Czytniki ebooków - Kindle i inne

salata

Aktywny forumowicz
PSN
salata_pl
XBL
salata
Steam
salata
Też się zastanawiam co kieruje ludźmi co kupują czytnik z taką ilością pamięci?
Liczbą.
Audiobooki można było trzymać na klawiaturowym, nie wiem czy to dalej działa.
Tyle że bez sensu więcej niż dwa trzymać, bo bateria spada w oczach. Audible nam na telefonach.

Kilka mang i komików mam i wystarcza mi 8GB w tym celu.

Iron_medic

Stały bywalec
To ile na polskie pieniądze wyszło ?
Żabka - 135 zł
Bank - 767 zł 55 gr
W sumie 902 zł 55 gr za samego kindla. Jeszcze czeka mnie wysyłka z niemiec bo amazon nie wysyła oasisa do polski. Według stronki to około 50 zł. Tak wiem skorzystałem z przelicznika banku czyli najgorszego możliwego.

Btw. Zakup 32gb był pokierowany tym że lubię wszystko trzymać na urządzeniu i nie koniecznie lubię kasować (a mangi zajmują trochę miejsca). Jak przy niektórych urządzeniach mi to nie przeszkadza bo używam ich od czasu do czasu tak książek czytam sporo (oj faktycznie bardzo brakowało mi kindla, ale warto było poczekać).

Last edited:

Gieeres

Padawan
A co zrobic w przypadku gdy Kindle 7 ciagle działa i nie ma widoków żeby przestał?
Korzystać i nie dać się szalonemu konsumpcjonizmowi.
Jakiś czas temu, chyba jeszcze na starym forum, wychodziłem z tego samego założenia. Jednak Kindle z podświetleniem to jest duża różnica jeśli czytasz wieczorami. Jak urodziła się moja córka, nie chciałem dokładać dodatkowego źródła światła w postaci lampki gdy mała śpi i zdecydowałem się na kupno PP. Powiem szczerze, że przesiadka była świetną decyzją, prawie tak dobrą jak ta podjęta lata temu o kupnie mojego pierwszego Kindla. Jestem ogromnym fanem tego urządzenia i polecam każdemu kto czyta książki.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Zdecydowanie warto zamienić kindle bez podświetlenia na taki z podświetleniem i nazywanie tego "szalonym konsumpcjonizmem" jest szalonym ascetyzmem ;) Zwłaszcza w swietle tego jakimi zakupami się tu ludzie chwalą :D
Pewnie nawet dla wzroku lepiej jak jest podświetlenie. W każdym razie zdecydowanie warto wymienić, a starego kindla można dać komuś w prezencie, albo sprzedać.

hadxmen

Mieszkaniec forum
Ja sprzedałem Kindla bez podświetlenia (licytacja na Allegro, poszło za ok 220zł z ekranem posiadającym rysę), poczekałem na Amazona i kupiłem na uber promocji Kindle Paperwhite 4 za jakieś 340zł (była duża obniżka + kupon z żabki). Nie żałuję.

Hun19

Aktywny forumowicz
Zdecydowanie warto zamienić kindle bez podświetlenia na taki z podświetleniem i nazywanie tego "szalonym konsumpcjonizmem" jest szalonym ascetyzmem ;) Zwłaszcza w swietle tego jakimi zakupami się tu ludzie chwalą :D
Pewnie nawet dla wzroku lepiej jak jest podświetlenie. W każdym razie zdecydowanie warto wymienić, a starego kindla można dać komuś w prezencie, albo sprzedać.
Byl pomysł z prezentem a w międzyczasie wszyscy naokoło sobie kupili ;)
Dzisiaj porównywałem mojego 7 z PPW teścia i faktycznie jest przepaść, nie sądziłem że aż taka.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

hesus

Aktywny forumowicz
ale czemu komus dawać złom skoro jest przepaść? i co mają do tego cudze zakupy? :)

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
To ze 90% zakupów prezentowanych na tym forum mógłbyś nazywać szalonym konsumpcjonizmem, a zrobiłes to tylko w przypadku kiedy to kompletnie nie pasuje.

