Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Kolejny dzień, kolejne ciekawostki z branżuni :).

Actvision ponownie przegina pałę z Call of Duty, do tego stopnia, że nie wiem jeszcze czy nadal chcę kupić nowe Modern Warfare.

Najlepsze bronie w trybie Blackout, który przypomnijmy - jest Battle Royale i polega w dużej części na szczęściu i losowości - daje przewagę płacącym, bo umożliwia dostęp do najlepszych broni zdobytych z Black Marketu, czyli z mikrotransakcji. Takich broni nie da się znaleźć na mapie i odebrać poległemu przeciwnikowi. Odbiera się je w tzw. Blackjack’s Stashes, czyli jakiś skrzynach/zrzutach pojawiających się podczas meczu (nie znam się na tym, grałem tylko w klasycznego multika). Dno kolejny raz osiągnięte.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Jest jeszcze to:

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Nintendo poszło ostro w tango w poprzedni weekend. Ktoś tam wstrzykiwał sobie marichuanen wszystkimi strzykawkami świata.

Poprzednia cena gier od N w eShopie wynosiła 599zł. Korona jest w fatalnym stanie. Na dzień dzisiejszy wg apki w tel 599kr to 265zł. Nie jest różowo. A raczej nie było. Od 24.06 N postanowiło... podnieść cenę swoich gier w eShopie (w komunikacie na konsoli była mowa tyko o Norwegii). Teraz ich gry kosztują 679kr co przekłada się na około 300zł za wersję podstawową.

Nie umiem w screeny z NS, wiec wrzucam zdjęcie z telefonu. Chore gówno.

339fa2f562db80a9af64f3a5ac0d3641.jpg

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Oczywiście. Problemem jest to, że N miało i tak już srogie ceny. Podnieśli tą wysoką cenę o kolejne 13%. Zresztą sklepy internetowe rzadko stosują taki dickmove. Nie słyszałem żeby Sony, MS czy inne EActivisiony podnosiły swoje ceny. Myślisz, że jak cena korony spadnie do wrócą do 599? Nie chce mi się w to wierzyć.

Skutecznie wyleczyli mnie z zakupów w eShopie.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Sto lat temu bardzo lubiłem Polygamię, miała świetny klimat. Dzięki niej znalazłem się na tym forum, które również uważam za wyjątkowe. Inne serwisy growe nadal czytam, choć z polskich tylko Gry-Online (ekipa TVgry jest świetna) i czasem PPE jak chcę na sprawdzić newsy (piszą sporo), ale lekko mówiąc nie lubię 'redaktorów', a czytelników (mówię o ogóle, nie jednostkach) wprost nie znoszę. Dużo więcej siedzę na Reddicie i korzystam z zagranicznych portali.

projektkong

Badass
Jun 27, 2019
1,988
1,998
angh - proszę cie, czym jest zakup gry na kickstarterze jak nie jeszcze gorszym preorderem? Przecież kupujesz grę przed premierą.
Tylko, że na kickstarterze nie kupujesz gry!
Na kickstarterze dobrowolnie wspierasz projekt. Twórcy projektu natomiast w podzięce przekażą Ci (według własnego "widzimisię") "coś" (w przypadku gry bardzo często tym czymś jest kopia gry). Coś co jest w zamyśle podziękowaniem za Twoje wsparcie ;)

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,325
3,170
angh - proszę cie, czym jest zakup gry na kickstarterze jak nie jeszcze gorszym preorderem? Przecież kupujesz grę przed premierą.
Projektkong juz ci wytlumaczyl. Kickstarter to nie jest proreder. Dziala, zanim jeszcze jest znaleziony wydawca. I oferuje specjalne nagrody dla osob, ktore zdecydowaly sie wylozyc na to pieniadze.
A sprzedaz gotowego produktu, do normalnych klientow po calej produkcji jest organizowana przez wydawce i nijak sie ma do kickstatera.

DLC nie bylo czescia kickstartera, wiec to dosc normalne ze nie dostaniesz czegos, czego nie miales dostac. W ogole kickstarter to bardzo wczesna faza i nie mozna oczekiwac, ze produkt bedzie dostarczony w tej samej formie. To zawsze jest ryzyko, ktore czesc ludzi podejmuje, ale nie daje im to praw do wplywania na decyzje firmy.

