Deathloop - PC

Tytus

Stały bywalec
Feb 17, 2020
473
309
K-ce
fireblade.pl
Na steamie pokazuje ze za 2 godziny mogę grać, czyli u nas premiera o 24:00, nie o 1:00 jak zawsze? Liczę że sie nie odbije bo to rogalik :) A recenzje super, mam nadzieje że będzie dobre jak prey ;)

Tytus

Stały bywalec
Feb 17, 2020
473
309
K-ce
fireblade.pl
Mooncrasha nie odpalałem bo czekałem jak skończę preya ale w VR ;) i się nie doczekałem :/ , może DL zachęci do powrotu... :) Dalej czekam na wersje VR , może przy okazji DL przypomną sobie, baa może nawet wydadzą DL VR :D

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
Działa. Ale przynajmniej ja mogę zapomnieć o 4k full detale. Mam vsync i spada poniżej 60. Ludzie z rtx narzekają. Czuję refunda, chyba, że sterowniki poprawią.

Tytus

Stały bywalec
Feb 17, 2020
473
309
K-ce
fireblade.pl
Na steamie pokazuje ze za 2 godziny mogę grać, czyli u nas premiera o 24:00, nie o 1:00 jak zawsze?
No i znowu to zrobili. O północy pokazywali że gra będzie dostępna o 1:00.
A o 1:00 chuj wielki i bąbelki.
View attachment 739
U mnie zaczęło się rozpakowywać ok 1:08 po restarcie steama ;)
Pograłem godzinkę, na początku dużo informacji i ciężko wszystko skumać, grafika fajna, strzelanie super choć na steam controlerze nie umiałem ustawić idealnej precyzji na żyroskopie. Wszystko na full w 4k120 hdr i pokazywało ok 80fps na 3080 więc nie za dużo - pewnie przez denuvo ;P ale na gsync wszystko super płynnie. Miałem jadną zwieche pod czas samouczka gdzie nie wczytała się tekstura broni i nie mogłem jej wybrać, trzeba było ręcznie zrestartować grę. Przypomina mi to połączenie bioshock z prey ale o wiele więcej akcji. Polski dubbing super zrobiony

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Działa. Ale przynajmniej ja mogę zapomnieć o 4k full detale. Mam vsync i spada poniżej 60. Ludzie z rtx narzekają. Czuję refunda, chyba, że sterowniki poprawią.
Jak masz włączony raytracing, full detale i gra nie działa w stałych 60fps w 4K, to nie wina kiepskiej optymalizacji, tylko Twoich zbyt wygórowanych oczekiwań ;)

Jak to mówią, "never go full detale" :D

Ja po po prostu ustawiłem 4K i dynamiczną rozdzielczość z "target framerarte" na 65 (żeby mieć bufor), do tego włączony gsync i vsync i limit klatek na 57 w RTSS. Ani razu nie miałem spadku poniżej tej wartości, frametime stabilny, użycie GPU chyba nigdy nie doszło do 90%, a gra wygląda super i dynamiczna rozdzielczosc nie spowodowała zauważalnego rozmycia obrazu (a gram na 65 calach z 2m, jak nie bliżej).
Więc jak dla mnie działa dobrze.

Jeśli nie masz gsynca, to ustaw dynamiczna rozdzielczosc na 65 fps, limit klatek na 60 w RTSS i nie powienines miec spadków ani stuttera juddera, a jesli bedziesz miec to możesz refundować :)

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
Jak masz włączony raytracing, full detale i gra nie działa w stałych 60fps w 4K, to nie wina kiepskiej optymalizacji, tylko Twoich zbyt wygórowanych oczekiwań ;)

Jak to mówią, "never go full detale" :D

Ja po po prostu ustawiłem dynamiczną rozdzielczość z "target framerarte" na 65 (żeby mieć bufor), do tego włączony gsync i vsync i limit klatek na 57 w RTSS. Ani razu nie miałem spadku poniżej tej wartości, frametime stabilny, użycie GPU chyba nigdy nie doszło do 90%, a gra wygląda super i dynamiczna rozdzielczosc nie spowodowała zauważalnego rozmycia obrazu (a gram na 65 calach z 2m, jak nie bliżej).
Więc jak dla mnie działa dobrze.

