Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.

angh

Prezes
PSN
angh
Ale sam się odnosisz do „Stadii i innych serwisach z podobną płatnością” w wcześniejszych postach. Branie Stadii jako przykładu usług abonamentowych jest słabe.
Nie ja, a john lineman, jak na zalaczonym tweecie - możesz go zapytać, co dokładnie miał na myśli. Ja sie zgadzam generalnie z twierdzeniem, że gaas może być szkodliwe dla gier, ale ja tutaj podaje jedynie komentarze o tendencji rynku dokonane przez inne osoby, i tyle.

Mexiss

I Am Robot
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Ostatnio mieli Valhallę która zarobiła im mnóstwo kasy, pobiła wszelkie rekordy serii, a tutaj niby się "sypie". Chciałbym jarać to samo.
Chciałbym zobaczyć ile osób grało więcej w Valhallę niż 20h. Ta gra miała mocny boost ze względu na start nowej generacji… na którą nie było gier. Skoro w Ubi widzą, że zmiana jest niezbędna to nie wierzą, że kolejna cześć w tej formule nie da się obronić. Valhalla też była bardzo szybko i mocno przeceniana.

Sama sprzedaż to nie wszystko - patrz na Cybercrapa.

• Popieram
Reactions: angh and Muzi

Danio

Prezes
PSN
arahjista
XBL
Danio237
Steam
Danio237
W okolicach Far Cry 6 też nie ma gier z tego co widzę, na pewno się świetnie sprzeda i dalej będzie się "sypać". :p Cyberpunk to scam i utracona bezpowrotnie reputacja firmy, a nie poprawna gra, która jest za długa i szybko się nudzi, zupełnie inny przypadek. I na rozpastność Odysei też było mnóstwo narzekań, nic to nie zmieniło. F2P to ogólny kierunek większych wydawców dzisiaj (nie mam nic przeciwko dobrym F2P), kopiuj-wklej gracze lubią (patrz open worldy Sony), a sex afery nikogo prócz branżuni nie obchodzą. Ubi ma się dobrze.

• Popieram
Reactions: Screwball

Danio

Prezes
PSN
arahjista
XBL
Danio237
Steam
Danio237
Teraz się Schreier znowu na Acti przerzucił. Ale tu już oskarżenia brzmią dużo konkretniej i poważniej.
Najgorszy ten fragment.
The suit also points to a female Activision employee who took her own life while on a company trip with her male supervisor. The employee had been subjected to intense sexual harassment prior to her death, including having nude photos passed around at a company holiday party, the complaint says.
Chore, kolejne Riot Games.

Screwball

I Am Robot
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
problemy z wydaniem czegokolwiek co by nie było kopiuj-wklej Ubiszrotem (BG&E2 idzie na rekord?). Fajnie się sypie :D
Hyper Scape to kopiuj-wklej jakiej gry Ubi? Immortals to kopiuj-wklej jakiej gry Ubi? XDefiant to kopiuj-wklej jakiej gry Ubi?

Oczywiście ta korpora ma swoje za uszami, ale nie kumam czemu nikt nie dostrzega, że spośród największych wydawców zdecydowanie najwięcej inwestowała w nowe, duże gry w ostatniej dekadzie.

pozdr

• Popieram
Reactions: Jay

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Teraz się Schreier znowu na Acti przerzucił. Ale tu już oskarżenia brzmią dużo konkretniej i poważniej.
Najgorszy ten fragment.
The suit also points to a female Activision employee who took her own life while on a company trip with her male supervisor. The employee had been subjected to intense sexual harassment prior to her death, including having nude photos passed around at a company holiday party, the complaint says.
Chore, kolejne Riot Games.
Tu też będziemy wydawać wyrok przed rozprawą jak robi to twitter od samego "rana"?

Muzi

Prezes
problemy z wydaniem czegokolwiek co by nie było kopiuj-wklej Ubiszrotem (BG&E2 idzie na rekord?). Fajnie się sypie :D
Hyper Scape to kopiuj-wklej jakiej gry Ubi? Immortals to kopiuj-wklej jakiej gry Ubi? XDefiant to kopiuj-wklej jakiej gry Ubi?

