Deathloop

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,884
4,845
Im więcej czytam/słucham o Deathloop tym bardziej się jaram. Rzeczywiście Bethesda zawaliła komunikację, bo na początku wyglądało to jak jakaś bardziej "dorosła" konkurencja dla Fortnite :p. Zniechęciło mnie to i każdą kolejną prezentację czy news o grze olewałem. A tu się okazuje, że chyba jest to dobre. Cóż, w końcu Arkane - oni robią raczej same bardzo dobre gry (choć do Prey i Dishonored 2 musiałem się trochę przekonywać i grałem na raty z długimi przerwami).

Pewnie wezmę sobie zaraz po kupnie PS5 (bo DualSense) a nie będę czekał na to aż pojawi się w passie.

• Popieram
Reactions: Mexiss

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
wyglądało to jak jakaś bardziej "dorosła" konkurencja dla Fortnite :p
Zgadzam się ze zawaliła, ale ja totalnie nie rozumiem jak można było tak pomyśleć. Tzn musiały być jakieś powody, ale ja ich osobiście nie rozumiem. W najgorszym razie można było pomyślę że to jakieś multi/deathmatch 1 on 1 (gracz vs Julianna), ale od samego początku twórcy mówili że Julianną nie musi sterować inny gracz.
Ja mam alergię na Fortnite ale w żadnym momencie nawet mi przez myśl nie przeszło że gra może mieć z nim cokolwiek wspólnego.
Ale to nie jest pierwszy przypadek że ktoś na podstawie przekazów wydawcy stworzył sobie kompletnie błędny obraz gry, więc musieli coś zawalić.
Oceny 10/10 też są parodią. Gra z tak złym AI nie ma prawa dostać 10/10.

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Z ekonomicznego punktu widzenia lepiej kupić Village
Też jest świetnym tytułem, równie dobrym co Deathloop.

Ukończyłem przedwczoraj i chyba będę pomału platynował. Gra jest rewelacyjna i powtórzę, że dubbing to jest mistrzostwo. Całkiem ciekawa historia + świat (wyspa) + postacie + dialogi między Coltem i Julianą pchają to do przodu, chcesz więcej.
Dla mnie 9/10.

Jedno oczko mniej za brak AI i wyjątkowo słabą kreacje eternalistów (zwykłych przeciwników).

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Imo MS nie zamknie Arkane. Oni mają świetną prasę, a ich tytuły są charakterystyczne. Posiadanie ich gier w portfolio można traktować jako koszt, ale dobrze mieć ich gry (i przyszłe produkcje) w swoim katalogu. Moim zdaniem pozbycie się Arkane byłoby strzałem w kolano.

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Fajna gra - zlamalem sie i kupilem w pelnej cenie po zachwytach w powyzszych postach.

Na poczatku troche chaos i kuzba za duzo wszystkiego a z drugiej strony nie wiedzialem co sie dzieje do konca.

Potem juz zaczyna miec to sens.

Ale chyba ze ja nie kumam co to jest Rogue to ta gra nie jest Rogue - udaje ze jest ale koniec koncow nie jest

Strzelanie i dual sense jest rewelacja - kazdy strzal czuc normalnie, chodzenie itd - wszystko slicznie czuc przez kontroler. Muzyka swietna, a angielski dubbing wysmienity. Takie troche - a la Tarantino troche James Bond.

Na pewno chce grac wiecej i pewnie gram wolno ale jeszcze nawet nie widzialem zadnego z tych wizjonarzy czy jak im tam

Pozdr

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Dobrze kumasz, ta gra prawie nie ma elementów roguelike. 4 checkpointy i 3 życia po każdym checkpoincie. Do tego możliwość restartu od checkpointa poprzez wyjście do menu.

Wizjonarze :D
Haha

Ja ci powiem ze ja mam coraz wiecej problemow z tlumaczeniem tekstow czasami - winie cholesterol :D

Pozdr

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
Hej magicy, pytanie mam.
Czy da się "zapisać" więcej tabliczek (slab) niż dwie? Już mówię o co chodzi. Zdobyłem dwie tabliczki podczas cyklu, nasyciłem je rezydium żeby nie przepadły po pętli. Ale pod koniec cyklu zdobyłem jeszcze trzecią. Przy podnoszeniu system kazał mi wyrzucić jedną z już posiadanych. Więc wymieniłem ją a nową również nasyciłem rezydium.

