Czytniki ebooków - Kindle i inne

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,133
1,047
DK
Czyli po 2 tygodniach od premiery zniżka na 120 zł. Możesz przycebulować i zrobić zwrot. Ewentualnie zagadać na czacie i znając Amazon zwróciliby Ci kwotę np. w postaci bonu.
Dzięki. Napisałem na czacie, że mam możliwość zwrotu do 3 grudnia,a cena mocno się zmieniła. Zapytałem czy można to jakoś inaczej rozwiązać.
Daj znać, czy coś ugrales. Mam podobną sytuację z słuchawkami, które kupiłem 1.5 dnia przed obniżką (i powiedzieli, że sory ale muszę odesłać)

scooby666

Badass
Jun 27, 2019
1,890
1,435
29
Warszawa
Czyli po 2 tygodniach od premiery zniżka na 120 zł. Możesz przycebulować i zrobić zwrot. Ewentualnie zagadać na czacie i znając Amazon zwróciliby Ci kwotę np. w postaci bonu.
Dzięki. Napisałem na czacie, że mam możliwość zwrotu do 3 grudnia,a cena mocno się zmieniła. Zapytałem czy można to jakoś inaczej rozwiązać.
Daj znać, czy coś ugrales. Mam podobną sytuację z słuchawkami, które kupiłem 1.5 dnia przed obniżką (i powiedzieli, że sory ale muszę odesłać)
To samo mam. Sorry, ale trzeba odesłać i kupić jeszcze raz.

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,897
764
Mam wrażenie, że polskie oddziały są lipne czy to w Amazonie czy Microsofcie. Na amerykańskim Amazonie gdy opóźniała się wysyłka preordera to jak wszedłem na czat na dzień dobry dostałem kuponem $5 w ryj ;) U nas standardowo musi być żenada.

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,716
4,694
Mam wrażenie, że polskie oddziały są lipne czy to w Amazonie czy Microsofcie. Na amerykańskim Amazonie gdy opóźniała się wysyłka preordera to jak wszedłem na czat na dzień dobry dostałem kuponem $5 w ryj ;) U nas standardowo musi być żenada.

To się wzajemnie nakręca. Jakby amazon.pl rozdawał kupony na czacie, to zaraz pepper.pl by im zrobiło DDoS.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl
W angielskim Amazonie nigdy takich problemow mialem. Ale kij, ja bym tam odsylal :)
Ja bym odesłał, ale już go dwa tygodnie używam. Czułbym się źle zwracając urządzenie jako "nowe".
Oj, pogadaj z rodzicami, bo Polakiem to Ty chyba nie jesteś.

(to żart i komplement, mam nadzieję że się nie obrazisz)

• Popieram
Reactions: scooby666

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,133
1,047
DK
W angielskim Amazonie nigdy takich problemow mialem. Ale kij, ja bym tam odsylal :)
Ja bym odesłał, ale już go dwa tygodnie używam. Czułbym się źle zwracając urządzenie jako "nowe".
Ja chyba zrobię tak, że zamówię kolejne [bo u mnie rozchodzi się o słuchawki] i bez rozpakowywania zwrócę je jako te droższe kupione wcześniej. Ale i tak straszny bareizm.

SimonX

Badass
Jun 27, 2019
1,726
1,965
44
Kraków
Heh, tak. Xkom rejestruje numer seryjny, musiałem duzo maili wymienić że sklepem i złożyć reklamację, żeby mi zwrócili kasę za nieotwarty towar. Kupiłem mx keys, 2 dni później była przecena spora. Zrobiłem zwrot tej droższej ale wysłałem te tańsza nieotwarta.
Nie dało się tego orseorocesowac inaczej jak zwrot tańszej plus rabat i zwrot różnicy z droższej. Bo mają nr zapisany, co za ile sprzedane
Więc oddaj te droższa odpakowana. Będzie prościej.

Edit: aha i jeszcze jedno, mnie prawdopodobnie uratowało to że kupowałem z x-kom ale przez allegro, zaproponowali rabat jak zgłosiłem spór....

• Popieram
Reactions: Simplex

SimonX

Badass
Jun 27, 2019
1,726
1,965
44
Kraków
Z ciekawości: na jakiej podstawie spór? Dostałeś zamówiony towar, w cenie w jakiej akurat był w sklepie. Gdzie tu pole do sporu? Ewentualny zwrot różnicy w cenie to jedynie dobra wola sklepu.
Na takiej, że zrobiłem zwrot konkretnej aukcji allegro, odesłałem towar, a dostałem zwrot z innej aukcji. Dodatkowo postąpiłem na korzyść sklepu, odesłałem towar nieodpakowany zamiast ten co już odpakowałem, a więc mogą go sprzedać w pełnej cenie a nie z outletu. Zdziwiłem się mocno że był w ogóle jakis problem, mam nauczkę, żeby nie kombinować, tylko zwracać odpakowane. Xkom przyjmuje odpakowane towary bez żadnych problemów, więc niepotrzebnie kombinowałem. Chciałem dobrze, a narobiłem kłopotu i sobie i im.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: DarkStar

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,716
4,694
A, teraz rozumiem sytuację. Wyszedłeś im naprzeciw, a kopnęło Cię to w tyłek.