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Rozumiem wasze podejście, rozumiem też developera - w podzięce oprócz gry oferuje dla wspierających fucka. To bardzo normalne i niezwykle uprzejme, że jakieś śmieci dodawane do preordera nie będą dodane do kopii dla osób, dzięki którym ten projekt powstaje. Skoro ludzie zupełnie w ciemno wyłożyli pieniądze na coś co jeszcze nie istnieje to dlaczego nie wziąć od nich więcej?

Absolutnie przeraża mnie taka pazerność, zwłaszcza, że jak sprawdziłem to mnóstwo osób zapłaciło za bardzo wysokie progi. Nigdy nic na Kickstarterze nie wsparłem i mam nadzieję, że ten stan się utrzyma.

U

Usunięte konto 2

Guest
To bardzo normalne
W obecnym modelu kapitalizmu, który od blisko pół wieku USA eksportuje na świat prawie wszystko tak działa. Jeżeli nie podoba się, pochodnie i widły w dłoń :p Może jedynie od czasu do czasu pojawi się taki przypadek, który dociera do ludzi i jednoznacznie to pokazuje, ale naprawdę wszystko tak działa. To jest norma właśnie :p

Last edited by a moderator:

hadxmen

Badass
Jun 27, 2019
1,043
406
Polska
Wiesz, ja zrozumiem jeszcze EA czy Ubisoft, ale mali twórcy niszowej gry, którzy otrzymali ogromne wsparcie od graczy (i od Sony i od nielubianego przeze mnie Epic Games) żałują kilku pierdółek z preordera... Ja już nawet nie wspominam o Season Passie, choć dla tych 3141 graczy, którzy wsparli grę 300 US$ czy nawet 6539 wspierającymi po 100US$ (nie liczę tych pomiędzy) mogliby to rzucić. Wydaje mi się, że to Deep Silver stoi za tymi chorymi zagrywkami. Brakuje jeszcze informacji, że gra będzie zawierać surprise mechanics i mikrotransakcje z boostami postaci czy ekwipunkiem (jest to bardzo możliwe, bo do preordera dają Peking Power Starter Pack.

U

Usunięte konto 2

Guest
Ale czego tutaj nie kumać? Firma/korpo potrzebowało pieniędzy. Zrobiła kampanię reklamową, w której pokazała ludzką twarz (a dzięki USA wiemy, że korporacje to ludzie). Że to pasjonaci kierujący się sercem. A że ludzie zmęczeni są bytowaniem w merkantylistycznej rzeczywistości, to sami wręcz szukali takiej firmy z sercem. Nawet nie trzeba było szczególnie się starać, by w to uwierzyli. Dzięki tej kampanii firma osiągnęła swój cel - pokazała prawdziwym inwestorom, że projekt może być dla nich opłacalny. Teraz kampania marketingowa się zakończyła i firma realizuje swoje cele. A wspierający gracze teraz są z jednej strony rozczarowani, że firma z sercem była tylko maską, jak w 1432407 poprzednich przypadkach, a z drugiej wykorzystani, ponieważ projekt tak naprawdę nie należy do nich, tylko do inwestorów.

Tak, to jest bardzo naiwne. Ale emocje dalej są prawdziwe, uzasadnione i wartościowe. I zamiast je ignorować, czy wyśmiewać, warto zdać sobie sprawę, że w nich leży nasza - graczy - siła. Jeżeli będziemy kpili z nich dzisiaj, to hipokryzją będzie je wyrażać, gdy nas coś oburzy. Ponieważ zapewniam, nasze oburzenie będzie równie naiwne :p

• Popieram
Reactions: hadxmen

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Dziękuję za troskę :D
Odpiszę, jak pojawią się jakies argumenty :p

EDIT:
Wg logiki screwballa skoro nie było czegoś obiecanego dla backerów to nie mozna robić dramy o to, ze tego nie dostaną (nawet jeśli dostaną to ludzie którzy nie byli backerami, czyli nie ryzykowali swoimi pieniędzmi - a backerzy ryzykowali).
Czyli analogicznie: skoro EA nie obiecalo ze w ich grze nie bedzie lootboxów to nie mozna robić dramy o to że lootboxy są.
Ja tu widzę jakąś analogię, być może faktycznie nie najlepszą, ale z kolei wy nie podajecie jakichkolwiek merytorycznych argumentów czemu ona jest zła poza tekstami "wyciągnięte z dupy" i "bez sensu" co jest klasycznym forumkowym sraniem innym forumowiczom na głowę zgodnie z tym schematem:
dickwad-theory_thumb.jpg

Wasze odpowiedzi były tak słabe, że postanowiłem je po prostu zignorować, ale widzę że to zaniepokoiło Screwballa ;)

Last edited: