Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Kupiłeś konsole na której się gra jak na pc na mixie medium/low w stosunku do high na XSX, to co sie dziwisz, że ocena grafiki może być zaburzonai nie do końca jest brana na poważnie? :D Inna sprawa że ja obecnie mam problem ocenić grę na ekranie 1080p. Ratchet mi sie wydawał lepszy jak oglądałem materiały niż jak zagrałem sam w HDR 4k..., niektóre gry mają odwrotnie.

Jeśli miałbym dostęp tylko do tej konsoli, nie było by yt i porównania grafiki, oraz nie miałbym dostępu do silnego pc z rtx, to wtedy twoja teza by mogła mieć jakieś pokrycie, no ale tak nie jest. :p To, że grałbym na switchu w 320x240 w 10 fps to nie znaczy, że nie jestem świadomy i nie wiem jak ta sama gra wygląda na mocniejszej maszynie, bo to by była czysta ignorancja.
Więc jeszcze raz piszę, że guardiansi nie są w żadnym stopniu nextgenowym tytułem, bo tam nie ma nic nextgenowego. W raczecie jest przynajmniej przełączanie się miedzy światami, czego chyba wcześniej nie było aż na taką skalę.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Bobby? Niemożliwe! Najlepszy CEO!
Zgadza się! Ci oskarżani to szychy w Treyarch i Sledgehammer byli, jakby ich za wcześnie wywalił (jeden poleciał po dwóch miesiącach od początku afery) to premiera CoDów mogłaby być zagrożona, a to niedopuszczalne, to nie CDPR! Rada nadzorcza wstawia się za NAJLEPSZYM PREZESEM, więc na razie na stację z kanistrem nie ma co lecieć, jeszcze stosu nie zbudowali.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
ie miałbym dostępu do silnego pc z rtx,
W sensie grałeś na nim w guardiansów na sensownym ekranie?

Więc jeszcze raz piszę, że guardiansi nie są w żadnym stopniu nextgenowym tytułem, bo tam nie ma nic nextgenowego.
Obstawiam że możesz mieć racje, w końcu zwykle czuję zawód jak sam coś sprawdzam po opiniach innych. Inna rzecz że Avengers wyglądają naprawdę świetnie i można powiedzieć że delikatnie zalatuje nextgenem(ofc nadal mają jakieś problemy typu odbicia/cienie z bieda rozdziałką w niektórych miejscach) na XSX i chodza w 60 klatkach, więc jak ta sama ekipa robiła Guardiansów to widze potencjał żeby w 30 klatkach ta gra była na tyle netgenowa na ile może być crossgen jak o grafe chodzi.

Co do porównań - zupełnie serio dla mnie otoczenie w Medium to jest netgę, może ktoś byłby w stanie to wcisnąć do pastgenów - nie przeczę, ale chyba nikt tego nie zrobił, tak czy owak do tej pory gry które bazowały na fotogrametrii nawet się o to nie ocierały i nigdy nie zrobiły na mnie specjalnego dobrego wrażenia, przynajmniej ja w żadną taką przed medium przy której bym otwierał japę nie grałem. Gameplaye oglądane na ekranach bez HDRa mi tego co zobaczyłem u siebie w Medium w ogóle nie oddawały... Jak pisałem z Ratchetem mam odwrotnie - po tym co widziałem na gameplayach oglądanych na ekranach 1080p bez HDR spodziewałem się dużo ładniejszej gry niż się okazało po odpaleniu.

Last edited:

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Bobby? Niemożliwe! Najlepszy CEO!
Zgadza się! Ci oskarżani to szychy w Treyarch i Sledgehammer byli, jakby ich za wcześnie wywalił (jeden poleciał po dwóch miesiącach od początku afery) to premiera CoDów mogłaby być zagrożona, a to niedopuszczalne, to nie CDPR! Rada nadzorcza wstawia się za NAJLEPSZYM PREZESEM, więc na razie na stację z kanistrem nie ma co lecieć, jeszcze stosu nie zbudowali.

Weź się Panie już nie wygłupiaj okej. Activision i Ubisoft do dołu i zakopać.

Grzyboslav

Stały bywalec
Jun 28, 2019
376
227
Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

• Popieram
Reactions: op1ekun and Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Poziom samozaorania Bobbyego właśnie wzrósł.

Jak wybiło szambo z molestowaniami, Fran Townsend wysłała maila do pracowników który był próbą damage control. Ten mail był strzałem w stopę, wystarczy go przeczytać i zrobić wielkie oczy. Z powodu tego maila pracownicy Blizzarda zrobili tzw. walkout (czyli odeszli od biurek i wyszli przed budynek w ramach protestu)
Następnie Bobby Kotick skrytykował tę wiadomość. Fran Townsed "zrezygnowała" ze stanowiska.

Okazuje się, że ta glista ludzka (mówię o Bobbym) sama osobiście napisała tę wiadomosć i kazała podpisac się pod niej tej biednej kobiecie :D (pewnie nie biednej, ale wiecie o co chodzi).

A potem glista Bobby skrytykowała tę wiadomość i nazwała ją "tone deaf".