Oczywiście ta korpora ma swoje za uszami, ale nie kumam czemu nikt nie dostrzega, że spośród największych wydawców zdecydowanie najwięcej inwestowała w nowe, duże gry w ostatniej dekadzie.

pozdr
yy..jednak Sony

pozdrawiam również serdecznie

• Popieram
Reactions: angh

biomedic

Mieszkaniec forum

pozdr
A może po prostu nowe gry nie są dedykowane staremu pokoleniu

Widac to właśnie po tym ich Defiancie

Pokolenie Fortnite dorasta no to robia juz dla nich gierki :)

Screwball

I Am Robot
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823

pozdr
yy..jednak Sony

pozdrawiam również serdecznie
Ok racja, myślałem raczej o "ogólnoplatformowych" wydawcach (tak, wiem że Sony nie wydaje tylko na PS, ale jednak to ich własna platforma).

pozdr

• Popieram
Reactions: Jay and Muzi

Gregys

Prezes
1. Nie wiem, battle royale nikogo.
2. AC Odyssey z innymi kolorkami, przy okazji dużo nudniejsze.
3. Nawet w filmiku ze "światowego ujawnienia" widziałem lokację i assety z Division 2

Ja akurat Ubi lubię, dobrze się bawię przy niektórych grach ich produkcji.

• Popieram
Reactions: Mexiss

Mexiss

I Am Robot
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
1. Nie wiem, battle royale nikogo.
2. AC Odyssey z innymi kolorkami, przy okazji dużo nudniejsze.
3. Nawet w filmiku ze "światowego ujawnienia" widziałem lokację i assety z Division 2

Ja akurat Ubi lubię, dobrze się bawię przy niektórych grach ich produkcji.
Dokładnie. UbiCoD stoi na innych grach Ubi, Immortals to lekko zmienione AC, a HyperFail to chyba żaden powód do dumy i raczej potwierdzenie tego, że cokolwiek poza Ubigame jest poza ich zasięgiem.

Danio

Prezes
PSN
arahjista
XBL
Danio237
Steam
Danio237
Tu też będziemy wydawać wyrok przed rozprawą jak robi to twitter od samego "rana"?
Lol, nie wydałem wyroku, tylko mówię że jeśli to prawda to chore i mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne zostaną ukarane. Choć pewnie się łudzę i sprawa tak czy siak skończy się ugodą i zamieceniem sprawy pod dywan jak to było w Riot. O tym konkretnym przypadku nic nie wiem, ale że Blizzard to banda hipokrytów i skurczysynów, którzy mam nadzieję, że za parę lat zbankrutują, to tak sądzę od dawna. Interesuję się nimi od początków scamu jakim jest Overwatch League. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć zamiast czytać twitterka to polecam podsumowania tego dziennikarza: klik klik klik klik i klik. Niech płoną.
Sam lubię Ubi, moim zdaniem są dużo lepszym wydawcą niż przereklamowane Sony, no ale kopiuj wklej u nich to też chleb powszedni. Hyper Scape to kopiuj-wklej pod tym względem, że cała mapa po kilkaset identycznych budynków, ciężko tam znaleźć coś unikalnego. XDefiant to od razu widać, że są to posklejane rzeczy z innych gier spod szyldu Toma Clancego, już w tym filmiku łatwo dostrzeżemy mnóstwo assetów z The Division:

Prócz tego lore, umiejętności, postacie ze Splinter Cella i Ghost Recona, i następne frakcje na pewno będą jeszcze z czegoś innego wyciągnięte. Widać, że ta gra tak jak Hyperscape to zrobienie czegoś małego niższym kosztem, by jakby się okazało, że chwyci i eksploduje (jak np. Apex Legends) to zrobić z tego stałe źródło dochodu. Jak się nie uda to można szybko zakopać i spróbować ponownie.
Far Cry to od 3 praktycznie ciągle to samo, a Asasyny po odświeżeniu Origins już znowu zdążyły stracić na świeżości.

