Czytniki ebooków - Kindle i inne

DarkStar

Xbot
Mi potrzebne i mnie irytowało jak nie mogłem skorzystać z wyszukiwarki w jakimś opasłym tomiszczu fantasy w polskim tłumaczeniu. Problem powtarzał się wielokrotnie, dlatego jak szukałem nowego czytnika dwa lata temu, to nie kupiłem Oasisa, tylko Formę -- bo w Kobo można sobie zainstalować KOReader i mieć polską klawiaturę. Chociaż ostatnio czytam na stockowym sofcie. :) (a tak naprawdę to prawie nie czytam :( )

Tak samo irytująco losowe wyświetlanie (lub nie) okładek przez Kindle. Jak kupujesz książkę w Kindle Store, to działa zawsze. Jak kupujesz gdzie indziej to Amazon odpala RNG, które determinuje czy Twój plik to książka czy może dokument. To mniej istotny feature, ale lubię, bo mogę położyć czytnik na szafce nocnej przy łóżku i udawać, że to książka. ;)

Kindle jest super, ale dla Polaka czytającego po polsku z różnych źródeł IMO Kobo lepsze. Przy czym firma Kobo ma w dupie polski rynek i nawet nie można oficjalnie kupić czytnika (mój jest z Amazonu, chyba hiszpańskiego). Ale soft jest "otwarty" i hakowalny i to jest jego przewaga.

Trzeba tę dyskusję przenieść do wątku o czytnikach, tak naprawdę to już omówione było. :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Muminek

Badass
PSN
fisiek_ck
Steam
PC nikogo
wypraszam sobie - dla mnie najważniejsza jest ergonomia i przewijanie trzymając jedną ręką - podświetlenie to feature który mnie nie rajcuje (mam też paperwhite i w sumie używa żona ja jakoś nie przywykłem). Sprawdzę tego Oasisa i Inkbooka. Ktoś ostatnio kupował czytnik na forum, to byłeś Ty @Szozi ?
Nie. Ja mam 2 inkbook po 1 zł z Legimi. Już ładne parę lat i o dziwo przeżyły wyjazdy, upadki itp. Trochę muli android ale tylko restarcie (co się prawie nie zdarza bo po co) albo przy innych czynnościach niż czytanie książek (co się również nie zdarza). Cena ok 500 w sklepie, więc do Oasisa za 1400 to jest różnica.
Ooo mistrzu, powiedz w takim razie jak pozbyć się górnego paska stanu czytając w legimi na Calypso plus? Normalnie paseczek jest nie widoczny, nawet w empik go. Ale w jebanym legimi jest nie do ruszenia i wisi cały czas😤

Muminek

Badass
PSN
fisiek_ck
Steam
PC nikogo
Apka legimi w Calypso plus nie pozwala ukryć górnego paska statusu. Zwykły tryb czytnika ukrywa, Empik go też. Pisze do supportu Legimi a oni na to że to problem producenta czytnika🙈 Ja rozumiem że być może inkbook robi te apki ale z tego co czytam problem znany od dawna…

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Ja kupilem (chyba) na promocji, na UKejskim amazonie z dostawą na wyspę Jersey (nie mylić z New Jersey w USA) która nie ma VATu wiec było 20% taniej.
Ale oczywiście nie zamierzam bronić tej ceny bo jest absolutnie z dupy. Wydałem dużo ale nie żałuję bo używam czytnika prawie codziennie od ponad 2 lat.
Tez kupilem na jakiejs wyprzedazy (chociaz akurat kupowalem w Argosie w Irlandii - mieli chyba price match przecen z Amazona wtedy) - w kazdym razie teraz juz nie pamietam ile za niego dalem, ale nie zamienilbym na inny czytnik. Lezenie w lozku i przerzucanie stron przyciskami FTW. Do tego to cieple podswietlenie robi robote.

• Popieram
Reactions: Simplex

rami

Nowy Forumowicz
Aktualnie mam 2 czytniki. Mianowicie Kindle oraz INkbook Calypso, który zakupiłem sobie 3 tygodnie temu. Zarówno pierwszy jak i drugi mają swoje zalety. Inkbook to dostęp do internetu, niewielka waga, niska cena i pokrowiec w komplecie.
Kindle jednak jest szybsze.