No i czy ja gdzieś pisałem że ten Kindle to złom? Jak ktoś nie ma żadnego czytnika to ucieszy się i z takiego bez podświetlenia, zwłaszcza jeśli będzie za darmo.
Jakaś absurdalna logika że jeżeli miedzy A a B jest przepaść, to automatycznie A to złom.

Ja wymieniam Oasis 2 na Oasis 3 i tu się mogę zgodzić że szalony konsumpcjonizm ;) #ktobogatemu

Ekiera

Mieszkaniec forum
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Nie lubię tego podświetlenia, z nim w dzień jest gorzej, bo zimne światło i czytanie to już prawie iPad. Wieczorem i tak wolę lampkę, bo wolę ciepłe światło. A biała kartka to marketingowa ściema którą widzę skutecznie sprzedają, mój keyboard bez podświetlenia ma nieco bielszy ekran od ppw bez podświetlenia. To nadal jest tylko podświetlenie, które sprzedają jako dwa ficzery.
Jeżeli czytnik trzyma się blisko twarzy to widać schody na literach keyboarda, ale ja czytam z nieco ponad pół metra i wtedy, jak z telewizorami, ta różnica jest niezauważalna.
Jedynym naprawdę fajnym rozwiązaniem jest dotyk dla slownika, ale za to nie ma fizycznych przycisków, które wolę zdecydowanie.
Mnie ppw kilka lat temu kosztował 20 funtów, więc absolutnie nie narzekam, ale jakbym dał wtedy normalna cene 110 funtow bodajze to bym go tu pewnie czesciej disował ;)
Tak jak napisałem - nie zauważyłem żeby to był szał.

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Nie chcę jakoś mocno demonizować classica, ale różnica między nim a PP jest OGROMNA. Jak można tego nie widzieć? Zdjęcie pewnie w ogóle tego nie odda, ale to jest zupełnie inny poziom czytania.

Ekiera

Mieszkaniec forum
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja tu nie kwestionuję podświetlenia przecież, tylko mówię że nie lubię jego barwy i nie używam jeśli nie muszę, czyli prawie nigdy, dla mnie w użytkowaniu różnica nie jest szałem poza szybkim i wygodnym słownikiem.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Ale wiesz że tego podświetlenia nie da się wyłączyć? Nawet na poziomie "zero" ono minimalnie działa.
Obraz na kindle bez podświetlenia wygląda jak na papierze toaletowym.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Właśnie wpływa, ekran jest dużo bielszy nawet w dzień. EDIT: ninja'd
Mam wrażenie że osobnicy którzy twierdzą, że "nie ma dużej różnicy" nie używali nigdy wersji z podświetleniem. Bo jakby używali to by takich herezji nie wygadywali. Sialala to jakiś przypadek szczególny ;)

Ekiera

Mieszkaniec forum
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ale wiesz że tego podświetlenia nie da się wyłączyć? Nawet na poziomie "zero" ono minimalnie działa.
Obraz na kindle bez podświetlenia wygląda jak na papierze toaletowym.
Próbuję fotkę strzelić, ale na telefonie nie widać- ładny żółciutki kolor ma ppw na min, nie wiem czemu cieplejszy od classica. Miło by było móc zrobić ciepłe mocniejsze podświetlenie.

hesus

Aktywny forumowicz
No i tak samo są ludzie co musza mieć amoleda w telefonie, bo to inny komfort, czy słuchać FLACow bo zwykły streaming nie jest high end ;)
Fajne te porownania, takie nieadekwatne ;)
Dla mnie idealnie adekwatne :)
No to spróbuj poużywać czytanika bez podświetlenia i daj znać czy jest różnica.
Dlaczego zakładasz, że nie używałem? Dlaczego piszesz że nie ma różnicy, skoro już wyżej wyraźnie zaznaczałem, że jest? A to że dla mnie to nie jest zaden gamechanger? To tylko moja opinia i handluj z tym ;)