Ja za to bardzo lubię Ubi za lokacje jakie robią, konkretnie to miasta z Watch Dogs 1, 2 i The Division 1. Po splatynowaniu mógłbym tam chodzić kilkadziesiąt godzin więcej i jeszcze oglądać te ulice, budynki, graffiti... W żadnym open worldzie Sony tego nie doświadczysz, Spiderman, Ghost, Days Gone, Horizon to jest taki recykling, że po paru godzinach widzieliśmy 99% gry. Jak niektóre osoby mogą to zachwalać krytykując jednocześnie odtwórczość gdzie indziej jest dla mnie nie do pojęcia. Te 3 gry które wymieniłem pod względem miejscówki są dla mnie tak samo świetnie wykonane jak tak zachwalane The Last of Us, z tym że tam to wszystko jest mniejsze i liniowe, a tutaj skala większa, dużo więcej do zobaczenia. No zrobiły te gry na mnie ogromne wrażenie. Asasyny przed chwilą krytykowałem, ale też pod względem lokacji potrafią zachwycić i stoją zdecydowanie wyżej niż megahiperduper ex od Sony z odbijaniem w kółko takich samych obozów i kropkami w lesie.

Danio

Prezes
PSN
arahjista
XBL
Danio237
Steam
Danio237
@Muzi No ok, ja też nie mówię, że Ubi jest pod każdym względem jakieś zajebiste, po prostu uważam, że hejt na nich jest zdecydowanie przesadzony gdy reszta robi to samo. Też wolałbym, np. żeby te ostatnie Asasyny nie były molochami na kilkadziesiąt do stu godzin, ale bardziej skondensowanymi kampaniami na kilkanaście, max ~30 gdy platynujesz.

angh

Prezes
PSN
angh
Dla mnie tak wysokie pozycjonowanie Sony to wygłupianie się. 🤷‍♂️
ilosc nowych dobrze ocenianych IP, ilosc gier wysoko ocenianych na MC - Sony i Nintendo prowadza stawke, Ubi jest ok, ale nie az tak ok.
Wyglupianie sie to udawanie, ze firma odcinajaca kupony od serii robiac wszystko na jendo kopyto stoi wyzej niz firmy, ktore dostarczaja zroznicowane gatunki i generalnie maja wiecej wysoko ocenianych tytulow.

Muzi

Prezes
@Muzi No ok, ja też nie mówię, że Ubi jest pod każdym względem jakieś zajebiste, po prostu uważam, że hejt na nich jest zdecydowanie przesadzony gdy reszta robi to samo. Też wolałbym, np. żeby te ostatnie Asasyny nie były molochami na kilkadziesiąt do stu godzin, ale bardziej skondensowanymi kampaniami na kilkanaście, max ~30 gdy platynujesz.
zgadzam się po części, że reszta robi to samo ( wg mnie UBI odstaje od najlepszych jeśli chodzi o postaci, narrację, fabułę, animacje i sam gejmplej ) i tak jak kiedyś tu rozmawialiśmy być może jest szansa na bardziej skondensowane tytuły z serii w AC Infinite

Danio

Prezes
PSN
arahjista
XBL
Danio237
Steam
Danio237
Wyglupianie sie to udawanie, ze firma odcinajaca kupony od serii robiac wszystko na jendo kopyto stoi wyzej niz firmy, ktore dostarczaja zroznicowane gatunki i generalnie maja wiecej wysoko ocenianych tytulow.
Zróżnicowane gatunki? :LOL: TTP ze zabieraniem kropek, chowaniem się w wysokiej trawie (MUSI BYĆ TRAWKA!), odbijaniem obozów i na siłę "filmową" historią, no zajebista różnorodność, pogratulować.

Są wyjątki jak Returnal czy God of War, ale ich główny nurt open worldów to zdecydowanie w kółko to samo. Ludzie już nawet na ten gatunek zaczęli mówić "Sony game".

A że Sony i Nintendo mają od recenzentów z automatu +1 do oceny, bo to Sony i Nintendo to wiadomo od dawna.

angh

Prezes
PSN
angh
Zróżnicowane gatunki? :LOL: TTP ze zabieraniem kropek, chowaniem się w wysokiej trawie (MUSI BYĆ TRAWKA!), odbijaniem obozów i na siłę "filmową" historią, no zajebista różnorodność, pogratulować.
Ja myslalem, ze ty miales bronic ubi, a nie sie z niego nabijac... ;)
Zawsze, grajac w gry ubi w penym momencie sie lapie, ze zamist grac to odchaczam znaczniki na mapie, i wtedy mi przechodzi.

angh

Prezes
PSN
angh
Są wyjątki jak Returnal czy God of War, ale ich główny nurt open worldów to zdecydowanie w kółko to samo. Ludzie już nawet na ten gatunek zaczęli mówić "Sony game".
Musisz znac bardzo innych ludzi niz ja;) Nawet tutaj kazdy mowi 'ubi game'.

