Deathloop

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Dobry dubbing ;)
Jak zwykle Arkane nie potrafi w sterowanie na padzie (robią jedne z najgorszych sterowań w grach FPS, input lag w 30fps w dishonored i prey do dzisiaj męczy).

Właśnie się zastanawiałem, czy to pc, czy po prostu sterowanie jest tutaj takie kwadratowe :/ Świetne jest też zabijanie manekinów. To wciąż tutorial, czy w całej grze się zabija znikające mokujiny?

pozdr
To ludzie w maskach, potem się dowiesz dlaczego w maskach i znikają

Czyli całą grę zabija się znikające mokujiny. Dzięki.

pozdr

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Muszę jednak oddalić mój argument ze słabym gunplayem. Rewolwer i shotgun + dualsense to jest jakiś odlot! Coś pięknego. Wczoraj dorwałem jakieś dwa złote pistolety, które na alternatywnym trybie składają się w karabinek strzelający seriami - wow. W dodatku design tych broni też robi wrażenie.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
A Dual Sense jest wykorzystywany w pełni na PC? Watpię, ale wolę dopytać :)

W ogóle nie jest. Nawet nie masz symboli ps.
(albo nie umiem tego ustawić, co też całkiem możliwe).

pozdr
Raczej to w spoilerze ;) U mnie od kopa zadziałało, nic nie musialem ustawiać.

3e1Sote.png

Cyferkowe pierdololo jest po to żeby skrubol mi nie imputował że to wersja PS5 ;)

Nie wiem na ile to myszka, a na ile gra - ale zabijanie wrogów jest banalnie proste. Mam jakiś wyciszony pistolecik którym robię headshoty z połowy planszy i przeładowuje się w sekundę.
Wrogowie to debile, strzelam do nich jak do kaczek, nikt nie reaguje. Traktuję to jako "power fantasy", może specjalnie tak zrobili żeby zrekompensować mechaniki roguelite. Oprócz tego gra jest super, fajnie się odkrywa kolejne zależności, odwiedza dystrykty o różnych porach dnia.

Gram ponad 10h, zabiłem ze 3 wizjonerów (i dwa razy Juliannę), a zginąłem "na ament" dosłownie raz i to dlatego że się źle przeteleportowałem i spadłem do wody (na ostatnim życiu). Returnal to nie jest :D Ale to dobrze.

• Popieram
Reactions: op1ekun

Szozi

Badass
Jun 27, 2019
1,029
922
A Dual Sense jest wykorzystywany w pełni na PC? Watpię, ale wolę dopytać :)

W ogóle nie jest. Nawet nie masz symboli ps.
(albo nie umiem tego ustawić, co też całkiem możliwe).

pozdr
Raczej to w spoilerze ;) U mnie od kopa zadziałało, nic nie musialem ustawiać.

3e1Sote.png

Cyferkowe pierdololo jest po to żeby skrubol mi nie imputował że to wersja PS5 ;)

Nie wiem na ile to myszka, a na ile gra - ale zabijanie wrogów jest banalnie proste. Mam jakiś wyciszony pistolecik którym robię headshoty z połowy planszy i przeładowuje się w sekundę.
Wrogowie to debile, strzelam do nich jak do kaczek, nikt nie reaguje. Traktuję to jako "power fantasy", może specjalnie tak zrobili żeby zrekompensować mechaniki roguelite. Oprócz tego gra jest super, fajnie się odkrywa kolejne zależności, odwiedza dystrykty o różnych porach dnia.

Gram ponad 10h, zabiłem ze 3 wizjonerów (i dwa razy Juliannę), a zginąłem "na ament" dosłownie raz i to dlatego że się źle przeteleportowałem i spadłem do wody (na ostatnim życiu). Returnal to nie jest :D Ale to dobrze.
Napisz na kim dropnal pistolet? To ten złoty?