Jeśli nie masz gsynca, to ustaw dynamiczna rozdzielczosc na 65 fps, limit klatek na 60 w RTSS i nie powienines miec spadków ani stuttera juddera, a jesli bedziesz miec to możesz refundować :)
Dałem 1080p. O dziwo dobrze to wygląda. Bawiłem się rt i jakoś różnicy w fps nie widziałem. Możliwe, że trzeba restart gry robić. Wrócę z pracy to się pobawię. Po ok godzinie gry jakiś błąd wywaliło, że tylko twardy reset kompa pozwolił zamknąć temat. Moze to ta "super" funkcja nVidia dotyczącą laga.

• Popieram
Reactions: Simplex

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
Ahh Pecetoza ;D.

tasty-yum.gif

• Popieram

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
No w 1080p to faktycznie nie powinno być spadków poniżej 60, ale dużo zalezy od ustawień. Ja celowo nie ustawiłem raytracingu na maksa, tylko na "performance". No i zrestartowalem gre, bo pojawił się komunikat, że ustawienia zostaną "zaaplikowane" po ponownym uruchomieniu.
W 1080 jest wszystko ok.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Był jakiś day one patch i czy ta optymalizacja na pc, to faktycznie dramat?
Na kartach nVidia jest problem. Ja na 3080 + i9k 32 muszę grać w 1080 żeby mieć 60 full detale i rt. Być może coś u mnie nie tak, ale z tego co czytam to chyba nie. Gra jest doskonała. Nie ma to żadnego znaczenia. Warto
Ja gram w 4K z dynamiczną rozdzielczościa i włączonym RT (ale nie na full tylko na performance, a i tak wygląda super).
Obstawiam ze wystarczy że zejdziesz z jedną/dwiema opcjami z absolutnego ultra na jeden stopień niżej i bedziesz miał zauważalnie lepsza wydajnosć i nie będziesz widział różnicy :)

Cienie i DoF są dobrymi kandydatami do obniżenia:
Shadow Details: Kill it. Leaving this on its higher settings can improve how shadows appear at range, but everywhere else, they look decent enough even on Very Low. Turn this down and benefit from the vastly improved FPS instead
Depth of Field: Creates a blurring effect on “out of focus” areas of the screen, something that’s mainly noticeable when you’re aiming. This has a minor performance tax and isn’t necessary to enjoy Deathloop’s shootin’ and loopin’, so I suggest ditching it.

Właczyłeś FSR i dynamiczną rozdzielczość? Ja dzięki temu w ogóle nie mam spadków.

Z tym to się trochę zagalopowali :)

753

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun and Szozi

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
Był jakiś day one patch i czy ta optymalizacja na pc, to faktycznie dramat?
Na kartach nVidia jest problem. Ja na 3080 + i9k 32 muszę grać w 1080 żeby mieć 60 full detale i rt. Być może coś u mnie nie tak, ale z tego co czytam to chyba nie. Gra jest doskonała. Nie ma to żadnego znaczenia. Warto
Ja gram w 4K z dynamiczną rozdzielczościa i włączonym RT (ale nie na full tylko na performance, a i tak wygląda super).
Obstawiam ze wystarczy że zejdziesz z jedną/dwiema opcjami z absolutnego ultra na jeden stopień niżej i bedziesz miał zauważalnie lepsza wydajnosć i nie będziesz widział różnicy :)

Cienie i DoF są dobrymi kandydatami do obniżenia:
Shadow Details: Kill it. Leaving this on its higher settings can improve how shadows appear at range, but everywhere else, they look decent enough even on Very Low. Turn this down and benefit from the vastly improved FPS instead
Depth of Field: Creates a blurring effect on “out of focus” areas of the screen, something that’s mainly noticeable when you’re aiming. This has a minor performance tax and isn’t necessary to enjoy Deathloop’s shootin’ and loopin’, so I suggest ditching it.

Właczyłeś FSR i dynamiczną rozdzielczość? Ja dzięki temu w ogóle nie mam spadków.

Z tym to się trochę zagalopowali :)

View attachment 753
A to dziś sprawdzę. Chociaż nawet full HD z aa X 8 że sterowników daje radę. Poza 1 kraszem, mega stabilna gra.

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
Bo cisną ten swój gówniany engine. Dis2 do dziś nie naprawili. Nawet jeżeli miałbym grać w 1080p to jest to tak dobry tytuł, że mi to nie przeszkadza. Ale już ustawiłem, i działa w 4k jak należy.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Gdzieś pomiędzy ;) Ja tam czasem kupuję (nie kojarzę żadnej dramy związanej z tym sklepem). Zapewne dla devów gorzej niż kupno na steamie, ale lepiej niż na G2A.