A że Sony i Nintendo mają od recenzentów z automatu +1 do oceny, bo to Sony i Nintendo to wiadomo od dawna.
Nie, nie jest to wiadome, to po prostu foliarstwo. Nintendo dostarcza swietnne gry od lat. Ubi dostarcza te same gry od lat (przeciez nawet cale mapy potrafia byc identyczne w innych ich grach)

No spoko, ja zbierając te kropki oglądam sobie przy okazji świetnie wykreowany świat zamiast odbijać się od takich samych drzew.
chyba zapomnniales o '/s' na koncu ;D
A moze odbijanie sie o takie same rzymskie budynki w valhalla sie nie lapie;)

• Popieram
Reactions: Pats_

Danio

Prezes
PSN
arahjista
XBL
Danio237
Steam
Danio237
Musisz znac bardzo innych ludzi niz ja;) Nawet tutaj kazdy mowi 'ubi game'.
No właśnie ludzie już chyba zrozumieli, że Sony robi dokładnie to samo i zaczęli tej frazy używać. Wielokrotnie na discordach i w podcastach się już z tym spotkałem.
Nintendo dostarcza swietnne gry od lat.
Tja, oceny dla jakichś portów starych Mario czy ostatnio Zelda sklecona na szybko wcale nie są przesadzone. Dziewiątki bardzo zasłużone, oprócz ctrl+c, ctrl+v jeszcze ctrl+s musieli zrobić!

Już eot, nie chce mi się z fanbojem dyskutować.

• Popieram
Reactions: biomedic

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Czyli nadal będziesz się upierał że nie jesteś fanbojem Sony? :D

Teraz się Schreier znowu na Acti przerzucił
O, nie wiedzialem że Schreier zmienił imię, nazwisko i płeć.

Lol, nie wydałem wyroku, tylko mówię że jeśli to prawda to chore i mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne zostaną ukarane. Choć pewnie się łudzę i sprawa tak czy siak skończy się ugodą i zamieceniem sprawy pod dywan jak to było w Riot.
Tym razem to nie są oskarżenia jedego pracownika którego można zastraszyć lub przekupić. Ten pozew został złożony po trwającym dwa lata śledztwie przeprowadzonym przez rządową agencję, więc może coś z tego będzie:
according to a lawsuit filed by the California Department of Fair Employment and Housing.
A two-year investigation by the state agency found that the company discriminated against female employees in terms and conditions of employment, including compensation, assignment, promotion, and termination. Company leadership consistently failed to take steps to prevent discrimination, harassment, and retaliation, the agency said.
Treść pozwu:

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Danio

angh

Prezes
PSN
angh
Czyli nadal będziesz się upierał że nie jesteś fanbojem Sony? :D
Nie, poniewaz nie ma to znaczenia w tej dyskusji. Ja twierdze, ze Ubi w zaden sposob nie jest liderem i jest sporo innych firm robiacych lepsze i bardziej zroznicowne gry.
Danio krytykuje Sony mowiac " TTP ze zabieraniem kropek, chowaniem się w wysokiej trawie (MUSI BYĆ TRAWKA!), odbijaniem obozów i na siłę "filmową" historią, no zajebista różnorodność, pogratulować. " co w zasadzie idealnie opisuje wiekszosc gier ubi. Oraz opisuje wiekszosc jego argumentow.

Mamy mierzalne i obiektywne kryteria do oceny wydawanych gier. Ani pod wzgledem meta, ani ilosci dobrze odebranych nowych IP, Ubi nie lapie sie na pierwsze miejsce. Bedzie tutaj za Nintendo, Sony, prawdopodobnie za Sega, Atlus, THQ rowniez (troche tutaj strzelam z thq i sega).

Jezeli jeszcze nie zalapales, nie podalem zadnego argumentu z punktu fanboja, za to danio wciaz probowal przedstawic osobiste preferencje jako obiektywna prawde.