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
Ale czad! Z 20 min. bawiliśmy się z Julianne w kotka i myszkę. Zbyt dobrze jej szło, bo atakowała z zaskoczenia, jak już mnie ubiła, to czaiła się w pobliżu moich zwłok nie pozwalając odzyskać rezyduum. Ale byłem sprytniejszy i szybszy, więc koniec końców, gdy już zdechła potwierdziło się, że to nie AI, tylko jakiś gracz. Druga część tej gry może być jeszcze lepsza niż historia Colta. :D

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ja gram na PC więc na razie nie odważyłem się na wpuszczenie innych graczy. Wystarczy że sterowana przez grę Julianna już z raz czy dwa mnie zabiła.
Sama gra rewelacja, ale AI wrogów nie istnieje. To jest wręcz komiczne jak oni są durni. Tłumaczę sobie, że życia w pętli wypaliło im mózgi ;)
Z drugiej strony przynajmniej nie ma tego co mnie wkurza w innych grach, czyli strzelam do 1 osoby, wszyscy na mapie wiedzą gdzie jestem.
To jest prześmieszne jak jest rzeźnia, strzelanie, granaty, hałas, zabijam wszystkich, a 20 metrów dalej koleś sobie spokojnie śnieg odgarnia :D
Fajne jest to ze spore obszary map są dostępne tylko w pewnej porze dnia, po spełnieniu pewnych warunków, więc gra potrafi zaskoczyć nowym obszarem po kilkunastu godzinach gry.

To nie spoiler, ale jak ktoś jest większym spoilerofobem niż ja to może za taki uznać:

Zabiłem już wszystkich wizjonerów co najmniej raz, w tym dwóch na jednej mapie. Ale oczywiście nie wszystkich w jednej pętli :)

Ponoć tłumaczenie i dubbing też dobre. Będę musiał poczytać te group chaty bo tylko przelatywalem je wzrokiem.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Pierwszy? Skończyłem i...

(serio to spoiler, nie klikajcie dla jaj, żeby nie było płaczu potem :p

...i nie przerwałem pętli, zaufałem córce. Ponoć są 3 zakończenia.
Zakończenie w sumie nic nie wyjaśnia, myslałem że dowiem się czegokolwiek o matce Julianny, albo skad wzięła się pętla, etc, czemu Colt widzi napisy, co oznaczają jego inne wersje - no ale nic się nie wyjaśniło.

Zajęło mi to jakieś 20-30 godzin (steam pokazuje 35, ale to na pewno przestrzelone bo idlowałem), zrobiłem zadania poboczne (te dotyczące broni), ale zostało mi jeszcze kilka rzeczy do obczajenia takich pobocznych.

• Popieram
Reactions: op1ekun and Mexiss

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Zdecydowanie ma, klasycznie jest zawarta głównie w "notatkach" i nagraniach. Czuć inspiracje Bishockiem i No One Lives Forever.

To nie jest żaden spoiler ale moje wrażenie z zakończenia:
Niewiele wyjaśnia, pozostawia niedosyt

• Popieram
Reactions: op1ekun

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No tak poiwnno być, bo kto ma zagrać w passie to zagra. Raczej mało kto kupi specjalnie dla tej gry ps5 albo pc, jak nie ma innej platformy niż x.

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
Mam ochotę kliknąć te spoilery bo liczę że może coś fajnego jest tam fabularnie ale z drugiej strony Dishonored samą historią nie powalał, a raczej rozczarowywał więc no kusi. :p

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Jeśli chodzi o spoiler w tym wątku to w nim nic nie ma, ze 3 słowa i są to dosłownie moje subiektywne wrażenia po skończeniu gry. Ale one też mogą "spoilować" oczekiwania gracz. Na przykład "koniec totalnie rozczarował", albo "końcówka epicka, rozjebała mi mózg" - to tylko przykłady, a nie opinia o deathloop :) Pradziwe spoilery są w wątku spoilerowym.