• Popieram
Reactions: srekal34

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Mieliśmy już tę dyskusję. To, że klucz działa nie jest zadnym dowodem na to, że nie jest szemrany.
Jeśli np ja jako influęser wyżebram od developera klucz recenzencki, wystawię go na G2A, a ktoś go kupi i mu zadziała, to klucz będzie "szemrany" mimo że będzie działał. Ponieważ został wyłudzony a developer nic na nim nie zarobił.
Ale działa, więc git! (y) 👌 💪

• Popieram
Reactions: op1ekun

Szozi

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
980
887
Mieliśmy już tę dyskusję. To, że klucz działa nie jest zadnym dowodem na to, że nie jest szemrany.
Jeśli np ja jako influęser wyżebram od developera klucz recenzencki, wystawię go na G2A, a ktoś go kupi i mu zadziała, to klucz będzie "szemrany" mimo że będzie działał. Ponieważ został wyłudzony a developer nic na nim nie zarobił.
Ale działa, więc git! (y)
Patrząc na to ile tego sprzedają to wątpię, że to tak działa. Może być równie dobrze tak, że jest to obejście np. oddawania % dla steam itd. Nie wiem, działa, nigdy mi nie zablokowano takiego klucza.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Mi nie zablokowano żadnego, dlatego też już nie kupuję w szarej strefie ;)

Nie wiem, działa, nigdy mi nie zablokowano takiego klucza.

11 bit studios postawiło na swoim bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań prawnych. Byłyby one bardzo utrudnione ze względu na fakt, że firma, do której należy Kinguin, zarejestrowana jest w Hongkongu.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun and Blue

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,735
3,217
Ten klucz to jest prawilny czy szemrany?
CDkeys to jest pojedynczy podmiot z jakimiś konkretnymi danymi, trochę inaczej niż na Eneba, G2A czy Kinguin, gdzie sama strona/firma która jest właścicielem domeny to nie jest sprzedawca tego co u nich kupujesz(coś jak allegro). Na tych portalach sprzedawcy moga się pojawiać, znikać, tworzyć nowe aliasy itp, więc na cdkeys jest niby trochę pewniej, bo to jest pojedynczy sprzedawca, i jakby ktoś się mógł im dobrać do tyłka, to w teorii powinien to już w tym czasie jak działają zrobić.

Z drugiej strony jak się u nich kupuje to dostajesz różne rzeczy typu np paragon z wydrukiem kodu z jakiegoś polskiego marketu, albo jakieś zdjęcie jakiejś zdrapki, generalnie pewności czy to na pewno są kody pozyskane legalnie - mam wątpliwości.

• Popieram
Reactions: op1ekun and Simplex

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
A Dual Sense jest wykorzystywany w pełni na PC? Watpię, ale wolę dopytać :)

W ogóle nie jest. Nawet nie masz symboli ps.
(albo nie umiem tego ustawić, co też całkiem możliwe).

pozdr
Raczej to w spoilerze ;) U mnie od kopa zadziałało, nic nie musialem ustawiać.

3e1Sote.png

Cyferkowe pierdololo jest po to żeby skrubol mi nie imputował że to wersja PS5 ;)

Nie wiem na ile to myszka, a na ile gra - ale zabijanie wrogów jest banalnie proste. Mam jakiś wyciszony pistolecik którym robię headshoty z połowy planszy i przeładowuje się w sekundę.
Wrogowie to debile, strzelam do nich jak do kaczek, nikt nie reaguje. Traktuję to jako "power fantasy", może specjalnie tak zrobili żeby zrekompensować mechaniki roguelite. Oprócz tego gra jest super, fajnie się odkrywa kolejne zależności, odwiedza dystrykty o różnych porach dnia.

Gram ponad 10h, zabiłem ze 3 wizjonerów (i dwa razy Juliannę), a zginąłem "na ament" dosłownie raz i to dlatego że się źle przeteleportowałem i spadłem do wody (na ostatnim życiu). Returnal to nie jest :D Ale to dobrze.

No mnie mój pc zwyczajnie nie lubi. Na pewno masz też stimową wersję. Też włączyłem normalnie i pipa (a steam widzi dsensa).

pozdr

• Popieram