Jak się jednak okazało, na początku kolejnej pętli do wyboru dostałem tylko te dwie których używałem na samym końcu a ta trzecia, mimo że nasycona, znikła na amen. Czy tak to już zawsze będzie działać (tzn, do kolejnej pętli można przenieść tylko dwie nasycone moce) czy też jest jakaś opcja by zaczynać pętle z pięcioma tabliczkami do wyboru (znalazłem takie screenshoty w necie ale nie wiem czy to faktycznie jest możliwe)?

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Hej magicy, pytanie mam.
Czy da się "zapisać" więcej tabliczek (slab) niż dwie? Już mówię o co chodzi. Zdobyłem dwie tabliczki podczas cyklu, nasyciłem je rezydium żeby nie przepadły po pętli. Ale pod koniec cyklu zdobyłem jeszcze trzecią. Przy podnoszeniu system kazał mi wyrzucić jedną z już posiadanych. Więc wymieniłem ją a nową również nasyciłem rezydium.

Jak się jednak okazało, na początku kolejnej pętli do wyboru dostałem tylko te dwie których używałem na samym końcu a ta trzecia, mimo że nasycona, znikła na amen. Czy tak to już zawsze będzie działać (tzn, do kolejnej pętli można przenieść tylko dwie nasycone moce) czy też jest jakaś opcja by zaczynać pętle z pięcioma tabliczkami do wyboru (znalazłem takie screenshoty w necie ale nie wiem czy to faktycznie jest możliwe)?

musialbys zostawic jeden slot bo mi chyba kiedys przepadlo wlasnie jak podmienilem na ten "nowy"

Pozdr

• Popieram

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Hej magicy, pytanie mam.

Trochę się pogubiłem. Straciłeś tabliczkę którą miałeś w ekwipnku i była nasycona rezyduum?

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
Hej magicy, pytanie mam.

Trochę się pogubiłem. Straciłeś tabliczkę którą miałeś w ekwipnku i była nasycona rezyduum?
Nie szkodzi. Ja już się odnalazłem :) Faktycznie po zakończeniu pełnej pętli tabliczki wróciły tak jak pisał @Pistak.

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
No dobra. Skończyłem. Gra jest wyśmienita i zabieram się za platynowanie. Jak będę miał chwilę to napiszę więcej o wrażeniach jako fan Dishonored ale muszę wspomnieć o jednym.

Dublaż jest doskonały. I patrzcie teraz, będzie mindfuck. Najbardziej utkwiła mi w uszach przewspaniale zdubbingowana Fia Zborowska, jedna z wizjonerek. Zakręcona psychoartystka. Słucha się jej obłędnie.

I teraz uwaga.

Fia Zborowska (postać) w polskiej wersji jest dubbingowana przez ZoFIE ZBOROWSKĄ (polską aktorkę, córkę pana Wiktora). Brawo QLOC.

Mózg rozjebawszy!

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Ha! Ja tez ukonczylem jakos ze 2h temu. Platynowania nie bedzie ale gra jest swietna ganeralnie takie Memento ale w grze

Swietnie sie bawilem i tak jak na poczatku byl chaos to na koniec mialem prawie wszystko pod kontrola

Na pewno warto zagrac

Pozdr

Dubbing angielski jest wysmienity. Naprawde klasa, ale jak wczesniej pisalem po Polsku nie gram

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
Kurde, no nie siadło, no. :rolleyes: Początek był bardzo obiecujący, ale szybko mnie ta gra wynudziła. Stało się to wszystko strasznie powtarzalne, mało wymagające, bez konieczności jakiegokolwiek kombinowania, bo cały czas za rączkę byłem prowadzony. Mapy szybko stały się ciasne, jest ich mało i chociaż doceniam, jak fajnie je zaprojektowano, to jednak w końcu miałem dość łażenia w kółko po tych samych miejscówkach.