Ale perspektywę sklepu też jestem w stanie zrozumieć.
Kupiłeś produkt tańszy i produkt droższy, zwróciłeś tańszy, spodziewając się zwrotu pieniędzy jak za droższy.
(oczywiście abstrahując od faktu, że to dokładnie identyczny produkt)

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
24,438
17,239
Krakow
mkwadratpodcast.pl

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,574
1,546
Kielce
Oooo nieeee właśnie pogoniłem inkbooka calypso plus na olx. Niby legimi sregimi, chodzi to jak krew z nosa. Najstarszy kindle pięć lat temu mi szybciej działał. Najlepsze że w apce legimi przy czytaniu mamy pasek statusu, w apce empiku go nie ma. Support legimi pisze że to wina producenta a inkbook że wina apki legimi😂

• Popieram
Reactions: DarkStar

Varamir

Prezes
Jul 8, 2019
4,825
3,568
Death Camp Earth
twitter.com
Kindle Paperwhite 5 bez reklam za 569 zł. Kupiłem za pełną cenę i nie żałuję ani grosza. Obniżka będzie akurat na okładkę.

Kupiłem i jestem zachwycony. Większy ekran, czytnik jakby cieńszy i (muszę porównać wagę) zdaje się być lźejszy. W porównaniu z PW3 duży skok jakościowy, warto było.

salata

Badass
Jun 27, 2019
1,106
1,181
borg :)
Do mojej kolekcji czytnikow zawital PW5 z promocji z Kids+ . PW5 oprocz dizajnu nie odbiga za wiele od Oasis 3, a moj Oasis 2 chyba pojdzie w odstawke ze wzgledu na brak mozliwosci regulacji temperatury swiatla. Dziala jak kazdy kindle bezproblemowo i szybko. Szczegolnie w porownaniu do innych marek. Ojciec ma Calypso Plus i ze nie wie ze mozna inaczej jest zadowolony. Szczegolnie ze ogarnal Legimi. Ja zawsze wracalem do kindle. pocketbook, Inkbook, Kobo, Tolino .

Czasami jak mi sie zachce odpalic Kindle Classic (4egen), to i mnie zassa na dluzej. Fonty jakos nieznosnie nie wygladaja na tym czytniku a sam obraz jest przyjemny.

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,574
1,546
Kielce
Jak czytam że ktoś jest zadowolony jak działa Legimi na tych szrotach to chyba w życiu Kindla nie używał. Ja już pomijam tego zamulonego Androida, ok ktoś lubi czekać w napięciu na zmianę kolejnej strony… ale to co mnie wkurwiło w Legimi to robienie klienta w chuja. Pewnie kojarzycie że w Calypso/plus Legimi ma pasek statusu non stop, nie schowacie go. Pisałem do supportu Legimi bo to ich apka jak to schować… odpisali że to kwestia oprogramowania Calypso. Napisałem do inkbooka a ci odpisali że to wina apki Legimi. Co ciekawe Empik zrobił apk bez paska stanu. Da sie? Legimi robi w chuja i sugeruje.. wiecie tu abonament ale lepiej nam sie kmini sprzedać ebooka. Bo ebooka z Legimi przeczytacie poza apk na inkbooku bez irytujacego pasku stanu. Tyle w temacie rewolucyjnego Legimi

salata

Badass
Jun 27, 2019
1,106
1,181
borg :)
Czy Inkbook Calypso Plus daje radę, czy od razu lepiej się na Kindle Paperwhite szarpnąć?

Zdecydowanie Kindle. Ojciec uzywa Calypso Plus, ale jakby mial wczzesnie Kindle, to by mnie znienawidzil za ten prezent. Legimi i kod z biblioteki ratuje ten czytnik.

PS. Bez nogi tez mozna zyc, ale porownujac te 2 czytnki to jest przepasc. PW5 to najlpepszy PW w historii i niewiele gorszy od Oasis.

Last edited:

Muminek

Badass
Jun 27, 2019
1,574
1,546
Kielce
Czy Inkbook Calypso Plus daje radę, czy od razu lepiej się na Kindle Paperwhite szarpnąć?
Już pisałem że to jakby porównywać furmankę z promem kosmicznym. Inkbook jest woooolny, zamula sie… co do Legimi jak ci nie przeszkadza kilka ikonek na pasku u góry przy czytaniu to ogólnie jako tako to chodzi. Pamietaj że ebooka z Legimi w abonamencie przeczytasz wyłącznie w tej aplikacji.

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,507
3,554
Kraków
FYI na PocketBookach działa to inaczej – książki z Legimi wyświetlają się normalnie w bibliotece obok tych kupionych gdzie indziej i czyta się je tak samo (bez paska 😉). No i czytnik trzyma na baterii kilka tygodni, a nie dwa dni jak InkBook 😉 Z kolei na InkBooku można przeglądać katalog, a na PB nie (trzeba sobie dodać książki na półkę albo na kompie albo na smartfonie, ale nie trzeba czytnika podłączać do komputera). Mój idealny czytnik do Legimi byłby połączeniem obu tych marek.

Mam nadzieję, że @SzczwanyGapa żartował z PDFami 😉

SzczwanyGapa

Prezes
Jun 27, 2019
3,741
6,560
Oczywiście, że żartowałem. Do PDFów* mam tablet :)

Myślę nad Kindlem i żałuję, że nie myślałem o nim w grudniu, gdy była nań promocja. Generalnie chcę czytnik, bo kończy mi się miejsce na półkach.

*swego czasu przeczytałem Wiedźmina na tablecie, ale to były błędy młodości. Teraz w PDFach mam tylko instrukcje do GOGowych gierek.