Ilekroć ktoś kilka dni po premierze długiej gry pisał że skończył, to ja się zastanawiałem "jak temu nolajfowi się to udało"? Dziś sam jestem nolajfem ;)

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Przeczytałem tylko tytuł, bo do ogrania narzuciłem sobie embargo na informacje o tej grze. Moim zdaniem Arkane należał się sukces po Prey’u, który mimo przeciwności losu (walka z duchem oryginalnego Prey’a 2) i pewnie turbo krótki czasem produkcji okazał się grą fenomenalną. Dla mnie Arkane jest jednym z tych studiów którym ciężko wytłumaczyć to co mają na myśli, ale warto zaryzykować i dać im szansę. Powoli nakręcam się na DL. Powoli i bardzo zdecydowanie :)

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Jakbym nie dostał gry od Bethesdy Polska to bym kupił i nie żałował. Odmiana rzeczowników bez apostrofu (apostrofa?). Czyli Preya, Preyu. To jakaś plaga z tymi apostrofami, sam je kiedyś tak wsadzałem i się do dziś wstydzę ;)

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Jakbym nie dostał gry od Bethesdy Polska to bym kupił i nie żałował. Odmiana rzeczowników bez apostrofu (apostrofa?). Czyli Preya, Preyu. To jakaś plaga z tymi apostrofami, sam je kiedyś tak wsadzałem i się do dziś wstydzę ;)
Myślałem, że jak słowo kończy się na samogłoskę to wrzucamy apostrof. Dobrze wiedzieć, dzięki. Założę się, że nauczycielka w gimbie mnie oszukała! :D

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Tylko gdy jest niema plus jakieś wyjątki. Disney, Disneya. Pierre, Pierre'a.
I chyba Kennedy'ego ale nie jestem pewien. Zasady są zamotane.

w nazwiskach niesłowiańskich na -y, odmieniających się przymiotnikowo (ale nie węgierskich jak Horthy), używa się apostrofu w dopełniaczu, celowniku i bierniku (w narzędniku i miejscowniku już nie).

W nazwiskach niesłowiańskich, za wyjątkiem węgierskich :D

Alexej

Administrator
Staff member
Jun 27, 2019
1,708
2,619
Nazwiska węgierskie to w polskiej fleksji i ortografii nazwiska szczególne. Ich odmianę regulują odrębne przepisy, stworzone specjalnie w tym celu [reguła 69. SO PWN]. W odmianie nazwisk węgierskich — niezależnie od ich zakończenia i wymowy — nigdy nie stosujemy apostrofu.

Edit: A to o czym pisze Simplex co do apostrofu to reguła 66.2, a więc nazwiska angielskie i francuskie zakończone na e nieme oraz reguła 66.6 czyli nazwiska angielskie i francuskie kończące się w wymowie na y lub i po spółgłosce (ale przy i należy sie upewnić czy nazwisko nie jest pochodzenia włoskiego, wtedy wchodzą reguły 68).

To jest wszystko bardzo proste, nie rozumiem zwątpienia.

Last edited:

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
To jest chyba najlepszy dubbing jaki słyszałem w nowogiereczkowie. Nie wiem jak to było nagrywane (chciałbym widzieć making of), ale między aktorami jest luz, a jak trzeba to spięcie i to wszystko brzmi zupełnie naturalnie. Świetnie dobrani aktorzy, no mistrzostwo. Każdy szanujący się Polak powinien w to grać bez wstydu i zgrzytania zębami z dubbingiem.

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
935
1,144
To jest chyba najlepszy dubbing jaki słyszałem w nowogiereczkowie. Nie wiem jak to było nagrywane (chciałbym widzieć making of), ale między aktorami jest luz, a jak trzeba to spięcie i to wszystko brzmi zupełnie naturalnie. Świetnie dobrani aktorzy, no mistrzostwo. Każdy szanujący się Polak powinien w to grać bez wstydu i zgrzytania zębami z dubbingiem.

Mam nadzieję, że znajdę powód do ogrania Deathloop po raz drugi, bo już zacząłem z oryginalnym dubbingiem, a on też jest świetny. Teraz już za późno, żeby zmienić.

emte

Stały bywalec
Jun 28, 2019
220
150
Tak, Village.Wiem że to różne bajki. Nie mam w co grać i wiem dokładnie co to za gry. Deathloop rozważam bardziej ze względu na dłuższy czas gry (?).

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Village przy maxowaniu to ponad 30h, więc podobnie do DL. Ja polecam RE (bo w DL nie grałem!), mega tytuł, aż żal było kończyć.

• Popieram
Reactions: emte