A teraz się wydało że to Bobby sam napisał, a potem na to nasrał :D Kocham tego typa.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
brian-cox-laughing-at-you.gif

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
To jest dramat. Wielkie firmy mające potencjał żeby robić przynajmniej dobre gry, wypuszczają takie gnioty. Przecież mają zarówno zasoby jak i solidne podstawy żeby robić gry kozackie, nie tylko dobre, a oni tym czasem wypuszczają jakieś potworki. Mgła covidowa czy co? A ludzie jeszcze się na to nabierają i kupują za pełną cenę na premierę :(

1637585688921.png

😭

• Popieram
Reactions: op1ekun

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Nikt nie wyciągnął wniosków z Cyberpunka. Taki wniosek :) z tego.
Było za mało czasu na to ;)

Znowu publicystyka okrutnie pod tezę - chciał udowodnić ze ubisoft wypuszcza w kółko to samo, czyli rozwleczone gry i sequele i udał ze Immortals Fenyx Rising nie istnieje.

"Osłodzić" wizerunek? Chyba ocieplić :)

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
Kupiłeś naszą grę na premierze, frajerze?

Wypuściliśmy patcha który naprawia krytyczne bugi (w tym blocker), a już w grudniu wypuścimy kolejnego patcha, który poprawia wydajność i naprawia ponad 100 bugów. Brawo my!

720f83ba1bb89e0e338f890f9bf91121864f2984.jpg
Serio myślałem nad tym Szerolkiem na premierę bo staram się wspierać Frogwares ale to brzmi jak małpowanie złych wzorców od Cyberpunka. Roadmapa gdzie chwalą się poprawianiem krytycznych baboli??? To może jeszcze Seasona Pass na patche, no ludzie, co za czasy...

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ja rozumiem, że pandemia i work from home, ale to już się robi żałosne. Do tego są firmy, które wypuściły dopracowane gry w czasie pandemii, jak na przykład Capcom z RE Village.
Bardzo dopracowane, zwłaszcza na PC, gdzie zapomnieli dodać TAA, ale nie zapomnieli dać denuvo które powodowało stutter, którego nie było na konsoli ;)

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Jakkolwiek nie popieram takiego zachowania, to nazwa jest dobra.

Z gier w które gralem, to na pewno It takes two.

No i Battlefield 2042 rzecz jasna :)
Z tego co pamietam wczesniej rano cos mowiles o trollingu? Czyli rozumiem, ze jak ty to robisz to jest ok ale jak ktos inny to juz nie?
Nie sądziłem że kogokolwiek striggeruje taki oczywisty żart, który absoutnie nikogo nie dotyka osobiście, ale usunąłem ten triggerujący fragment.

Torin

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
3,066
2,202
Internety
www.instagram.com
Jakkolwiek nie popieram takiego zachowania, to nazwa jest dobra.

Z gier w które gralem, to na pewno It takes two.

No i Battlefield 2042 rzecz jasna :)
Z tego co pamietam wczesniej rano cos mowiles o trollingu? Czyli rozumiem, ze jak ty to robisz to jest ok ale jak ktos inny to juz nie?
Nie sądziłem że kogokolwiek striggeruje taki oczywisty żart, który absoutnie nikogo nie dotyka osobiście, ale usunąłem ten triggerujący fragment.
Mnie nic nie strigerrowalo, chcialem Ci tylko wypomniec twoja hipokryzje :)

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Czasami bronię Ubi, bo nie uważam by ich gry były tak złe na tle reszty open worldów jak się o nich często mówi, ale to są szczyty bezczelności.

Najbardziej ten fragment.
0YDeUdK.png

Tłumaczę na swoje: "Jeśli będziesz próbował obejść problem własnymi sposobami, który nie zostanie rozwiązany BO MAMY TO W DUPIE, zostaniesz zbanowany. Bo bezpieczeństwo, coś tam coś tam, fuck you. Nie zawracaj już gitary."
Dlaczego po prostu oficjalnie nie zamkną serwerów? Jeśli nie chcą negatywnych nagłówków to przyjęli wyśmienitą strategię. :LOL:

Last edited:
  • Popieram
Reactions: randydisher

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Co wstawiam ostatnio to znika. :mad: W tweecie było to oświadczenie:
Hello Splinter Cell Blacklist Fans,

It has been brought to my attention by one of our team leads here at Ubisoft Customer Support that many users have been reporting issues connecting with the Splinter Cell Blacklist services when attempting to access the multiplayer or cooperative features of the game.

Rest assured, we are aware of the issue. However, given the age of the game in question, and the relatively inactive player base, the game team has decided not to devote any further resources into rectifying this issue.

It is for this reason that I must ask you, our loyal players, to refrain from opening any further support tickets regarding this issue. My team and I have no input into the decision making process of the game teams, and by continuing to weigh down the support team with well-known and unsolvable issues only serves to prevent other innocent players from receiving the prompt problem solving they deserve.

Any support tickets submitted regarding this issue in the future will be met with a 7 day ban. During this period, you will be unable to make purchases through the Ubisoft store, log in to Ubisoft websites, log in to your Ubisoft account or play through the Ubisoft Connect client. However, you may still play offline. Customer support will not be able to lift this ban.

Further offenses will be met with a permanent ban.

In addition, any users found to be intentionally using an earlier version of Ubisoft Connect or Uplay launchers in order to workaround the issue will be banned. Older versions of Ubisoft Connect are no longer secure, and continuing to make use of them could result in security breaches to your Ubisoft account or Ubisoft as a whole.

Thank you for your understanding in this matter.
Teraz według Ubi ta odpowiedź została wysłana przez oszusta z zewnątrz i inny, prawdziwy admin ją przypinając popełnił błąd. Nie wiem czy w to wierzyć, ale ok.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: randydisher