Dam jeszcze kiedyś szansę, żeby ugryźć wizjonerów od innej strony, sprawdzić polski dubbing i może jakoś bardziej skupić się na historii, ale póki co 6/10. Niezła gra, w którą najwyraźniej źle grałem, porównując moje odczucia z ocenami na MC. ;)

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London

Regulacja FOV na konsoli 🙏

pograłem kilka h na premierę i porzuciłem z zamiarem powrotu kiedyś..świetny pacz się zapowiada
Ja pitole, to jest bardzo długa lista zmian! Chwilę zajmie mi samo jej przeczytanie, a drugie tyle pewnie jej zrozumienie :p Tak czy siak miło, że gra nie została porzucona :) Liczę, na więcej treści!

• Popieram

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Jestem pod wrażeniem, że wzięli się za AI. Chyba szykują się pod DLC, że tak ostro poprawiają już i tak bardzo dobrą grę.
Raczej szykują się na wydanie tej gry na konsolę, która ich obchodzi. :p Za niecały rok gra trafi na Xboxa i pewnie od razu do gamepassa, masa ludzi dopiero wtedy po raz pierwszy zagra, więc nawet bez dlc "opłaca" im się to szlifować.

• Popieram
Reactions: op1ekun

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
Jestem pod wrażeniem, że wzięli się za AI. Chyba szykują się pod DLC, że tak ostro poprawiają już i tak bardzo dobrą grę.
Raczej szykują się na wydanie tej gry na konsolę, która ich obchodzi. :p Za niecały rok gra trafi na Xboxa i pewnie od razu do gamepassa, masa ludzi dopiero wtedy po raz pierwszy zagra, więc nawet bez dlc "opłaca" im się to szlifować.
Tak, szykują już teraz aby za rok było dobrze 🙃 mają obowiązujący deal z Playstation wiec się starają

poza tym, a propos sprzedaży PS5 i Xbox Series :

• Popieram

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Tak, szykują już teraz aby za rok było dobrze
No jasne że tak. Tzn też, nie mówię przecież, że bez perspektywy wydania Deathloopa na Xboksie by go nie naprawiali, tylko że opłaca im się to podwójnie, bo masa ludzi zagra za jakiś czas po raz pierwszy i od razu będą mieli to wszystko naprawione, co wpłynie pozytywnie na odbiór, oceny tam itd.
A ten link z tyłka i nie na temat to co ma mówić? Dobra sprzedaż, takie było założenie, że XSS ma być popularniejsze i iść do casuali albo jako dodatkowa konsola do PS5, jakieś jeszcze wnioski?

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Ale ja mówię o Deatloopie cały czas, cieszę się że zagram w naprawioną grę po prostu. To Muzi zaczął system wars pszepani!
No dobra, za ten żarcik z "konsolą, która ich obchodzi" sorki. ;)

• Popieram

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
W tym linku jest info o tym ze PS5 sprzedało prawdopodobnie się 2 razy lepiej do tej pory niż Xbox Series, wiec nie link z tyłka tylko na temat, zreszta sam zacząłeś, bo 2 razy większa baza obala twoja tezę ze dopiero na xboxie masa ludzi zagra, a po drugie na pewno wciąż obowiązuje ich deal z PlayStation, wiec kto tu gada z tyłka?🙂

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
A propos FOV, istnieje coś takiego jak optymalna wartość FOV, bo obecnie mam coś między 95-100 i się zastanawiam czy jest jakaś idealna wartość, która daje to co najlepsze z obu stron? 110 czy nawet 100 wydają się nieco za wysokie i robi się efekt fish eye, natomiast niżej niż 90 w tej grze nie ma sensu FOV ustawiać.

Jun 27, 2019
3,559
2,234
47
Koszalin
No i poleciało z dysku. Brak zapisu, czy to ręcznego czy sensownego auto, czyni jak dla mnie grę niegrywalną.
Poleciało na OLX (nie na forum, bo nie chcę dodatkowo tracić pieniędzy. Wystarczy mi, że straciłem czas).