Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Jakieś roszczeniowe typy domagają sie przestrzegania prawa pracy i żeby osoby molestujące zostały ukarane. W dupach się poprzewracało! :D
A przepraszam, tak się dzieje jak się pobieżnie tylko rzuci okiem na treść. Ja myślałem, że to była jakaś petycja ws. tych maili, że się gracz za słabo w grę angażuje.

• Popieram
Reactions: MikeL and Simplex

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Pamiętam jak przez mgłę, że nieźle się bawiłem grając w Sleeping Dogs.
To tylko mgła. Mi się bardzo nie podobała po premierze (a miałem głód GTA rok przed premierą V) i nie skończyłem. Ostatnio przypomniałem sobie o SD. Skusiłem się na remaster bo był za jakieś grosze na Xa myśląc że może byłem zbyt surowy dla tej gry. Nie byłem. To jednak jest przeciętniak.

maxplastic

Badass
Jun 28, 2019
1,092
803
Mnie się bardzo podobał, gdy grałem jakiś czas po premierze. Natomiast w zeszłym roku kupiłem remaster za jakieś 20 zł i nie odnalazłem weny, po kilku godzinach mi się odechciało, choć może wrócę. Powtórki takich gier jakoś w ostatnich latach na mnie nie działają albo nawet mi się nie chcę zaczynać, nawet tylko raz przeszedłem GTA V, w przypadku poprzednich części nie do pomyślenia.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Przeciętniak? Owszem, ale taki lepszej kategorii. Mnie się w niego grało o niebo lepiej od gier Rockstara, bo to była gra akcji z otwartym światem, a nie ślamazarny symulator nudy z pretensjonalnym scenariuszem.
Pretensjonalny? Ty tam dostrzegasz pozowanie na kino moralnego niepokoju? :)
Pretensjonalny na zasadzie "wyżej sra...", silenie się na jakieś nieumiejętne komentarze społeczne. Tego więcej było w RDR niż w GTA5.

• Popieram
Reactions: Danio

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
U mnie na odwrót. GTA 5 uważam za jedno z najgorszych GTA ( do tej pory nie ukończyłem, a 4 bardzo mi się podobała ) - te postacie zupełnie nietrafione i fabularne nudy. Natomiast RDR 2 to w większości dobrze napisane i zagrane postacie oraz dobra fabuła - ukończyłem z przyjemnością.
Tzn żeby nie było, mi się GTAIV i Max Payne 3 też podobały jako gry, w sumie to wszystkie gry R* lubię, mówię tylko, że moim zdaniem słabo im wychodzi fabuła na poważnie, z jakimiś przemyśleniami itd, a dużo lepiej satyra i akcja. Tylko RDR2 zabiło mnie swoją ślamazarnością, ogromem i tymi statystykami różnymi, ale mam plan kiedyś wrócić. Być może jak wydadzą remastera na nową generację.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Ale czy w piątce była poważna fabuła? Dużo poważniejsza, dojrzała w opowiadaniu historii i jej przesłaniu była czwórka z jej so this is the American dream
Miała poważne momenty. I IV też raczej moim zdaniem tylko momenty, ogólnie było dużo humoru z Romanem, reakcjami Niko na różne sytuacje, masa zwariowanych postaci itd. Można było z niej wyciągnąć poważny komentarz o amerykańskim śnie, ale to było schowane pod toną żartów i satyry, wtedy moim zdaniem GTA jest najfajniejsze. Ale już zakończenia w obu wersjach były wprost mocno poważne i żadne nie przypadło mi do gustu. Lost and Damned miało najmniej humoru, cały czas smęty i też dlatego najmniej mi się podobało, a Ballad of Gay Tony już całe na luzaku i uważam je za najfajniejszą historię z GTAIV.
@Danio Oj to koniecznie musisz zagrać. Ty masz Xboxa a RDR 1 na Series X wciąż moim zdaniem się broni i jest w 4k ( już na One X było 4k ). Przechodziłem ponad rok temu i się bardzo dobrze grało.
Tak, mam nawet na półce w obu wersjach, z 360 i PS3 (jak już zagram to na pewno we wstecznej jak mówisz). Tylko takich gier w backlogu mam dużo, na razie RDR jakoś nie miał szczęścia bym go z niego wybrał, ale kiedyś się to na pewno wydarzy.

• Popieram
Reactions: Sialala and Muzi

hesus

Badass
Jun 30, 2019
1,917
2,082
Rozumiem, ale moim zdaniem w RDR 1 i RDR 2 jest na serio i w obu wyszło to bardzo dobrze, wiec się nie zgadzam z ' słabo im wychodzi fabuła na poważnie'. Rockstar umie w poważną fabułę, pytanie tylko czy poważna fabuła w serii GTA to dobry pomysł.
Może 2 poważna, ale rdr1 to tak okrakiem - trochę stara się być poważna, trochę na żarty (ten grabarz, albo ten handlarzyna snakeoil np) ale na 100% jest przeraźliwie nudna :)

• Popieram
Reactions: Gregys

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Wg qbora to pierwsza gra, która pokazuje potęgę next genów... Chyba na xboksie, na pc niektóre tekstury pamiętają ps2, a lody takie, że jak wjechałem wczoraj na górkę popaczeć, to krzaki w oddali i tekstura ziemi przypomniały mi Obliviona. Od razu wszedłem w opcje zobaczyć czy może ustawienia się zresetowały na ultra low.
a PC to jakaś magiczna platforma, że ułomności projektowania pod zeszłą generację nagle znikną? tekstury z PS2 też są na PC tu i tam wg internetów

nie wiem kto to qbor i czemu jest tu czasami cytowany przez niektórych, ale jedyne gry, które były budowane pod nową generację wyszły na razie tyko na PS5

Berek

Mieszkaniec forum
Jun 29, 2019
712
448
Wg qbora to pierwsza gra, która pokazuje potęgę next genów... Chyba na xboksie, na pc niektóre tekstury pamiętają ps2, a lody takie, że jak wjechałem wczoraj na górkę popaczeć, to krzaki w oddali i tekstura ziemi przypomniały mi Obliviona. Od razu wszedłem w opcje zobaczyć czy może ustawienia się zresetowały na ultra low.
a PC to jakaś magiczna platforma, że ułomności projektowania pod zeszłą generację nagle znikną? tekstury z PS2 też są na PC tu i tam wg internetów

nie wiem kto to qbor i czemu jest tu czasami cytowany przez niektórych, ale jedyne gry, które były budowane pod nową generację wyszły na razie tyko na PS5
Flight Simulator? The Medium?

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Pisałem to a propos "ale jedyne gry, które były budowane pod nową generację"
Wg mnie Medium nie było budowane pod nową generację, w tym sensie ze nie jest to gra która nie mogłaby działać na poprzedniej generacji, gdyby robił ją kompetentny developer.

Bo że wyszło tylko na XSX|S, PS5 i PC to oczywiście racja, jak również prawda że nie jest pokazem możliwości tej generacji (nie wiem czy jakakolwiek gra naprawdę jest, bo jeszcze nie grałem w Guardiansów).

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
No i leave series s alone!!1
Kupiłeś konsole na której się gra jak na pc na mixie medium/low w stosunku do high na XSX, to co sie dziwisz, że ocena grafiki może być zaburzonai nie do końca jest brana na poważnie? :D Inna sprawa że ja obecnie mam problem ocenić grę na ekranie 1080p. Ratchet mi sie wydawał lepszy jak oglądałem materiały niż jak zagrałem sam w HDR 4k..., niektóre gry mają odwrotnie.

Ratchet wyglada naprawde dobrze, tylko że niestety ta gra nie robi takiego WOW na jakie liczyłem. Realizuje bardzo ładną oprawę w 60 klatkach i super, ale niestety tu i tam jakieś migotanie cieni, tam wskakuje LOD. Generalnie widać niedostatki. Po prostu coś a całośc wygląda jak powiedzmy że topowa gra na PS4, z lepszymi modelami, w wyższej rozdziałce i na 60 klateczkach, z rejtrejsami, ale szczerze większe wrażenie nextgę robił ma mnie Astro...

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
I really want to stress that Guardians of the Galaxy is a genuine surprise, an exceptional game and a visual tour-de-force. It often looks stunning - and that starts with the locations. The Quarantine Zone, a planet of derelict machinery fused with a pink crystalline gel, is a perfect backdrop for the Guardians' first mission. Materials come out beautifully in the midday sun. Light shafts seep from behind pillars of dense scrapyard tech, giving the world a rich, opulent look. Lighting also brings out the sharp, specular layer on the pink rubble, a lot of which is destructible. All round, there's a heavy art-driven approach to each area and every set-piece.