprawdziłeś temperatury? W 1080p na maks detalach powinieneś mieć ponad 60fps.

performance-1920-1080.png

• Popieram
Reactions: Screwball

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,034
395
Polska
Masz włączone potrójne buforowanie synchronizacji pionowej i pełny ekran? Gra powinna działać jak złoto na 1060.
W ustawieniach gry możesz włączyć totalnie rozbudowany monitor wydajności. Porób zrzuty i daj znać. Obniż jakość tekstur, bo może VRamu brakuje, ale to raczej gra by ścinała, a nie zwalniała.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Screwball

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
Ten Vram pokazuje w ustawieniach i mam go sporo mniej niż limit. Zainstalowałem experience i odpaliłem z ustawieniami "optymalnymi" i faktycznie jest lepiej, niż było, ale to cały czas nie jest to, co widzę na filmikach, gdzie jest ta ultrapłynność. Poszukam tego monitora wydajności, jak się robiło zrzuty w steamie?

@Simplex gdzie mój pc ma pachę, żebym mógł mu zmierzyć temperaturę? Ogólnie chyba nie grzeje się jakoś bardzo, bo nie słyszę zbyt mocno wiatraków.

pozdr

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,034
395
Polska
Zrzut robisz F12. Monitor wydajności w grze jest bezpośrednio w ustawieniach grafiki. Gra jest doskonale zoptymalizowana, nikt nie narzeka - musi ci dobrze działać. Wyłącz overlay steam jak radzi Pistak na wszelki wypadek.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,034
395
Polska
Jest aż tak rozbudowany (z RTSS jest dużo lepszy - przydałby się do weryfikacji gdzie jest problem, nie wiem czy działa na Vulcanie)? Mam szerowaną wersję z konta Beth - da się jakoś zmienić tam język? Można ocipieć od polskiego dubbingu, a komenda zmienia tylko język napisów. Pograłem chwilę i raczej nie kupię tego, nie wkręciło mi się.

Doom-Eternal-Screenshot-2020-03-22-20-07-01-50.png