Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
To oświadczenie brzmi jakby ktoś chciał strolować ubi.
Skoro od razu tak mówisz, to pewnie jednak masz rację i Ubi nie kłamie. Także dałem się złapać i niepotrzebny rant od razu. :/ Sorki.
Ostatnio wszystkie wielkie firmy w branżuni tak przeginają co chwilę pałę, że nie było trudno mi w to uwierzyć.

• Popieram
Reactions: Xian and Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl

Ban za zgłoszenie ticketa? Jak żyje czegoś takiego nie widziałem, no ale to giereczkowa więc wszytko jest możliwe.
Oj Panie, to żeś mało widział :D
No to podaj przykład faktycznych banów za ticket, albo czegoś gorszego.

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516

Ban za zgłoszenie ticketa? Jak żyje czegoś takiego nie widziałem, no ale to giereczkowa więc wszytko jest możliwe.
Oj Panie, to żeś mało widział :D
No to podaj przykład faktycznych banów za ticket, albo czegoś gorszego.
SWTOR - Bioware banował na potęgę ludzi ticketujących bugi/exploity. W gildi chociażby mieliśmy taką sytuację. Typ sprzedawał itemy, pomylił się i sprzedał coś czego używał. Wtedy na liście itemów do odkupienia zobaczył jeden za śmieszne pieniądze. Powiedzmy 10% wartości. Odkupił od vendora, a ten skupił go ponownie za 10x poprawnej wartości. Coś jakbyś sprzedał vendorowi pasek za 1k, który był warty 100, a odkupił go za 10. Sprawdził to raz jeszcze, nagrał film i wysłał ticket. Dostał bana za exploitowanie ekonomii na 7 czy 30 dni. Mogli sprawdzić w logach, że zrobił to łącznie 3 razy (żeby się upewnić). Mogli sprawdzić ile golda na tym nabił. Łatwiej było strzelić bana.

Podobne sytuacje, ale już nie tak bezpośrednie były praktycznie w każdym MMO z WoWem na czele. Sam Preach kiedyś złożył ticket za bug który trafił się mu na streamie. Blizz stwierdził, że fajnie, ale pokazał go swoim widzom czy rozpropagował exploit. Dostał bana na 7-30 dni i tym samym stracił status „czystego gracza”. Bez tego statusu blizz nie wysyła zaproszeń na eventy. Tydzień przed eventem (chyba zapowiadającym jakiś duży content patch czy nawet dodatek) odwali jego zaproszenie, hotel i lot xD